Connect with us

Kryptoměny

Facebook povolí reklamy na kryptoměny

Zveřejněno

Facebook
Facebook

Sociální síť Facebook se rozhodla přehodnotit svůj přístup k zákazu reklam na kryptoměny a produkty s nimi související. Jak informuje portál Cointelegraph, Facebook mění politiku a povolí zobrazování takových reklam bez udělení předchozího souhlasu.

Facebook by měl na základě nových pravidel umožňovat propagaci příspěvků týkajících se kryptoměn (tzv. boosting) klasickým způsobem jako u obsahu, který s kryptoměnami nesouvisí.

My jsme už propagaci vyzkoušeli, ale byla zablokována podobně jako v předchozích měsících. Změny se tedy pravděpodobně projeví až později. Facebook se rozhodl blokovat reklamy na kryptoměny a blockchain v úvodu minulého roku. Později přistoupil k menšímu kompromisu, když takové reklamy povolil zobrazovat společnostem, které prošly náročným schvalovacím procesem, ale například média, která píší o kryptoměnách (jako např. Kryptonovinky) se k této možnosti nedostali.

Největší sociální síť své rozhodnutí blokovat reklamy na kryptoměny vysvětlila v lednu 2018 tím, že různé ICOs vedly k podvodům na investorech, kteří investovali do projektů neuváženě a o své peníze přišli v rámci různých „scamů“.

Ačkoli oficiální důvod, proč se Facebook rozhodl opět povolit reklamy na kryptoměny neznáme, důvodem může být to, že si nechce nechat ujít příležitost zisků z reklam při budoucím bullrunu, nebo prostě musí tuto formu propagace povolit, protože sám už pravděpodobně brzy přijde na trh s vlastním Facebook Coinem.

Facebook Coin môže zvýšiť cenu akcií Facebooku. Vraj má uspieť tam, kde Bitcoin zlyhal

 

Populárne