Connect with us

Kryptoměny

Forbes zveřejnil seznam TO50 FinTech firem. Šest z nich souvisí s blockchainem

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Forbes

Magazín Forbes zveřejnil seznam 50 nejlepších FinTECH společností pro rok 2020. Dostalo se na něj i šest firem, které poskytují služby související s blockchain technologií.

Úspěšnými blockchain firmami v TOP50 se letos staly Axon, Chainalysis, Coinbase, Everleder, MakerDao a Ripple.

V dílčích kategoriích platby, nemovitosti a pojištění byly zmíněny i firmy jako Plaid, Opendoor či Lemonade.

Seznam TOP50 FinTech firem byl uveden v abecedním pořadí, proto není možné určit, zda Forbes považuje za úspěšnější respektive perspektivnější firmu Coinbase nebo MakerDAO a podobně. Uvedené je však to, že z 6 blockchain firem disponuje největším objemem finančních prostředků Coinbase s hodnotou 525 milionů dolarů. Druhá je firma Ripple stojící za kryptoměnou XRP s hodnotou 293 milionů dolarů. Firma Everledger byla na tom “nejhůře” jen s 20 miliony.

Zajímavé je, že 48 z 50 vybraných firem uvádí jako své domácí sídlo USA. Zbývající dvě firmy se nacházejí ve Velké Británii. Ve skutečnosti tak lze tento výběr považovat spíše za seznam TOP50 amerických FinTech společností, než nejlepší technologické firmy na celém světě.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (28.2.): Čeká nás úspěšný rok? Vlády se zajímají o krypto

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

5 důvodů pro Bitcoin bullrun v roce 2020 podle Toma Leeho

Tom Lee patří mezi nejčastěji citovanýé analytiky, pokud jde o kryptoměny. Vděčí za to své pověsti úspěšného Wall Street stratéga, ale zároveň i dobrým vztahům v televizi CNBC, která si ho ráda zve do diskuse, když se mluví o kryptoměnách. Pravdou je, že Tom Lee se zviditelnil v kryptokomunitě několika úspěšnými predikcemi ceny, ale i několika fatálními selháními. Nejnověji uvedl 5 důvodů, proč očekává, že tento rok bude pro Bitcoin velmi dobrý. Více se dozvíte zde.

Sněmovna reprezentantů USA bude hovořit o blockchainu

Technologie blockchain a kryptoměny stále více ovlivňují způsob, jakým fungují velké korporace, ale také malé podniky. Tento nepopiratelný fakt si začínají uvědomovat i vlády. Příští týden se na půdě Sněmovny reprezentantů USA uskuteční jednání na téma “blockchain a jeho dopad na malé podniky”. Jednání ve Washington DC se bude konat 4. března. Podle vládních webových stránek bude probíhat pod vedením předsedkyně Nydie Velázquezové. Tématu jsme se více věnovali zde.

Coinbase testuje umělou inteligenci na rozpoznávání obličeje

Není vůbec vyloučeno, že v budoucnu se budeme na kryptosměnárnách identifikovat pomocí rozpoznání obličeje. Americká směnárna Coinbase už testuje tuto technologii ve spolupráci se společností Clearview, která se soustředí na problematiku rozpoznávání obličeje za využití umělé inteligence. Tato novinka se setkala s rozporuplnými reakcemi lidí. Zatímco jedna strana chce, aby se bezpečnost posunula ještě na vyšší úroveň, druhá namítá, že tento systém by mohl ještě více ohrozit původní cíl kryptoměn, kterým je anonymita a nezávislost.(Cointelegraph.com)

Revoult míří na americký trh. Hlavní konkurencí mu bude Square

Internetová banka Revoult je blízko toho, aby mohla začít nabízet nákup a prodej kryptoměn přes své služby zabudované v jednoduché aplikaci v 50 státech USA. Po průniku na americký trh by měla být jejím největším konkurentem platforma Square Cash app, za níž stojí zakladatel Twitteru Jack Dorsey. Na rozdíl od Square, který zatím podporuje pouze Bitcoin, však Revoult umožňuje investici i do Bitcoin Cash, Litecoinu či XRP. Uživatelé služby tak mohou učinit prostřednictvím 29 různých fiatových měn.(Cointelegraph.com)

300x250

Regulátoři mluvili na půdě CFTC o stablecoinech

Američtí finanční regulátoři se setkali na půdě CFTC, aby spolu mluvili o stablecoinech, kryptoměnovém pojištění, způsobech custody úschovy kryptoměn a také kybernetické bezpečnosti. Setkání s regulátory se zúčastnili i zástupci tří stablecoinů – bankovního JPM Coin od JP Morgan Case, MarkerDao a také PAxo. Zatímco zástupci JMP Morgan Case mluvili o tom, jak je jejich stablecoin krytý financemi uloženými přímo v jejich bance, zástupce nadace MakerDao Steven Becker vysvětloval, jak je decentralizovaný stablecoin DAI může podpořit pokrok decentralizovaných financí (DeFi). Zástupce Americké komise pro komoditní futures (CFTC) Brian Quintenz po setkání konstatoval, že stablecoiny mají potenciál sloužit jako životaschopné médium výměny, přičemž zmínil i jejich potenciál v souvislosti se inteligentními smlouvami (smart kontrakty).(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

5 důvodů pro Bitcoin bullrun v roce 2020 podle Toma Leeho

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

5-dovodov

Tom Lee patří mezi nejčastěji citované analytiky, pokud jde o kryptoměny. Vděčí za to své pověsti úspěšného Wall Street stratéga, ale zároveň i dobrým vztahům v televizi CNBC, která si ho ráda zve do diskuse, když se mluví o kryptoměnách.

Pravdou je, že Tom Lee se zviditelnil v kryptokomunitě několika úspěšnými predikcemi ceny Bitcoinu, ale vícekrát se i fatálně mýlil. Například v roce 2018 volal po růstu k ceně nad 25 tisíc dolarů a všichni víme jak nechvalně to ostatně dopadlo.

Zakladatel analytické společnosti Fundstrat Advisors nejnověji jmenoval 5 základních katalyzátorů, díky kterým se v tomto roce dočkáme dlouho očekávaného bullrunu.

Lee nejprve konstatoval, že jsme na prahu začátku “generačního obchodu”, v jehož průběhu se následujících 20 let bude narušovat tradiční finanční sektor. Nejdůležitější technologií, která tuto přeměnu bude řídit, je blockchain a s ním související kryptoměny.

Tom Lee je přesvědčen, že rok 2020 bude pro Bitcoin velmi úspěšný. ,,Bitcoin byl již v roce 2019 jedním z nejvýkonnějších aktiv roku. Porazil návratnost S & P 500, která byla nejlepší za téměř posledních 25 let,” upozornil na nedávnou minulost a doplnil, že akciový trh má za sebou nejlepší rok téměř jedné celé generace, avšak Bitcoin jeho výnos ztrojnásobil a to vše přitom (respektive přesto), že minulý rok byl jeho čtvrtým nejhorším v historii.

300x250

Pokud jde o zmíněných Leeho 5 bodů, které prý vyženou cenu Bitcoinu v tomto roce výrazně nahoru, jsou to tyto:

1) Americké volby – politický tlak na Bitcoin bude během volebního roku prý mnohem nižší, protože strany a kandidáti se budou soustředit na jiné věci, které jsou hlavním tématem mainstreamu. Lee se domnívá, že loni ovlivnila americká politika kryptoměny dosti zásadním způsobem a to zejména v souvislosti s tlakem na Facebook a jeho kryptoměnu Libra

2) Halving – ne překvapivě zmínil halving neboli dělení odměny těžařů Bitcoinu na polovinu. Jde už o třetí halving v historii této kryptoměna a předchozí dva měly na růst ceny velmi zásadní vliv

3) Geopolitické napětí mezi USA a Íránem – Lee věří, že cenu BTC ovlivňuje i geopolitika, ačkoli v této věci se analytici zcela neshodují. Pokud bude konflikt mezi USA a Íránem eskalovat, míní, že to pomůže ceně aktiv, ke kterým se uchylují investoři v době nejistoty. A takovou je podle něj i Bitcoin

4) 200-denní klouzavý průměr – Lee upozorňuje, že když se Bitcoin naposledy dostal nad 200-denní klouzavý průměr (200M), tak jeho cena vzletěla v následujícím pololetí o téměř 200%. Na základě tohoto předpokladu by mohla cena BTC atakovat v tomto roce i hodnotu 30 000 USD.

5) Šíření koronaviru – analytik Fundstrat Advisors se domnívá, že šíření koronaviru také může pomoci růstu ceny tohoto aktiva. ,,Riziko pandemie jako je koronavirus zvyšuje poptávku po Bitcoinu a jiných aktivech z kategorie bezpečných přístavů,” konstatoval. Pravdou ale je, že souvislost mezi vývojem ceny Bitcoinu a koronavirem nebyla zatím nijak prokázána.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Sněmovna reprezentantů USA bude hovořit o blockchainu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Zákon USA

Technologie blockchain a kryptoměny stále více ovlivňují způsob, jakým fungují velké korporace, ale také malé podniky. Tento nepopiratelný fakt si začínají uvědomovat i vlády. Příští týden se na půdě Sněmovny reprezentantů USA uskuteční jednání na téma “blockchain a jeho dopad na malé podniky”.

Jednání ve Washington DC se bude konat 4. března. Podle vládních webových stránek bude probíhat pod vedením předsedkyně Nydie Velázquezové a jeho hlavním tématem bude diskuse o tom, jak může blockchain pomoci malým podnikům při zvyšování jejich produktivity, zvyšování bezpečnosti, otevírání nových trhů a změně způsobu podnikání.

Diskuze se zúčastní i Shane Bigelow ze společnosti Ownum, Daw Dickson z PopCom, Marvin Ammori z Protocol Labs či Jim Harper za American Enterprise Institute.

Jednání lze považovat za malý, ale významný krok vpřed, protože dosud Sněmovna reprezentantů diskutovala o tématu kryptoměn a blockchainu vždy jen v souvislosti s šedou ekonomikou a jejími hrozbami. Tentokrát se bude diskutovat o možných přínosech.

Předsedkyně Velázquezova byla i součástí trpkých jednání i o kryptoměně Facebooku Libra. Tehdy konstatovala, že nechce být člověkem, který bude stát v cestě inovaci, ale má v sobě zdravou dávku skepticismu.

300x250

Loňské diskuse o kryptoměně Facebooku ukázaly, že velká část amerických zákonodárců nerozumí novým technologiím a dívají se na ně apriori skepticky, aniž by se je snažili lépe pochopit. Zastánci technologického pokroku proto varují zákonodárce, že USA ubíhá čas a zatímco oni jen malými kroky postupně chápou přínosy této inovace, v Číně jsou již na prahu spuštění vlastní digitální měny.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza BTC a Cardano (28.2.): Je čas začít pomalu hodlit?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-cardano

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn, ale také podrobněji na kryptoměnu Cardano, podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Halving bitcoinu se blíží a s ním i korelační změny na kryptoměnových trzích. Určitě jste si už všimli, že vysoce kapitalizované altcoiny rostou s bitcoinem a lowcapové altcoiny, když je dobrý sentiment. Dneska jsem si vybral na paškál Cardano, které začínám pomalu ale jistě nakupovat a to opravdu nejsou ve svém charakteru hodler.

Analýza bitcoinu

Jen v rychlosti bychom se měli podívat na aktuální nastavení bitcoinu, který se nachází na hraně 9 000 USD a nad sebou má silnou rezistenci. Čekám na grafu ještě nějaký ten tyjátr mezi 9 – 8 000 USD, než se graf otočí směrem vzhůru zpět nad 10 000 USD.

300x250

Analýza kapitalizace altcoinů

Na to nemusím být znalý technický analytik, abych viděl, že na kapitalizaci altcoinů dochází k velké akumulaci a altcoiny si ještě rok dva projdou časovým testem, kde přežijí jen ty aktivní vývojářské týmy s aktivní komunitou. A tam Cardano rozhodně patří. Očekávám oscilační pohyby kolem 85 – 72 mld. USD.

Analýza Cardana

Nejdříve se podíváme na graf ADA/BTC, který si myslím je zajímavější, než křížově proti dolaru.

Pokud máme přemýšlet nad nákupem Cardana, tak rozhodně na aktuálním supportu by měl přijít nákup a dalším zvládnutým odrazem od supportu nákup další. Cardano nyní půjde i časovým testem na grafu, kde musí zvládnout akumulační strukturu kolem 0,00000608 sts. Ta spodní akumulační zóna bude gravitačně cenu stahovat, proto tento support bude extrémně zásadní pro další rozhodování při dalších nákupech Cardana.

Nyní se podíváme i na ADA/USDT, který je právě velmi ovlivněn chováním bitcoinu v momentě podobné korelace.

Tento graf je opravdu velmi nehezký a rozhodně, kdybych Cardano nesledoval již delší dobu, tak bych ani za boha nevstoupil do trhu. Hluboká korekce způsobená korelací s bitcoinem. Ovšem pokud korelace vydrží, tak ano půjdeme ještě na akumulační zónu dolů, ale pak by měl přijít s růstem bitcoinu a dlouhodobým růstem highcaps poměrně svižný úprk na horní rezistenci. Tento graf bude analyticky méně přesný a psychicky náročný sledovat klesající dolarovku.

Závěr Cardana

Osobně mám na Cardano vyhrazeno 15 % portfolia, kde mám nyní alokováno 5 % a budu sledovat právě supportní úroveň na denním grafu ADA/BTC, který bude pro mé rozhodování zásadní. A druhým důležitým faktorem je dominance bitcoinu, pokud uvidím náznaky high trendu, bude dokapitalizovávat pomaleji.

Dále se mi hrozně líbí práce Lukáše Bárty a Jardy Tesaře ve FB skupině Cardano [ADA] CZ/SK, kteří pro nás dodávají informace a tak můžeme vidět skutečný fundamentální vývoj této kryptoměny, což je důležité pro důvěru v kryptoměnu a její dokapitalizování při poklesu.

Na závěr musím dodat, že neočekávám žádný mega hype na Cardanu, ale pozvolný opilý nárůst. Po dlouhém downtrendu se musí dole postavit pevné základy, jak na grafu, tak v komunitě a následně při píli vývojářů se může začít cena zvedat. Pokud bitcoin vystřelí vzhůru, tak se noví členové před média budou přesouvat tam, kde uvidí důvěru v CEO, pevné základy a fungující komunitu. A to aktuálně Cardano má!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (27.2.): List bohatých, Bitcoin jako pojistka & Libra

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

6 nejbohatších lidí ze světa kryptoměn. Pořadí má nového lídra

Pokud jde o nejbohatší lidi světa, Čína má aktuálně více miliardářů než Spojené státy americké či Indie. No a ve světě kryptoměn je trend podobný. Nejbohatším mužem kryptoprůmyslu podle Huran Global Rich List, který každý rok zveřejňuje čínské médium Hurun Report, umístil šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Více se dočtete v tomto článku.

Coinbase Wallet výrazně zjednodušuje odesílání kryptoměn

Odesílat kryptoměny je pro mnohé začátečníky poměrně nepříjemná záležitost. Adresy peněženek jsou totiž psány pro počítače, ale na lidi působí nepřehledně a komplikovaně. Tento problém se snaží řešit několik společností a firma Coinbase učinila významný pokrok, který zadání transakce výrazně usnadňuje. Tématu jsme se věnovali zde.

Každý by měl mít v Bitcoinu alespoň 1%, tvrdí “vesmírný” miliardář

Miliardář Chamath Palihapitiya ze společnosti Virgin Galactic, která se věnuje prodeji a realizaci krátkých suborbitální letů v rámci vesmírné turistiky, doporučuje lidem, aby v rámci svého krizového pojištění drželi v Bitcoinu alespoň část svých aktiv. Konkrétně naznačil jedno procento. Více jsme se tomuto tématu věnovali zde.

Tagomi další firmou, která se přidala k Libra Association

Vypadá to tak, že trend odchodu společností z Libra Association, mezi které patřily Mastercard, Stripe, PayPal či eBay se zastavil a naopak přibývají nové firmy, které mají zájem spolupodílet se na existenci kryptoměny Libra, za níž stojí Facebook. Po nedávném oznámení příchodu společnosti Shopify se k podobnému kroku zavázala firma Tagomi, která se tak stane 22. členem asociace. Tagomi je jednou ze společností, které ztratily rok, aby získaly licenci BitLicense od ministerstva finančních služeb v New Yorku, která umožňuje nabízet služby související s kryptoměnami obyvatelům tohoto státu. (cointelegraph.com)

300x250

UFC podepsalo partnerství s Dapper Labs, která stojí za CryptoKitties

Společnost Dappers Labs, která stojí i za vývojem populárních CryptoKitties, oznámila partnerství UFC, tedy nejznámější organizací stále populárnějších soubojů smíšených bojových umění (MMA). Toto partnerství má vést k vytvoření virtuálních sběratelských předmětů UFC na platformě Flow, na nadcházejícím projektu Dapper Labs, který má být vhodným pro vývojářům na vytváření aplikací, her a digitálních aktiv na blockchain technologii. Flow by měl být uveden na trh v roce 2021, ale vývoj startuje již v prvním čtvrtletí 2020. ,,Utrácet peníze v aplikacích Flow bude něco jako sbírat tenisky nebo podepsané rukavice, které můžete kdykoliv prodat na eBay, nebo je použít v rámci videoher,” uvedla Dapper Labs.

Vývoj na čínské kryptoměně zpomalil koronavirus

Přestože spekulace o tom, jakým způsobem ovlivňuje koronavirus cenu Bitcoinu občas zajíždějí až do absurdit, je pravdou, že tato nákaza ovlivňuje i blockchain sektor. Nejde přitom jen o riziko rušení různých konferencí, ale například i vývoj čínské kryptoměny kontrolované centrální bankou (PBoC). Čerstvé informace z Číny uvádějí, že celý projekt byl dočasně přerušen a práce budou obnoveny až poté, co se země vypořádá s nákazou, která mezitím už udeřila i v Evropě. Mezitím nové zprávy z nejlidnatější země naznačují, že Čína se snaží využít blockchain i v rámci správy lékařských údajů a na sledování dodávek materiálů na prevenci virů a konzultaci s veřejností během epidemie.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články  sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

6 nejbohatších lidí ze světa kryptoměn. Pořadí má nového lídra

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Pokud jde o nejbohatší lidi světa, Čína má aktuálně více miliardářů než Spojené státy americké či Indie. No a ve světě kryptoměn je trend podobný. Nejbohatším mužem kryptoprůmyslu podle Huran Global Rich List, který každý rok zveřejňuje čínské médium Hurun Report, se stal šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

List nejbohatších lidí světa podle studie plátku Hurun Report byl publikován 26. února a obsahuje seznam 2 816 dolarových miliardářů. Šest z nich vydělalo svůj majetek díky práci v sektoru kryptoměn.

Oproti loňskému vydání se jména kryptomiliardářů výrazněji nezměnily, ale změna nastala na prvním místě. Nejbohatším mužem totiž již není bývalý spoluzakladatel mining giganta Bitmain Micree Ketuan Zhan, ale zmíněný lídr burzy Binance Changpeng Zhao (známý také jako “CZ”).

Majetek se před rokem odhadoval na 2,7 miliardy dolarů, ale v novém vydání klesl o více než miliardu na 1,6 miliardy USD. Zhan se nerozešel s Bitmainem v dobrém, protože v listopadu 2019 byl zbaven funkce a vyhnán z firmy jeho konkurentem Jihan Wuem.

6 nebohatších lidí kryptoprůmyslu podle Hurun Report

  1. Šéf burzy Binance Changpeng Zhao – 2,6 miliardy dolarů
  2. Spoluzakladatel Bitmain Micree Zhan Ketuan (Aktuálně již v Bitmain nepůsobí) – 1,6 miliardy USD
  3. Zakladatel Okcoin Xu Mingxing – 1,4 miliardy USD
  4. Chris Larsen z Ripple – 1,3 miliardy USD
  5. Zakladatel burzy Huobi Leon Li – 1,1 miliardy USD
  6. Zakladatel a šéf americké kryptozmenárne Coinbase Brian Armstrong – 1 miliarda USD

zdroj: cointelegraph.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Coinbase zjednodušila odesílání kryptoměn. Zapomeneme na komplikované adresy?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Coinbase Wallet

Odesílat kryptoměny je pro mnohé začátečníky poměrně nepříjemná záležitost. Adresy peněženek jsou totiž psány pro počítače, ale na lidi působí nepřehledně a komplikovaně. Tento problém se snaží řešit několik společností a firma Coinbase učinila významný pokrok.

Peněženka směnárny Coinbase (Coinbase Wallet) aktualizovala svou funkcionalitu o možnost odesílat kryptoměny pomocí použití uživatelského jména příjemce platby namísto dosud obvyklé zdlouhavé adresy.

Coinbase Wallet na to použila službu Ethereum Name Service. Ta umožňuje odeslat kryptoměny na adresu ve tvaru @meno_uzivatela.

Obrázek: Jednoduchá animace odeslání transakce přes Coinbase Wallet na peněženku s názvem walletfan.eth namísto tradičně komplikované adresy:

300x250

Coinbase tvrdí, že její zákazníci si dlouhodobě stěžovali na těžkopádné, dlouhé a nesmyslné kryptoadresy. Mnoho uživatelů se obávalo, že adresu zkopírují chybně nebo dokonce ji špatně manuálně přepíší a tím pádem ztratí omylem své finanční prostředky. Na rozdíl od bankovních služeb jsou totiž transakce kryptoměn neměnné a v případě omylu vám nikdo nic nevrátí.

,,Tyto problémy mohou vyřešit adresy, které jsou pochopitelné člověkem. Existují služby, které umožňují přiřadit krátké jméno čitelné pro člověka k vašim kryptografickým adresám. Jsme přesvědčeni, že tato vylepšení zjednoduší používání kryptoměn a tím přispějí k jejich širší adopci u většinového publika,” vysvětluje Coinbase.

Ethereum Name Service (ENS), na jehož základě tato funkce funguje, je inteligentní distribuovaný systém založený na smart kontraktech Ethereum, který přiřazuje čitelná jména ke klasickým adresám. Zpočátku služba podporovala pouze adresy Ethereum, ale od října 2019 podporuje i jiné blockchainy. Coinbase uvádí, že v tomto okamžiku je to možné u kryptoměn Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic, XRP, Stellar Lumens, Dogecoin a všechny ERC20 tokeny včetně USDC a DAI.

Portál Cointelegraph upozornil, že vývoj ENS měl své problémy. Objevily se chyby ve smart kontraktech, které se snažili hackeři zneužít ve vlastní prospěch. Problémy se objevily také v souvislosti s aukcí “lidštějších adres” pro jejich kryptografické ekvivalenty.

zdroje: cointelegraph.com, blog.coinbase.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Každý by měl mít v Bitcoinu alespoň 1%, tvrdí “vesmírný” miliardář

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Chamath Palihapitiya o Bitcoine

Miliardář Chamath Palihapitiya ze společnosti Virgin Galactic, která se věnuje prodeji a realizaci krátkých suborbitální letů v rámci vesmírné turistiky, doporučuje lidem, aby v rámci svého krizového pojištění drželi v Bitcoinu alespoň část svých aktiv.

Chamath Palihapitiya to uvedl během rozhovoru pro CNBC v rámci investiční relace Squawk Box. Myslí si, že Bitcoin je skvělým hedgem (zabezpečením), protože je to jediný finanční nástroj, který nekoreluje s jinými aktivy.

,,Když vidíte, jak velký vliv má finanční průmysl a přemýšlíte o všech dislokacích a všech exogenních věcech, které nelze předvídat, existuje mnoho rizik. Proto je skvělé, že i průměrně občas kterákoli země na světě má možnost investovat do nekorelovaných hedgů (Bitcoinu pozn.red.),” prohlásil.

V poslední době se spekuluje o tom, jaký vliv má na trhy koronavirus a zda ovlivňuje i cenu Bitcoinu. 43-letý investor s tím nesouhlasí. ,,Nemyslím si, že to funguje tak, že když vidíte děsivé zprávy o koronaviru a propad akcií Dow, tak začnete nakupovat Bitcoin – to je idiotská strategie.”

Palihapitiya uvedl, že ideálním přístupem v souvislosti s investicemi do kryptoměn je držet malou část svých aktiv v Bitcoinech jako typ určitého dlouhodobého pojištění. ,,Myslím, že rozumnou strategií je říci, že 1% mého čistého majetku by mělo být v něčem zcela nezávislém od zbytku světa a od toho, jak svět funguje. Po určitou dobu budete tiše hromadit tuto pozici a budete doufat, že toto “pojištění pod matrací” nikdy nebudete potřebovat. Ale pokud ano, tak vás ochrání.”

300x250

Palahapitiya je dlouhodobým podporovatelem Bitcoinu, o čemž svědčí i to, že jeho společnost Virgin Galactic již od listopadu 2013 přijímá platby za její vesmírné lety i v BTC.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (27.2.): Jsme spíše bearish, MA200 nás ale podržel

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Ako iste všetci vieme, včera nám na Bitcoine prišiel ďalší nepríjemný zostrel. Z hodnoty približne 9400 dolárov sa nám Bitcoin zosypal až na cenu 8626 dolárov, čo je  8% prepad. V čase písania tohto článku sa momentálne pohybujeme na hodnote približne 8 800 dolárov. Na 4H grafe môžeme tiež vidieť, že včerajší pokles bol dosť výrazný a prudký. Na tomto grafe môžeme sledovať, že sme dokonca vypadli z naposledy spomínaného klesajúceho kanála. Vzhľadom na tento veľmi ostrý pokles by som momentálne očakával aspoň mierny retracement. Z časti nám to naznačuje aj indikátor RSI, ktorý je dosť prepálený a nachádza sa už v extrémne prepredanej oblasti. Momentálne vidím ako maximálny možný retracement fibonacci hladinu 0,382, to znamená niekde na hodnoty 9300 až 9400 dolárov. Ak by som išiel do longu, sem by som daný obchod určite zatvoril. Každopádne, trh je teraz veľmi vratký a nemôžeme s určitosťou povedať, že cena Bitcoinu sa tam určite dostane, osobne si ale myslím, že sa k tejto hladine minimálne priblížime.

Spomenul by som ešte 1D graf. Tu by som chcel poukázať hlavne na MA200, čo je 200 – dňový cenový priemer. Na 1D grafe vidíme, že zatiaľ nás tento indikátor na Bitcoine pekne podržal. To mi taktiež trochu naznačuje, že by sme mohli spraviť vyššie spomenutý retracement.

Kto by sa zaujímal o bullish variantu, tá prichádza do úvahy až po prerazení hornej trendovky klesajúceho kanálu. To ale podľa môjho názoru momentálne aspoň v najbližšom čase nepripadá do úvahy.

300x250

Ak by som ma zhrnúť momentálny stav na BTC, aktuálne sme dosť bearish. Je pravdepodobné, že spravíme retracement na spomenuté hladiny, ale myslím si, že do halvingu ešte dostaneme šancu na lepší nákup na nižších hladinách. Vzhľadom nato, by som ešte zatiaľ neuvažoval o dlhodobejšom longu na BTC. Na dennom grafe máme na RSI indikátore ešte dostatočný priestor na pokles.

Dominancia

Na 1D grafe dominancie môžeme jasne vidieť prerazenie klesajúceho kanálu. To nám hovorí, že najbližšie dni by nám dominancia mala rásť. Čo sa týka 4H grafu, tu by som chcel tiež poukázať na MA200. Tu je pekne vidieť, že sme prerazili MA200 a momentálne tento 200 – dňový priemer testujeme. Ak sa dokážeme udržať nad, odrazíme sa smerom hore a vytvoríme vyššie lokálne high, je takmer jasné, že budeme pokračovať smerom hore. Dominancia mi príde zatiaľ dosť bullish a ak sa potvrdí tento scenár, najbližšiu zastávku vidím na hladine 66,5 – 67 %.

Pokiaľ sa vrátime znovu pod MA200, predpokladám, že znovu otestujeme spodnú trendovku stúpajúceho kanála.

Altcoin market cap

Čo sa týka altcoinového market capu, došli sme do bodu C dlho spomínanej ABC korekcie. Na 4H grafe môžeme vidieť pekný pin bar, ktorý by nám nateraz mal naznačovať koniec poklesu a odraz smerom hore. Tak isto, rovnakú situáciu nám naznačuje aj indikátor RSI, ktorý sa nachádza v prepredanej oblasti.  Na altcoinovom market cape by som osobne teraz očakával retracement.

Dôležitá hladina na retracement, ktorú by som sledoval by bola znovu fibo hladina 0,382, čo predstavuje hodnoty 93 až 94 miliárd dolárov. Tu by nám to pekne dávalo logiku, nakoľko by sme otestovali aj prerazenú MA200.

Z tohto hľadiska by aj niektoré altcoiny mohli po dnešnom zostrele spraviť menší retracement. Neočakával by som ale žiadne závratné profity a zatváral by som všetky obchody so ziskom nad 10%.

Celkovo si myslím, že altcoinový market cap pôjde po korekcii ešte nižšie a veľa altcoinov nakoniec spraví ešte nové low. Nato si ale budeme musieť počkať.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (26.2.): Bitcoin může dále růst, EOS, Ripple & Buffett

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-raketa

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Technický ukazatel: Bitcoin má navzdory pádu velký prostor pro růst

Cena Bitcoinu se za poslední den propadla téměř o 5% a ve srovnání s minulým týdnem je nižší o téměř deset. Propad k úrovni těsně nad 9000 dolarů však předpokládalo více analytiků a nic to nemění na skutečnosti, že ve střednědobém hledišti jsou mnozí stále optimisté. Potenciál pro velký růst naznačuje i technický ukazatel MVRZ-skóre. Více se dočtete v tomto článku.

Komunita EOS schválila výrazné snížení inflace. Je to důkaz decentralizace?

Brendan Blumer, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Block.one, která stojí za vývojem blockchainu kryptoměny EOS, oznámil, že EOS komunita si v hlasování schválila snížení inflace z 5 procent na jedno procento. Schválení tohoto návrhu Blumera překvapilo, ale uvítal ho, protože podle něj slouží jako důkaz o vysoké decentralizaci EOS blockchainu. Více se dozvíte zde.

Co prozradilo setkání Warrena Buffetta s Justinem Sunem?

Čínský podnikatel Justin Sun zaplatil za možnost obědvat s jedním z nejbohatších lidí světa Warrenem Buffettem 4,58 milionu dolarů (peníze šly na charitu) a své investice nelituje. Na propagaci jeho kryptoměny Tron (TRX) to byly pravděpodobně dobře investované peníze. Redaktorka portálu CryptoSlate Christine Cobenova ve svém blogu shrnula 5 poznatků, které toto neobvyklé setkání přineslo. Podrobnosti se dozvíte zde.

Pompliano by názor Warrena Buffeta nepřeceňoval

K vyjádřením Warrena Buffetana na adresu kryptoměn, který i po setkání s Justinem Sunem z Tronu nezměnil svůj negativní názor na Bitcoin, se vyjádřil i Anthony Pompliano ze společnosti Morgan Greek Capital. V rozhovoru pro CNN s Julií Chatterleyovou uvedl, že Warren Buffett přesto, že je respektovaným investorem, není vhodnou osobou na to, aby se mohl vyjadřovat k tomuto tématu. ,,Opravdu by lidé neměli brát technologické rady od někoho, kdo používá vyklápěcí telefon nebo vůbec nepoužívá email,” konstatoval. Pompliano tím naznačil, že starého psa nové triky už nenaučíte. Buffett se prokázal jako skvělý investor, ale v 89. letech už jen těžko dokáže pochopit problematiku nově vznikající technologie. (cointelegraph.com)

300x250

MoneyGram přiznal příjem 11 milionů od Ripple

Společnost MoneyGram v rámci svého podání pro Americkou komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) přiznala, že ve třetím a čtvrtém čtvrtletí 2019 dostala od společnosti Ripple dohromady 11,3 milionu dolarů. Tyto peníze jsou součástí dohody MoneyGramu s Ripple o tom, že MoneyGram začne používat její technologii při realizaci mezinárodních transakcí. ,,MoneyGram je těmito financemi kompenzován ze strany Ripple za vývoj a přinášení likvidity na devizových trzích a napomáhání blockchainu Ripple s poskytováním spolehlivé úrovně činností v oblasti obchodování s devizami,” uvedla společnost. MoneyGram je druhá největší společnost na světě zabývající se převodem peněz a od srpna 2019 využívá technologii xRapid. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-