Connect with us

Bitcoin

Galaxy Digital miliardáře Michaela Novogratze také žádá o Bitcoin ETF

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Galaxy Digital je další firmou v pořadí, která žádá Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) o schválení Bitcoin ETF.

Firma v jejímž čele stojí známý fanoušek Bitcoinu či Ethereum americký miliardář Michael Novogratz, podala žádost na SEC v pondělí 12. dubna. V situaci případného schválení bude Bitcoin ETF od Galaxy Digital obchodovaný na směnárně NYSE Arca podle cenového mechanismu Bloomberg Galaxy Bitcoin Index.

Galaxy Digital se tak přidává na už pořádně dlouhý seznam společností, které se letos pokoušejí uspět se svou žádostí u SEC, která dosud žádné Bitcoiny ETF neschválila. V minulosti u ní neuspěly žádosti od bratrů Winklevossovců, Bitwise či VanEck – pravidelně s odůvodněním, že Bitcoin není dostatečně regulován a jeho cena může být snadno manipulovatelná.

V roce 2021, kdy převládá přesvědčení, že regulační situace se zlepšuje, k čemuž přispívá příliv kapitálu od institucí, žádají kromě Galaxy Digital o povolení spustit Bitcoin ETF i VanEck, WisdomTree, NYDIG, Fidelity, SkyBridge, Kryptoin, Wise Origin či Valkyrie. Také se předpokládá, že žádost podá gigant Grayscale, který spravuje 650 000 BTC.

SEC se již koncem dubna musí poprvé vyjádřit k žádosti od VanEck (45 dní od spuštění odpočtu), verdikt však může teoreticky odkládat až do října. Odpočet se před pár dny spustil i v případě žádosti od Wisdom Tree. U ostatních sedmi podání zatím ne.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne