Connect with us

Bitcoin

Gary Gensler (budoucí šéf SEC) hovořil před senátem o Bitcoinu

Zveřejněno

Gary Gensler
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jak jsme zmiňovali již několikrát, Gary Gensler by se měl stát novým šéfem americké komise pro cenné papíry a burzu. Tomuto procesu předcházelo jeho slyšení před senátem.

Gensler během veřejného rozhovoru s představiteli senátu mluvil i o kryptoměnách, když poznamenal:

,,Bitcoin a další kryptoměny přinesly nové myšlenky do sektoru plateb a finančního začlenění, ale také přinesly nové problémy týkající se ochrany investorů, kterým se musíme věnovat.“

Pravděpodobný budoucí šéf SEC zároveň v pozitivním duchu doplnil, že chce podpořit tuto novou inovaci.

Gary Gensler pracoval téměř 20 let v Goldman Sachs. Během vlády Baracka Obamy, kdy byl Joe Biden viceprezidentem, se stal předsedou Komise pro Komoditní futures (CFTC). Po příchodu vlády Donalda Trumpa byl profesorem na MIT, kde mimo jiné vyučoval o blockchain technologii a o kryptoměnách, což znamená, že má o Bitcoinu opravdu dobrý přehled.

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) je pro kryptoměny ve Spojených státech jedním z nejdůležitějších regulátorů a příchod Gesnlera do jeho čela vnímá krypto komunita s nadějí. Dokonce se předpokládá, že Gensler by mohl během svého funkčního období přispět ke schválení prvního Bitcoinu ETF v USA (Aktuálně má SEC na stole horkou žádost o Bitcoin ETF od VanEck, kterou včera podpořila CBOE pozn.red.).

,,Věřím, že finanční technologie mohou být mocnou silou dobra. Avšak jen pokud budeme nadále respektovat základní hodnoty SEC v souvislosti s ochranou investorů, emitentů a veřejnosti,“ dodal ve své řeči před senátem.

zdroj: decrypt.co

Populárne