Connect with us

Bitcoin

Goldman Sachs začne již brzy nabízet Bitcoin svým klientům

Zveřejněno

Goldman Sachs
Canva.com, Pixabay.com

Velké banky si stále více uvědomují, že lepší než s Bitcoinem soupeřit a označovat ho za podvod, je přizpůsobit se mu a postupně přinášet klientům produkty, které jsou na něj navázány. Po krocích amerického bankovního giganta Morgana Stanleyho či nejstarší newyorské banky BNY Mellon tak činí i jejich další soused z Wall Street – velká investiční banka Goldman Sachs.

Skutečnost, že Goldman Sachs v dohledné době, podle medializovaných zpráv pravděpodobně již ve druhém čtvrtletí 2021 přinese „široké spektrum“ produktů spojených s Bitcoinem určených pro jejich solventní klienty, dnes potvrdil globální vedoucí této společnosti pro digitální aktiva Mary Rich. Goldman Sachs má podle jeho vyjádření brzy představit produkty zaměřené na „fyzické Bitcoiny“, ale také BTC deriváty a jiné tradiční investiční nástroje.

Důvodem tohoto rozhodnutí podobně jako tomu bylo v případě Morgana Stanleyho je rostoucí poptávka jejich klientů po Bitcoinu, kterou už nemohli prohlížet a dále ingorovat. Mary Rich poznamenal, že někteří z jejich klientů nabyli dojem, že v případě Bitcoinu stojíme na úsvitu „nového internetu“ a proto se chtějí do tohoto nového fenoménu aktivně zapojit.

,,Existuje kontingent klientů, kteří se na toto aktivum dívají jako na hedge proti inflaci a makroekonomické pozadí posledního roku (v souvislosti s koronavirem a ekonomickými pobídkami pozn.red.) tomu přispělo,“ doplnil.

Populární Twitter kanál Documenting Bitcoin následně upozornil, že Goldman Sachs teprve nedávno vnímala Bitcoin výrazně jinak. Na obrázku můžete vidět titulek článku portálu decrypt z května 2020, na kterém stojí, že tento gigant nepovažuje Bitcoin ani za třídu aktiv.

Populárne