Connect with us

Bitcoin

Grayscale nakoupila Bitcoiny za dalších 180 milionů dolarů

Zveřejněno

grayscale
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Společnost Grayscale Investments, o které jsme intenzivně psali zejména v první polovině roku pro její výraznou akumulaci bitcoinů, oznámila, že v průběhu posledního týdne zvýšila hodnotu svého Bitcoin Trust o více než 180 milionů dolarů.

Podle údajů informační platformy ByBt Grayscale nakumulovala v průběhu posledních 7 dnů přesně 17 100 BTC. V době psaní článku, kdy byla cena BTC 10 890 USD, měla firma pod kontrolou 449 9000 BTC v hodnotě 4,9 miliardy dolarů.

Z těchto čísel vyplývá, že Grayscale kontroluje 2,4% všech Bitcoinů, které jsou aktuálně v oběhu. Podle dat portálu CoinMarketCap je jich v současnosti již přes 18 500 000.

Vytěžit zbývá už jen 11,9% Bitcoinů, nakolik nabídka je předem omezena na 21 000 000 BTC. Pokud by i Grayscale od tohoto momentu nekoupila žádný nový Bitcoin, v roce 2140, kdy se vytěží poslední, by měla při současném držení pod kontrolou až dvě procenta z nich.

Firma Grayscale není jedinou, která v posledním období skupuje Bitcoin. Teprve nedávno společnost Microstrategy oznámila, že nakoupila Bitcoiny za 175 milionů dolarů, čímž navýšila počet držených Bitcoinů na 38 250. Její CEO Michael Saylor tvrdí, že Microstrategy přechází na „bitcoinový standard“, protože ve firmě již nepovažují za držitele hodnoty tradiční fiatové měny, které jsou ovlivněny centrálními bankami a politickými vlivy.

Barry Silbert, který je šéfem Grayscale, k nákupu Bitcoinu ze strany Microstrategy před dvěma týdny vtipně poznamenal, že firmy vstoupily do zajímavého závodu, kde se podaří nakoupit více Bitcoinů.

Grayscale kromě bitcoinu vlastní i Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Horizen, litecoin, Stellar Lumens, XRP a Zcash. Celková hodnota kryptoměn, kterou aktuálně drží, je při současných cenách 5,8 miliardy USD. To je pro ilustraci více, než je tržní kapitalizace Bitcoinu Cash, Binance Coin Pokladot, Chainlink či Cardano.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne