Connect with us

Bitcoin

Hoskinson zmínil důvody, proč by Tesla měla upřednostnit Cardano před Bitcoinem

Zveřejněno

Charles Hoskinson
YouTube Lex Fridman

Šéf společnosti Input Output a hlavní představitel kryptoměny Cardano (ADA) Charles Hoskinson absolvoval 5-hodinový rozhovor s Lexem Fridmanem, ve kterém se kromě jiných témat věnoval i Bitcoinu. A obzvlášť jeho kritice.

Charles Hoskinson, který sám vydělal nemalé peníze investováním do BTC v časných letech jeho existence a později patřil mezi první představitele Ethereum, se v ostře sledovaném interview s Fridmanem snažil vysvětlit důvody, proč by Elon Musk a jeho společnost Tesla měli před Bitcoinem upřednostnit právě Cardano.

Jako silný argument se snažil využít téma negativního dopadu těžby Bitcoinu na přírodu, což podle něj není v souladu s celosvětovou snahou dosáhnout stavu takzvané uhlíkové neutrality.

,,Pokud se skutečně staráte o alternativní energii, udržitelnost a snížení emisí CO2, nemůžete být v systému, ve kterém je zabudován mechanismus pro omezení spotřeby energie. Víte, s Proof of Stake je spotřeba energie negativní. Chcete to minimalizovat.“ (Proof of Stake je konsensus, na kterém funguje Cardano).

Fridman však Hoskinsonovi v této věci argumentoval, že Bitcoin má šanci být pro přírodu i prospěšný, protože BTC těžaři mohou využívat jinak zbytečně ztracenou energii z vodních či solárních elektráren. Hoskinson s tím nechtěně, ale částečně souhlasil, když konstatoval, že na tom může „existovat něco pravdy“.

Poznámka: Ekologická cesta těžby BTC může vést skrz využívání zelených zdrojů energie. Těžaři BTC hledající levný zdroj jinak nevyčerpané energie mohou přispět k větší ziskovosti vodních, solárních či větrných elektráren, což může směřovat k tomu, že se bude budovat více „zelených elektráren“ na úkor neekologických producentů energie. Jinak řečeno spokojeni budou i těžaři – kteří získají levnou energii – a spokojená bude i příroda – více energie se bude tvořit ze zelených zdrojů.

Hoskinson argumentoval, že v takovém případě musí Tesla předvést jakýsi „legitimní příklad“, kterým prokáže, že těžba Bitcoinu přispívá k produkci sluneční a větrné energie. V opačném případě – pokud chce být ekologická – musí sáhnout po jiné „zelenější kryptoměně“. Ideální (podle Hoskinsona) je Cardano – u něhož odhaduje, že ve srovnání s Bitcoinem je 1,6 miliónkrát méně náročná na spotřebu energie.

Lídr Cardano uvedl i další dva důvody, proč by pro Teslu bylo Cardano (ADA) lepší volbou než Bitcoin:

  • Cardano nabízí široké možnosti v oblasti internetových věcí (IoT), což Bitcoin neumožňuje. Pokud chce Tesla, aby její automobily spolu komunikovaly a využívali kryptoměny, musí sáhnout po kryptoměně, která to umožňuje
  • Bitcoin je na rozdíl od Cardano těžce programovatelný a nemá žádný nativní způsob vydávání nových aktiv (tokenů)

Hoskinson si kopl do Bitcoinu i konstatováním, že jediný důvod, proč je stále úspěšný, je sentiment, který kolem něj vznikl a všechny peníze, které se do něj dosud nalili.

Upozornění na závěr

Tento článek odráží jen tvrzení Chalresa Hoskinsona a ne názory autora článku. Autor článku se naopak domnívá, že samotné porovnávání Bitcoinu se smart chainem typu Ethereum a Cardano není správné, protože dokud Bitcoin je vnímán jako jakási zlatá digitální rezerva „, smartchainy mají šanci přinést využitelné programovatelné aplikace. Bitcoin něco takového nikdy ani neměl ambici dělat, čili jde o srovnání odlišných věcí s úplně jinými základními vlastnostmi.

zdroj: u.today, Kryptonovinky

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne