Connect with us

Cardano

Jaký je reálný potenciál Cardano? Přečtěte si komentář J. M. Villaverdeho

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

cardano

Zajímavý komentář o perspektivě kryptoměny Cardano (ADA) napsal pro Portál Yahoo! Finance analytik a vystudovaný matematik uruguayské univerzity Universidad de la República Juan M. Villaverde, který se věnuje analýzám kryptoměn již od roku 2012.

Villaverde postavil modely technologie a adopce, které jsou zohledňovány při sestavování ratingů kryptoměn americké agentury Weiss Crypto Ratings. Také se podílí na tvorbě obsahu pro Weiss Crypto Allert a jeho práce jsou častokrát citovány v známých kryptoměnových médiích jako jsou Cryptovest, Ethereum World News, Independent UK, Ripple Coin News a mnoho dalších.

Rozhodli jsme se, že nejzajímavější pasáže z jeho komentáře o Cardano přendáme pro čtenářů kryptonoviniek. Budeme rádi, pokud se k Cardano vyjádříte i na našem facebooku, nebo přímo v komentáři pod článkem.

Překlad komentáře JM Villaverde

,,Kdyby byl klasicky Ezopem příběh o zajíci a želvě aplikován do světa kryptomien, Cardano by bylo to první a Bitcoin s Ethereum to druhé. Co nám zbývá vědět, dokud zjistíme, kdo vyhraje závod?

Cardano disponuje desítkami nejlepších počítačových vědců, kryptografie a matematiků. Předkládají referáty o své práci pro akademické přezkoumání. Jejich cílem je dosáhnout, aby každá čas kryptoměnové infrastruktury byla stabilním prvkem a jednoho dne se na ni mohli spolehnout miliony lidí a to vše bez starostí a obav z toho, že se rozpadne pod tíhou a stresem, který působí v reálném světě.

Zakladatel společnosti Cardano Charles Hoskinson rád říká, že buduje systém pro dalších 100 let. To je v ostrém kontrastu s přístupem Ethereum nebo Bitcoinu, nejhlavnějších konkurentů Cardana.

,,Plnou rychlostí vpřed a použijte torpéda!” řekl jeden americký admirál během občanské války … problém je v tom, že Murphyho zákon může být ve světě kryptoměn obzvláště tvrdý. Pomocí tohoto přístupu se bitcoinu podařilo uspět. Ale pouze tím, že se omezil na jeden jediný případ použití – jako úložiště hodnoty s nějakou platební funkcí na povrchu.

Ethereum má mnohem větší vizi – energeticky účinnou, plně decentralizovanou účetní knihu, která dokáže škálovat až miliony transakcí za sekundu … a přesto je tak jednoduchá, že může běžet i na domácím počítači. No realita však vypadá zatím jinak. Ethereum trápí problémy a má úzká místa, takže jedna aplikace (například hra CryptoKitties) může způsobit, že se zastaví. Je to zároveň také velký spotřebitel elektriky stejně jako Bitcoin.

Přestože spotřebovává hodně energie, je méně bezpečný (než Bitcoin pozn.red.) Díky flexibilitě a rozsahu decentralizovaných aplikací, které mohou na Ethereum běžet.

Největší dilematem je, že vývojáři dosud nepřišli na to, jak Ethereum dostat z bodu, na kterém je dnes, kamkoli blíže k jeho velké vizi.

A pak tu máme Cardano … Tým okolo Cardana (ADA) odmítá netrpělivý přístup a hledí dopředu na možné důsledky. Trvá na tom, že řádně distribuovaná kniha by měla být jako most na dálnici – nebo kosmická loď na dlouhou vzdálenost – její infrastruktura a kritická důležitost prostě nemohou dopustit, aby si dovolila selhat, protože na ní bude záviset množství životů, štěstí a budoucnosti. Jenže aby bylo něco bezpečné a kvalitní – to vyžaduje čas.

Vývojáři ADA už třikrát přebudovali od nuly svůj základní kód. Opakované přepracovávání kódu komplikuje poskytovatelům peněženek integraci ADA do svých systémů a to je velký důvod, proč najdete jen málo peněženek, které podporují tuto kryptoměnu.

Práce jsou navíc stále v rané fázi vývoje a vývojáři nadále kontrolují všechny uzly v síti. Ve skutečnosti je možné je použít pouze k odesílání plateb sem a tam. Stručně řečeno, pokrok Cardana se jeví být neuvěřitelné pomalý.

Hoskinson a jeho tým tvrdí, že to za to stojí. Zůstávají oddaní své vizi a přinejmenším v jednom smyslu již bylo dokázáno, že to za to stojí.

Podívejte se na to z druhé strany: Pro velké finančně instituce a podniky se Ethereum a Bitcoin stále zdají být spíše experimenty, než pevně zavedenými systémy – to je klíčový důvod, proč nejsou na tyto systémy ochotni migrovat.

Zmírní Cardano tyto obavy a konečně přinese skutečný neuvěřitelný potenciál kryptoměn do reálného světa? Připravované akce vám přinesou několik odpovědí:

O několik týdnů od této chvíle ADA spustí další fázi svého dlouho očakévaného vydání testnetu. Ten umožní veřejným uzlům spustit Cardano ledger v prostředí, které bude úzce stimulovat realitu. Poprvé budou nezávislí ověřovatelé moci spustit beta verzi ADA Ledgera.

Poté bude povolen staking. To znamená, že malí hodleři ADA budou moci sdružovat své zdroje k ověřování Cardano Ledger a vydělávat na tom formou odměn. To lidem poskytne přesvědčivý krátkodobý důvod ke koupi a držení mincí ADA. Je pravděpodobné, že tokenem ADA to vdechne nový život.

Půjde o klíčovou fázi. Jak se to všechno odehraje, to teprve uvidíme. Bude Cardano dostatečně rychlé, aby bylo konkurenceschopné? Nebo zůstane v pozadí Ethereum (které pracuje na svých problémech) či několika jiných nadějných kryptoměnových projektů? To nám ukáže až čas.”

Cardano má najaktívnejší vývojársky tím, predbieha aj Ethereum

O Cardano se píše v poslední době hodně

Komentář předního představitele Weiss Ratings je pouze jedním ze série zajímavých článků, které byly o Cardano publikovány v předchozích týdnech. Nedávno jsme vás například upozornili, že vývojáři Cardano jsou podle GitHub aktuálně nejaktivnějším týmem v celém kryptoprůmyslu. A vždy, když zmiňujeme Cardano, rádi upozorňujeme na náš oblíbený rozhovor s J. Tesařem, který si můžete přečíst zde. Všechny naše články o této kryptoměně najdete zde.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Líbil se vám tento článek? Budeme rádi, pokud ho odměníte lajkem, nebo tím, že nás navštívíte i příště. Pokud máte tip na jiný zajímavý článek podobného typu (io jiné kryptomene), budeme rádi.

zdroj: finance.yahoo.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Basic Attention Token

Quora: 4 kryptoměny mimo TOP10 s šancí dostat se do první desítky

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

top10

Hlavní odborník na kryptoměny a blockchain na populární stránce Quora, Marius Kramer, publikoval článek, ve kterém jmenoval čtyři kryptoměny mimo současné první desítky tržní kapitalizace, které mají podle něj největší šanci dostat se příští rok do elitní TOP10.

Ke každému altcoinu přidělil pravděpodobnost úspěchu dostat se do TOP10 a také základní fundament, který by mu k tomu měl dopomoci. Kromě čtyřky, která má podle něj největší šanci, uvedl také seznam dalších kryptoměn, které by mohly také v příštích 12 měsících uspět, ale podle jeho názoru je to méně pravděpodobně.

Top čtyřka mimo TOP10 podle Kramera

  1. NEXO (60%) pravděpodobnost – Nexo má 300 000 uživatelů, 500 milionů dolarů v poskytnutých půjčkách a 67 milionů dolarů v ročních příjmech, vyzvedl Kramer a doplnil: ,, Z důvodu, že přes NEXO prochází tolik peněz, nevidím důvod, proč by příští rok neměly být na stejné tržní kapitalizaci jako Binance Coin. “
  2. Basic Attention token (BAT) – 50% pravděpodobnost– Decentralizovaný prohlížeč Brave, jehož nativním tokenem je právě BAT, měl tento měsíc v některých regionech (např. Japonsko) více stažení přes Google Play než Chrome. Podle Kramera existuje šance, že brzy se stane top prohlížečem na internetu, což může pomoci i BAT. Také poznamenal, že počet hodlerů BAT se za poslední 3 měsíce zvýšil pětinásobně.
  3. Vechain (VET) – 40% pravděpodobnost – Kramer upozornil, že Vechain nedávno uzavřelo partnerství s Walmartem, který by měl používat token VT. To způsobilo, že počet transakcí VET výrazně stoupl. Kramer si myslí, že jde o největší partnerství, jaké dosud bylo v oblasti kryptoměn dosaženo nějakým altcoinem. Kromě toho upozornil na to, že VET plánuje koupit zpět tokeny v hodnotě 25 milionů dolarů, což dokazuje jeho nesmírnou sílu.
  4. IOTA (30% pravděpodobnost)– Pokud IOTA spustí svůj konsensus algoritmus Shimmer, bude 10 000-krát více škálovatelná, decentralizovaná a energeticky efektivnější než většina blockchainů, konstatoval. Spuštění Shimmer je přitom podle něj pravděpodobné už tento rok.

Další altcoiny s šancí na úspěch

Kramer v pokračování svého článku jmenuje ještě další altcoiny, u nichž však upozorňuje, že pravděpodobnost, aby se dostaly do první desítky v dohledné době, je podle něj velmi malá.

Největší šance připisuje projektu THETA, až 20%. Poukazuje přitom na to, že Theta má již 1 milion uživatelů, což je dobrý základ. Aby se však THETA dostala do top10, potřebovala by svou uživatelskou základnu mít ještě alespoň desetinásobně větší.

Dalším zajímavým projektem je podle něj ENJIN (Enjin Coin) s rovněž 20% šancí. K Enjin existuje jednoduchý přístup přes 78 milionů Smartphonů Samsung Galaxy S10, přičemž do konce roku může toto číslo přesáhnout 100 milionů potenciálních kupujících Enjinu. Upozornil ale, že Samsung Knox, uživatelské rozhraní Samsungu pro podporu kryptoměn, má zatím jen 100 tisíc stažení.

18% šanci na úspěch dostat se do TOP10 připisuje HOLO, jehož technologii považuje za velmi perspektivní, ale slabinu vidí v tom, že na rozdíl od konkurence zaostává HOLO v uzavírání významných partnerství.

15% dává Ravencoinu, 14% Zilliqa, 11% NEO, 2% XLM a 5% Tron (kterému vyčítá přílišnou centralizovanost).

Za zmínku stojí, že Cardano (ADA) dostalo jen 8% šanci a to přesto, že v posledních měsících bylo o Cardano publikováno mnoho pochvalných článků. Kramer ke Cardano poznamenal, že existuje mnoho blockchainů, které jsou mnohem decentralizovanější a škálovatelnější než ADA (Elastos, QcK, ZIL). Při této analýze pravděpodobně nezohlednil skutečnost, že Cardano by mělo už letos přejít na mainnet a fázi Shelley, která by měla dosáhnout decentralizovanost Cardana na mnohem vyšší úrovni, než má samotný Bitcoin.

Podhodnoceny altcoiny

Kramer v závěru článku jmenoval i několik altcoinů, které se nenacházejí v první stovce podle tržní kapitalizace, ale mají potenciál dostát se mezi nejhodnotnější 25-ku. Jde o tyto projekty: DENT, QKC, IOST, Funfair, WPR, POWR, Edgeless, POE a Optimal Shelf.

zdroj: quora.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (13.9.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA)

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Zde se drží vše při starém – Ethereum se stále pohybuje v rangi mezi 176 a 182 USD. Pokud je nějaký pohyb mimo toto území, skončí knotem a cena uzavře opět uvnitř. Stále považuju za nejpravděpodobnější, že stagnace je pouze korekcí, takže časem uvidíme pokračování vstříc 200 USD. 

LTC/USDT

Litecoin je na tom prakticky úplně stejně – chycený mezi 68,5 a 71,5 USD. Také jsem zde spíš bullish, ale podobně jako u ETH – bude záležet až na konečném breaku tohoto range, sledoval bych tedy support 68,5 dolaru. 

ADA/USDT

Jak jsem zmínil v předchozích analýzách, Cardano se delší dobu pohybovalo ve formaci falling wedge, začátkem tohoto týdne jsme viděli breakout a aktuálně máme na grafu pullback zpět k původně rezistenční trendovce. Typicky bychom v několika následujících dnech měli vidět silné zrychlení nahoru k 0,05 USD, kde bude silná rezistence. První target wedge by ale měl ležet až na ceně kolem 0,056 USD. Co naopak nechceme vidět, je nudná price action a plácání se na jednom místě, případně další padání dolů pod invalidační level.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Září bude pro Cardano velký měsíc

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Charles Hoskinson - Cardano

Pokud jde o altcoiny, Cardano (ADA) je považováno za jeden z nejnadějnějších projektů na úspěch. Tento měsíc ho čeká několik důležitých novinek, které by mohly posunout celé úsilí výrazně vpřed.

Charles Hoskinson, hlavní představitel Cardano, potvrdil, že testnet fáze Shelley, jejímž cílem je dosáhnout, že Cardano bude mnohokrát více decentralizovaná kryptoměna, než samotný Bitcoin, bude spuštěn dříve, než se předpokládalo. Je to údajně nejdůležitější informace, která přichází v sledu s dalšími dvěma oznámeními, které by měl předestřít komunitě v tomto měsíci.

TIP: Přečíst náš rozhovor o Cardano s Jaromírem Tesařem

Hoskinson během živého vysílání v rámci pravidelné rubriky AMA (Ask me anything) na YouTube prozradil, že první fáze testnetu Shelley byla úspěšná dokončena, přičemž dodal, že byly odhaleny a opraveny stovky chyb, díky čemuž se stal testnet, který bude mít celkem tři fáze, stabilní.

Oslava Byron a cesta do Bulharska

Charles, který stál i u vzniku Ethereum, bude koncem září cestovat do Bulharska, kde plánuje Cardano oslavit druhé výročí uvedení fáze Byron, která symbolizuje začátek celého projektu. Jsou na něm postavené základy pro další fáze Shelley, Gougen a nakonec i Basho.

V rámci AMA Hoskinson prozradil i to, že spuštění testnetu Shelley bude oznámené právě během akce v Bulharsku. Pokrok nastal i v protokolu Ouroboros, Hydra, který bude dokončen také v září. Aktualizovaný protokol umožní sharding a globální škálování, což připraví cestu k vyřešení problému s Proof-of-stake.

Wyoming a demonstrace pro developery

Portál Cryptoslate v rámci těchto informací konstatuje, že září může být pro Cardano jeden z nejvýznamnějších měsíců vůbec. Jak jsme zmiňovali již výše, Cardano během něj plánuje oznámit i další významnou aktualizaci, která by se měla pro změnu týkat programovacího jazyka.

Hoskinson uvedl, že se tak stane během hackathonu na University od Wyoming. Vývojáři a odborníci přítomni na akci se tak dozvědí jako první podrobnosti o tom, jak se budou dát na Cardano budovat decentralizované aplikace a smart kontrakty.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (3.9.): Ethereum, Litecoin a Cardano + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

V páteční analýze jsem s vámi sdílel svůj dlouhodobější scénář pro Ethereum a další altcoiny, kdy jsem očekával nějakou bullish reakci. Ta přišla během včerejška a ETH vyskočilo až na ceny kolem 180 USD. Tuto úroveň jsem zmiňoval v předešlé analýze jako jednu z nejdůležitějších rezistencí, což stále platí a bude se zde rozhodovat o dalším vývoji.

LTC/USDT

Litecoin měl včera také bullish reakci z očekávané zóny, ale je daleko slabší, než Ethereum. Očekávám ale, že by také měl otestovat předchozí minima na cenách kolem 70-71 USD. Tato zóna bude pro LTC důležitou zónou rezistencí. 

ADA/USDT

Cardano, které jste si vybrali v anketě, jsme také měli poměrně nedávno, takže můžeme použít ten stejný layout grafu – v této analýze jsem popisoval, že pokud praskne supportní trendline, očekávám vyznačený bearish scénář. Ten se naplnil naprosto přesně a podobně jako u ostatních altcoinů, jsme v odrazových zónách. První krok pro potvrzení ale je break vyznačeného wedge. V takové chvíli můžeme mířit na 0,056 a 0,058 USD (Případně se targety mohou lehce změnit, pokud by ADA zůstávalo ve wedgi).

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (27.8.): Cardano, Ethereum a Litecoin + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum se vrátilo na úrovně kolem 185 USD a aktuálně vidíme tvořící se trojúhelník. Jeho targety jsou právě dvě zóny, které zmiňuji už delší dobu – tedy rezistence kolem 203-206 USD, nebo na spodní straně support 167-164 USD. Bude velmi důležité sledovat break jedné z trendovek, podle toho budou platné targety. 

LTC/USDT

Vzhledem k tomu, že Bitcoin stagnuje stále na velmi podobných úrovních, tak všechny velké alty vč. Litecoinu vytvářejí podobnou strukturu. Můžeme zde tedy vidět také trojúhelník, podobně jako na grafu Etherea. 

Není zde ale tak patrný, takže bych byl opatrnější s vyznačováním hranic, hlavní extrémní úrovně range pro mě je 70-75 USD.

  • Pokud praskne spodní strana range, díval bych se na target až v zóně 63-66 USD
  • Naopak pokud bude mít Litecoin dost síly prorazit horní stranu range, pravděpodobně uvidíme zrychlení do rezistence 79-82 USD

ADA/USDT

Cardano je evidentně oproti předchozím dvěma o něco silnější, protože místo trojúhelníku v posledních dnech tvoří uptrendový channel (supportní linie tohoto channelu je vyznačená v grafu žlutě). 

Stále se ale pohybujeme uvnitř bíle vyznačeného falling wedge, takže dokud nebreakneme rezistenční trendovku a neuvidíme zrychlení, může se jednat o korekci.

Sledoval bych tedy dvě zásadní trendovky:

  • Bílá rezistenční – pokud praskne s vyššími objemy, měla by poté platit za target cenová úroveň kolem 0.062 USD. 
  • Žlutá supportní trendovka – pokud praskne nejdříve tato, pravděpodobně nastane pád na předchozí minima, nebo až na support vyznačeného FW. 

Anketa

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano uzavřelo partnerství, které má přispět k jeho rychlejší adopci

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano ADA

Cardano Foundation, jedna ze tří složek, které stojí za vývojem kryptoměny Cardano (ADA), uzavřela partnerství s berlínským blockchainovým studiem KONFIDO, které má přispět k urychlení adopce tohoto projektu.

Úkolem KONFIDO by mělo být přispět k zapojení ekosystému Cardano do reálných světových obchodních případů v bankovnictví, logistice, farmaceutickém průmyslu či financování obchodu. Orientace KONFIDO bude směřovat i k vytváření vazeb Cardano na vlády a veřejné služby.

,,Základna Konfidio v Berlíně je významným blockchainovým centrem s celosvětovým významem. Pomůže nám zaměřit pozornost na naši platformu,” uvedl k partnerství Nathan Kaiser, předseda Cardano Foundation.

,,Naším cílem je zvýšit pochopení protokolu (Cardana) v podnikovém i startupovém prostředí a urychlit přidanou hodnotu pro všechny strany – Cardano, blockchainovu komunitu a našich klientů,” dodal k novince Mervyn G. Maistre, generální ředitel a zakladatel německé společnosti.

O Cardano jsme se nedávno povídali s odborníkem na tuto kryptoměnu J. Tesařem. Rozhovor si můžete přečíst zde:

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (16.8.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA) + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Od předchozí analýzy se na tomto páru hodně změnilo – v úterý jsem předpokládal, že se ETH dostane nejdříve na vyšší levely, než finálně spadne do supportu kolem 180 USD.
Ve skutečnosti ETH prorazilo supportní trendovku a rovnou spadlo do predikovaného supportu. Tím se změnila struktura, takže aktuálně od Etherea očekávám spíš konsolidaci, možná menší pullback k max 198 USD. Obecně se ale budu dívat po větším odrazu až na supportech 172 a 167-164 USD.LTC/USDT

U Litecoinu pokračujeme ve scénáři z minula, kde jsem čekal hlubší dump až do supportu 62-65 USD. Od této analýzy se cena propadla o cca 13%, a ikdyž je možný menší pullback, podobně jako u ETH očekávám pokračování až do daného supportu.

ADA/USDT

Analýzu na Cardano jsme dělali minulý týden, kde jsem psal, že pokud by se stalo, že uzavřeme pod 0,05 USD, další zastávka bude až na 0,045 USD. Zrovna dnes jsme této hodnoty dosáhly, čímž cardano dosáhlo zajímavého supportu. Zde bych očekával daleko spíš uklidnění a stagnaci. Pro postup nahoru bude opět klíčová úroveň 0,05 USD. Pokud by se stalo, že ADA prorazí vyznačený support, díval bych se na další odraz na hodnotě 0,039 USD

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Rozhovor o situaci altcoinů s J. Tesařem: Většina si pád na dno zaslouži

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

tesar-altcoiny

Mnohé altcoiny ztratily za poslední měsíce vůči Bitcoinu více než polovinu své hodnoty a současná dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami (téměř 70%) je srovnatelná s březnem 2017, kdy se obchodoval jen za něco přes 1000 dolarů. O aktuálním stavu altcoinů jsme si povídali s odborníkem na toto téma – Jaromírem Tesařem z altcoinové komunity AOGaS.

Přiznám se, že je dost děsivé dívat se, kam se propadly altcoiny za posledních pár měsíců. Dalo se předpokládat, že pokud bude Bitcoin růst, jeho dominance na trhu bude stoupat, ale současný vývoj je tak dost překvapující. Tebe současný trend prudkého oslabování altcoinů neznepokojuje?

Přiznám se, že ne. Většina altcoinů si pád na dno zaslouží. Když se podíváte kam investovali některé velké fondy v Q1, tak to byl hlavně Bitcoin. Až v Q2 to začali být také některé velké alty jako BCash, Litecoin, Stellar, Ripple a pár dalších. Zatím to rozjíždí hlavně instituce a velryby. Tihle lidé nemají důvod investovat do neznámých altů. Alty musí dokázat, že něco umí a dokážou si najít své uživatele a silné partnery. 

Podívejte se na to takhle. Pokud uspěje Bitcoin, budou lidé logicky hledat další podobnou příležitost. Veřejnou distribuovanou síť nemůže udělat firma, korporát ani vláda. Tohle musí vzejít ze spodu. Bitcoin nemá šanci pojmout veškerou funkcionalitu, kterou nám kryptoměny nabízí a díky PoW ani nemůže. Další velká věc v kryptu budou smart kontrakty, tokenizace, transakce s kontextem, vyvážené soukromí, decentralizované organizace a další věci včetně vyřešené škálovatelnosti. Nic z toho Bitcoin neplánuje nabídnout na první vrstvě a na těch druhých to vždy bude nepovedený prasopes s nějakými kompromisy. 

Peter Shiff nedávno řekl, že si nedokáže vzpomenout na žádnou inovaci, kde by byl nejlepší hned první kandidát a že nevidí důvod, proč by nemohl přijít někdo další s něčím lepším, rychlejším, spolehlivějším a více bepečným než je Bitcoin. Pod tohle bych se podepsal. Kdykoliv, když lidé vymysleli něco smysluplného, dokázali přijít s něčím dalším a uměli to posunout mnohem dál. Ve světě internetu a protokolů to platí dvojnásob. Instituce i menší investoři tohle uvidí. Ti, kteří přišli a nyní znovu přijdou o Bitcoin budou hledat a pumpovat alty, které za to budou stát. Také ekonomicky se to vyplatí. Alty krvácí a možná ještě budou, ale není důvod se bát, že navždy zmizí. 

Někteří tvrdí, že altcoinová sezóna, jakou jsme zažili na přelomu let 2017 a 2018 už nikdy nepřijde. Jiní zas tvrdí, že když nastane další retailové FOMO, noví lidé v trhu budou opět chamtiví a nepřipravení a tak budou naskakovat do všeho, co bude růst s cílem získat tisíce procent. Scénář se tedy může opakovat a růst bude vše bez ohledu na kvalitu. Jak to vidíš ty?

Nedokážu odhadnout, jak se budou chovat nováčci, ale věřím, že informací je nyní na internetu mnohem víc a každý může poukázat na ICO mánii roku 2017 a nováčky varovat. Dívejte se na to pohledem nováčků. Těm ujel vlak už před pár lety. Bitcoin už neudělá 100 nebo 1000x za pár let. Budeme hodně rádi za pouhé desítky x za dalších 10 let od současné ceny. Pokud je nováček ochotný riskovat a chce své Lambo za nízkou investici, musí do altů. Pro masu nováčků je zkrátka lepší vsadit na jiného koně, než na ověřeného stárnoucího hřebce. Pokud se Cardano dostane na své ATH, udělá nějakých 20x a to se může stát během jediného roku po spuštění main-netu. Přesně tohle mohou nováčci chtít. Proto tu máme třeba XRP Army. Tuhle skupinu netvoří bitcoineři, jsou to často lidé, kterým ujel vlak.

PoS mají proti PoW jednou velkou výhodu. Držené mince mohou generovat pasivní příjem z transakčních poplatků a v prvních letech také z nachystaných fondů. Pokud si bude projekt držet relativně stabilní cenu, tak tento pasivní příjem bude velkým lákadlem. Coinbase přidává projekty právě s těmito vlastnostmi. Tohle uvidí také instituční investoři. Až jednou skončí mánie s profitem 10x za pár měsíců, bude pár jistých procent za rok výhra. Nemá samozřejmě smysl držet PoS projekt, který skončí v propadlišti dějin. Pokud ale uvidíte tým Cardana, který čítá asi 200 lidí, jejich asi 40 vědeckých studií a brzy také kvalitně decentralizovanou síť, co uděláte jako instituční investor? Budete do toho investovat, protože těžko budete hledat něco lepšího. Náskok, který nyní Cardano má, budou stěží dohánět i firmy jako Facebook a Google. Těmhle firmám nezbyde nic jiného, než spolupracovat. 

Mohou mít na propadu hodnoty altcoinů vůči Bitcoinu podíl regulace? Binance bude muset blokovat Američany (ačkoli připravuje americkou alternativu), CFTC mezitím vyšetřuje BitMex. Libra možná udělala nejvíce právě altcoinům …

Musíte vzít v úvahu, že tu byl dlouho medvěd a padalo vše. Dokonce se mluvilo o kryptozimě. Mnoho investorů odešlo. Býk je tu teprve 4 měsíce. Bitcoin neposlal nahoru retail, ale jedna jediná entita nákupem 20k mincí. To spustilo FOMO, kterého se zúčastnili a stále účastní spíše větší hráči. Já se vůbec nedivím, že roste jen Bitcoin a nepřichází alt-season. Trh je rozkolísaný. Navíc padá akciový trh a nejspíš se blíží finanční krize. V krizi alty rozhodně neporostou a uvidíme, jak si povede Bitcoin.

Regulace přicházejí hlavně díky FATFu a CFTC je malý střípek v celé skládačce. Souhlasím s tím, že Libra je projekt, který musela americká vláda začít řešit a s tím se postupně vrhlo světlo také na ostatní kryptoměny. Nejen Libra, ale již existující korporátní projekty jako Hyperledger, Corda a další významně ukrojily krypto projektům šance na úspěch. Za těmihle projekty stojí velké firmy, které se umí v byznysu pohybovat a mají všude dveře otevřené. Je naivní si myslet, že najaký krypto projekt s pěti vývojáři a podivným tokenem v zádech uspěje ve velkém byznysu. Krypto-projekty mohou někde částečně uspět, ale žádné masové adopce se nejspíš u žádného nedočkáme. Aby bylo jasno, bavíme se o privátních blockchainech. Ne o těch veřejných, které se dostanou na výsluní až tehdy, až lidé pochopí jejich smysl, nebo je budou reálně potřebovat. 

Hypoteticky pokud by se nyní tvoji altcoinoví favorité propadli vůči Bitcoinu o další desítky procent, vnímal bys to ty jako skvělou investiční příležitost?

Ano. Baron Rothschild řekl, že nejlepší čas na nákup je tehdy, když je krev v ulicích. Ti nejlepší investoři nemusí nutně tradovat. Stačí jeden úspěšný nákup za rok a pak čekat. Jestli přichází krize, má smysl nakupovat fyzické zlato. Na nákup krypta přijde čas před oživením trhu. 

U každé investiční příležitosti je potřeba pečlivě zhodnotit fundamenty. Bitcoinu fandím, ale v digitálním světě internetu je trochu jako slon v porcelánu. Jeho jediná užitečnost je aktuálně vlastně jen rostoucí cena. Lidé ve Venezuele nepoužívají jen Bitcoin. Využívají také Dash a Stellar. Někteří dokonce Tether, aby se vyhnuli volatitilě. Lidé v krizi zkouší alternativy a hledají to, co se jim nejlépe hodí na každodenní používání. 

Už nyní jsou alty, které se do tohoto světa hodí mnohem líp, jen o nich skoro nikdo neví. Podívejte se, jaký rozruch udělala Libra. Projekt ani neběží, ale lidé ji skoro hned předvídali obrovský úspěch. A to bez ohledu na mizernou decentralizaci. Když budete hledat důvody, tak kromě velké základny uživatelů Facebooku je to hlavně vyřešená škálovatelnost, stabilní token a schopnost programovatelnosti. Pokud to samé nabídne kvalitně decentralizovaný projekt, má šanci na úspěch. 

Kryptoměny, a to včetně Bitcoinu, stále bojují o adopci. Nepleťte si rostoucí cenu s adopcí, to je ošidné. Běžní lidé kryptoměny neadoptují, protože jim nejsou na nic užitečné. Bitcoin je pro běžné lidi pouze investiční nástroj. Fundamenty a užitečnost nikdo moc neřeší. Věřím, že Cardano a Ethereum budou lidem užitečné, neboť umožní mnohem víc věcí než jen nepodmíněné posílání hodnoty od Alice k Bobovi. Jen je potřeba si počkat a nedívat se každý den na cenu. Trh je v této fázi dost iracionální a cena neodpovídá progresu a potenciálu. Hodnotit progres či kvalitu projektu podle ceny je nesmysl, neboť cenu tvoří hrstka velryb, kteří ne vždy fundamenty řeší, nebo jsou ochotni nakupovat později s menším rizikem. 

Každopádně co se týká následujících měsíců, tak nejvíce věřím v růst Bitcoinu. Buď neporoste nic, nebo jen Bitcoin. Fyzické zlato je tutovka. Jestli FOMO Bitcoin napumpuje na třeba $50k v krátké době, tak počítejte s dalším medvědem a pádem o 80%. V růstu může Bitcoin zastavit blížící se finanční krize, nebo nějaké větší regulace.

Mají projekty, myslím tím ty, které mají opravdu seriózní zájem vybudovat něco průlomové, dostatečně finanční zásoby, aby byly schopny pokračovat ve vývoji i za předpokladu, že by v příštích letech pokračoval současný trend? Dejme tomu, že by Cardano, o kterém jsme se bavili už minule, padlo ještě o dalších 90% …

Cardano je na tom s financemi v pohodě a naopak stále hledá nové vývojáře do týmu. Výhoda Cardana je, že prezentuje své studie na věhlasných konferencích různě po světě. Za týmem pak chodí další vědci a nabízí svoji pomoc. Vidí v budování tohodle systému smysl a chtějí přiložit ruku k dílu. Tohle není jen o penězích. Tohle je o prestiži a o vizi budování lepší budoucnosti. 

Kdyby šlo do tuhého, Charles Hoskinson projekt podrží, neboť byl u Bitcoinu hned na začátku a nejspíš by své bohatství využil ve prospěch projektu. V jednom rozhovoru se Charlese zeptali, co ho motivuje. On na to odpověděl, cituji:

“Co mě motivuje? Podívejte se, jsem bohatý muž a mohu si dělat co chci. Nemusím pracovat a mohu si vybrat co chci dělat. Tohle je první příležitost v lidské historii, kdy máme šanci změnit fungování světa pro každého a zbavit se králů, prezidentů a mocenských struktur. Tohle je pro lidstvo velký krok v evoluci. Takže buď to budu sledovat, u toho rybařit a užívat si bohatství, nebo budu stát v přední linii a něco k tomu řeknu.”

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Které altcoiny, zkus ve zkratce, to mají podle tebe aktuálně nejlépe rozjeté?

Dlouhodobě sleduji pouze Cardano a nestíhám toho sledovat moc víc. Jsou projekty, které za pozornost stojí a občas se na ně rád podívám. Po Cardanu sleduji ještě Ethereum, Algorand a občas Bitcoin. Vše ostatní tak nějak spíše nahodile. Některé projekty jsou z velké části hotové a bojují spíše o adopci, nebo čekají na killer aplikaci. 

Běžní lidé nemají potřebu kryptoměny používat, takže bez ohledu na to jak to mají různé projekty rozběhnuté, o adopci budou těžce usilovat dlouhé roky. Kryptoměny se snaží na společenské, finanční a politické problémy nalepit technologickou záplatu. To se může podařit jedině tehdy, když toho bude ta záplata schopna. Pokud chcete nahrozovat fiat, musíte mít fungující alternativu, ne volatilní mince s jedinou schopností poslat hodnotu Musíte umět to, co umí současné peníze, například vybudovat decentralizované banky, které si budou lidé sami řídit přes hlasování. Protokol je v podstatě jen sada pravidel a ty nemohou zůstat v čase rigidní. Společnost se mění a s tím i požadavky a potřeby. Pravidla hry se proto musí demokraticky měnit také ať už skrze aktualizace zdrojového kódu protokolu, nebo přes smart kontrakty. Klíčový bude způsob, přes který se tyhle změny budou odehrávat. Až budeme umět tohle, budeme mít technologickou záplatu. To ještě neznamená, že ji budeme schopni dobře nalepit na bolavá místa. 

V bitcoinových gamblerech si při obhajobě altcoinů uvedl, že používání Bitcoinu ti připomíná start Windows 95. Mohl by si tuto myšlenku rozvést i pro naše čtenáře?

Informace se po internetu šíří rychlostí myšlenky. To samé musí jednou platit pro peníze a tokeny. Všichni hledají vnitřní hodnotu Bitcoinu a dalších kryptoměn. Zkuste se zamyslet nad tím, jaké vlastnosti jsou na internetu požadované uživateli. Jsou to pomalé a drahé transakce, nízké soukromí a energetická náročnost sítě? Nebo spíše rychlé a levné transakce splňující požadavky na soukromí a energetická šetrnost? Druhá možnost je digitálnímu světu mnohem blíže. Nikdo nechce čekat dlouhé minuty na zařazení transakce do bloku a za hodinu zkontrolovat, jestli má blok dostatek potvrzení. Tohle čekání mi připomnělo dobu Windows 95, kdy jste při startu počítače mohli jít na kafe, než jste se dočkali přihlašovací obrazovky. 

Dobře rozumím tomu jak funguje PoW a k čemu je dobrý z pohledu bezpečnosti. Ale je potřeba si uvědomit, že stále rostoucí hashrate síť centralizuje. Tím se paradoxně stává síť méně bezpečnou, neboť na centra, jak víme, se lépe útočí. Nebo toho jednotlivci zneužijí ve svůj prospěch. Třeba operátoři poolů. V PoW nevidím nějakou zásadní výhodu Bitcoinu. PoW brání rychlosti, na kterou jsme na internetu zvyklí, a současně brání kvalitní decentralizaci. Tým by měl více zapracovat alespoň na jednom z těchto problémů. 

Pokud má být Bitcoin digitální zlato, nepotřebuje tak dobře škálovat, neboť drahou komoditu adoptuje jen malé procento lidí ze střední a vyšší třídy. Spíše si s tím budou hrát instituce, které budou mince posílat po tisíci kusech. S drahou komoditou budou jednotlivci dělat minimum transakcí za rok. Bezpečnost založená na energetický náročném PoW se na to možná hodí. Nebo taky ne. Časem možná zjistíme, že PoS může být stejně bezpečný jako PoW. Zatím je to otevřené. Každopádně v rychlosti a kvalitě decentralizace je už nyní Bitcoin překonaný. Bitcoinu zbývá už jen jeho prvenství, největší síťový efekt a hra o získání titulu digitálního zlata. 

Odporúčame tiež:

ROZHOVOR: Téma decentralizácie: Ako sú na tom Bitcoin, Cardano, EOS či IOTA?

Děkujeme za rozhovor.

Jaromír TesařaogasJaromír Tesař, člen AOGaS Zone
Jsme 1. altcoinová komunita v České a Slovenské republice, jsme experti na fundamentální analýzy, máme za sebou skupinové spoluúčastí v ICO pre-sale! Členům dodáváme kvalitní a ověřené informace, které při vhodné investici přinášejí atraktivní zisky.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (9.8.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA) + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

U Etherea se díváme už delší dobu stále na tu samou situaci – range mezi supportní trendovkou (aktuálně kolem 200 USD) a horní rezistencí (235 USD), kterou ETH běheem tohoto týdne opět nedokázalo překonat.

V dřívějších analýzách jsem zmiňoval důležitost tvořícího se ascending trianglu, ale nyní vidím, že se nám zde vyformovalo ještě něco nového – podobně jako na BTC tu vidíme dvojité dno kolem hodnoty 195 USD. Narozdíl od BTC ale zde trh nedokázal zdolat neckline (235 USD). 

Během dalších dní bych tedy očekával ještě jedno, finální otestování této rezistence, ve kterém se rozhodne, jestli jde o reversal pattern (a ETH zamíří na 260 USD, případně i na druhý target k 270-277 USD), nebo prorazíme supportní trendovku a poté trh může jít k 180 a potenciálně až 163 USD. 

LTC/USDT

Litecoin se od úterka dostal pod support trendového channelu, takže ikdyž jsme aktuálně na supportu, graf nevypadá moc dobře. Mohla by tu nastat korekce až k 95 USD, ale pokud nezvládne tuto rezistenci překonat, očekával bych další pohyb dolů k supportu 83-81 USD

Cardano (ADA)

ADA je už delší dobu jedním z nejslabších high-cap coinů. Pojďme se nejprve podívat na pár ADA/BTC, kde se na denním grafu tvoří klesající klín. Zajímavé je, že během včerejška se nám tu vytvořila doji svíce s poměrně vysokými objemy. Může to být zapříčiněné pouze novinkami o tom, že má ADA nejaktivnější vývojářský tým, ale zároveň takováto doji svíce často označuje dno. 

Jestli jde jen o krátkodobý fundament nebo ne, zjistíme už během dnešního dne. Pokud bychom z aktuálních úrovní chtěli vidět obrat, neměla by dnešní svíce porušit včerejší dno (422 sat) a měla by mít silně bullish reakci – ideálně uzavřít nad hodnotou 465 sat. V takovém případě by se dalo uvažovat o krátkodobé změně trendu, případně o breaku klesajícího klínu, což by způsobilo další růst.  Naopak pokud dnešní svíce poruší včerejší dno, můžeme úplně bez problému pokračovat v pádu na supportní trendovou čáru. Co se týče USDT páru, zde také ADA sedí na jednom z nejdůležitějších S/R flipů s reálnou možností odrazu. Pokud nastane, nečekal bych jej nijak prudký, ale spíš několikadenní konsolidaci s objemy a následný výstřel k 0,063 a případně až k 0,07 USD.

Jakýkoliv daily close pod aktuálním supportem (0,05 USD) pravděpodobně povede k pádu na 0,045 USD. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano má nejaktivnější vývojářský tým, předbíhá i Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cena kryptoměny Cardano (ADA) se za měsíc a půl propadla o polovinu a ještě hůře je na tom v páru s bitcoinem. Je to poměrně kuriózní vzhledem k potenciálu tohoto projektu a aktivity jeho vývojářského týmu. Na zajímavé zjištění o vývoji Cardano upozornil na Redditu uživatel Corruptedaesthetic.

Cardano, projekt za kterým stojí v kryptokomunitě mimořádně respektován Charles Hoskinson, je aktuálně ve fázi dokončování přechodu na fázi Shelley, v rámci níž se stane mnohem decentralizovanější než samotný král kryptoměn Bitcoin. A zdá se, že vývojářský tým tohoto projektu pracuje na dokončení Shelley na plné obrátky.

Naznačují to statistiky z GitHub, podle kterých je developerský tým Cardano za posledních 30 dní suverénně nejaktivnější ze všech projektů s celkovým skóre 325 bodu. Za posledních 30 dní vývojáři Cardano vyvinuli trojnásobně více práce, než 92% konkurenčních projektů v GitHubu.

Developeři Cardano mají aktuální rating o 73 bodů vyšší, než vývojáři Ethereum, o 212 bodů vyšší než vývojáři Aeternity a až o 230 bodů více, než developeři EOSu.

aktivita-cardano-dev

Rating developerů Cardano je od května 2019 stále nad úrovní 300 bodů, přičemž takovou konzistentní úroveň v delším časovém rámci nedosáhli předtím vývojáři žádného jiného projektu včetně Ethereum.

Aktivitu kryptoměnových projektů na GitHubu můžete kontrolovat také prostřednictvím přehledné tabulky na stránce app.sentiment.net, kde stačí kliknout na sloupeček s nápisem “Dev act. 30d“.

Graf developerské aktivity Cardano (fialová)

aktivita-cardano

Statitiky naznačují, že vývojáři Cardano jsou blízko k dokončení fáze Shelley, jejíž spuštění se očekává nejpozději koncem tohoto roku. Pokud vás zajímá Cardano, doporučujeme sledovat československou facebook skupinu Cardano [ADA] CZ / SK.

O Cardano jsme nedávno udělali rozhovor s odborníkem na tuto kryptoměnu Jaromírem Tesařem. Přečíst si ho můžete zde.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

zdroj: reddit.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-