Connect with us

Kryptoměny

Kapitalizace Tetheru překonala 15 miliard USD. Většina USDT je ​​na Ethereum

Zveřejněno

tether
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Růst popularity DeFi sektoru výrazným způsobem přispěl k růstu kapitalizace největšího stablecoinu Tether (USDT). Ten v roce 2020 již stihl překonat magickou hranici 15 miliard dolarů a jen za poslední měsíc posílil o další tři miliardy. Kapitalizace Tetheru byla přitom v úvodu tohoto roku jen něco přes 4 miliardy dolarů.

Firma Tether u příležitosti dosažení tohoto milníku upozornila na Twitteru na výše uvedená fakta a rovněž doplnila, že v současnosti je USDT nejstabilnější a nejlikvidnější kryptoměna na trhu.

https://twitter.com/Tether_to/status/1306504344695705603?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1306504344695705603%7Ctwgr%5Eshare_0&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Ftether-market-cap- increases-almost-4x-in-2020-to-15-billion

Infografika, kterou vypracoval portál Flipsidecrypto.com, ukazuje tok transakcí Tetheru (USDT) mezi uživateli a směnárnami. Je z ní zřejmě, že převody USDT mezi obchodníky a burzami hrají největší podíl všech transakcí, přičemž burzy Binance a Bitfinex dohromady drží aktuálně více než 2 miliardy USDT.

Podle Tether Transparency Report množství USDT tokenů, které jsou postaveny na Ethereum, přesáhlo již hodnotu 10 miliard dolarů, což představuje téměř dvě třetiny všech USDT v oběhu. Dalších 4,2 miliardy USDT běží na Tron a 1,3 miliardy na Omni protokolu.

Skutečnost, že většina USDT běží na Ethereum, které má problémy se škálovatelností a přetížením sítě, vede k tomu, že poslední měsíc byly USDT zpřístupněny i skrz řešení druhých vrstev jako OMG Network či vysokorychlostní blockchain Solana.

Pochybnosti o Tetheru však nadále existují a to zejména ohledně toho, zda všechny USDT v oběhu jsou opravdu kryté americkým dolarem, jelikož firma Tether dodnes neumožnila realizaci nezávislého auditu.

Pravdu by mohl odhalit soudní proces s firmami Tether a Bitfinex v New Yorku, kde generální prokurátor požádal soud o zveřejnění finančních dokumentů těchto společností. Spor se týká obvinění, že společnost Bitfinex zatajila v rozvaze ztrátu jedné miliardy dolarů a snažila se to zakrýt zdroji sesterské firmy Tether.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne