Connect with us

Bitcoin

Keiser očekává příliv institucí: Pokud vyhraje Biden, růst Bitcoinu bude prudší

Zveřejněno

Max Keiser
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Max Keiser, který je autorem ostře sledované ale i kontroverzní Keiser Show a je známým bitcoinovým býkem, poskytl portálu Cointelegraph rozhovor, ve kterém se vyjádřil mimo jiné k americkým volbám v souvislosti s Bitcoinem a k rostoucímu institucionálnímu zájmu o tuto kryptoměnu.

Když byla Keiserovi položena otázka ohledně listopadových voleb, v nichž si budou Američané vybírat mezi republikánem Donaldem Trumpem, který je současným americkým prezidentem, a demokratem Joem Bidenem a jejich souvislosti s Bitcoinem, Max odpověděl:

,,Pokud vyhraje Biden, znamená to, že vyhraje korupce a Deep State, takže očekávám, že cena Bitcoinu půjde prudce nahoru, protože lidé budou v panice nakupovat nekonfliktní Bitcoiny před Bidenovými socialistickými násilníky, kteří chtějí zabavovat vše v repríze Křišťálové noci z roku 1938 (Keiser hovoří o německém pogromu z roku 1938, kdy nacisté zabili téměř sto Židů a více než 30 000 Židů přesunuli do koncentračních táborů pozn. red.). Pokud vyhraje Trump, Bitcoin má šanci na klidnější vývoj, takže cena se bude pohybovat pomaleji.“

Redakce Cointelegraph položila Keiserovi otázku, zda budou přibývat další firmy včetně gigantů jako jsou Google a Amazon, které budou kupovat Bitcoiny podobně jako to udělal Michael Saylor s jeho firmou Microstrategy nebo Jackem Dorseym ze společnosti Square. Keiser se domnívá, že se tak dříve či později stane.

,,Ano, inflační džin se už dostal ven. Důležité však je, že Michael Saylor šel proti převládající strategii zpětného odkupu vlastních akcií, což je tah, který pomáhá Fedu, který tlačí peníze, a místo toho v podstatě vstoupil do války s FED-em, tím že přijal Bitcoin – aktiva, které tvrdě jdou proti americké centrální bance (FED). Jak uvádí i genesis blok bitcoinu, byl navržen jako zabiják centrálních bank. Michael Saylor to pochopil a ví, že musí být na správné straně historie a nenechat se sfouknout. Každá společnost na světě bude čelit stejnému rozhodnutí. Buď podpoří centrální banky nebo se pokusí přežít skrz to, že pomohou rozvoje světa, ve kterém takové banky již existovat nebudou.“

Keiser v zmíněném interview také označil DeFi horečku za podobnou bublině kolem ICO z roku 2017 a lidem doporučuje, aby se jí vyhnuli. Zároveň si myslí, že volatilita bitcoinu je dobrá věc a nedokáže vyloučit, jestli se náhodou ještě nezopakuje „černý čtvrtek“ z března 2020, kdy se cena BTC prudce propadla v důsledku vypuknutí pandemie koronaviru. Z dlouhodobého hlediska však věří, že Bitcoin bude stát šestimístnou částku.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne