Connect with us

Bitcoin

Koupě Bitcoinu firmou Tesla je jen začátek, tvrdí senátor Miami

Zveřejněno

Francis Suarez

Starosta Miami Francis Suarez řekl v rozhovoru pro portál decrypt, že koupě Bitcoin firmou Tesla v hodnotě 1,5 miliardy dolarů je jen začátkem éry, v rámci níž se stane Bitcoin součástí mainstreamu.

,,Jde jen o metamorfózu přechodu (Bitcoinu) do mainstreamu. Myslím si, že dojde ještě ke dvěma nebo třem podobným mega událostem (než se tak stane),“ řekl.

Suarez se domnívá, že velký dopad na rychlejší adopci Bitcoinu mohou mít i další stimulační balíčky americké vlády. ,,Odhaduje se, že by mohli vytvořit 40% stávajících dolarů. To může vést k vytvoření inflace, což by opět přimělo lidi více se zajímat o kryptoměny.“

Starosta Miami vidí velký potenciál i v případné adopci Bitcoinu společností Amazon. ,,Pokud by se to stalo, to by byl konec hry. Mluvíme o společnosti, která je pravděpodobně spojena se 70% transakcemi, které děláme v průběhu našeho života,“ upozornil.

Francis Suarez potvrdil, že chce, aby se Miami stalo hlavním světovým městem kryptoměn a že on sám plánuje vlastní investici. ,,Je pro mě vzrušující sledovat, jak se stále více běžných lidí zajímá o Bitcoin a chtějí si ukrojit z koláče. Mohu investovat do Bitcoinu, můžu jít do Ethereum a mohu jít do DogeCoinu. Ještě nejsem úplně rozhodnutý, co si vyberu, ale tyto tři kryptoměny jsou ty, na které se dívám,“ prozradil.

zdroj: decrypt.co

Populárne