Connect with us

Nezaradené

Krypto zprávy dne (1.3.): Korekce BTC, on-chain data, Ethereum či Grayscale

Zveřejněno

Bitcoin sila
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin: Naznačují on-chain data konec korekce?

Několik dat analytických platforem naznačují, že Bitcoin mohl najít dno své současné korekce. Nahrává tomu i současný vývoj ceny, jelikož BTC se zatím úspěšně odrazil od úrovně mezi 43 000 – 44 000 USD. Jedním z ukazatelů, které naznačují „kompletní restart“, je graf Sopro analytické platformy Glassnode. Upozornila něj samotná firma. Pokud vás zajímají všechny souvislosti on-chain dat Bitcoinu s jeho cenou, viz naše video, nebo přečtěte celý náš článek.

Ethereum: Dojde ke schválení EIP 1559 a pokud ano, tak kdy?

V době, kdy se Ethereum potácí s problémem vysokých transakčních poplatků, v důsledku čehož se začíná dařit i konkurenčnímu centralizovanému Binance Smart Chainu, se pozornost Ethereum komunity stále více upírá k návrhu na schválení Ethereum Improvement Proposal s označením EIP 1559. Tématu zda má vůbec šanci ke schválení a kdy by se to mohlo stát jsme se věnovali ve videu a také v tomto našem článku.

Bitcoinový víkend v kostce: Chceme žít ve světě, kde uspěje Bitcoin?

Víkend přinesl několik zajímavých vyjádření a zpráv týkajících se Bitcoinu. V tomto článku a také ve videu níže jsme je shrnuli ve zjednodušené formě od úvahy, zda Bitcoin opravdu zlepší společenskou rovnost, nebo ji ještě více rozvrátí, přes krok Googlu ke kryptoměnám, zájem institucí a toho, co brání jejich většímu přílivu, až po vyjádření firmy Etsy ohledně adopce digitálních aktiv.

Grayscale zaostřuje na Cardano, Polkadot, ale i na několik DeFi projektů

Společnost Grayscale, která má pod kontrolou více než 640 000 BTC, které je následně zprostředkovává jako regulovanou investici institucím skrz svůj Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), se stále více soustřeďuje i na alternativní kryptoměny. Nemyslí se tím však Ethereum, litecoin či jiné vysoce kapitalizované altcoiny, které již v portfoliu Grayscale figurují nějaký čas. Společnost se stále více soustředí i na nové projekty z oblasti decentralizovaného financování (DeFi). Více se dozvíte z našeho článku a také z videa níže.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne