Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (1.4.): Březen dopadl nad očekávání, Tesla pomáhá a Goldman Sachs je „in“

Zveřejněno

Bitcoin peniaze
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin dopadl v březnu nad očekávání (přehled nejdůležitějších bullish zpráv)

Mnozí analytici před úvodem března upozorňovali, že spanilá jízda Bitcoinu může v tomto měsíci výrazně zpomalit. Odvozovali to zejména od historických dat, na jejichž základě bylo možné usoudit, že březen je pro Bitcoin tradičně krvavý. Ten letošní však byl výjimkou. Nejznámější kryptoměně se dokonce podařilo něco, co jsme naposledy viděli v roce 2013. Ukončil totiž šestý měsíc v řadě se zelenou svíčkou, což znamená, že šest krát v řadě skončil v měsíci v plusových hodnotách. Zatímco 1. března se obchodoval za 46 tisíc USD, měsíc uzavřel na hodnotě přes 59 000 USD. Více se dočtete v tomto našem článku.

Goldman Sachs začne již brzy nabízet Bitcoin svým klientům!

Velké banky si stále více uvědomují, že lepší než s Bitcoinem soupeřit a označovat ho za podvod, je přizpůsobit se mu a postupně přinášet klientům produkty, které jsou na něj navázány. Po krocích amerického bankovního giganta Morgan Stanley či nejstarší newyorské banky BNY Mellon tak činí i jejich další soused z Wall Street – velká investiční banka Goldman Sachs. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Tesla odhalila a pomohla opravit chybu bitcoinového platebního procesoru

Je to stále jen několik týdnů od momentu, co společnost Tesla oznámila, že investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolarů a zároveň její CEO Elon Musk potvrdil, že se stal zastáncem této kryptoměny. O to vzácnější je informace, že Tesla se už dokonce i aktivně spolupodílí na zdokonalování bitcoinové infrastruktury. Několik kryptomédií ve středu informovalo, že Tesla jako jedna z nehodnotnejších společností světa s kapitalizaci přes 600 miliard dolarů, která se soustředí na výrobu populárních elektromobilů a také solárních panelů (skrz fúzi s další firmou Elona Muska s názvem SolarCity), pomohla odhalit a následně i opravit chybu v open-source platebním serveru BTCPay. Více se dozvíte v tomto článku.

Největší správcovský gigant BlackRock začal s investováním do Bitcoinu

Správcovský gigant Black Rock už v lednovém podání na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) oznámil komisi, že může v následujícím období přidat do svého investičního portfolia i Bitcoin futures kontrakty. Nuž a jak vyplývá z čerstvého podání na SEC, tak se tak následně i stalo. BlackRock Global Allocation Fund odhalil, že držel 37 futures kontraktů na chicagské burze CME. Více se dočtete zde.

Michael Novogratz: Bitcoin je na nezastavitelné cestě předběhnout zlato

Šéf společnosti Galaxy Digital Michael Novogratz v rozhovoru pro CNBC v relaci Squawk Box přiznal, že jeho prvotní cenová predikce pro Bitcoin v roce 2021 byla příliš konzervativní. Miliardář Michael Novogratz, který se Bitcoinu věnuje již od roku 2013 ještě z dob, kdy se obchodoval za zhruba 100 dolarů, přiznal, že jeho prvotní odhad pro Bitcoin pro tento rok byl založen na předpokladu, že má v současném bullrunu šanci dosáhnout přibližně 10% kapitalizace zlata. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne