Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (11.9.): Bitcoin, futures trading, průzkum a Čína

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Studie: Pokud přijde recese, kryptoměny budou zajímavé

Největší sociální investiční síť eToro realizovala mezi 18. a 31. červencem zajímavý průzkum mezi 1000 online investory ve Spojených státech, jehož tématem byly i kryptoměny. Zúčastnili se ho respondenti ve věku od 20 do 65 let, kteří byli rozděleni do třech generačních kategorií – Generace Z (narození v letech 1996-2009), Mileniálové (180-1995) a Generace X (1965-1979). Více o výsledcích průzkumu se dočtete v tomto článku.

Štúdia: Ak príde recesia, kryptomeny budú zaujímavé

SWIFT: Kryptoměny jsou nestabilní a zbytečné

SWIFT, belgická společnost založená před 43-lety, která je dlouholetým lídrem v oblasti poskytování mezibankovních platebních sítí, přes které se realizuje většina přeshraničních transakcí, označila kryptoměny za zbytečné a nestabilní. Podrobnosti jsme sepsali v tomto článku.

SWIFT: Kryptomeny sú nestabilné a zbytočné

300x250

Šéf Circle: Čínská centrální banka je nejdále

Generální ředitel společnosti Circle Jeremy Allaire si myslí, že čínská centrální banka (PBoC) má ze všech centrálních bank nejprogresivnější přístup ke kryptoměnám. Allaire se k tomuto tématu vyjádřil během rozhovoru pro čínský plátek Phoenix, v němž konstatoval, že z hlediska výzkumu a vývoje je PBoC opravdu významným hráčem. Vyjádřil také velké nadšení z toho, že PBoC může na trh uvést stablecoiny, které by mohly být vázány i na americký dolar. Pro doplnění informace uvádíme, že PBoC pravděpodobně již tento rok, nebo začátkem příštího, představí svou kryptoměnu s označením CBDC. (cointelegraph.com)

O futures trading na Binance je velký zájem

Denní objem obchodování na Binance futures trhu přesáhl 150 milionů dolarů. Pozoruhodné objemy obchodování byly zaznamenány u páru BTC / USDT a to přesto, že tato forma obchodování je zatím dostupná pouze v testovacím módu a na pozvánku. 150 milionů dolarů je sice mnohem méně, než generuje u svých futures BitMEX (průměr 2,2 miliardy), ale vzhledem k tomu, že Binance tuto službu jen testuje a není dostupná všem, je to číslo, které vzbuzuje respekt.(Cointelegraph.com)

Gemini začala nabízet custody servis

Americká kryptoburza Gemini, kterou v roce 2014 založili bratři Winklevossovi, začala nabízet svou vlastní službu na úschovu kryptoměn, čili custody řešení pro institucionální investory a retail s vysokým kapitálem. Služba má poskytnout zájemcům možnost bezpečné úschovy kryptoměn, stahování výpisů z účtů, iniciování výběrů či poskytování přístupu auditorem. Podporovaných je 18 kryptoměn včetně Bitcoinu, Litecoinu či více ERC20 tokenů. Největším poskytovatelem custody řešení je aktuálně americká burza Coinbase, která spravuje klientům kryptoměny v hodnotě přes 7 miliard dolarů. Velká očekávání jsou i od Fidelity Digital Assets, dceřiné společnosti giganta Fidelity, který má dominantní postavení v custody řešeních na jiných trzích. (cointelegraph.com)

Bitcoin je stroj pravdy, uvedl Dan Tapiero

Spoluzakladatel společnosti Gold Bullion Dan Tapiero se pěkným způsobem vyjádřil na adresu bitcoinu, když ho označil za stroj pravdy. Tapiero si myslí, že jde o významný vynález, který má schopnost odstranit podvody a lži lidí. Rovněž konstatoval, že za prvních 10 let existence dosahuje Bitcoin výborné výsledky. Během rozhovoru dostal i zajímavou otázku, kolik by mohlo stát komerční vybudování takového systému, jakým je Bitcoin. Tapiero konstatoval, že by to mělo pravděpodobně hodnotu stovek milionů dolarů, ale zároveň řekl, že Satoshi pochopil, že úspěch bitcoinu tkví v jeho decentralizaci v kombinaci s plynutím času. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

1 Comment

1 Comment

  1. Profilový obrázek

    coinman

    12.09.2019 at 10:58 am

    Americký prezident Donald Trump v stredu uviedol, že Federálny rezervný systém by mal znížiť americké úrokové sadzby na „nulu alebo menej“, aby pomohol „refinancovať dlh USA“. Toto vyhlásenie je pokračovaním Trumpovej dlhodobej kritiky voči FED-u, od ktorého žiada nižšie úrokové sadzby. Tie Trump považuje za potrebné na podporu a zvýšenie hospodárskeho rastu USA pred prichádzajúcimi voľbami v roku 2020.

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (8.4.): Optimista Lee, dar Dorseyho a kritik BTC chválí FED

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bobby Lee je optimista. Cena Bitcoinu prý půjde po halvingu výrazně nahoru

Bobby Lee, který patří mezi respektované členy kryptokomunity a je členem správní rady nadace Bitcoin Foundation, si myslí, že Bitcoin má stále potenciál prudkého růstu ceny. Také je velkým optimistou, pokud jde o efekt blížícího se halvingu. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.

Draper je přesvědčen, že lidé najdou jistotu v Bitcoinu

Známý investor do rizikového kapitálu Tim Draper je přesvědčen, že lidé najdou důvěru v Bitcoinu vedle toho, co budou sledovat růst celkového účtu za záchranu světové ekonomiky, který již nyní prý představuje 7 bilionů dolarů.  Více se dočtete v tomto článku.

Jack Dorsey věnoval 28% svého majetku na boj s koronavirem

Zakladatel Twitteru a obrovský fanoušek Bitcoinu Jack Dorsey založil fond pro boj s koronavirem s názvem Start Small LLC, do kterého vložil jednu miliardu dolarů. To je podle odhadů zhruba 28% jeho celého majetku. Fond bude mimo jiné zaměřen na pomoc dívkám ve vzdělávání. Dorsey, který se v kryptokomunitě proslavil i tím, že financuje development bitcoinových vylepšení, slibuje, že použití všech prostředků bude transparentní.(Cointelegraph.com)

UFC Fighter se těší na Bitcoin halving

Populární UFC fighter, tedy zápasník z nejznámější organizace smíšených bojových umění Ben Askren dal najevo, že je velkým bitcoinovým fanouškem, když změnil název svého profilu na Twitteru do verze “Bitcoin Halving 13 may”, čímž upozornil na blížící se důležitý fundament BTC v podobě dělení odměny pro těžaře o polovinu. Askren je znám jako podporovatel nejen Bitcoinu, ale i Litecoinu. Nadací litecoin Foundation byl například sponzorován během loňské akce UFC 235. (cointelegraph.com)

300x250

Kritik Bitcoinu chválí opatření FEDu a centrálních bank

Předseda představenstva a generální ředitel JPMorgan Chase Jamie Dimon, který je známý jako kritik Bitcoinu, který považuje za bezcenný, pochválil federální vládu USA za to, jakým způsobem reaguje na důsledky pandemie koronaviru na americkou ekonomiku. ,,Oceňuji rychlost, kterou federální vláda a FED, jakož i další centrální banky na celém světě, sestavují stimulační balíky a další způsoby financování s cílem pomoci jednotlivcům, podnikům a státním a místním subjektům,” prohlásil. Dimon zároveň přiznal, že dopady této pandemie podle něj povedou k finanční krizi minimálně podobných rozměrů, jako ta, která vypukla v roce 2008. Právě reakcí na ni byl v té době vznik Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Draper je přesvědčen, že lidé najdou jistotu v Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Tim Draper

Známý investor do rizikového kapitálu Tim Draper je přesvědčen, že lidé najdou důvěru v Bitcoin vedle toho, co budou sledovat růst celkového účtu za záchranu světové ekonomiky, který již nyní prý představuje 7 bilionů dolarů.

Draper jako známý podporovatel Bitcoinu uvedl, že splynutí několika faktorů souvisejících s dopadem koronaviru povede k tomu, že se začne stále více dařit technologickým inovacím jako jsou Bitcoiny a smart kontrakty (inteligentní smlouvy).

V rozhovoru ze dne 6. dubna uvedl, že je velmi skeptický vůči řešení krize v podobě neustálého “tištění” nových peněz a řekl, že může trvat roky, než tyto peníze opravdu proniknou do globální ekonomiky. ,,Chystají se zaplavit ekonomiku hromadou peněz, které budou mít stále menší a menší hodnotu,” upozornil.

Draper proto věří, že lidé se začnou zajímat více o Bitcoin, protože jeho množství je omezené. ,,Vím, že jich (Bitcoinů) je pouze 21 milionů a nemusím se obávat, že je vláda oslabí tím, že jich vytiskne tuny. Místo toho můžeme Bitcoin použít jako měnu, na které se všichni shodneme a je součástí ekonomiky, je otevřená, transparentní a globální.”

Miliardář se vyjádřil i ke stále častějším tvrzením, že koronavirus povede k tomu, že se zastaví úspěšný příběh globalizace, kterému se dařilo posledních 25 let. Draper si myslí, že se to nestane a tvrdí, že Bitcoin, inteligentní smlouvy a umělá inteligence přinutí vlády na celém světě konkurovat si na virtuální úrovni, aby přinesly lepší služby za nižší náklady na přilákání talentů. Na oplátku to umožní lidem, aby měli více možností svobodně se pohybovat a žít “v hezčím globálním světě”. ,,Nezáleží na tom, zda jste z USA, Číny, Ruska, Indie nebo Evropy …. jsme otevřeným světem a geografické hranice budou znamenat stále méně,” uvedl pro některou možná až utopistickou vlastní představu o budoucnosti tohoto světa.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bobby Lee je optimista. Cena Bitcoinu prý půjde po halvingu výrazně nahoru

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bobby Lee Bitcoin

Bobby Lee, který patří mezi respektované členy kryptokomunity a je členem správní rady nadace Bitcoin Foundation, si myslí, že Bitcoin má stále potenciál prudkého růstu ceny.

Lee uvedl, že v květnu, kdy Bitcoin čeká očekávaný halving, se opět dostane na pětimístnou hodnotu a do prosince předpokládá, že vytvoří nové historické cenové maximum okolo 25 tisíc dolarů.

Lee se tak navzdory probíhající finanční krizi domnívá, že halving bude mít na Bitcoin pozitivní efekt. Událost, která byla předem určena a stane se přibližně už za 35 dní, sníží odměnu pro těžaře BTC o polovinu ze současných 12.5 BTC za jeden vytěžený blok na 6.25 BTC. Dosavadní dva halvingy, které se udály v letech 2012 a 2016 měly na cenu Bitocinu pozitivní vliv, protože Bitcoin se díky nim stal ještě cennější (vytváří se ho méně). Avšak Bitcoin si ještě v období halvingu nikdy neprošel takovými nejistými časy, jako jsou dnes.

Bobby Lee je také autorem tweetu z listopadu 2019, v němž uvedl, že hodnota nejznámější kryptoměny se do roku 2018 vyšplhá na 500 tisíc dolarů.

,,Pokud se nová nabídka sníží o polovinu a poptávka zůstane stejně nebo vyšší, zvýšení ceny Bitcoinu je jistota,” konstatoval k halvingu a dodal: ,,Očekávám obrovský nárůst poptávky po kryptoměnách během několika následujících týdnů, kdy se bitcoinová inflace zpomalí s halvingem, zatímco vlády budou nadále nafukovat své měny, aby zmírnily ekonomický dopad pandemie. “

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (7.4.): Pozitivní signál z Hashrate, Satoshi, Predikce a CMC

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-explozia

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Hashrate Bitcoinu opět roste. Je to pozitivní signál?

Není důležité sledovat jen cenu Bitcoinu, ale také zájem těžařů (minerů) o jeho těžbu. Pokud se totiž propadne, znamená to, že mineři prostě důvěřují těžbě Bitcoinu méně, respektive je náročnost těžby až tak složitá, že kapitulují a musí vypínat své stroje (tuto věc však reguluje minining difficulty, který se aktualizuje jednou za 2 týdny). Pozitivním signálem v tomto směru je skutečnost, že hashrate Bitcoinu, tedy výpočetní výkon vynaložený na vytěžení nového bloku BTC, se od 4. dubna do 6. dubna zvýšil až o zhruba 25%. Ve stejném časovém rámci se přitom cena bitcoinu zvýšila jen o jedno procento. Tyto údaje naznačují, že těžaři nadále důvěřují Bitcoinu a považují jeho těžbu za rentabilní. Ta je samozřejmě rentabilní pouze za předpokladu, že cena Bitcoinu je a bude vyšší, než náklady na ni vynaložené. Upozorňujeme, že halving bitcoinu, tedy snížení odměny za vytěžení bloku o polovinu, které se děje jednou za čtyři roky, se stane už za 36 dní. (cointelegraph.com)

CoinMarketCap bude mít problém, aby zůstal neutrální, tvrdí zakladatel CoinGecko

Nedávno jsme vás informovali, že burza Binance je blízko k získání vlastnického podílu v největším webu s cenami a profily kryptoměn CoinMarketCap. Tato akvizice se nakonec i udála. Binance to vyšlo na slušných 400 milionů dolarů, což se řadí mezi největší akvizice v historii kryptosektoru. Ne všichni si však myslí, že to bude pozitivní krok pro samotný portál. Více se dozvíte zde.

Hoskinson by k nalezení Satoshiho Nakamoto použil Stylometrii

Spoluzakladatel Ethereum a zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson se v nedělním rozhovoru pro u.today vyjádřil k možnosti, která by byla podle něj nejefektivnější, kdybychom se pokoušeli najít záhadného tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamoto. Myslí si však, že to není nutné. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Buterin vybral 2 nejhorší cenové předpovědi pro Bitcoin

Zakladatel druhé nejpopulárnější kryptoměny Ethereum a časný fanoušek Bitcoinu Vitalik Buterin se rozhodl poukázat na dvě nejhorší cenové předpovědi pro kryptoměny od roku 2009, kdy datujeme první krůčky existence Bitcoinu. Více se dočtete v tomto článku.

300x250

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Buterin vybral 2 nejhorší cenové předpovědi pro Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin Bitcoin kalkulačka

Zakladatel druhé nejpopulárnější kryptoměny Ethereum a včasný fanoušek Bitcoinu Vitalik Buterin se rozhodl poukázat na dvě nejhorší cenové předpovědi od roku 2009, kdy datujeme první krůčky existence Bitcoinu.

Buterin označil za vůbec nejhorší pozitivní předpověď pro Bitcoin, tolikrát omílanou predikci kontroverzního programátora Johna McAfee, který v roce 2017 prohlásil, že pokud cena Bitcoinu do konce roku 2020 nedosáhne hodnoty milionu dolarů, tak v celostátní americké televizi v přímém přenosu sní své vlastní přirození. ,,Když jsem do konce roku 2020 předpověděl cenu Bitcoinu na 500 000 USD, použil jsem model, který předpověděl 5000 dolarů na konci roku 2017. BTC však zrychlil mnohem rychleji než předpoklady mého modelu. Nyní předpovídám Bitcoin na milion dolarů do konce roku 2020. Pokud se budu mýlit, sním vlastního ptáka,” prohlásil tehdy McAfee, který dokonce chtěl v roce 2020 z azylu kandidovat na amerického prezidenta.

Pravděpodobně již víte, že McAfee tuto predikci nakonec stáhl a prohlásil, že Bitcoin se časem stane bezcenným a nahradí jej novější a lepší kryptoměna.

Jako nejhorší předpověď ze strany medvědů, tedy lidí, kteří nevěří v úspěch Bitcoinu, označil Buterin tvrzení ekonoma a vysokoškolského profesora Nouriela Roubiniho, který v únoru 2018 prohlásil, že Bitcoin je na cestě k nulové hodnotě. Učinil tak v době, kdy se cena Bitcoinu propadla na 7000 dolarů, ačkoli v prosinci 2017 byla ještě na částce 20 000 USD. Roubini je častokrát přezdíván jako Mr. Doom, protože upozorňoval na riziko vypuknutí finanční krize v roce 2008, což mu nakonec vyšlo.

zdroj: cointelegraph.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Hoskinson by k nalezení Satoshiho Nakamoto použil Stylometrii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Satoshi Nakamoto

Spoluzakladatel Ethereum a zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson se v nedělním rozhovoru pro u.today vyjádřil k možnosti, která by byla podle něj nejefektivnější, kdybychom se pokoušeli najít záhadného tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamoto.

Hoskinson uvedl, že nejúčinnějším způsobem by bylo využití technik stylometrie neboli studie stylistiky textu. ,,Jde o statistické vymezování nebo potvrzení vlastností stylu díla. Stylometrie je metoda, pomocí které se určuje autorství a čas vzniku textu,” definuje tento proces Wikipedie.

Hoskinson upozorňuje, že stylometrie již byla v minulosti při hledání Nakamoto použita, ale zaměřena byla na jeho text z Bitcoin whitepaperu. Lídr Cardano si myslí, že efektivnější by bylo, kdyby se aplikovala na studování jeho kódu.

Hoskinson to vysvětlil při poukázání na předpokládaný profil Satoshiho: ,,Nyní by měl mít kolem 50 až 60 let. Studoval tedy v osmdesátých nebo devadesátých letech a byl vychován ve velmi konkrétní škole informatiky. Samotný bitcoinový skript poskytuje mnoho informací o tom, kde byla tato osoba vyškolená, protože vychází z jazyka zvaného Forth. To je velmi neobvyklý jazyk, ale v té době se používal většinou v pedagogice informatiky zejména v Anglii a na Východě USA.

Současný lídr Cardano, který nepopírá svůj obdiv k Bitcoinu, přiznal, že jemu je absolutně jedno, kdo je Satoshi. ,,Tato osoba opustila ekosystém a nechce s ním být spojována. Bitcoiny fungují bez problémů od roku 2012. Je to již 8 let a neměl žádný problém. Proč tedy musíme přivést jeho zakladatele zpět?,” položil na závěr řečnickou otázku.

300x250

zdroje: u.today, cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

CoinMarketCap bude mít problém, aby zůstal neutrální, tvrdí zakladatel CoinGecko

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

CoinMarketCap

Nedávno jsme vás informovali, že burza Binance je blízko k získání vlastnického podílu v největším webu s cenami a profily kryptoměn CoinMarketCap. Tato akvizice se nakonec i udála. Binance to vyšlo na slušných 400 milionů dolarů, což se řadí mezi největší akvizice v historii kryptosektoru.

Šéf Binance Changpeng Zhao zvolil při oznámení tohoto nákupu diplomatickou strategii a vyjádřil se ve smyslu, že tato akvizice pomůže k tomu, aby se stal CoinMarketCap ještě silnějším a transparentnější.

Pochopitelně ne úplně všichni jsou z tohoto obchodu nadšení. Že nejnavštěvovanější burza s kryptoměnami na světě vlastní nejnavštěvovanější web o kryptoměnách (mimochodem s více než dvojnásobkem návštěvnosti Binance), spíše nahrává tomu, že může být méně transparentní a ne naopak.

Pochybnosti má i spoluzakladatel a generální ředitel portálu CoinGecko Bobby Ong, který se k tématu vyjádřil během rozhovoru pro My Two Gwei. ,,Po této akvizici si myslím, že bude pro CoinMarketCap velmi těžké zůstat neutrální a nezávislý, a proto jsme nyní my největším nezávislým agregátorem kryptoměnových údajů na trhu,” upozornil.

CoinGecko používá jiné metody ověřování údajů než CoinMarketCap. Mají vést k tomu, že údaje o vykazovaném objemu burz jsou realističtější (různé studie naznačují, že objemy burz, které referují weby s cenami kryptoměn, jsou extrémně nafouknuté. Důvodem je to, že takto je reportují samotné burzy, přičemž stránky jak CoinMarketCap mají jen omezené možnosti jak tato čísla ověřit).

300x250

Pozitivněji to s akvizicí Binance vidí generální ředitel směnárny Changelly Eric Bendz, který konstatoval, že tento obchod přinese užitek oběma stranám a že načasování nemohlo být lepší. Pozitivně vnímá akvizici i Mike Alfred z Digital Assets Data, který konstatoval, že Binance patří mezi nejsilnější a nejzajímavější společnosti kryptosektoru a tak je dobře, že právě tato burza získala kontrolu nad silným CoinMarketCapem.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (7.4.): Bitcoin nás překvapuje, no já tomuto pohybu stále nevěřím

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin nás neprestáva prekvapovať a stále sa tlačí hore. Ja si však nemôžem pomôcť a tomuto pohybu nahor neverím. Fundamentálnych dôvodov na rast aj na pokles je hneď niekoľko, ale ktorý si vybrať?

Na 4H grafe sme však stále neprekonali channel a na grafe som vyznačil niekoľko rezistencií. Myslím si, že jedna z nich bude pre Bitcoin osudná. Najbližšie bodové rezistencie vidím na 7756usd, 8175usd. Invalidaiton level pre celú analýzu je na hodnote 8466usd.

300x250

Priznám sa, že neviem ktorá rezistencia nás zastaví, ale jedna určite. Celkovo tomuto rastu neverím, či už na základe uhlu, pod ktorým rastieme, celkovej situácii vo svete, alebo aj objemov, vďaka ktorým ideme hore.

Dôležité je v tejto situácii sledovať aj indexy a zvyšné trhy. Uvidíme, čo sa s Bitcoinom začne diať akonáhle začne S&P500 klesať. Rovnako dôležité je si uvedomiť dve základné veci. Toto bude celkovo len tretí halving a nemôžeme sa na tento fundament 100-tne spoliehať. Čo sa týka ekonomických problémov vo svete, tak toto je pre Bitcoin úplne nové a my si môžeme len domýšľať ako sa asi zachová. Faktov máme málo a preto musíme ísť krok po kroku.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny sú podľa mňa na tom dosť podobne a sú na silnej rezistencii. Veľa ľuí si však neuvedomuje, že všetky altcoiny rastú v channeli a veľa z nich práve prišlo len na 0.382 fibo retracement, čo je bežná hodnota. Po takto silných a ostrých pádoch je teda logické, že nejaké dni rastieme. Navyše nám hrá do kariet aj to, že rastú aj indexy na čele s S&P500, ktoré sú taktiež pod silnou rezistenciou.

Dominancia

Graf dominancie je na nižšom časovom rámci dosť rozbitý a ťažko sa kreslí. Ak sa však nič nezmení, tak sa ho posnažím analyzovať budúci týždeň. Na dennomg grafe je to však stále o tom istom.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (6.4.): Bitcoin, Kyiosaki, hack a promo Waves

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Palihapitiya: Bitcoin potřebuje tento čas, aby zazářil

Zajímavý rozhovor se o víkendu udál mezi dvěma obhájci Bitcoinu Anthonym Pomplianem z Morgan Creek Digital a miliardářem Chamathem Palihapitiyem, který stojí v čele společnosti Social Capital. Palihapititya upozornil, že Bitcoin je stále velmi volatilní, ale směrem do budoucna je ohledně něj optimista. Více se dozvíte zde.

Kiyosaki upozorňuje na výhody Bitcoinu. Doporučuje ho zejména mladým

Od začátku pandemie koronaviru začaly akcie, dluhopisy ale i fiatové měny po celém světě ztrácet na své hodnotě. Vedle toho, jak se krize prohlubuje si někteří lidé začínají stále více uvědomovat skutečné kouzlo, které tkví v Bitcoinu. Například autor mezinárodního bestselleru “Bohatý táta, Chudý táta” Robert Kiyosaki dva dny v řadě upozorňoval své fanoušky na to, aby v souvislosti s Bitcoin zpozorněli. Více se dočtete zde.

Bývalý inženýr z Google naboural Zip soubor s BTC v hodnotě $ 300 000

Zajímavý příběh odhalil bývalého inženýra Google a aktuálně technického ředitele firmy zaměřené na decentralizované aplikace Pyrofex, Michala Staye, který prozradil, že se mu podařilo nabourat ZIP soubor, který obsahoval privátní klíče k Bitcoinu v hodnotě okolo 300 tisíc dolarů. Tyto Bitcoiny koupil v roce 2016 ruský investor v době, kdy měly hodnotu kolem 12 500 USD, ale následně ztratil přístup do ZIP souboru, kde je zálohoval. Stay proto požádal po prostudování jeho práce na toto téma o pomoc a ten mu po několika měsících testování pomohl soubor nabourat. Následně mu ho odemčený vrátil, aby si mohl vybrat své Bitcoiny. (cointelegraph.com)

Waves spustil “korona-tokeny”. Chce tím prý pomoci

Waves využil téma koronaviru na své směnárně Waves.Exchange ke spuštění tokenů COVID-19 DWN a COVID-UP, které si mohou obchodníci na této burze koupit za stablecoin Neutrino Dollar (USDN). Všechny USDN použité na jejich nákup se uzamknou a nakonec se rozdělí výhercům výherního tokenu na konci týdne. Jinak řečeno, pokud bude počet nakažených chorobou COVID-19 dále růst, výherní bude token COVID-19 UP a naopak. Waves informoval, že výnosy z této kampaně budou věnovány neziskovým organizacím na podporu boje proti koronaviru. Setkal se samozřejmě i s očekávanou kritikou tvrdící, že téma koronaviru využil k propagaci své platformy. (cointelegraph.com)

300x250

Pokud se vám líbí naše článkysledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Kiyosaki upozorňuje na výhody Bitcoinu. Doporučuje ho zejména mladým

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Robert Kiyosaki - kryptomeny

Od začátku pandemie koronaviru začaly akcie, dluhopisy ale i fiatové měny po celém světě ztrácet na své hodnotě. Vedle toho jak se krize prohlubuje si někteří lidé začínají stále více uvědomovat skutečné kouzlo, které tkví v Bitcoinu.

Autor mezinárodního bestselleru “Bohatý táta, Chudý táta” Robert Kiyosaki dva dny v řadě upozorňoval své fanoušky na to, aby v souvislosti s Bitcoin zpozorněli.

Prvního dubna nazval Bitcoin na Twitteru lidovými penězi a zopakoval, že v těchto nelehkých časech by měli lidé držet buď zlato, což označil za boží peníze nebo Bitcoin – což jsou zase peníze lidí. Tyto dvě aktiva si samozřejmě nevybral náhodou. Kiyosaki upozorňuje na to, že dolar ztrácí na hodnotě, protože je ho možné nekontrolovatelně tisknout více a více a to se nyní právě děje. Bitcoin a zlato mají naopak deflační charakter, protože jejich množství je omezené.

V dalším tweetu doplnil: ,,Je to jednoduché. Mějte svůj vlastní zlatý standard (narážel tím i na Bitcoin). Udělejte si nějaké významné procento držení ve zlatě. Pokud patříte do generace Z nebo generace Y, nebo jste součástí mladší poloviny generace X, uděláte to jako váš plán na důchod,” doplnil o den později.

zdroj: cointelegraph.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-