Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (14.1.): Bitcoin, XRP, EOS, Čína & BTC za $ 100 000

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Co se stalo s kryptoměnami v Číně? Toto jsou 3 důležité faktory

Uplynuly již více než dva roky od momentu, kdy Čínská lidová banka (PBoC), která v nejlidnatější zemi světa zastává úlohu centrální banky, oficiálně zakázala kryptoměny. Přesto při pohledu na globální trh s kryptoměnami sehrává Čína i v roce 2020 významnou roli. Portál CryptoSlate poukázal ve svém článku na 3 faktory, které nejenže potvrzují stále velký vliv Číny na kryptoměny, ale zároveň naznačují, že tento vliv se může v následujícím období ještě zvýraznit. Celý článek si přečtěte zde.

Nové tvrzení naznačují, že XRP může být cenným papírem

Zatímco v případě Bitocoinu a Ethereum se představitelé Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) vícekrát shodli, že jde o komoditu, v případě XRP, tedy třetí největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, je otázka na to zda jde o komoditu nebo cenný papír stále předmětem bouřlivé diskuse. Tomuto tématu jsme se věnovali zde.

Block.one oznámil významný update EOS blockchainu

Společnosti Block.one, která odpovídá za vývoj blockchain platformy EOS, oznámila vydání nové verze softwaru EOS.io s označením “2.0”. Firma tvrdí, že díky této aktualizaci bude blockchain EOS rychlejší, jednodušší a bezpečnější. Hlavní změny se týkají virtuálního stroje na vytváření smart kontraktů. Ten obsahuje účelový modul WebAssembly (WASM), který má výrazně usnadnit práci na vytváření decentralizovaných aplikací. Podporuje také WebAuth, což je standard určen k autentizaci na webu založený na privátních klíčích a kryptografii. (cointelegraph.com)

Pomůže inflace dolaru Bitcoinu do výšin? Back si myslí, že ano

Růst ceny Bitcoinu v posledních hodinách naznačuje, že trend jeho cenového vývoje by se mohl začít konečně otáčet, ale samozřejmě nikdo z nás neví, jak to ostatně dopadne. Velkým optimistou je Adam Back, zakladatel společnosti Blockstream, který tvrdí, že inflace amerického dolaru požene cenu Bitcoinu do výšin dříve, než si myslíme. Pokud bude totiž americký dolar pokračovat ve směru, kterým se vydal, za několik let může mít současný 1 USD hodnotu 10 centů. A pokud by se tak stalo, podle Backa by měl 1 milion dolarů za Bitcoin v současném vyjádření v blízké budoucnosti hodnotu 10 milionů USD. Na tomto příkladu uvedl, že cena Bitcoinu může rapidně růst i v důsledku inflace fiatových měn, nejen samotné adopce BTC. ,,Cena 100 000 dolarů za BTC na mě aktuální nepůsobí vůbec vzdáleně, protože jsme už několikrát překonali 10 tisíc USD. Jen před několika lety jsme uvažovali nad cenou tisíc dolarů a nyní se vracíme na 10 tisíc USD, to je šílené” uvedl. (beincrypto.com)

300x250

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (28.1.): Ve hře jsou tři scenáře, UP potvrdí překonání této úrovně!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na Bitcoine máme momentálne 3 základné scenáre. Prvý scenár je bullish a ten je vyznačený zelenou. V takomto prípade by bola ABC korekcia už dokončená a išli by sme UP. Pre mňa by bolo potvrdením rastu prekonanie 9 426 USD na Bitstampe, pretože sa tam nachádza 1.238 retracecement. Prvý bearish scenár je taký, že sme stále v korekcii a to konkrétne vo vlne /b/, kde vytvoríme triangel a potom príde break dole. Tretí a zároveň posledný scenár je taktiež bearish a ten je vyznačený červenou a teda klasickou abc korekciou.

Momentálne je to 50 na 50 aj keď ja by som si prial viac pokles. Svoju úlohu môže zahrať aj Donald Trump a indexy. Indexy včera dumpli a zlato vystrelilo. Dnes by indexy mohli urobiť retracement a jemne podrásť. Zároveň zlato potvrdiť pokračovanie korekcie a pohyb down.

300x250

Na dennom grafe sme stále pod MA200 a včera sme tam aj uzavreli. To, že sme v dnešnej dennej sviečke už nad zatiaľ nič neznamená, pretože stále môže prísť dump a uzavrieme pod. Ak však dnešná denná sviečka uzavrie nad MA200 je to silný bullish signál.

O Bitcoine a celom trhu by sa teraz hovoriť hodne, ale viac si môžete pozrieť zo záznamu včerajšieho streamu.

Dominancia

Dominancia má eštepriestor na pokles. Teraz vidíme celkom zaujímavú situáciu, pretože veľké alty voči USD rastú rýchlejšie ako Bitcoin, ale malé alty voči BTC rastú pomalšie a sú v červenom a tým pádom dominancia stagnuje. Očakávam však pokračovanie do targetu.

Kapitalizácia altcoinov

Pri kapitalizácii altcoinov riešime podobnú vec ako pri bitcoine. Je už korekcia dokončená, alebo nie? Najbližšie hodiny môžu rozhodnúť. Ja osobne by som sa priklonil asi 51% short a 49% long. Momentálne nemám otvorenú žiadnu pozíciu /okrem mincí so zápalnou šnúrou/ a čakám. Viac o Money managemente a o tom ako tento stav odtradovať v našej VIP skupine Trader 2.0.

Záznam STREAMu

Ak vás zaujímajú podrobnejšie analýzy altcoinov, alebo viaceré scenáre na Bitcoin, tak si pozrite záznam včerajšieho streamu:

Trader2.0

Viac informácií na Telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (27.1.): Krypto potřebuje více Schiff, pod $5k už nepůjdeme?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Inštitúcie Bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Existuje velká šance, že pod $ 5000 už Bitcoin nespadne, tvrdí Digitalik.Net

Ve druhé polovině roku 2019, kdy Bitcoin začal klesat postupně z loňského maxima 14 tisíc dolarů až k hodnotě 6 800 USD, mnoho analytiků naznačovalo, že korekce růstu by mohla jít ještě níže. Spekulovalo se i o cenách než 1000 či 3000 dolarů. Analytik Digitalik.net tvrdí, že pod cenu 5000 USD se však již s největší pravděpodobností nepodíváme. Více se dočtete zde.

Vývoj testnetu Cardano pokračuje velmi dobře

Tým vývojářů stojících za kryptoměnou Cardano (ADA) usilovně pracuje na zdokonalování testnetu fáze Shelley, která s sebou přináší možnost stakingu tokenů ADA. Primárním cílem vývojářů je vyřešit nedostatky týkající se stability testovací sítě. Spuštění testnetu Shelley se setkalo s možná až neočekávaným zájmem komunity a staking poolů, jež vzniklo už v prvních týdnech přes šest set. Obrovský zájem však poukázal i na mnohé nedostatky, které se snaží Cardano postupně řešit. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.

Zhao se těší z kritiky Bitcoinu od Petra Schiffa

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao, který využil příhodu o ztracených Bitcoin Petra Schiffa na to, aby propagoval držení kryptoměn přímo na bezpečných burzách, tvrdí, že kryptosvět potřebuje více lidí než je právě Peter Schiff. Známý propagátor investic do zlata přitom není fanouškům kryptoměn, ale jeho nevědomost o technologii a problémy s nimi, o kterých tweetoval v rámci své komunity, prý skvěle propagují kryptoměny napříč celým světem. ,,Myslím, že Peter se snaží propagovat Bitcoin (myšleno ironicky). Pravděpodobně si neuvědomuje, že vzhledem k jeho nelogickému zdůvodnění bude většina lidí dělat přesný opak toho, co tvrdí,” uvedl Zhao a dodal: ,,Potřebujeme více negativních hlasů tohoto typu.” (Cointelegraph.com)

Charlie Lee navrhuje, aby mineři Litecoinu věnovali 1% na vývoj

Po tom, jak se rozhodli hlavní těžaři Bitcoin Cash v čele s mining poolem BTC.TOP realizovat softfork, po kterém bude 12,5% odměn z vytěžení nových bloků Bitcoin Cash automaticky přeposláno vývojářům, volá po podobném kroku, ale méně razantním způsobem i hlavní představitel Litecoinu (LTC) Charlie Lee, který navrhuje, aby mineři věnovali procento svých výdělků. Pokud vás téma zaujalo, podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

300x250

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Charlie Lee navrhuje, aby mineři Litecoinu věnovali 1% na vývoj

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Po tom, jak se rozhodli hlavní těžaři Bitcoinu Cash v čele s mining poolem BTC.TOP realizovat softfork, po kterém bude 12,5% odměn z vytěžení nových bloků Bitcoin Cash automaticky přeposláno vývojářům, volá po podobném kroku, ale méně razantním způsobem i hlavní představitel Litecoinu (LTC) Charlie Lee.

O finančním zdraví Litecoinu se spekuluje již delší dobu. Charlie Lee koncem minulého roku uvedl, že rezervy Litecoin Foundation stačí na to, aby mohlo pokračovat financování vývoje ještě minimálně dva roky. Stále nízká cena této kryptoměny oproti All-time-high a ubývající měsíce však naznačují, že den, kdy se může vývoj Litecoinu opravdu zaseknout, se blíží.

,,Myslím, že dobrým způsobem financování rozvoje by bylo, kdyby mining pooly věnovaly 1% (0.125 LTC) z blokových odměn nadaci Litecoin Foudnation. Pokud by to každý miner / pool udělal, míra dotace na další vývoj by byla kolem 1,5 milionu dolarů ročně,” uvedl Lee, který následně konstatoval, že tato výše daru by představovala dostatek financí na dlouhodobé financování.

,,Při současné ceně Litecoinu představuje jedno procento blokových odměn přibližně sedminásobek ročních výdajů Litecoin Foundation. I kdyby jen malé procento minerů bylo dost velkorysých na to, aby tento podíl věnovali na vývoj, nadace by byla schopná dobře je využít při financování vývojářů na projektech jako jsou Litecoin Core, MimbleWimble, LiteWallet, Lightning Network peněženka a uspořádání každoročního litecoin summitu,” dodal bývalý zaměstnanec Google, který v roce 2011 zkopírováním bitcoinového kódu a mírnými úpravami vytvořil tuto kryptoměnu.

Financování dalšího vývoje kryptoměn je komplikované zejména u těch, které se snaží o co největší decentralizaci. Tím, že velcí mineři Bitcoin Cash násilím prosadili financování vývoje skrz odměny z vytěžených bloků, prakticky zvýraznily silný centralizovaný prvek v této kryptoměně.

300x250

Kontroverzný krok: Ťažba Bitcoin Cash sa bude „daniť” v prospech vývojárov

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Vývoj testnetu Cardano pokračuje velmi dobře. Průměrná odměna vychází zatím 11% ročně

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Tým vývojářů stojících za kryptoměnou Cardano (ADA) usilovně pracuje na zdokonalování testnetu fáze Shelley, která s sebou přináší možnost stakingu tokenů ADA.

Primárním cílem vývojářů je vyřešit nedostatky týkající se stability testovací sítě. Spuštění testnetu Shelley se setkalo s možná až neočekávaným zájmem komunity a staking poolů, jejichž počet se blíží ke stanovenému cíli 1000. Obrovský zájem však poukázal i na mnohé nedostatky, které se snaží Cardano postupně řešit.

O těchto problémech mluvil nejen Charles Hoskinson, ale i projektový Dimitris Poulopoulos, který v rámci vysílání na YouTube vysvětlil problémy, s nimiž jeho tým v posledních dnech zápasil. Poulopoulos uvedl, že již aktualizace s označením 0.8.6 přinesla zlepšení stability a pozitivní odezvu komunity. Následně byl na řadě upgrade s označením 0.8.7, který podle vývojářů přinesl další zlepšení.

Cardanians.io: Pokračuje to velmi dobře

Pokroky na tesntetu Shelley podrobně sleduje i projekt Cardanians.io, v jehož čele stojí čeští ambasadoři Cardano Lukáš Bárta a Jaromír Tesař. ,,Můžeme s klidem říci, že z našeho pohledu vývoj a pokrok v Cardano Testnetu pokračuje velmi dobře. Na základě údajů z našeho nástroje adapools.org je aktuálně registrováno 940 poolů, z nichž 202 generuje denně alespoň 1 blok. Průměrná výše odměn zatím vychází kolem 11% ročně což jsou na testnet úžasné údaje a decentralizace v podání Cardana vypadá oproti ostatním pokusům o decentralizaci opravdu funkčně a smysluplně,” uvedl Lukáš Bárta. ,,24.1. vyšla nová verze jormunganderu 0.8.7. která opravila spoustu chyb a přinesla několik změn a tak provozovatelé nodů mají o několik starostí méně s příchodem nové verze, namátkou třeba,” informoval ve skupině Cardano [ADA CZ/SK.

Celý únor by měl být věnován z pohledu vývoje především problémům se stabilitou. O datu spuštění mainnetu Shelley se zatím jen spekuluje, ale komunita doufá, že by se tak mohlo stát v prvním pololetí 2020. Následně se budou moci do stakingu ADA zapojit všichni holdeři ADA tokenů a ne jen ti, kteří tak učinili při tzv. “Slapshotoch” na peněženkách Deadolus a Yoroi. Cardano aktuálně úzce spolupracuje i s burzami a informuje o nových partnerstvích.

300x250

Čerstvé informace o vývoji na Cardano najdete ve facebookové skupině Cardano [ADA CZ / SK.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Existuje velká šance, že Bitcoin pod $ 5000 už nespadne, tvrdí Digitalik.Net

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-graf

Ve druhé polovině roku 2019, kdy Bitcoin začal klesat postupně z loňského maxima 14 tisíc dolarů až k hodnotě 6 800 USD, mnoho analytiků naznačovalo, že korekce růstu by mohla jít ještě níže.

Dlouholetý bitcoinový skeptik a propagátor investování do zlata Peter Schiff dokonce tvrdil, že cena nejznámější kryptoměny by se mohla propadnout k úrovni 1000 dolarů a přesto, že Bitcoin koncem roku začal posilovat, i někteří analytici naznačovali, že propad k cenám okolo 3000 USD je stále reálný. V jedné ze svých ročních analýz to naznačoval i portál Cointelegraph jako jednu z možností.

Autor statistického portálu Digitalik.Net zaměřeného na Bitcoin, na jehož zjištění upozornil portál CryptoSlate, ve své čerstvé analýze však tvrdí, že Bitcoin pravděpodobně již nikdy neklesne pod cenu 5000 dolarů. Vyplývá to z pohledu na čtyřletý jednoduchý klouzavý průměr (SMA) Bitcoinu, který 24. ledna 2019 poprvé překročil úroveň 5000 dolarů.

4-ročné SMA Bitcoin

zdroj: Digitalik.net

300x250

Tento důležitý graf ukazuje, jak se Bitcoin v minulosti vždy odrazil od čtyřleté SMA a pokud ji náhodou prorazil směrem (dolů), vždy se prakticky okamžitě odrazil nad ní. Po bublině v roce 2013, na ní našel klíčový support na několik měsíců a v roce 2018 se od ní odrazil po brutálním propadu ceny z 20 tisíc dolarů na něco přes 3 000 USD.

S ohledem na historické statistiky čtyřletého jednoduchého klouzavého průměru Bitcoinu Digitalik.net tvrdí, že šance na to, že Bitcoin se už nikdy nepodívá pod cenu 5000 dolarů je opravdu velká.

Nejde přitom o jediný dlouhodobý graf bitcoinu, který vypadá pro nejznámější kryptoměnu aktuálně velmi pozitivně. V prosinci upozornil respektovaný cryptotrader Filb Filb na riziko, že Bitcoin může vypadnout ze svého logaritmického růstového kanálu, který je platný již přes 8 let (viz graf níže), pokud se propadne pod cenu 6 400 dolarů. To se nakonec nestalo, protože Bitcoin se opět úspěšně odrazil od spodní hranice kanálu, který tak zůstal v platnosti.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (27.1.): Kam míří Bitcoin? Analýza živě od Jakuba Kralovanského

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 27.1.2020 o 21.00h.

Slovenský trader Jakub Kralovanský z projektu Trader 2.0, jehož znáte mimo jiné prostřednictvím technických analýz Bitcoinu psaných pro náš portál Kryptonovinky, se ve svém dnešním večerním Live streamu vysílaném o deváté večer bude věnovat především trhu s kryptoměnami. Dočkáte se tedy aktuálního pohledu nejen na Bitcoin, ale i mnohé zajímavé altcoiny, které aktuálně stojí za pozornost z pohledu technické analýzy.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Technická analýza Bitcoinu (27.1.): Bitcoin je zralý na korekci

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Poslední měsíc vidíme na denním grafu bitcoinu spíše zelené svíce, které táhnout cenu vzhůru. Kvůli tomu, že tento růst je pomalý, tak jsou pohybové indikátory poměrně vysoko a chtělo by to jejich srovnání a pozastavení růstu. Ideální by byl pohyb zpět do akumulační zóny. To by pravděpodobně pomohlo velmi altcoinům, protože highcaps vypadají na další zajímavé rallye před halvingem.

Denní graf bitcoinu

Denní graf bitcoinu

Když se na graf podíváš pečlivě, tak vidíš, že se pokusí znova na útok rezistence mezi 8 800 – 9 000 USD, kterou podle mě nezvládne a půjde se zchladit zpět do akumulační zóny kolem 8 000 USD. I bitcoin potřebuje čas na svoje další rallye. Na druhou stranu v každém bullrunu jsme byli svědky toho, že technická analýza přestala fungovat a trh převzaly emoce. Zatím se ovšem trh přes FOMO nerozjel, tudíž očekávám spíše korekci.

300x250

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu je stále stejná jako v minulé pondělní analýze. Půjdeme o malinko ještě níže a odraz vzhůru očekávám pod 66 %.

Celková kapitalizace

Stejně jako u bitcoinu očekávám stažení směrem dolů na support kolem 200 mld USD, aby se graf vyčistil a připravil na silný push vzhůru.

4hodinový graf celkové kapitalizace

Kapitalizace altcoinů

Po tom, co se altcoiny navrátily na svou akumulační nejsilnější zónu, tak věřím, že několik měsíců budou altcoiny na této úrovni stagnovat. Od 80 mld. USD směr dolů, naopak od 75 mld. USD směrem vzhůru. Až zásadní daily své přes support/rezistenci ukáže jasný směr altcoinů. Nyní nelze pohyb altcoinů moc dobře predikovat, protože jsme na průměru cen.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Posledních sedm dní přineslo tradičně mnoho zpráv o bitcoinu a naši pozornost upoutaly i altcoiny v čele s Bitcoin Cash, Cardano a EOS. Přinášíme vám nový díl nedělního souhrnu top zpráv týdne ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Jeden z nejrespektovanějších kryptotraderů, 72-letý burzovní veterán Peter Brand, si myslí, že Bitcoin podle všeho už našel své lokální dno a “slabé ruce” jsou z trhu ven. ,,Mnozí chtěli jen sedět a čekat, až nakoupí opět na šesti nebo pěti tisících a promeškali dno – a myslím si, že mezitím mnoho lidí se silnýma rukama akumulovali Bitcoin,” uvedl na Twitteru. Více se dočtete v tomto článku.

Podle populárního Stock-To-Flow modelu, jehož autorem je známý kryptoanalytik PlanB, míří Bitcoin do roku 2022 k ceně 100 tisíc dolarů. Model, který zohledňuje efekt halvingu a dostupnost vznikajících Bitcoinů na trhu, zatím velmi přesně kopíruje reálný vývoj ceny nejznámější kryptoměny. Více se dozvíte zde.

Americký deficit bude podle odhadu Kongresového rozpočtového úřadu USA (CBO) v příštích 10 letech každý rok 6x větší než současná tržní kapitalizace Bitcoinu. Více o porovnání současného amerického dluhu s Bitcoinem jsme psali zde.

Kryptoměnové burzy drží významnou část Bitcoinů, které jsou v oběhu. Z 11 až 15 milionů dostupných BTC (odhaduje se, že 3 až 7 milionů vytěžených Bitcoinů z celkového počtu více než 18 milionů může být “ztracených”), drží jen americká burza Coinbase téměř milion z nich. Které další burzy v tomto směru dominují? Otevřete si tento článek a dozvíte se.

300x250

Hodně se v průběhu posledního týdne mluvilo o propagátorovi investic do zlata a zároveň kritikovi Bitcoinu Petru Schiffovi, který začal kritizovat BTC z důvodu, že ztratil přístup k Bitcoinům, které mu kdysi věnoval Erik Voorhees. My jsme k tomuto tématu napsali několik článků, ale nejzajímavější diskusi vyvolalo vyjádření šéfa Binance Changpenga Zhaa, který na příkladu nevědomosti Schiffa o bezpečném držení kryptoměn doporučil většině lidí, aby si raději své kryptoměny nechali na bezpečných burzách a vyhnuli se tak jejich případné ztrátě. My doporučujeme lepší řešení – využít Shamir Backup v rámci hardwarové peněženky Trezor. Celý článek si můžete přečíst zde.

Tématem roku 2020 bude nepochybně schvalování amerického zákona o kryptoměnách známého pod pojmem The Cryptocurrency Bil 2020. Cal Evans ze společnosti Gresham Interational publikoval na webu CryptoSlate zajímavý komentář na toto téma, ze kterého jsme vybrali nejzajímavější pasáže. Mimo jiné tvrdí, že tento zákon definitivně zničí premisy, že kryptoměny jsou nelegální.

Kontroverzní podnikatel a vědec Craig Wright stále tvrdí, že získá přístup k tzv. “Tulip Trust”, jehož prostřednictvím získá přístup k přibližně milionu Bitcoinům a výrazně tím podpoří svá tvrzení, že právě on je záhadný tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Jeho kritici si myslí, že tímto způsobem jen “hajpuje” cenu Bitcoinu SV, tedy kryptoměny o které tvrdí, že je pravým Bitcoinem. Tomuto tématu jsme se věnovali zde.

Zajímavou funkcionalitu testují vývojáři v inflací zdemolované Venezuele. Místní BTC komunita pracuje na produktech, které umožní realizaci bitcoinových transakcí i v místech, kde není přístup na internet a to za pomoci radiových vln. Více se dozvíte zde.

Altcoiny

Významnou aktualizací v podobě hardforku projde v únoru kryptoměna Cardano. Oznámil to šéf Cardano Charles Hoskinson, který v rámci pravidelné rubriky Ask me anything informoval i o tom, že Cardano uzavírá nové zajímavé spolupráce. Spekuluje se o partnerství s IBM a finanční rameno projektu Emurgo už podepsalo smlouvu s vládou v Uzbekistánu. Více se dočtete zde.

Společnost Block.one stojící za vývojem kryptoměny EOS informovala, že už 14. února spustí testovací verzi dlouho očekávané sociální sítě Voice, jejímž cílem je stát se konkurencí pro Facebook či Twitter. Zklamáním je však to, že na rozdíl od původního plánu spustit Voice přímo na blockchainu EOSu, bude na začátku fungovat jen přes software eosinu. Více se dozvíte zde.

Centrální banky Kanady, Velké Británie, Japonska, Evropské unie a Švýcarska spojily síly, aby vytvořily skupinu, která se bude zabývat potenciálem národních kryptoměn, takzvaných CBDC. Podrobnosti najdete zde.

Pokud byste se chtěli dozvědět základní věci o kryptoměnách Ethereum a Litecoin, viz výborná videa, která o nich zpracoval český YouTuber Kicom v rámci svého Bitcoinoveho kanálu. Najdete je zde.

S kontroverzním rozhodnutím přišli velcí těžaři kryptoměny Bitcoin Cash. Lídr mining poolu BTC.TOP, který má na těžbu čtvrté nejhodnotnější kryptoměny současnosti největší vliv, Jiang Zhuoer, oznámil, že od 15. května 2020 se začne těžba BCH “danit” 12,5%. Tato hodnota půjde automaticky vývojářům, aby mohli pokračovat ve své práci na BCH. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Společnost Tether stojící za nejznámějším stablecoinem USDT oznámila, že spouští stablecoin s názvem Tether Gold, který je vázán na fyzické zlato. Jeden XAU ₮ by měl představovat vlastnictví jedné trojské unce fyzického zlata, která je bezpečně uložena v trezoru ve Švýcarsku.

Ostatní

  • Společnost Square podala patent na svou technologii, která umožňuje převody mezi kryptoměnami a fiatovými jměny v reálném čase. Napsali jsme o tom zde.
  • Populární peněženka pro ETH a ERC20 tokeny MyEtherWallet umožňuje zjednodušení adres peněženek ve tvaru “.crypto”. Více se dočtete zde.
  • Jižní Korea zvažuje zavedení 20% daně z kryptoměnových transakcí
  • Čínské investice do blockchainu v roce 2019 ve srovnání s rokem 2018 klesly o přibližně 40%
  • Prezident Venezuely Nicolas Maduro nařídil, aby země prodala 4,5 milionu barelů ropy z certifikované vnitrostátní rezervy 30 milionů barelů, za kryptoměnu Petro. Také chce, aby byl národní stablecoin využíván jako platidlo při prodeji paliva pro mezinárodní lety.
  • Hodnota blockchainových firem sídlících ve švýcarském “Crypto Valley” ve městě Zug, klesla loni o téměř polovinu. Důvodem je cenový vývoj kryptoměny Ethereum, na kterou jsou výrazně navázány.

Pokud se vám líbí naše články A sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Coinbase má pod kontrolou téměř milion Bitcoinů. Které burzy dominují?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Bitcoin existuje jen něco přes 11 let a přestože poslední “Satoshi” se vytěží až v roce 2140, už dnes je v oběhu přes 18 milionů z celkem 21 milionů, které kdy budou existovat.

Problémem je, že mnohé z těchto Bitcoinů se podle všeho už nikdy “nepohnou”. Odhaduje se, že kvůli ztraceným přístupovým údajům zejména v prvních letech jeho existence, kdy lidé netušili, že jednou může být opravdu vzácný, by mohlo jít o 3 až 7 milionů BTC. Tři až čtyři miliony BTC odhaduje studia Chainalysis. John McAfee tvrdí, že jde až o sedm milionů.

Reálně v oběhu, když odečteme ty, které jsou “ztracené”, je tedy 11 až 15 milionů Bitcoinů. Značnou část z nich mají pod kontrolou směnárny a burzy.

Portál CryptoSlate informoval, že největší americká směnárna Coinbase má aktuálně pod kontrolou na svých studených peněženkách až 983 706.78 BTC (v době psaní článku), což představuje při současném kurzu kolem 8,4 miliardy amerických dolarů. Coinbase je zároveň i největším poskytovatelem institucionálního custody řešení bezpečné úschovy kryptoměn prostřednictvím platformy Coinbase Custody.

Na druhém místě skončila burza Huobi, která kontroluje 360 ​​000 BTC a třetí je podle Chain.info burza Binance, která byla loni druhá (počet držených BTC nebyl uveden). Na čtvrtém místě je Bitfinex s více než 192 000 BTC. Následují burzy Bitstamp, Kraken a Bittrex.

300x250

Kontroverzní roli při držení Bitcoinů sehrála v posledním roce zejména burza Huobi. Několik analýz naznačovalo, že právě prostřednictvím ní mohla být negativně ovlivňována cena Bitcoinu v druhé polovině roku 2019, protože Huobi zprostředkovávala prodej Bitcoinů, obrovskému čínskému Ponziho schématu Plus Token. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Nedávná studie Chainanalysis zas tvrdí, že přes Binance a Huobi se realizovalo v roce 2019 až 52% všech nelegálních transakcí. Více se dočtete v tomto článku.

https://www.kryptonovinky.sk/binance-a-huobi-prijali-vyse-52-vsetkych-nelegalnych-btc-transakcii/

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (24.1.): Bitcoin, Bitcoin Cash, “zlatý Tether” a jednodušší adresy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Kontroverzní krok: Těžba Bitcoin Cash se bude “danit” ve prospěch vývojáře

Největší těžaři Bitcoin Cash se rozhodli oznámit, že připravují plán na financování dalšího vývoje této kryptoměny v podobě “12,5% daně” (oficiální název je “dotační plán”) z nově vytěžených BCH. Tento podíl půjde vývojářům, kteří mají prostředky využít na zdokonalování celého ekosystému. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Elon Musk vidí využití Bitcoinu hlavně v nelegálních transakcích

Podnikatel, vědec a vizionář Elon Musk, který stojí za společnostmi SpaceX a Tesla, se během oficiálního Tesla podcastu vyjádřil kromě jiných technologických otázek i k Bitcoinu. Spisy však nadšence kryptoměn nepotěšily. Pokud vás téma zaujalo, otevřete si tento článek.

MyEtherWallet umožní zjednodušení adres ve tvaru “.crypto”

MyEtherWallet (MEW) přichází se zajímavou novinkou, pomocí které je možné odesílat a přijímat ETH a ERC-20 tokeny pomocí vlastní personalizované adresy, která je na rozdíl od standardního 42-znakového veřejného klíče “čitelná a zapamatovatelná” člověkem. Jak informuje portál CryptoSlate, na MyEtherWallet si můžete vytvořit adresu ve formátu “meno.crypto” a to díky Startupu Unstoppable Domains a jeho technologii. Více se dočtete zde.

Tether spouští stablecoin Tether Gold

Společnost Tether, která stojí za nejznámějším stablecoinem USDT oznámila, že spouští stablecoin s názvem Tether Gold, jehož hodnota bude vázána na fyzické zlato. Stablecoin bude mít označení XAU ₮ a dostupný bude na blockchainech Ethereum a Tron. Jeden Token XAU ₮ bude představovat vlastnictví jedné trojské unce fyzického zlata, které budou bezpečně uloženy v trezoru ve Švýcarsku chráněném nejlepšími bezpečnostními a protikorupčními opatřeními. (cryptoslate.com)

300x250

Deficit USA je každoročně 6x větší než současná kapitalizace Bitcoinu

Znepokojivé údaje, které zveřejnil Kongresový rozpočtový úřad USA (CBO) a upozornil na ně i manažer kryptoměnových zajišťovacích fondů Travis Kling, uvádějí, že průměrný rozpočtový deficit USA nebude v budoucnu nižší než 1 bilion dolarů ročně, respektive 4,5% HDP. Bitcoin je ve srovnání s tím mnohonásobně menší. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-