Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (17.12.): Vládní BTC šílenství, postupuje však i Ethereum. A burzy mají problémy

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

3 faktory, kterými se Bitcoin odlišuje od vrcholu v roce 2017

Současný bitcoinový bullrun, který je podle nadšenců do kryptoměn jen začátkem mnohem masivnější adopce nejen Bitcoinu, ale i na svou příležitost čekajících altcoinů, je podle analytiků významně odlišný od toho, který jsme sledovali koncem roku 2017. Portál Cointelegraph jmenoval několik zásadních odlišností oproti šílenství před třemi let, které naznačují, že zatímco tehdy jsme byli na konci cyklu, nyní jsme jen na začátku. Klikněte sem, pokud se chcete dozvědět více.

Bitcoin tentokrát není v bublině, tvrdí CEO BIGG Digital Assets

16. prosince 2020 vytvořil Bitcoin své nové rekordní cenové hodnoty, ale podle Marka Binnse, CEO společnosti BIGG Digital Assets Inc., je nyní ve výrazně odlišné situaci, než koncem prosince 2017, kdy zaznamenal předchozí All-time-high (ATH). Zatímco v té době bylo na místě říkat, že se ocitl v bublině, tvrdit to i teď by nebylo správné. Mark Binnes ve svém článku, který publikoval na webu Cointelegraph, jmenoval několik důvodů, proč růst ceny Bitcoinu v roce 2020 nebyl poháněn pouze celkovou spekulací a FOMO (strachem ze zmeškané příležitosti), tedy za okolnosti, kdy vnikají na trzích takzvané bubliny s tendencí prasknutí a výrazného propadu ceny daného aktiva. Pokud chcete vědět o jaká fakta se opírá, otevřete si tento článek.

Nepřehlížejte Ethereum. Od roku 2017 udělalo obrovský pokrok

Zatímco drtivá většina kryptoměnové komunity se v těchto dnech soustředí na růst ceny Bitcoinu, je vhodné podívat se i na to, jakým způsobem postupuje Ethereum (ETH), které včera dosáhlo svého nového ročního cenového maxima v podobě ceny 656 dolarů. Přestože cena Ethereum je na rozdíl od Bitcoinu ještě výrazně vzdálená svému All-time-high v podobě 1 421 dolarů z 10. ledna 2018, v mnoha faktorech udělala tato kryptoměna oproti období, kdy poprvé v historii překonala cenu 500 dolarů (29. Listopad 2017 ), obrovský krok vpřed. Dočtete se o tom v tomto článku.

Jsou burzy a směnárny připravené na nový bullrun?

Když v závěru roku 2017 vytvářel Bitcoin svá historická maxima a následně vrcholil i altcoinový býčí trh, mnohé směnárny a burzy měli obrovské problémy vypořádat se s drastickým nárůstem počtu nových zákazníků. Z tohoto důvodu dokonce některé dočasně pozastavili možnost registrace a možná tím i zbrzdily celkové retailové šílenství. Od onoho momentu uplynuly už zhruba tři roky a předpokládalo se, že tyto platformy se na nový býčí trh, který bude podle všeho ještě astronomických rozměrů, dobře připraví. No zdá se, že tento úkol zcela důkladně nezvládly. Více se dozvíte zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne