Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (17.7.): Hrozba pro Bitcoin, Libra a LedgerX

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

trump-bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Arthur Hayes naznačil velkou hrozbu pro Bitcoin. Řešením hard fork?

Arthur Hayes, CEO a spoluzakladatel burzy Binance, poskytl rozhovor portálu Cointelegraph, v jehož rámci se vyjádřil i k otázce soukromých bitcoinových transakcí. Vedle toho nastínil, že řešením by mohl být hard fork Bitcoinu. ,,Myslím, že Bitcoin je nejžhavějším adeptem na úspěšnou kryptoměnu. Má elektronické funkce podobné hotovosti. Má velkou uživatelskou základnu, velkou základnu vývojářů … Ale myslím, že teď v současnosti neposkytuje finanční soukromí,” upozornil. Více jsme o tomto důležitém tématu napsali v tomto článku.

Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením by bol vraj hard fork

Retailoví investoři si mohou vsadit, zda Bitcoin dosáhne ceny $100 000

Americká regulovaná platforma LedgerX nyní poskytuje i retailovým, tedy menším investorům, možnost vsadit si na to, zda Bitcoin dosáhne hodnoty 100 tisíc dolarů do roku 2020. Pokud by Bitcoin dosáhl tuto metu, musel by zvýšit svou cenu více než desetinásobně a jeho kapitalizace by přesáhla 2 biliony dolarů. Více se o tomto tématu dozvíte zde.

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Zástupce Facebooku hovořil před Kongresem o kryptoměně Libra

Ve Spojených státech právě probíhá v kongresu veřejné slyšení představitelů Facebooku v souvislosti s jejich připravovanou kryptoměnou Libra. Facebook zastupuje šéf blockchain oddělení a celého projektu David Marcus, který také řídí vývoj portálu Calibra, tedy jakési peněženky a platformy pro tuto digitální měnu. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Zástupca Facebooku hovoril pred Kongresom o kryptomene Libra

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Kevin McCarthy, který je vedoucím představitelem amerických menšin, pochválil v rozhovoru pro CNBC kryptoměnu Bitcoin a vedle toho kritizoval Libru, kryptoměnový projekt Facebooku. ,,Mám rád Bitcoin. Je tam, kde ho potřebujeme? Ne. Ale skutečná věc, která se mi líbí, když přijde na Bitcoin, je blockchain, protože mám rád bezpečnost. Chci, aby vláda skutečně začala používat blockchain, “otevřeně přiznal. Více se dočtete v tomto článku.

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Hodnota blockchainu ve zdravotnictví bude výrazně růst

Konzultační společnost Acumen Research and Consulting (ARC) uvedla výsledky své studie, podle níž do roku 2026 bude mít trh blockchainu v souvislosti se zdravotní péčí hodnotu více než 1,7 miliardy dolarů s tím, že největší podíl bude mít na tomto trhu USA následujíc Evropou . Nejrychleji tempo osvojení blockchainu ve zdravotnictví však nastolí země Asie a Tichomoří. Jiná konzultační firma AMR v úvodu tohoto měsíce zas uvedla, že blockchainový trh zaměřený na dodavatelský řetězec bude mít do roku 2025 hodnotu více než 9 miliard dolarů. Největším hnacím faktorem jeho rozvoje bude poptávka po transparentnosti.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (21.8.): O Bitcoinu a kryptoměnách v dobrém i zlém

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-investor-usa

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Jak se bude dařit bitcoinu v případě krize? Bogart prozradil svůj názor

Generální partner ve společnosti Blockchain Capital Spencer Bogart si myslí, že z dlouhodobého hlediska je Bitcoin bezpečným přístavem před výkyvy na finančních trzích. Má však střízlivější pohled na to, jak se bude cena bitcoinu chovat v souvislosti s různými vážnými ekonomickými událostmi. Více se dočtete v tomto článku.

Ako sa bude dariť bitcoinu v prípade krízy? Bogart prezradil svoj názor

Square Crypto získala cennou posilu

Dlouho očekávaný open-source projekt Square Crypto, který financuje velký bitcoinový fanoušek a zakladatel Twitteru a společnosti Square Jack Dorsey, získal do svého týmu spoluzakladatele společnosti BlockStream a známého bitcoinového developera Matta Corala. Příjezd aplikace Square Crypto, která by měla být absolutně nezávislá na zájmech firmy Square, která provozuje populární platební aplikaci Cash App, je označován za možný game changer ve způsobu, jakým se bude manipulovat a platit s kryptoměnami. Primárním cílem aplikace má být podpora adopce bitcoinu jako běžného platidla. (cointelegraph.com)

CEO Booking.com: Kryptoměny budou růst, zejména mimo USA

Generální ředitel Booking.com Glen Fogel se vyjádřil pozitivně směrem ke kryptoměnám a poznamenal, že mají velký potenciál. Pokud jde o budoucnost platebních systémů v cestování zdůraznil, že musí být bezproblémový a musí chránit soukromí uživatelů a bezpečnost jejich údajů, což mohou řešit právě kryptoměny. ,, Zatímco se Bitcoin stál známým, mnozí zpochybňovali jeho legitimitu … Věřím, že kryptoměny založené na blockchainu se budou nadále vynořovat a mohou se stát obecně akceptované na celém světě, zejména mimo USA, kde je dobře zaběhnutý systém kreditních karet.” (cointelegraph.com)

VIDEO: Bitcoinový kanál # 29: Je Bitcoin zastaralý?

Kicom, autor populárního YouTube kanálu Bitcoinový kanál, přináší po týdnu další zajímavé video. Tentokrát je tématem to, zda je Bitcoin po více než 10 letech své existence už zastaralá technologie a zda ho náhodou v blízké budoucnosti nenahradí nějaká “lepší” digitální měna. Video si můžete prohlédnout zde.

VIDEO: Bitcoinovej kanál #29: Je Bitcoin zastaralý?

Pompeo o regulaci a rizicích kryptoměn v souvislosti s bezpečností

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo tvrdí, že kryptoměny jako Bitcoin by měly regulovat stejně jako jiné elektronické finanční transakce. ,,Riziko spojené s anonymními transakcemi je takové, které všichni dobře známe. Víme to od 11. září (2011) a aktivity teroristů … ” upozornil během rozhovoru a také poznamenal, že doufá, že se kryptoměny nestanou normou, protože by to podle něj snížilo bezpečnost ve světě. (cointelegraph.com)

OTC obchodování narostlo za rok o 2000%

Vedoucí mimoburzovního (OTC) obchodování kryptoměn přední kryptosměnárny Kraker Nelson Miner uvedl, že obchodování na OTC trzích na Krakenu dosáhlo ve srovnání s minulým rokem 20-násobný nárůst. Také prozradil, že největší zájem o OTC obchodování je s Bitcoinem a Ethereum, za kterými následují Bitcoin Cash, Monera a Tether. Pokud jde o růst ceny bitcoinu, uvedl: ,,Nevidím, že by se zájem o Bitcoin snižoval …”

Winklevossovi nevylučují spolupráci s Librou

Bratři Winklevossovi, kteří stojí za americkou krypto burzou Gemini a v minulosti byly autory původní myšlenky založení Facebooku (díky čemuž vysoudili od Marka Zuckerberga desítky milionů dolarů) nevylučují, že v budoucnu budou spolupracovat s kryptoměnou Facebooku Libra. Podle Camerona Winklevossa totiž Libra znamená krok vpřed pro adopci všech kryptoměn a tak nemohou tuto příležitost ignorovat. (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

WhatsApp: Představitelé aplikace WhatsApp, která patří pod Facebook, údajně vedou v Indonésii předběžná jednání s několika společnostmi v oblasti digitálních plateb, jakož i se státní bankou, o zavedení služeb digitálního platebního styku. Aplikace WhatsApp by měla v budoucnu podporovat kryptoměnu Libra.

Jižní Korea: Množství jihokorejských kryptoměnových projektů opouští krajinu. Možnými důvody jsou přísnější podmínky na domácím trhu, kde investoři nejsou schopni vybírat vklady v korejských wonech na korejských burzách. Dalším možným důvodem je nízký objem transakcí.

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás naFacebooku. Mimochodem víte o tom, žeaktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Jak se bude dařit Bitcoinu v případě krize? Bogart prozradil svůj názor

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Spencer Bogart

Partner ve společnosti Blockchain Capital Spencer Bogart si myslí, že z dlouhodobého hlediska je Bitcoin bezpečným přístavem před výkyvy na finančních trzích. Má však střízlivější pohled na to, jak se bude cena bitcoinu chovat v souvislosti s různými vážnými ekonomickými událostmi.

Bogart během rozhovoru pro Bloomberg, který absolvoval v úterý 20. srpna, poznamenal, že měnová devalvace může zvýšit cenu bitcoinu. ,,Myslím, že z dlouhodobého hlediska bude Bitcoin bezpečným přístavem. Domnívám se, že když hrozí riziko měnové devalvace, věci jako Bitcoin vypadají velmi atraktivně. A myslím si, že to byl velký faktor jeho nedávného zvýšení ceny,” poznamenal.

Pokud však vznikne velká hospodářská krize, nevěří, že Bitcoin bude dosahovat obrovskou výkonnost, o čem jsou přesvědčeni mnozí Bitcoinoví maximalisté. “Když hovoříme o skutečně vážných krizích, o likviditě, dále o globální finanční krizi, myslím si, že Bitcoin bude během tohoto období bojovat velmi dobře,” uvedl svůj střízlivější odhad.

Podobný názor nedávno uvedl Mike Novogratz, který také souhlasí s tím, že v době měnové devalvace se bitcoinu řadí. ,,Devizová válka, nestabilita v Hongkongu a začátky úniku kapitálu mohou mít na Bitcoin pozitivní vliv,” uvedl.

Anthony Pompliano z MorganCreek Digital Assets na Twitteru poznamenal: ,,UPDATE: Bitcoin funguje přesně tak, jak byl navržen v době globální nestability.”

Včera jsme vás informovali i o názoru Jeremyho Allairea ze Circle, který prohlásil, že Bitcoin je obzvláště atraktivní pro lidi, kteří chtějí mít kontrolu nad svými finančními prostředky.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Bitcoinovej kanál #29: Je Bitcoin zastaralý?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kicom-bitcoinovej-kanal

Kicom, autor populárního YouTube kanálu Bitcoinovej kanál, přináší po týdnu další zajímavé video. Tentokrát je tématem to, zda je Bitcoin po více než 10 letech své existence už zastarala technologie a zda ho náhodou v blízké budoucnosti nenahradí nějaká “lepší” digitální měna.

,,Dnes se podíváme na to, jestli je Bitcoin zastaralá technologie a zda existují kryptoměny, které by jej případně mohly sesadit z pomyslného kryptoměnového trůnu. A potřebujeme vůbec kryptoměny když státní FIAT měny v poslední době prodělávají významnou technologickou renesanci díky fintech start-upům? Odpovědi se pokusí nabídnout tento díl…” popisuje nejnovější díl Kicom.

Doporučujeme také:

VIDEO: Bitcoinovej kanál #28: Kicom vás zasvätí do tradingu

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (21.8.): Matic je připravený na průraz trianglu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-matic

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k situaci na trhu s kryptoměnami. Dnes si trading tým z Crypto Kingdom vybral na rozbor altcoin Matic z IEO Binance.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Bitcoin (BTC)

Prvně než se vydáme na rozbor altcoinu Matic, je potřeba se podívat alespoň jedním okem na bitcoinu, který udává směr kryptoměnovéhu trhu a povoluje altcoinům růst. V noci byl proražený růstový kanál a vypadá to na chvilkovou konsolidaci a další pohyb směrem dolů pod 9 000 USD. Aktuálně to vypadá na sražení dominance a šanci altcoinům, kteří již dnes rostou.

Matic z pohledu studenta

U tohoto coinu se mi líbí korelace grafu s cykly, které určuji podle korelace MA7 a MA77.

První, růstový cyklus (na grafu “Breakout cycle”) začal 11. května, když MA7 prorazila MA77 a tento cyklus byl ukončený 13. června. Jak můžete vidět na grafu, tak MA7 prorazila dolů MA77 ještě před koncem cyklu, ale došlo k návratu nad a následně k druhému průrazu dolů a poté už cena pokračovala v downtrendu.

Druhý, klesající cyklus (na grafu “Breakdown cycle”) začal, jakmile byl ukončen cyklus první, tzn. 13. června, a dle cyklyckých linek byl ukončen 16. července.

Třetí, konsolidační cyklus, označován také jako “flatline” nebo “fáze akumulace” (na grafu “Consolidation cycle”), začal také, jakmile byl ukončen cyklus předchozí, tzn. 16. července a jeho ukončení nás dle cyklyckých linek zavádí někam k 18. srpnu. Když bereme v potaz menší odchylku, která je naprosto běžná, tak můžeme v rámci celkové korelace grafu, kdy se aktuálně formuje symetrický triangl, považovat cyklus za ukončený, jakmile cena prorazí triangl.

4hodinový graf Matic

Jak jsem již zmínil, můžeme na grafu vidět symetrický triangl. Podobné triangly se většinou vyskytují v konsolidaci, a jejich průrazy nahoru ukončují konsolidační fáze a grafy přechází do nového, růstového cyklu. V rámci trianglu, můžeme vidět zvýšené objemy, což značí velmi pravděpodobně velkou akumulaci mincí a nabíjení na další silný pohyb vzhůru. Co se týče aktuálního pohledu na jednotlivé klouzavé průměry v BK indikátoru, tak jsme také připraveni na alespoň menší bullrun.

Target zóny jsou zaznačené na grafu – první, modrá zóna je silnou rezistencí pro BK indikátor a druhá, červená zóna je také silnou rezistencí, ale navíc se tam nachází místo break-downu významného cenového low. Historie potvrzuje, že se cena do těchto “break-down míst” má tendenci vracet.

Kdo bude spekulovat, tak doporučuji zkusit následující set-up. Vstoupit, jakmile cena impulsivně prorazí symetrický triangl nahoru, stoploss umístit pod support trendline trianglu a první target zóny sledovat ty na grafu. Případně můžete zkusit spekulaci nad delším růstem, protože z mého pohledu má MATIC obrovský potenciál, nicméně tato spekulace může být hodně risky.

Matic analýza od Mika (stále platná)

Matic si formuje triangl, kde vytváří nižší maxima a zvedá vyšší minima, dávám mu max pár dní a dostaneme rozuzlení od tohoto grafu. Analyzoval jsem i vedlejší faktory jako RSI a HISTOGRAM s MACD. Samotný graf poukazuje na triangl a to je vždy v tradingu 50/50.

4hodinový graf Matic

RSI poukazuje na jiný triangl a to descending, kde už zaznamenáváme menší breakout do BULLISH ZONY, což by mohlo být vodítko.

Matic RSI 4hodinový graf

MACD a HISTO poukazuje na silnější nákupní signál než v předchozím pohybu v trianglu. Za mě osobně by Matic měl pokračovat z této formace UP. V případě breakoutu nahoru může sloužit jako target vnitřní leg při změření trianglu. V opačném případě platí totéž u breakdownu dle pravidel technické analýzy.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – začínající tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (20.8.): Bitcoin, Huobi, Bitfinex, Izrael, Libra či Bakkt

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Huobi wallet podporuje tokeny MakerDAO

Přední kryptoměnová burza Huobi přidala do své peněženky podporu pro tokeny a decentralizované aplikace (Dapps) od MakerDAO. Jde o stablecoin DAI, token MKR a Dapps včetně CPD Portalu. MakerDAO je decentralizovaná autonomní organizace (DAO), kterou řídí výhradně smart kontrakty a kód, čili ne konkrétní manažeři. Provoz mají na starosti uživatelé prostřednictvím hlasovacího mechanismu, který lze použít k realizaci změn v řízení.(Cointelegraph.com)

Allaire: Lidé, kteří chtějí kontrolovat svůj kapitál, investují do Bitcoinu

Častokrát citovaný generální ředitel společnosti Circle Jeremy Allaiire řekl během nejnovější návštěvy relace Squawk box na CNBC, že lidé, kteří chtějí mít kontrolu nad svým kapitálem, by měli investovat do bitcoinu. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Allaire: Ľudia, ktorí chcú kontrolovať svoj kapitál, investujú do bitcoinu

Návrh Bitfinexu Nejvyšší soud New Yorku zamítl

Nejvyšší soud státu New York rozhodl, že newyorská generální prokuratura má právo na řízení vůči kryptoměnové burze Bitfinex a může pokračovat ve vyšetřování burzy v souvislosti s obviněními z podvodu a zavádění investorů. Soudce Joel Cohen zamítl návrh Bifinexu, který se snažil stíhání zrušit na základě toho, že Bitfinex a ani jeho sesterská společnost Tether údajně nikdy nepodnikali ve státě New York. Bitfinex čelí obvinění z důvodu, že podle generální prokuratury New Yorku ohrozil své investory tím, že financemi od Tetheru (v hodnotě 850 milionů dolarů) kryl své ztráty. (cointelegraph.com)

Bitcoinová asociace podala žádost k soudu v Jeruzalémě

Izraelská nezisková bitcoinová asociace, která v Izraeli propaguje používání bitcoinu, podala u soudu v Jeruzalémě petici, kterou se dožaduje dosáhnout “svobodu informací”. Cílem petice je docílit, aby místní banky zveřejnily svou politiku vůči subjektům, které přicházejí do styku s kryptoměnami. Bitcoin Association tedy chce prosadit hlavně to, aby byly zřejmé důvody, proč se komerční banky rozhodnou přestat poskytovat služby související s kryptoměnami společnostem, které se zabývají tímto druhem byznysu. Mnohé tuto informaci odmítají poskytnout z důvodu, že jde o bankovní tajemství. (cointelegraph.com)

Nejmladší kryptomiliónář prý spustil “zabijáka” Libry

Aplikace Metal, za níž stojí Erik Finman známý také jako nejmladší bitcoinový milionář, spustila svou plnou verzi. Finman a jeho partner Marshall Hayner (spoluzakladatel QuickCoin) při této příležitosti prohlásili, že jde o revoluční aplikaci, která ovládne trh a přinese do něj to, co se připravované kryptoměně Facebooku Libře nikdy nepodaří. Metal funguje jako platební P2P aplikace s podporou různých tokenů včetně Bitcoinu a Ethereum. Aplikace uzavřela partnerství se sociální sítí Steemit a bude podporovat i její nativní token STEEM. Steemit zároveň vyplní aplikaci svým obsahem. (cointelegraph.com)

VIDEO: Bakkt a velká zpráva pro Bitcoin na Novém Zélandu

Tentokrát s mnohem kratším časovým odstupem přináší populární slovenský YouTube kanál zaměřený na kryptoměnu Bitcoin – Investice do budoucnosti BFI další zajímavý díl s množstvím informací. Tématem je zejména blížící se spuštění platformy Bakkt, na níž se budou obchodovat Bitcoin futures kontrakty vázané na reálný Bitcoin, jako velká novinka z Nového Zélandu. Autor opět tradičně poukáže i na komplikovanou situaci na ostatních trzích. Video si můžete prohlédnout zde.

VIDEO: Zaujalo nás: Bakkt a veľká správa pre Bitcoin na Novom Zélande

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, žeaktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Allaire: Lidé, kteří chtějí kontrolovat svůj kapitál, investují do Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Jeremy Allaire

Častokrát citovaný generální ředitel společnosti Circle Jeremy Allaiire řekl během nejnovější návštěvy relace Squawk box na CNBC, že lidé, kteří chtějí mít kontrolu nad svým kapitálem, by měli investovat do Bitcoinu.

,,Je zřejmé, že nevládní digitální aktiva, jako je Bitcoin, jsou atraktivní pro lidi, kteří mají zájem o přesun kapitálu na místo, kde ho mohou ovládat sami. Zájem o něco takového zde vznikal už nějakou dobu. Je to digitální verze zlata,” konstatoval.

Pokud jde o současnou situaci na trhu s bitocinem, domnívá se, že jeho oslabení může souviset i s tím, že mnozí investoři nyní vybírají své zisky. ,,Je zřejmé, že Bitcoin udělal (některým investorům) 100 až 200 procent za posledních 9 měsíců, je to místo, kde můžete vybírat nějaké zisky,” uvedl k možným důvodům.

Allaire během vysílání také konstatoval, že kryptoměny se stávají centrálním bodem zájmu. Nejde přitom jen o Bitcoin, ale i vznikající stablecoiny jako jsou USD Coin či Libra.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

VIDEO: Zaujalo nás: Bakkt a velká zpráva pro Bitcoin na Novém Zélandu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Tentokrát s mnohem kratším časovým odstupem přináší populární slovenský YouTube kanál zaměřený na kryptoměny Bitcoin – Investice do budoucnosti BFI další zajímavý díl s množstvím informací. Tématem je zejména blížící se spuštění platformy Bakkt, Na níž se budou obchodovat Bitcoin futures kontrakty vázané na reálné bitcoiny a velká novinka z Nového Zélandu. Autor opět tradičně poukáže i na komplikovanou situaci na ostatních trzích.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (20.8.): Ethereum, Litecoin a XRP

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum mělo během posledních několika dní silnou reakci nahoru ze supportní zóny. Cena se dostala k nejdůležitější rezistenci 202-206 USD. Aktuálně od ETH očekávám kratší korekci a opětovné otestování této rezistence. Právě na tom, jak zareaguje na rezistenci, bude záležet další postup. Při breaku 206 USD můžeme mířit k 220 dolarům a pravděpodobně i o dost výš. Naopak pokud na rezistenci přijde zamítnutí, očekával bych otestování předchozího low, případně i pád do supportů 171 a 165-162 USD, jak jsem očekával dříve.

Zkrátka – dokud ETH nerozbije úroveň 206 USD, trh je stále v downtrendu a nynější odraz je jen otestováním proraženého supportu. Pokud se ale dostaneme nad tuto odporovou úroveň, můžeme se bavit o změně struktury.

LTC/USDT

Velmi podobná situace se opakuje u většiny altů vč. Litecoinu. Ten měl také solidní odraz z predikovaného supportu kolem 71 USD. Velmi se přiblížil vyznačené rezistenci na 79 dolarech a aktuálně zde sledujeme korekci. Vzhledem k tomu, že odraz byl podobně jako u ETH poměrně silný, očekával bych během následujících dní ještě jeden pokus o proražení rezistence 79-82 USD. Dokud zůstáváme pod touto rezistencí, stále platí, že LTC se ještě může podívat na support 65-62 USD. Naopak nad 82 USD se otevírá cesta nahoru k 90 USD a výše.

XRP/USDT

Graf je v této situaci asi vypovídající sám za sebe – XRP propadl pod extrémně důležitou supportní zónu vyznačenou červeně. Od konce roku 2018 tento support opakovaně testoval a vždy to byla dobrá odrazová úroveň. V posledních dnech jsme viděli pullback k této rezistenci, ale je to příliš silná úroveň na to, aby ji XRP zvládl překonat na první pokus. 

Podobně jako u ETH a LTC, dokud se nedostane cena nad 0,293 USD, platí, že může jít cena Ripplu na předchozí dno, nebo ještě níže. Konkrétně celá potenciální reverzní zóna XRP je až k 0,216 USD. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (20.8.): Na 1D se blížíme do klíčové fáze

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Nexaltic Capital.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Ahojte traderi, dnes sa tradične pozrieme na Bitcoin, dominanciu BTC na trhu a kapitalizáciu.

Bitcoin

Na 1D sa u bitcoinu blížime do kľúčovej fázy. BK sa opäť pripravuje na dotyk a dnešný deň napovedal, že by sme mohli ísť nahor. V bullish verzií evidujeme tento gigantický triangel, ktorý je typický pre 4-tú vlnu a pre korekčnú štruktúru. V triangli totiž môžu postupne vychladnúť indikátory zatiaľ čo sa cena hýbe do strany. Na druhú stranu triangel je typický svojim výplachmi a nepredvídateľnosťou.

Bearish varianta je finálny pokles niekde medzi 7000 – 8000 dolárov. V tejto variante evidujeme channel ako korekčnú štruktúru a posledný pohyb v rámci chanelu.

Hlbší rozbor bitcoinu ako z hľadiska technickej analýzy, tak aj z hľadiska psychológie jednotlivca a davu som rozoberal vo včerajšom streame.

Dominancia

Každý pokles je pre mňa zatiaľ len korekcia v rámci trendu. Posledné rezistencie z hľadiska histórie som nastavil na hranicu 77%. Je to magické číslo (dve sedmičky!) a celkom by to aj sedelo s anotáciou. Budúci rok halving, pekný rast, vyššie lows a vyššie maximá. Zatiaľ tu jednoducho absolútne nič nie je bearish.

Kapitalizácia

Totožný scenár ako pri Bitcoine akurát pri tejto analýze mám pocit, že sa rozhodne už skôr. Graf mi príde viac stlačený a pripravený na výstrel na jednu či druhú stranu zatiaľ čo na bitcoine evidujem viac priestoru. Na rozdiel od Bitcoinu tu absolútne nekoreluje BK stratégia.  Zatiaľ čo pri BTC ukazoval Friedrich indikátor BUY už na 4H a 12H, tak na kapitalizácii zatiaľ len na 4H. Najbližšie 2-3 dni budú zaujímavé.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do konca leta, čiže 31.8.2019 sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (19.8.): Problémy Ethereum, studie o krypto a velké plány Binance

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Blockchain Ethereum je téměř plný, upozorňuje Vitalik Buterin

Jeden ze zakladatelů kryptoměny Ethereum a její zřejmě nejvýraznější postava Vitalik Buterin prohlásil, že blockchain Ethereum je v současnosti téměř plný. Přiznal to během rozhovoru pro The Star, v němž konstatoval, že překážkou, jejíž musejí velké organizace zajímající se o Ethereum čelit, je problematická škálovatelnost této sítě.

,,Škálovatelnost je velkým problémem, protože blockchain Ethereum je téměř plný. Pokud jste větší organizace a připojíte se, budete soutěžit se všemi o transakční prostor. Je to drahé a díky nám to bude dokonce pětkrát dražší. Existuje tlak, který lidem brání vstoupit …, “uvedl velmi kriticky k vlastnímu projektu. Buterin samozřejmě zároveň konstatoval, že Ethereum na tomto problému pracuje a jako možnost naznačil také implementaci Lightning Network či dříve jako dočasné řešení napojení a na blockchain Bitcoin Cash.(cointelegraph.com)

Studie: kryptoměny mají pozitivní vliv na monetární politiku

Existence soukromých decentralizovaných kryptoměn v čele s Bitcoinem má zdravý vliv na fiskální a regulační politiku vlád. Uvádí se to ve studii, kterou vypracovali Max Raskin (NYU School of Law), Fahad Saleh (McGill University) a David Yermack (NYU Stern) s názvem “Jak soukromé digitální měny ovlivňují vládní politiku?”. Autoři v práci konstatují, že otázka vlivu kryptoměn nekončí jen při tom, kolik lidí je používá. Mají podle nich tři důležité vlastnosti – lidé si prostřednictvím nich zajišťují zisky, protože nabízejí diverzifikaci, podporují místní investice a slouží jako doplněk těchto investic a vlády mají zároveň užitek z toho, že povolí jejich používání, protože zisky daní. (cointelegraph.com)

Nový projekt Binance by mohl konkurovat Libře od Facebooku

Pravděpodobně největší kryptoměnová burza současnosti Binance spustila projekt s označením Venus, jehož cílem by mohlo být vytvoření sítě celosvětově používaných stablecoinů, tedy jakéhosi měnového ekosystému postaveného na blockchainovém řetězci. Mluví se dokonce o tom, že by mohl být přímou konkurencí připravované kryptoměny Facebooku Libra. Binance popisuje tuto iniciativu jako snahu o vybudování nové otevřené aliance a udržitelné komunity. Na Binance Chainu, blockchainu burzy Binance, přitom již funguje několik stablecoinů – například BGBP vázaný na britskou libru či BTCB, stablecoin vázaný přímo na Bitcoin. (cointelegraph.com)

Japonský gigant spustil svou kryptosměnárnu

Pokud máte pochybnosti o tom, zda se velké instituce zajímají o kryptoměny, vězte že japonský gigant Rakuten právě spustil svou očekávanou směnárnu Rakuten Wallet, která umožňuje obchodování s Bitcoinem, Ethereum a Bitcoin Cash a přitom to samozřejmě neskončí. Zajímavostí je i to, že zákazníci další dceřiné společnosti Rakuten Bank si mohou v bance nyní jednoduše otevřít účet na Rakuten Wallet. (cointelegraph.com)

Z peněženek PlusToken bylo přesunuto téměř 23 tisíc BTC

Populární Twitter kanál Whale Alert, který upozorňuje na důležité velké transakce v blockchainovém řetězci bitcoinu upozornil, že 17. srpna byly z peněženek patřících k podvodnému PlusTokenu realizované čtyři transakce v celkové hodnotě 22 923 BTC, čili kolem 240 milionů dolarů. PlusToken je čínské Ponziho schéma. Odhaduje se, že aktivita jejích tvůrců (šest již bylo zadrženo) vedla k podvodu v celkové hodnotě 2,9 miliardy dolarů. Podvedeným klientům tvrdí, že jim přinesou návratnost investice mezi 8 až 16 procenty měsíčně při vkladu alespoň 500 dolarů. Minulý týden jsme vás informovali, že právě výprodej Bitcoinů souvisejících s PlusTokeny mohl vést k prudkému propadu ceny bitcoinu během 48 hodin o 1500 dolarů. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-