Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (19.1.): Bitcoin, instituce, ETP či Binance Coin

Zveřejněno

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Je Bitcoin stále jen na začátku růstového cyklu?

Zatímco někteří tradeři se domnívají, že Bitcoin na hodnotě 42 000 dolarů vytvořil na dlouhou dobu své cenové maximum a blíží se dlouhý medvědí trh, oni jsou přesvědčeni, že současný bitcoinový bullrun navzdory očekávaným korekcím je stále jen na absolutním začátku. Zastáncem druhé možnosti je i analytik Geeert Jan Cap, který poukázal na svůj tzv. „Thermocap“ bitcoin indikátor. Jde o metriku, jejímž cílem je sledovat bitcoinové cykly na základě opatření přijatých těžaři a investory v souvislosti s nákupem a prodejem Bitcoinů. Tématu jsme se věnovali podrobněji ve videu níže nebo v tomto našem článku.

Ruffer Investments stojí za svojí 745 milionovou investicí do Bitcoinu

Britská společnost Ruffer Investments je přesvědčena, že udělala správně, když koncem minulého roku nakoupila Bitcoin za zhruba 550 milionů britských liber, což je při současném kurzu přibližně 746 milionů dolarů. Šlo o zhruba 2,5% jejího celkového spravovaného portfolia. Ruffer Investments, která spravuje aktiva v hodnotě více než 20 miliard dolarů a sídlí v Londýně a Paříži, to potvrdila i v rámci své výroční zprávy, v níž konstatovala, že kromě akumulace Bitcoinů do jejího fondu Multi-Strategies Fund má nepřímou akvizici v BTC i skrz vlastnictví akcií společnosti Microstrategy a Galaxy Digital, které také drží Bitcoiny. Podrobnosti se dočtete v tomto našem článku.

Potvrzeno! Šéfem SEC se stane člověk, který Bitcoinu rozumí

Po úspěchu Joea Bidena v amerických prezidentských volbách začala krypto média okamžitě spekulovat, jaký dopad bude mít jeho nová administrativa na sektor digitálních aktiv. Krátce na to se začaly objevovat spekulace, podle nichž do čela důležitého regulátora Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) jmenuje Joe Biden bývalého šéfa CFTC Garyho Genslera. Nyní to oficiálně potvrdil i samotný příští prezident USA. Pro kryptoprůmysl je tato informace malou, ale podstatnou výhrou. Tématu jsme se věnovali v tomto našem článku.

CoinShares spouští Bitcoin ETP na SIX Swiss Exchange

Správce digitálních aktiv společnost Coinshares, která vlastní kryptoaktiva v hodnotě přes 3 miliardy dolarů, oznámila, že dnešním dnem uvádí na trh ve spolupráci se švýcarskou burzou cenných papírů SIX Swiss Exchange vlastní Bitcoin ETP. Každý nový Bitcoin ETP od firmy Coinshares bude krytý Bitcoin v poměru 0,001 BTC, což je v době vydání tohoto článku zhruba 36 dolarů. Správcem produktu se stává firma Komainu, kterou založila Coinshares ve spolupráci s japonskou bankou Nomura Holdings a firmou Ledger, která vyrábí známé hardwarové kryptoměnové peněženky. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

Co pohání růst Binance Coin k novým rekordním hodnotám?

Nativní token kryptoměnové burzy Binance nazvané Binance Coin (BNB) vytvořil 18. ledna 2021 svou novou rekordní hodnotu, když cinkl na ceně 49,90 USD. Událo se tak jen den před  uskutečněním dalšího pravidelného pálení této kryptoměny, tzv. coin burn. Pálení mincí BNB je předem oznámenou deflační politikou této kryptoměny, která byla představena již v Binance Coin whitepaperu v rámci úspěšného ICO v roce 2017 (burza Binance díky tomuto ICO získala finance na vybudování své burzy). Pokud chcete vědět více o důvodů růstu BNB tokenu otevřete si náš článek.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne