Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (19.10.): Aktualizace BTC, práce Cardano a predikce $ 1 000 000

Zveřejněno

Bitcoin dno
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin Taproot je prý připraven, ale implementace může ještě nějaký čas trvat

Bitcoin Improvement Proposals (takzvaně „BIP-y“) s označením 340 a 432 byly ve čtvrtek sloučeny do bitcoinové codebase, což naznačuje, že dlouho očekávaný upgrade s názvem taproot je připraven a brzy by mohlo dojít k jeho implementaci. Taproot spojený s technologií Schnorr podpisů je považován za nejdůležitější upgrade Bitcoinu za pořádně dlouhou dobu. Jde v něm především o vylepšení ochrany osobních údajů u komplexních výdejových podmínek jako jsou multisig transakce, časové zámky a další podmínky založené na bitcoinovém skriptu. Pokud vás zajímá více, otevřete si tento článek.

Raoul Pal: Obrovská stěna peněz pošle Bitcoin na milion dolarů

Generální ředitel společnosti Real Vision, o kterém jsme mluvili také minulý týden, Raoul Pal, si myslí, že predikce ceny jeden milion dolarů za Bitcoin do roku 2025 je absolutně reálná. Raoul Pal to řekl v rozhovoru pro Stansberry Research, v němž konstatoval, že do sektoru kryptoměn začne v příštích letech proudit množství peněz. ,,Myslím, že je to správná predikce bez ohledu na to, zda to nakonec bude trvat 5 či 6 let,“ odpověděl na otázku, zda dosáhne Bitcoin hodnoty milion dolarů. Více se dozvíte v tomto článku.

Akademická práce Cardano je druhou nejčastěji citovanou v kategorii kryptoměn

Práce s názvem „Ouroboros: A Provably Secure Proof-of-Stake Blockchain Protocol“ související s vývojem kryptoměny Cardano se podle nejnovějšího vydání žebříčku Google Scholar stala druhou nejčastěji citovanou prací v kategorii kryptoměn a blockchainu. Podle čerstvých údajů má až 183 citací. Více jsme se tomuto tématu věnovali zde.

NEO oznámilo práce na digitální identitě a úložišti souborů

Nadace NEO Foundation stojící za kryptoměnou NEO oznámila nové funkce, které by měl tento ekosystém přinést. Má jít především o systém pro decentralizované ukládání souborů a digitální identitu na blockchainu s označením NeoFS a NeoID. Jde o funkce, které znějí na první pohled velmi lákavě, ale pravdou je, že zatím nenašli svou mainstreamovou adopci, ačkoli se o ně pokouší několik projektů. NEO Foundation věří, že právě jejich řešení této problematiky budou průlomové. ,,Spolu s obrovskou porcí nových funkcí a vylepšeními v zabezpečení se NEO3 stane ideální internetovou infrastrukturou pro novou generaci a masové přijetí,“ uvedla nadace. (Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Populárne