Connect with us

Nezaradené

Krypto zprávy dne (2.3.): Bitcoin ETF, býčí zprávy z WS, Twitter, Cardano hardfork

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin ETF za horizontem? CBOE chce zalistovat žádost od Van Eck

Koncem roku 2020 podána žádost společnosti VanEck o schválení vůbec prvního Bitcoinu ETF na území Spojených států s názvem VanEck Bitcoin Trust získala včera silného partnera v podobě americké burzy CBOE BZX Exchange. Ta totiž Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) požádala, aby mohla tento produkt přivést skrz svou platformu na americký trh. Tomuto tématu jsme se věnovali ve videu a i v samotném článku.

Giganti z Wall Street si nechtějí nechat ujít šílenství kolem Bitcoinu

Americká nadnárodní společnost z New Yorku Goldman Sachs zabývající se finančními službami a bankovnictvím původně již v roce 2018 avizovala, že přinese na trh Bitcoin futures kontrakty, ale příchodem silného medvědího trhu ze svých plánů upustila. Po téměř 3 letech se však Goldman Sachs pro rostoucí zájem investorů o Bitcoin opět vrací k této myšlence. Mezitím Citigroup, další gigant z New Yorku, zveřejnil o Bitcoinu velmi pozitivní zprávu. Více se dozvíte z videa a i našeho článku.

Microstrategy koupila další Bitcoiny. Chystá se investovat i Twitter?

Společnost Microstrategy, která jen nedávno nakoupila Bitcoin za miliardu dolarů, učinila další menší nákup BTC v hodnotě 15 milionů USD. Získala díky tomu pod kontrolu dalších 328 BTC. Nejnovější investice Microstrategy zvýšila počet držených BTC na 90 859 BTC – což je přibližně 4,3 miliardy dolarů (při současné ceně). Zajímavé je, že poslední velký nákup udělala prodejem konverzibilných směnek, což je nástroj, který nyní chce využít i Twitter. Že by i on plánoval koupi Bitcoinu? Tématu jsme se věnovali ve videu a také v našem článku.

Co přináší na Cardano hardfork Mary? Smart kontrakty ještě ne

Kryptoměna Cardano má za sebou další důležitý upgrade, díky kterému se postupně stává opravdu funkčním blockchainem. Kritika tohoto projektu, která tkví zejména v pomalém dodávání slibovaných aktualizací, se tak může alespoň z části na nějaký čas zmírnit. Nejnovější aktualizace má název Mary (podle autorky Frankeinsteina spisovatelky Mary Shelleyové) a na Cardano síť byla implementována v rámci hardforku. Mary přináší na Cardano možnost vytváření vlastních jedinečných nativních tokenů včetně NFT tokenů, čímž sezačíná více podobat Ethereum, na kterém je možné vytvářet ERC-20 a ERC-721 tokeny. Více jsme se tématu věnovali ve videu níže a také v našem článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne