Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (2.4.): Morgan Stanley dal zelenou, ETH blíže k penězům než BTC?

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Fondy Morgan Stanley mohou dělat nepřímé investice do Bitcoinu

Ve druhé polovině března jsme vás informovali, že newyorský bankovní gigant Morgan Stanley začne v dubnu nabízet svým solventním klientům možnost investování do bitcoinových fondů. Čerstvé informace, které vyplývají z podání na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) zároveň odhalují, že Morgan Stanley může skrz své podílové fondy i sám nepřímo investovat do nejznámější kryptoměny. Tématu jsme se věnovali zde.

Kanadský Bitcoin ETF konkuruje Grayscale (GBTC), naznačil šéf Glassnode

CTO populární on-chain analytické platformy Glassnode Rafael Schultze-Kraft v sérii tří „tweetů“ naznačil možné důvody poklesu zájmu o produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), který zejména v roce 2020 do nemalé míry přispěl k růstu ceny Bitcoinu. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od Grayscale Investments byl několik let snad nejoblíbenějším nástrojem pro expozici vůči Bitcoinu ze strany institucí. A to zejména z důvodu, že mu v této oblasti chyběla vážnější konkurence. Pro instituce zajímající se o investici do Bitcoinu byl atraktivní natolik, že mnohdy byly ochotny koupit akcie GBTC i za výrazně prémiovou cenu. Více se dozvíte v tomto článku.

Bývalý šéf SEC: Bitcoin není cenný papír, regulace se ho ale týkají

Bývalý šéf americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Jay Clayton, který se před pár dny připojil ke společnosti One River Asset Management, která má ambici držet Bitcoin (BTC) a Ether (ETH) minimálně v hodnotě miliardy dolarů, v rozhovoru pro CNBC konstatoval, že Bitcoin není cenný papír, ovšem neznamená to, že ho není nutné regulovat. Podrobnosti se dozvíte zde.

Ethereum je blíže k novým penězům, než Bitcoin, tvrdí Mark Cuban

Americký miliardář Mark Cuban, který je vlastníkem klubu NBA Dallas Mavericks, si myslí, že Ethereum je blíže k tomu, aby se stalo reálnými penězi budoucnosti než Bitcoin, který spíše vnímá jako moderní zlato. Mark Cuban mluvil o kryptoměnách v rámci podcastu Delphi podcast, ve kterém přiznal, že růst popularity defi sektoru a NFT tokenů jsou důvody, proč ho začaly kryptoměna v poslední době opravdu fascinovat. Obrovský význam vidí zejména ve smart kontraktech. Pokud vás téma zaujalo, otevřete si tento článek.

Investiční rameno Coinbase vsadilo na Acala, potenciální parachain Polkadot

Příchod prvních parachainů na mainnety smart blockchainů Polkadot (DOT) a Kusama (KSM) se blíží. Obzvláště velkou pozornost si žádá projekt Acala, který nepřehlédlo ani investiční rameno směnárny Coinbase s názvem Coinbase Ventures. Coinbase Ventures investovalo nepublikovanou částku do Acala, aby tím podpořilo vývoj tohoto nadějného projektu. Udělalo tak poté, co v minulosti realizovali úspěšné investice do BlockFi, Compound nebo Etherscan. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne