Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (21.1.): Nový pohled na regulaci kryptoměn? BTC Velryby na ATH!

Zveřejněno

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Biden na úvod potěšil fanoušky kryptoměn

S ohledem na kryptoměny je samozřejmě ještě předčasné hodnotit, zda bude nový americký prezident Joe Biden vůči tomuto sektoru přívětivým lídrem USA, ale první kroky jeho administrativy naznačují, že by tomu tak být mohlo. Mezi první kroky čerstvého 46. prezidenta USA 78-letého Joea Bidena totiž patří kompletní zastavení procesů, které se snažil na konci svého funkčního období i za pomoci FinCENu prosadit odcházející ministr financí Steven Mnuchin. Tématu jsme se podrobněji věnovali ve videu níže a samozřejmě i v našem článku.

Moser z Barclays: Bitcoin je bublina připravena splasknout

Zatímco někteří institucionální investoři vidí v Bitcoinu velkou perspektivu pro jeho prvky vzácnosti v kombinaci se současným bezprecedentním trendem „tlačení“ nových fiatových peněz, hlavní finanční stratég Barclays Private Bank Gerald Moser je ohledně Bitcoinu velkým skeptikem. ,,I když je téměř nemožné předpovědět návratnost investice do Bitcoinu díky jeho volatilitě, je to z pohledu investora téměř neinvestovatelné aktivum,“ řekl v rozhovoru pro Financial Times. Více se dozvíte v tomto článku.

Tether kauza: 2,5 milionu dokumentů jako důkaz postačí?

Společnost IFinex, která je alfa-mater firem Tether a Bitfinex, předloží newyorské generální prokuratuře (NYDG) v souvislosti s vyšetřováním, jehož předmětem je i to, zda je stablecoin Tether (USDT) opravdu stoprocentně krytý, více než 2,5 milionu důkazních materiálů. Soudní spor mezi New York Attorney General (NYAG) a firmou IFinex začal již v květnu 2019 na popud kauzy, podle níž IFinex využil zdroje firmy Tether v hodnotě 850 milionů dolarů, aby kryl ztráty sesterské firmy kryptoměnové burzy Bitfinex. Tomuto ostře sledované tématu jsme se věnovali v tomto článku a také v našem videu:

6 faktorů, které poženou cenu Bitcoinu v roce 2021 (podle CEO Grayscale)

Nově jmenovaný šéf společnosti Grayscale, která je největším institucionálním hráčem v sektoru kryptoměn, Michael Sonnenshein (ve funkci CEO nahradil Barryho Silbertala), jmenoval 6 faktorů, které budou mít v roce 2021 zásadní vliv na další růst popularity a také ceny Bitcoinu. Pokud chcete vědět o které jde, otevřete si náš článek nebo podívejte video níže:

Bullish signály pro Bitcoin: Počet BTC velryb na ATH a klesající likvidita

Z dat analytické platformy Glassnode vyplývá, že bitcoinové velryby pokračují v akumulaci Bitcoinu, což naznačuje, že nadále důvěřují předpokladu dalšího růstu její ceny. Počet bitcoinových adres, na kterých je více než 1000 BTC (označují se jako adresy velryb) narostl jen od úvodu roku 2021 o dalších 164. Podle Glassnode takových adres existuje celkově již téměř 2440. Pokud vás zajímá více, pusťte si naše video níže, nebo si přečtěte celý náš článek.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne