Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (21.11.): Predikce Bitcoinu, digitální dolar & Binance v Indii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Bitcoin rast

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitcoin je v čase nejistoty atraktivnější, shodli se diskutující 

Bitcoin v kontextu Brexitu, obchodních válek a geopolitické nejistoty – to byla hlavní téma diskuse mezi výkonným ředitelem Ikigai Asset Management Travisem Klingem, vedoucím představitelem Blockchain.com Charlesem McGarraghem a Johnem Pfefferem z Pfeffer Capital. Pokud vás téma této diskuse zaujala, více se dočtete v tomto článku.

Bitcoin je v čase neistoty atraktívnejší, zhodli sa diskutujúci pri panely Bloombergu

CEO PayPalu investoval do Bitcoinu a vysvětlil důvod vystoupení z Libry

Dan Shumlan, který působí ve funkci generálního ředitele PayPalu, prozradil v rozhovoru s magazínem Fortune, že investoval do Bitcoinu. Schulman se v rámci interview vyjádřil k různým tématům včetně odstoupení PayPalu z konsorcia Libra Association. Více se dočtete zde.

CEO PayPalu investoval do Bitcoinu a vysvetlil dôvod vystúpenia z Libry

Binance si vytvořila most s indickým trhem

Burza Binance získala kontrolu nad známou indickou burzou s kryptoměnami WazirX, čímž získala snadnější přístup na trh s populací více než miliardy potenciálních zákazníků. Podle sdělení Binance budou mít Indové nyní příležitost nakupovat a prodávat kryptoměny za rupie (INR) skrz bránu Bianance Fiat Gateway a to už od 25. listopadu. V červenci 2018 poté jak Centrální banka Indie zakázala obchodování s kryptoměnami prošla WazirX na obchodní model založený na P2P, aby mohla pokračovat ve své činnosti. Jiné burzy, například Coindelta, museli ukončit svůj provoz. (cointelegraph.com)

VIDEO: Jediná predikce Bitcoinu, která stále vychází

Bitcoin – Investice do budoucnosti je jedním z nejpopulárnějších YouTube kanálů zabývajících se kryptoměnami na slovenském a českém internetu. V historii našeho portálu jsme vás upozornili už na několik velmi zajímavých dílů z produkce dosud neznámého autora tohoto kanálu, který častokrát nabízí netradiční pohled na trh s digitálními aktivy. Tentokrát bychom vás rádi upozornili na nedávný díl, který se týká dosud jediné predikce pro cenu Bitcoinu, která je stále platná a vychází dlouhodobě. Video si můžete prohlédnout zde.

VIDEO: Jediná predikcia Bitcoinu, ktorá stále vychádza  

Čínský mining gigant Canaan má za sebou IPO. Vstupuje na americký trh

Čínský mining gigant Canaan Creative získal v rámci prvotní veřejné nabídky akcií (IPO) 90 milionů dolarů, což je o přibližně 75% méně, než byla původní očekávání firmy. Informoval o tom Bloomberg. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Čínsky mining gigant Canaan má za sebou IPO. Vstupuje na americký trh

FED zkoumá možnosti vytvoření digitálního dolaru

Federální rezervní systém USA, ve zkratce FED, zkoumá možnosti vývoje amerického digitálního dolaru, tedy kryptoměny, která by byla pod jeho kontrolou. Šéf FEDu Jerome Powell řekl, že FED sice zatím americkou kryptoměnu nevyvíjí, ale intenzivně vyhodnocuje případné náklady na její vytvoření spolu s jejími možnými přínosy. Tato informace potěšila několika amerických zákonodárců, kteří upozorňují na to, že USA by mělo reagovat na iniciativy Číny a Ruska v této oblasti. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, že aktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?

 

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Krypto zprávy dne (6.8.): Bitcoin, Ethereum, Cardano, S & P500 či zlato

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-spravy

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Adam Back přirovnal Ethereum, Cardano i Ripple k Ponziho schématu

Generální ředitel společnosti Blockstream Adam Back, který byl v minulosti již několikrát označen za horkého kandidáta na Satoshiho Nakamoto, tedy záhadného tvůrce Bitcoinu (cž pochopitelně popřel), naznačil, že několik předních kryptoměn jsou jen úspěšné Ponziho schémata. Na tento seznam zařadil i Ethereum či Cardano. Více se dozvíte zde.

Bitcoin a akcie S&P500 už nekorelují! Je to dobrá zpráva?

Na naší stránce jsme v mnoha článcích upozorňovali, že od velkého březnového propadu akciového trhu, který s sebou strhl i Bitcoin, který na krátkou dobu klesl až pod úroveň 4000 dolarů, Bitcoin a akcie mezi sebou výrazně korelují, tedy mají na grafu podobné růstové a klesající trendy. Tato korelace je však v souvislosti s Bitcoinem vnímána spíše negativně, jelikož Bitcoinoví přívrženci ale i mnozí jiní účastníci a analytici jsou přesvědčeni, že akcie jsou aktuálně mimořádně nafouknuté a hrozí jim velký propad. Podle analytika Matiho Greenspana však několikaměsíční korelace Bitcoinu s největším akciovým indexem S & P500 již není v platnosti. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Pompliano vyzvedl Bitcoin nad zlato. Kroky FEDu prý povedou ke katastrofě

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Anthony Pompliano v dopise, který adresoval 5. srpna svým klientům, konstatoval, že plán Americké centrální banky FED nezvyšovat úrokovou míru, dokud inflace dolaru nedosáhne 2%, je cestou, která může skončit katastrofálním způsobem. Pompliano si myslí, že kroky FEDu nakonec povedou k tomu, že z nich budou čerpat zejména investoři do zlata a Bitcoinu, ale ostatní utrpí velké ztráty. Více se dozvíte zde.

Bloomberg: Růst Ethereum je spekulativní, Bitcoinu ne

Společnost Bloomberg ve svém srpnovém vydání komplexní analýzy kryptoměnového trhu konstatovala, že růst kryptoměny Ethereum je ve srovnání s cenovým vývojem Bitcoinu založen hlavně na spekulacích. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bloomberg: Růst Ethereum je spekulativní, Bitcoinu ne

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-ethereum

Společnost Bloomberg ve svém srpnovém vydání komplexní analýzy kryptoměnového trhu konstatovala, že růst kryptoměny Ethereum je ve srovnání s cenovým vývojem Bitcoinu založen hlavně na spekulacích.

,,Ethereum v roce 2020 zvýšila svá loňské maxima a poskočila na jedno z nejvýznamnějších kryptoměnových aktiv s nejlepší výkonností, avšak její růst vnímáme hlavně jako spekulativní záležitost ve srovnání s tím, jak se vyvíjí poptávka a nabídka u Bitcoinu,” píše se v analýze Bloombergu.

Společnost se domnívá, že růst hodnoty Ethereal pohání zejména stoupající zájem o DeFi projekty a především očekávaný příchod nové éry Ehtereum 2.0, která s sebou přinese staking a má vyřešit problém se škálovatelností tohoto blockchainu. Spoléhání se na budoucnost je však právě tím spekulativním prvkem, který pohání cenu a neodráží současný stav i protože datum spuštění Ethereum 2.0 je neznámý.

U Bitcoinu naopak Bloomberg vyzdvihuje jeho vlastnosti podobné zlatu. Zejména jeho omezenou nabídku a protiinflační charakter. Zároveň poukazuje na stoupající institucionální poptávku po tomto aktivu. Bloomberg rovněž naznačil, že současná cena Bitcoinu je podhodnocena a očekává, že v dohledné době by mohla stoupnout k 18 000 USD.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Pompliano vyzvedl Bitcoin nad zlato. Kroky FED prý povedou ke katastrofě

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

pompliano-bitcoin-zlato

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Anthony Pompliano v dopise, který adresoval 5. srpna svým klientům konstatoval, že plán Americké centrální banky FED nezvyšovat úrokovou míru, dokud inflace dolaru nedosáhne 2%, je cestou, která může skončit katastrofálním způsobem.

Pompliano si myslí, že kroky FEDu nakonec povedou k tomu, že z nich budou čerpat zejména investoři do zlata a Bitcoinu, ale ostatní utrpí velké ztráty: ,,Bitcoin se stane největším vítězem ze všech aktiv, protože je nejvíce volatilní,” doplnil.

“The Pomp” rovněž konstatoval, že v současnosti je lepší než držení dolaru na bankovních účtech či pod matrací prakticky “cokoli”. Je totiž přesvědčen, že reálná kupní hodnota dolaru bude výrazně klesat. Tuto tezi podporuje i čerstvá informace od amerického Úřadu pro hospodářskou analýzu, která uvádí, že od února do června vzrostly ceny masa a drůbeže o téměř 11% a hověziny až o 20%. Když k tomu přidáte klesající hodnotu dolaru je zřejmé, že lidé se stávají chudšími.

Pompliano v rozhovoru s Petrem McCormack také vysvětlil, proč Bitcoin považuje za ještě lepší investici než zlato. ,,Toto je to, co říkám všem lidem: Řekněte mi jeden byznys, který byl nejprve analogový a pak se stal digitální, a v tomto byznysu zůstala digitální verze menší než ta analogová. Nikdy se to nestalo. Je to z toho důvodu, že digitalizace s sebou přináší řadu výhod. Je to tržně expandující technologie.”

Jinými slovy Pompliano si myslí, že Bitcoin je digitální verzí zlata, což ho předurčuje k tomu, aby zlato překonal.

zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin a akcie S&P500 už nekorelují! Je to dobrá zpráva?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Na naší stránce jsme v mnoha článcích upozorňovali, že od velkého březnového propadu akciového trhu, který s sebou strhl i Bitcoin, který na krátkou dobu klesl až pod úroveň 4000 dolarů, Bitcoin a akcie mezi sebou výrazně korelují, tedy mají na grafu podobné růstové a klesající trendy.

Tato korelace je však v souvislosti s Bitcoinem vnímána spíše negativně, jelilkož Bitcoinoví přívrženci ale i mnozí jiní účastníci a analytici jsou přesvědčeni, že akcie jsou aktuálně mimořádně nafouknuté a hrozí jim velký propad.

Podle analytika Matiho Greenspana však několikaměsíční korelace Bitcoinu s největším akciovým indexem S & P500 již není v platnosti.

Korelace mezi dvěma různými aktivy se vyjadřuje na škále od -1 do +1, přičemž hodnota -1 znamená, že dané dvě aktiva vůbec nekorelují (jejich ceny se chovají absolutně odlišně). Naopak čím je korelace blíže k celé 1, tím jsou tato aktiva na sebe více navázaná.

Greenspan uvedl, že u Bitcoinu s akciemi S & P500 byla nejvyšší korelace jasně viditelná v březnu, kdy se strhla na trhu panika spojená s vypuknutím pandemie koronaviru. Tehdy vzrostla jejich korelace až na 0,6 bodu. Aktuálně má však již klesající trend. ,,Teď jsme však už zpět pod hodnotou 0.2 bodu, což v podstatě znamená, že mezi Bitcoinem a akciemi už neexistuje žádná denní korelace,” uvedl Greenspan, který však dodal, že v jedné věci se přece jen Bitcoin a akcie stále podobají:

,,V období, kdy FED (Americká centrála banka) tiskne peníze, posílá tím ceny na všech trzích směrem nahoru.”

My doplňujeme, že akciový trh je pravděpodobně stále přehřátý a existuje u něj velká pravděpodobnost větší korekce. Proto bude důležité sledovat, jakým způsobem se zachová Bitcoin, pokud dojde k očekávanému poklesu u indexu S & P500. Pokud by Bitcoin na rozdíl od března již s tímto indexem nekoreloval, ale dokázal si udržet svou hodnotu nebo nedejbůh by v té době stoupal, mohla by to být pro něj směrem do budoucna vynikající zpráva. Naznačil by tím totiž, že se opravdu stává jakýmsi digitálním zlatem.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Adam Back přirovnal Ethereum, Cardano i Ripple k Ponziho schématu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Adam Back

Generální ředitel společnosti Blockstream Adam Back, který byl v minulosti již několikrát označen za horkého kandidáta na Satoshiho Nakamoto, tedy záhadného tvůrce Bitcoinu (což pochopitelně popřel), naznačil, že několik předních kryptoměn jsou jen úspěšné Ponziho schémata. Na tento seznam zařadil i Ethereum.

Adam Back na Twitteru uvedl, že Ethereum a jiné vysoce kapitalizované altcoiny mají několik podobných prvků s Ponziho schématem: ,,Bitconnect, Charles Ponzi, Ethereum, Onecoin, Cardano, Ripple, Bernie Madoff, Stellar, Dan Larmer. Všechno mi to přijde velmi podobné.”

Zatímco Ethereum, Cardano, Ripple a Stellar jsou známé altcoiny, Bitconnect a OneCoin jsou nejznámější potvrzené kryptoměnové podvody, při kterých přišli investoři o astronomické peníze. Charles Ponzi a Bernie Madoff jsou dva nejznámější tvůrci typických Ponziho schémat a pokud jde o Dana Larmer, pravděpodobně tím odkazoval na jeho projekty Bitshares a Steem.

Back odstartoval toto téma vstupem do “tweetu” televizní novinářky Layahy Hailpernovej, která se zeptala své komunity, zda si myslí, že Ethereum je podvod, nebo má přidanou hodnotu pro ekosystém díky decentralizovaným aplikacím (Dapps). Back reagoval: ,,Nuž 70% předtěžených zásob mluví za všechno. Co si myslíte, co je větší podvod, Ripple nebo Ethereum. “

Není to poprvé, co respektovaný vědec a programátor kritizuje Ethereum. Přirovnal ho také ke startupu Theranos, který tvrdil, že vytvořil revoluční medicínsky nástroj. Ukázalo se, že šlo o podvod.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (6.8.): Mohli bychom jít až k $ 14 000?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Z hľadiska 4H grafu momentálne sledujem zónu 11 000 až 11 300 dolárov. Táto zóna nás zatiaľ veľmi pekne drží a kým sa neprepadneme pod, myslím si že by sme mali pokračovať smerom hore. Osobne už neočakávam výraznejší prepad, skôr si myslím že pôjdeme ešte nejaký čas do strany a potom jednoducho znovu začneme rásť. Myslím že by sme postupne mohli pokračovať smerom k hranici 14 000 dolárov.

Dominancia

Na 1D grafe vidíme, že ideme v obrovskom klesajúcom kanáli. Momentálne vidíme, že sa nachádzame zhruba v strede a osobne si myslím, že budeme dlhodobo pokračovať postupne smerom dole. Najbližšiu zastávku by som teda videl niekde okolo 59 až 60 %.  Samozrejme nepredpokladám kolmý pohyb dole. Skôr si myslím, že budeme postupne vlnkovať a posúvať sa nižšie a nižšie.

Altcoin market cap

Na 4H grafe sa pohybujeme v kanáli smerom hore. Pokiaľ sa nachádzame v danom kanáli, sme jednoducho stále bullish. Nato aby sme mohli povedať, že pôjdeme pár dní dole potrebuje preraziť daný kanál smerom dole. V takomto prípade by sme už mohli hovoriť o väčšej korecii na altcoinoch. Zatiaľ sa nám ale táto varianta nepotvrdila. Momentálne na altcoinovom market cape predpokladám jemný pokles k spodnej trendovke a následne znovu rast. Ja osobne tam zatiaľ nevidím žiadny bearish signál, ktorý by nám naznačoval, že pôjdeme výraznejšie dole.

Ak by sme sa predsalen prepadli dole, najbližšiu zastávku by som videl v zóne približne 111 až 113 miliárd dolárov.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (5.8.): Bitcoin, Cardano, Ethereum, Chainilink či ruský stablecoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

90% držitelů Etheru a 100% držitelů Chainlink v plusu!

Velmi zajímavá čísla zveřejnily v průběhu včerejšího dne analytické společnosti Glassnode a IntoTheBlock. Podle jejich závěrů totiž v době publikací jejich dat byly téměř všichni držitelé krypotměn Chainlink a Ethereum vůči hodnotě dolaru v plusu, jinak řečeno koupili daný coin za méně, než byla jeho současná tržní cena v USD. Více se dozvíte zde.

Cardano má po 5 dnech již více než 700 staking poolů

Od spuštění mainnetu fáze Shelley trvalo kryptoměně Cardano (ADA) jen 5 dní, zatímco na jejím blockchainu vzniklo více než 700 aktivních staking poolů, což podtrhuje obrovský zájem o staking na této platformě. V době publikace článku portálem CryptoSlate existovalo na Cardano již 731 různých poolů a uzamčených v nich bylo již více než 6 miliard mincí ADA. Více se dozvíte v tomto článku.

Litecoin začne testovat MimbleWimble už v září

První testnet implementace MimbleWimble protokolu do Litecoinu (LTC) by se měl realizovat již v září. Informoval o tom hlavní vývojář projektu David Burkett. Tato aktualizace může vyřešit problém fungiblity, což by mohlo jednak výrazně přispět adopci a popularitě Litecoinu, ale také být dobrou zprávou i pro samotný Bitcoin. Více se dozvíte zde.

Ruská Sberbank přemýšlí nad vlastním stablecoinem

Největší ruská komerční banka Sberbank zvažuje možnost vydání vlastního tokenu. Ředitel společnosti Sergey Popov informoval, že by šlo o stablecoin, který by byl v poměru 1 k 1 vázaný na ruský rubl. Vydání takového tokenu jí umožní nový zákon přijat v ruské dumě, který před pár dny podepsal ruský prezident Vladimír Putin. ,,Pravděpodobně můžeme vydat stablecoin na základě toho, jaký zákon byl přijat. A můžeme tento stalbecoin navázat na rubl. Tento token může být základním instrumentem jako podkladové aktivum pro jiná finanční aktiva,” uvedl Popov. (cointelegraph.com)

Adopce Bitcoinu funguje. Přidává se celebrita z oblasti sportovního průmyslu

Dave Portoney je ve Spojených státech velmi známá osoba, čehož důkazem je 2,7 milionu followerů, kteří ho sledují na Instagram. Jde o zakladatele úspěšného portálu zaměřeného na sport a pop kulturu Bartstool Sports. Vypuknutím pandemie koronaviru, kterým utrpěl i jeho projekt, se však rozhodl orientovat na obchodování na akciových trzích, čímž na sebe strhl i relativně nemalou pozornost mainstreamových médií. V souvislosti s Bitcoinem se zviditelnil tím, že ho nejprve označoval za podvod a později ho zesměšňoval. Postupně však mění názor, což je důkazem rostoucí adopce. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Ethereum

90% držitelů etherů a 100% držitelů Chainlink v plusu!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum Chainlink

Velmi zajímavá čísla zveřejnily v průběhu včerejšího dne analytické společnosti Glassnode a IntoTheBlock. Podle jejich závěrů, v době publikací jejich dat, byly téměř všichni držitelé krypotměn Chainlink (LINK) a Ethereum (ETH) vůči hodnotě dolaru v plusu, jinak řečeno koupili daný coin za méně, než byla jeho současná tržní cena v USD.

Společnost Glassnode se soustředila na Ethereum a dospěla k závěru, že aktuálně 90% všech etherů v oběhu je v profitu. To znamená, že 90% z přibližně 112 milionů Ehterů byly koupeny za nižší cenu, než je jejich současná dolarová hodnota. Naposledy bylo Ethereum na podobných levelech v únoru 2018, kdy byla jeho cena 925 dolarů. Aktuálně je těsně pod hranicí 400 USD.

Pokud jde o Chainlink, ten díky svému bullrunu dokonce dospěl v úterý do momentu, kdy prakticky neexistoval investor, který by ho dokázal koupit dražší, než byla jeho tehdejší dolarová cena. Uvedla to studie IntoTheBlock.

Zajímavé jsou také její údaje o dalších kryptoměnách. Například Bitcoin se podle IntoTheBlock také nachází již na 90%, ale například litecoin jen na 47%, což znamená, že stále více než polovina hodlerů LTC je v mínusu.

Tyto informace samozřejmě zohledňují pouze data posledních transakcí daných mincí. To znamená, že za nákupní cenu je považovaná ta cena, která byla platná při poslední transakci dané kryptoměny.

Pokud jste koupili Ethereum za tisíc dolarů a prodali ho za 200 dolarů, utrpěli jste velkou ztrátu. Do této statistiky ale započítání nejste. Byli byste jen za předpokladu, že jste tyto ETH stále neprodali a držíte je. V tom případě byste patřili mezi zmiňovaných 10% lidí, kteří jsou ještě ve ztrátě.

Upozorňujeme, že tato čísla byla platná v době jejich včerejšího zveřejnění firmami IntoTheBlock a Glassnode. Ceny Ethereum a Chainlink se však od té doby výrazněji nezměnily, čili by měly být stále velmi podobné.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Litecoin začne testovat MimbleWimble už v září

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Litecoin

První testnet implementace MimbleWimble protokolu do Litecoinu (LTC) by se měl realizovat již v září. Informoval o tom hlavní vývojář projektu David Burkett.

Burkett uvedl, že při vývoji projektů takových velkých rozměrů málokdy jde všechno podle plánu, čímž se pokusil obhájit pomalejší tempo prací na této, pro litecoin významné, aktualizaci. Věří však, že důsledná práce nakonec povede ke kvalitnějšímu konečnému produktu.

MimbleWimble protokol byl poprvé navržen v roce 2016, aby poskytl Bitcoinu výraznější prvky soukromí. Protokol je například schopen odstranit transakční informace, které umožňují firmám jako jsou Chainalysis vázat transakce ke konkrétním jednotlivcům.

,,Zastupitelnost je jedním prvkem sound money, který chybí u Bitcoinu a Litecoinu. Teď je debata týkající se škálování za námi, dalším cílem je vyřešení fungibilitu a soukromí. Soustředím se na to, abych udělal litecoin fungibilní, přidáním soukromých transakcí,” uvedl zakladatel Litecoinu Charlie Lee ještě v lednu 2019. Zdá se, že v druhé polovině roku 2020 by mohlo být naplnění těchto cílů blízko.

Zastupitelnost je zjednodušeně řečeno o tom, aby si byly všechny stávající litecoiny rovné a tudíž nebylo možné je od sebe odlišit. Pak je jedno, který litecoin přijmete, protože všechny budou mít stejnou panenskou pověst. V současnosti to platit nemusí.

Příkladem mincí, které mají špatnou pověst mohou být například Bitcoiny, které byly ukradeny během velkého hacku burzy Bitfinex v roce 2016. Jsou sledovány a například Twitter účet Whale Alert vždy upozorňuje, když se přemístí na jinou peněženku. Takové Bitcoiny byste tedy určitě nechtěli koupit, protože pokud byste je následně poslali na burzu Bitfinex nebo na jinou burzu, která sleduje tyto Bitcoiny, mohli by vám je zabavit. Stejně tak byste mohli mít problém při jejich prodeji za fiatovou měnu. Nejhorší je, že tyto Bitcoiny tu budou navždy a je jen otázkou na burzy a regulátory, jak budou k nim v budoucnu přistupovat a zda je budou považovat za rovné ostatním.

Řešení MimbleWimble může tento problém odstranit, což může být pro litecoin, který je postaven na stejných základech jako Bitcoin, velký pokrok. Zároveň je možné, že úspěšná implementace do Litecoinu může být jen předvojem jeho následného použití i v samotném Bitcoinu, jelikož litecoin se v minulosti ukázal i jako jakýsi testnet Bitcoinu.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano má po 5 dnech již více než 700 staking poolů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Od spuštění mainnetu fáze Shelley trvalo kryptoměně Cardano (ADA) jen 5 dní, zatímco na jejím blockchainu vzniklo více než 700 aktivních staking poolů, což podtrhuje obrovský zájem o staking na této platformě.

V době publikace článku portálem CryptoSlate existovalo na Cardano již 731 různých poolů a uzamčených v nich bylo již více než 6 miliard mincí ADA.

Spuštění fáze Shelley se realizovalo minulý týden. Po přechodu z předchozí éry Bryon se Cardano stalo decentralizovaným projektem, který její stoupenci rádi označují za nejdecentralizovanější kryptoměnu současnosti no a skutečnost, že existuje už více než 700 poolů, tomuto tvrzení dodává velkou vážnost.

Cílem Cardano je vybudovat obrovskou komunitu lidí, kteří se zapojí do stakingu, čímž zajistí nepřekonatelnou míru decentralizace celého ekosystému. Jak se zdá, tento cíl se daří naplnit rychleji, než se před spuštěním mainnetu očekávalo, ačkoli nemalý a nečekaně velký úspěch měl už i staking na testech v prvním pololetí 2020.

Zároveň je třeba poznamenat, že zájem o staking bude narůstat v následujících týdnech až měsících i díky aktualizacím, které je třeba provést při dolaďování a také avizované podpoře hardwarových peněženek Ledger a Trezor. Instituce by se následně mohly do stakingu zapojit, když začne tuto službu nabízet Coinbase Custody.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-