Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (21.9.): Chování BTC Hodlerů, těžaři, DeFi a bullrun?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Těžaři nedokáží zvrátit býčí trend Bitcoinu, tvrdí Ki Young Ju

Historická data ukazují, že někteří těžaři bitcoinu začali koncem července prodávat své BTC, což vedlo k prodejnímu tlaku a následnému oslabení Bitcoinu. Ten od poloviny srpna prudce klesl o 13% a od té doby se opět snaží dostat na cenu 12 tisíc dolarů. Generální ředitel firmy CryptoQuant, která se orientuje na analýzu on-chain transakcí Bitcoinu Ki Young Ju si však myslí, že ani prodejní tlak ze strany těžařů nedokáže být tak silný, aby zastavil nově vznikající bullrun. Více se dozvíte zde.

Počet hodlerů s alespoň 1 BTC klesl. Je to medvědí signál?

Počet bitcoinových adres, které drží alespoň jeden Bitcoin, se propadl na čtyřměsíční minimum. Podle portálu Cointelegraph je však zatím předčasné dělat závěry, zda jde o jasný medvědí signál. Tato skutečnost totiž může souviset i s růstem popularity DeFi a tokenizace Bitcoinu. Hodleři tedy nemuseli Bitcoiny prodat, jen je transformovali tak, aby dokázali své BTC využít v DeFi sektoru. Podrobněji se tématu věnujeme zde.

Počet HODLerov s aspoň 1 BTC klesol. Je to medvedí signál?

Pokud bude katalyzátorem kryptobullrunu DeFi, nemusí to být dobré

Výkonný ředitel firmy Diginex Richard Boyworth si myslí, že sektor DeFi je stále jen v začátcích. Sice předpokládá, že DeFi bude součástí budoucnosti, ale je ještě velmi brzy dělat konečné závěry. ,,Současné DeFi je jako pokusit se vyletět na Měsíc v kartonové krabici – myslím, že se cestou dostanete do problémů a vězte, že věci se mohou během toho začít kazit, lámat a hořet, jak jsme to již začali vidět,” upozornil v rozhovoru s Anthonym Pomplianem. Boyworth by byl také velmi nerad, kdyby právě DeFi bylo spouštěčem nového bullrunu. Podrobněji jsme téma rozebrali zde.

Norský vládní penzijní fond vlastí Bitcoin, upozornil Arcane Research

Norský vládní penzijní fond, který drží aktiva v hodnotě více než jednoho bilionu dolarů včetně 1,4% všech světových akcií a podílů, má už i svou expozici v bitcoinu. Fond, který je považován za největší světový fond pod kontrolou státu, má podle zprávy firmy Arcane Research prostřednictvím 1,51% podílu ve společnosti Microstretegy, která letos nakoupila Bitcoiny v hodnotě 425 milionů dolarů (38 250 BTC). Tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.

Nórsky vládny dôchodkový fond vlastí bitcoiny, upozornil Arcane Research

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Krypto zprávy dne (26.10.): Názor na Bitcoin se mění, instituce ale ještě nejsou ve hře

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

JP Morgan už věří v Bitcoin. Uvedla 3 faktory, které budou pohánět jeho růst

Největší americká banka JP Morgan Chase, která se řadila v minulosti mezi instituce, které označovaly Bitcoin za podvod či Ponziho schéma, aktuálně výrazně mění svůj názor na nejznámější digitální měnu. Naposledy dokonce jmenovala faktory, které budou mít pozitivní vliv na její další růst ceny. Tématu jsme se více věnovali zde.

Keiser očekává příliv institucí: Pokud vyhraje Biden, růst Bitcoinu bude prudší

Max Keiser, který je autorem ostře sledované ale i kontroverzní Keizer Show a je známým bitcoinovým býkem, poskytl portálu Cointelegraph rozhovor, ve kterém se vyjádřil mimo jiné k americkým volbám v souvislosti s Bitcoinem a k rostoucímu institucionálnímu zájmu o tuto kryptoměnu. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.

Hoskinsona rozzlobil email od CEO firmy Expensify

Šéf společnosti IOHK, která hraje významnou roli při vývoji kryptoměny Cardano, Charles Hoskinson, informoval na Twitteru, že všichni zaměstnanci jeho firmy dostali politický email od CEO partnerské firmy Expensify Davida Barretta, jehož obsahem bylo propagování volby Joea Bidena v blížících se listopadových prezidentských volbách. Hoskinson to tvrdě odsoudil a naznačil, že s firmou Expensify z tohoto důvodu pravděpodobně ukončí spolupráci. Ačkoli Hoskinson není fanouškem Donalda Trumpa, tvrdí, že zneužívání firemních emailů pro tyto účely je nepřijatelné. On sám se rád vyjadřuje k politice, ale vždy skrz své vlastní kanály a ne pod firemní značkou. (cointelegraph.com)

Winklevossovci: Instituce v Bitcoinu ještě nejsou, cena $ 500k je konzervativní

Bratři Tyler a Cameron Winklevossovci stojící za americkou kryptoburzou Gemini během podcastu s Peterem McCormack konstatovali, že “otázkou není zda, ale kdy” dosáhne Bitcoin hodnoty 500 000 dolarů. ,,Dokonce bych řekl, že cena 500 000 dolarů za Bitcoin je celkem konzervativní a skutečná hra ještě v podstatě ani nezačala,” uvedl Cameron během zmíněného rozhovoru. Více se dočtete zde.

Novogratz si myslí, že PayPal přispěje k popularizaci Bitcoinu mezi institucemi

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital Michael Novogratz během rozhovoru v pořadu CNBC Squawk Box řekl, že vstup společnosti PayPalu do kryptosektoru motivuje další velké hráče zajímat se více o tento tržní segment. ,,Myslím, že oznámení PayPalu bylo výstřelem, který byl slyšet po celém světě a také na Wall Street. PayPal má 346 milionů účtů (zákazníků). Jsou 30. největší bankou v USA s depozity a každá instituce se nyní ptá sama sebe: ,,Počkat, co to děláme? “. Více se na toto téma dozvíte v tomto článku.

Michael Saylor: Naše Bitcoiny budeme držet i 100 let

Generální ředitel firmy Microstrategy Michael Saylor, který se zviditelnil v kryptoměnovém sektoru tím, že na jeho popud zmiňovaná firma nakumulovala tento rok 32 500 BTC, tvrdí, že tyto BTC nebyly nakoupené na spekulaci, ale dlouhodobé držení. ,,Není to spekulace, je to typ zajištění. Přijímáme Standard bitcoinu jako formu naší korporátní strategie, “zopakoval v rozhovoru s generálním ředitelem Real Vision Raoulem Palem. Saylor si dokonce myslí, že Bitcoin je lepší než zlato a věří, že jeho firma bude držet BTC ještě dlouho po jeho smrti. ,,Lidé nerozumí tomu, co je myšleno pod pojmem dlouhodobě. Koupil jsem to pro někoho, kdo bude pracovat pro týpka, kterého najal člověk, který za 100 let převezme mou práci,” doplnil. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Novogratz si myslí, že PayPal přispěje k popularizaci Bitcoinu mezi institucemi

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Michael Novogratz

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital Michael Novogratz během rozhovoru v pořadu CNBC Squawk Box řekl, že vstup společnosti PayPal do kryptosektoru motivuje další velké hráče zajímat se více o tento tržní segment.

,,Myslím, že oznámení PayPalu bylo výstřelem, který byl slyšet po celém světě a také na Wall Street. PayPal má 346 milionů účtů (zákazníků). Jsou 30. největší bankou v USA s depozity a každá instituce se nyní ptá sama sebe: ,,Počkat, co to děláme? (Ve smyslu: “na co čekáme?” Pozn.red.)”

Novogratz si myslí, že otázku, zda už je čas vstoupit do tohoto sektoru, si klade aktuálně většina velkých firem. ,,Pokud jste v zasedací místnosti v Morgan Stanley, Goldman Sachs nebo Bank of America, tak právě přemýšlíte o tom, jak se můžete přidat,” uvedl Novogratz, který očekává, že v následujících letech dojde k velké změně finanční infrastruktury díky blockchain technologii.

Pokud jde o adopci Bitcoinu, ale i jiných kryptoměn, domnívá se, že své sehrála i pandemie koronaviru. ,,Virus COVID to opravdu zrychlil – ačkoli to zní hrozně – a to dvěma způsoby – zpropagoval makro příběh o Bitcoinu a možná, což je ještě důležitější, upozornil na potřebu digitalizace hotovosti a digitalizace finančních služeb, které jsou postaveny na Ethereum.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Winklevossovci: Instituce v Bitcoinu ještě nejsou, cena $ 500k je konzervativní

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Winklevossovci

Bratři Tyler a Cameron Winklevossovci stojící za americkou kryptoburzou Gemini během podcastu s Peterem McCormack konstatovali, že “otázkou není zda, ale kdy” dosáhne Bitcoin hodnoty 500 000 dolarů.

,,Dokonce bych řekl, že cena 500 000 dolarů za Bitcoin je celkem konzervativní a skutečná hra ještě v podstatě ani nezačala,” uvedl Cameron během zmíněného podcastu naznačující, že do hry vstoupí brzy množství institucionálního kapitálu.

,,Co když každá z TOP 100 firem nebo TOP500 firem podle žebříčku Fortune udělá to stejné, co Microstrategy? Co když to začnou dělat i centrální banky?” zeptal se řečnicky Cameron. ,,Ještě to ani nezačalo,” doplnil. Následně poskytl přirovnání, že Bitcoin je v baseballové analogii jen na první metě z devíti.

,,Wall Street tu ještě ani není. Instituce v současnosti v Bitcoinu nefigurují. Za poslední desetiletí to byl jen fenomén retailu. Takže Wall Street o tom mluví, vědí, co je Bitcoin, ale z našeho pohledu v tomto trhu ještě nejsou. Ale začíná se to postupně měnit.”

Cameron a Tyler, kteří měli mimochodem prsty i v založení Facebooku, tvrdí, že hlavním poháněč Bitcoinu je americká politika vedoucí k oslabování hodnoty dolaru. V souvislosti s tím dojde k přesunu kapitálu do Bitcoinu jako aktiva, které má deflační rysy v kombinaci s tím, že je snadno převoditelné, decentralizované a dělitelné. Jednoduše podobné zlatu, ale s některými extra vlastnostmi navíc díky době digitalizace.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Keiser očekává příliv institucí: Pokud vyhraje Biden, růst Bitcoinu bude prudší

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Max Keiser

Max Keiser, který je autorem ostře sledované ale i kontroverzní Keiser Show a je známým bitcoinovým býkem, poskytl portálu Cointelegraph rozhovor, ve kterém se vyjádřil mimo jiné k americkým volbám v souvislosti s Bitcoinem a k rostoucímu institucionálnímu zájmu o tuto kryptoměnu.

Když byla Keiserovi položena otázka ohledně listopadových voleb, v nichž si budou Američané vybírat mezi republikánem Donaldem Trumpem, který je současným americkým prezidentem, a demokratem Joem Bidenem a jejich souvislosti s Bitcoinem, Max odpověděl:

,,Pokud vyhraje Biden, znamená to, že vyhraje korupce a Deep State, takže očekávám, že cena Bitcoinu půjde prudce nahoru, protože lidé budou v panice nakupovat nekonfliktní Bitcoiny před Bidenovými socialistickými násilníky, kteří chtějí zabavovat vše v repríze Křišťálové noci z roku 1938 (Keiser hovoří o německém pogromu z roku 1938, kdy nacisté zabili téměř sto Židů a více než 30 000 Židů přesunuli do koncentračních táborů pozn. red.). Pokud vyhraje Trump, Bitcoin má šanci na klidnější vývoj, takže cena se bude pohybovat pomaleji.”

Redakce Cointelegraph položila Keiserovi otázku, zda budou přibývat další firmy včetně gigantů jako jsou Google a Amazon, které budou kupovat Bitcoiny podobně jako to udělal Michael Saylor s jeho firmou Microstrategy nebo Jackem Dorseym ze společnosti Square. Keiser se domnívá, že se tak dříve či později stane.

,,Ano, inflační džin se už dostal ven. Důležité však je, že Michael Saylor šel proti převládající strategii zpětného odkupu vlastních akcií, což je tah, který pomáhá Fedu, který tlačí peníze, a místo toho v podstatě vstoupil do války s FED-em, tím že přijal Bitcoin – aktiva, které tvrdě jdou proti americké centrální bance (FED). Jak uvádí i genesis blok bitcoinu, byl navržen jako zabiják centrálních bank. Michael Saylor to pochopil a ví, že musí být na správné straně historie a nenechat se sfouknout. Každá společnost na světě bude čelit stejnému rozhodnutí. Buď podpoří centrální banky nebo se pokusí přežít skrz to, že pomohou rozvoje světa, ve kterém takové banky již existovat nebudou.”

Keiser v zmíněném interview také označil DeFi horečku za podobnou bublině kolem ICO z roku 2017 a lidem doporučuje, aby se jí vyhnuli. Zároveň si myslí, že volatilita bitcoinu je dobrá věc a nedokáže vyloučit, jestli se náhodou ještě nezopakuje “černý čtvrtek” z března 2020, kdy se cena BTC prudce propadla v důsledku vypuknutí pandemie koronaviru. Z dlouhodobého hlediska však věří, že Bitcoin bude stát šestimístnou částku.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

JP Morgan už věří v Bitcoin. Uvedla 3 faktory, které budou pohánět jeho růst

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

JPMorgan Bitcoin

Největší americká banka JP Morgan Chase, která se řadila v minulosti mezi instituce, které označovaly Bitcoin za podvod či Ponziho schéma, aktuálně výrazně mění svůj názor na nejznámější digitální měnu.

Hlavním faktorem, který může podle JP Morgan Chase pohánět Bitcoin v růstu ceny je jeho konkurenceschopnost se zlatem. ,,Potenciál pro dlouhodobý růst ceny bitcoinu je značný, pokud bude nadále konkurovat zlatu jako alternativní měně, ve kterou věříme a to hlavně vzhledem k tomu, že mileniálové se postupem času stanou stále důležitější součástí investičního sektoru,” uvedla banka ve své analýze.

Mileniálové aktuálně patří k nejméně solventním lidem v americké ekonomice. V nejbližších desetiletích se to však může výrazně změnit, protože od generace Baby boomerů, která je naopak v současnosti nejbohatší generací, zdědí desítky bilionů dolarů. Mileniálové, kteří podle mnohých průzkumů nejvíce inklinují k Bitcoinu, by tak mohly přesouvat svůj budoucí kapitál právě tímto směrem.

TIP: Chtěli byste vědět více o generacích a potenciálním přesunu bohatství? Viz video YouTube kanálu Zaujalo ma právě na toto téma:

JP Morgan Chase je v souvislosti s Bitcinom býčí hlavně ze tří důvodů. Prvním je skutečnost, že ve srovnání se zlatem je Bitcoin v kapitalizaci zatím mnohonásobně menší (kapitalizace zlata je 2,6 bilionu dolarů, zatímco Bitcoin má kapitalizaci jen kolem 240 miliard USD pozn.red).

Za další dva důvody označila tato banka vstup společnosti PayPalu do sektoru kryptoměn a rostoucí institucionální zájem o Bitcoin, což potvrzují akvizice firem jako jsou Microstrategy, Square či Stone Ridge.

JP Morgan uvedla důvody, proč může Bitcoin konkurovat zlatu. Kromě toho, že mají společnou vzácnost pro omezené množství je výhodou BTC oproti tomuto drahému kovu to, že je snadno převoditelný a dělitelný. U fyzického zlata je dodání a dělení velmi komplikované.

,,Kryptoměny získávají hodnotu nejen proto, že slouží jako úložiště hodnoty, ale také díky jejich užitečnosti jako platebního prostředku. Čim více firem příjme kryptoměny jako platební prostředek, tím větší bude jejich užitečnost a hodnota,” dodala americká banka, do které investuje například i Warren Buffett.

TIP: O investičním portfoliu firmy Warrena Buffetta Berkshire Hathaway se více dozvíte v tomto videu:

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (26.10.): Blíží se další pokračování růstu ceny bitcoinu?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Minulý týden jsme se konečně dočkali pohybu ceny bitcoinu, avšak tento pohyb byl doprovázen krvavým poklesem altcoinů. Ono se nebylo čemu divit, neboť při stagnaci bitcoinu se již altcoiny připravovaly na své klesající struktury a my jsme se signály čekaly a dokonce jsme vypnuli i všechny naše altcoinové algoritmy.

BTC/USD

Jsem si aktuálně hodně jistý, že si velcí hráči nabírají shorty směrem k bodu kontroly tj. do oblasti kolem 9 – 10 000 USD. Je to vidět na grafu těmi prudkými červenými svícemi, kdy to pomalinku dojezdově jede nahoru a pak prudké sražení velkým marketem.

Analýza bitcoinu

Analýza bitcoinu

Osobně se přikláním k vysoce pravděpodobnému sestřelu ceny bitcoinu a to buď rovnou s poklesem z aktuálního růstového kanálu, nebo ještě s fejkovým průrazem do prostor nad 13 500 USD. Upřímně bych se nedivil, kdyby to už nyní takto spadlo. Pokud si velcí budou chtít nabrat extrémní likviditu, pošlou to ještě nahoru, aby další malí spekulanti naskákaly a velcí měli poptávku po bitcoinu pro své prodejní příkazy.

Dominance bitcoinu

Z grafu vidíme, že dominance bitcoinu se chystá k dalšímu otestování rezistence na 63 %. Objemy s růstem dominance klesají a dle mě je jenom otázkou času, kdy altcoiny ukončí své downtrendové rallye a začnou zase růst ke svým férovým strukturám. Aktuálně buď spadne cena bitcoinu a altcoiny prudce spadnou, nebo poroste bitcoin a altcoiny budou lehce padat. Reálně pro altcoiny není ani jedna situace pozitivní.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Zlato

Vzhledem k tomu, že index vix se od března uklidňuje, tak to vypadá, že zlato by mohlo pokračovat v korekci do voleb v USA (3. listopadu), kde následně očekávám vyšší volatilitu. Upřímně si myslím, že zlato nové high do konce roku nedá a vzhledem k očekávanému poklesu meziroční globální inflace není úplný důvod pro další růst ceny zlata. Vyhrození pandemi donutí spekulanty prodávat zlaté kontrakty a to opět není dobré znamení pro zlato.

Analýza zlata

Analýza zlata

Nasdaq

Objemy na amerických akciových indexech začínají klesat a spekulanti nedočkavě čekají na výsledky voleb v USA. Proto očekávám konsolidační struktur mezi 12 000 – 10 700 USD. Nasdaq bude mít velký problém, pokud se cena dostane pod 10 700 USD a pro mě to bude znamení připravit své nákupní příkazy na jednotlivé akcie.

Analýza Nasdaqu

Analýza Nasdaqu

Závěr analýzy

Očekávám, že tento týden bude relativně klidný na trzích. Altcoiny bych rozhodně nyní nenakupoval a bitcoin také ne, neboť jeho cena je vysoko nad férovou cenou (bodem kontroly). Počkáme na vyšokování trhu a následně budeme nakupovat. Dle mě zásadní fundamenty teprve přijdou včetně důsledků pandemie (kolaps zdravotnictví, kolaps restaurací a pensionů). Nezapomeň, že bohatství se přerozděluje v medvědím trhu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Je lepší těžit kryptoměny samostatně, nebo využívat poolu?

Kryptonovinky

Zveřejněno

on

Ťažba Bitcoin

Při nastavování těžební sestavy máte sami možnost si vybrat způsob těžby. Jsou dvě základní možnosti – společná těžba v poolu a sólo těžba. Vaše volba následně určí, jak často budete dostávat zisk v podobě dané kryptoměny.

Na poolech všichni těží společně

Při těžbě v poolu jednoduše dáte svůj výkon do vybraného poolu. V tom všichni účastníci těží společně a když se někomu podaří vytěžit blok, odměna z něho je podle specifického klíče rozdělena mezi účastníky dle výkonu, který propůjčují danému poolu. Pokud se někomu podaří vytěžit blok s vysokými poplatky za transakce, dojde k rozdělení mezi všechny účastníky. Tento typ je jednoznačně vhodný pro domácí těžbu a malou průmyslovou těžbu. Například malá průmyslová farma s výkonem 50 000 MH/s dostane při současné výtěžnosti přibližně 3,3–3,9 ETH/den s výplatou každý den.

10xlaboratory-banner

Kdy se vyplatí těžt samostatně?

Při samostatné těžbě hledáte blok sami, a když ho najdete, je celý váš. To znamená, že při stejném příkladu, tj. malé průmyslové farmy, dostanete 1–2 bloky denně. To ale neznamená, že každý den musíte dostat min. 1 blok, ale že při měsíčním a delším horizontu budete mít v průměru tento počet bloků denně. A tady začne vznikat odlišná situace oproti poolu. Může se Vám stát, že budete těžit 3 dny a nenajdete žádný blok, a pak 4. den najdete bloků 5. Pokud byste měli farmu 10x menší, budete muset v průměru těžit okolo 8 dní, abyste vůbec našli jeden blok. Ale opět se může stát to, že budete těžit celý měsíc a nenajdete žádný. 

Existuje ještě jedna možnost, a to těžit sólo na poolu za podmínky, že všechny vytěžené mince končí u vás (mínus poplatek poolu, který bývá okolo 1,5 %). Toto je jednodušší varianta než čistě samostatná těžba. Samozřejmě ale záleží na typu mince, kdy těžbu některých spustíte velice snadno, ale jiné mají ne úplně jednoduché nastavení těžby.

Pokud ale budete těžit menší měny, kde není takový výkon, tak se ve většině případu sólo mining vyplatí. Nebo se vyplatí, když si vytvoříte vlastní pool. My jsme například vlastní pool pro těžbu Etherea začali řešit až od 300 000 MH/s a do té doby jsme využívali ty již existující.

Těžba na českých poolech a daňový dopad

Pokud by česká společnost těžila na českém poolu, existuje možný výklad, že dochází k tuzemskému plnění. To znamená, že česká společnost dodává výkon do jiné české společnosti a ta jí za to odesílá kryptoměny. Toto může být z hlediska finančního úřadu vnímáno jako tuzemské plnění, které podléhá DPH. Jinými slovy veškeré krypto, které dostanete, je platbou za službu. My máme dvě naprosto protichůdná daňová memoranda, kde je v každém tvrzen přesný opak, a zdá se, že to reálně rozhodne finanční úřad, co přijde na kontrolu. Obecně doporučujeme všem se vyvarovat jakémukoliv nárokování DPH a věcem spojeným s tuzemským plněním, ze kterého se neodvádí DPH.

Rád bych vás společně s našim těžebním týmem pozval na unikátní webinář o ziskové těžbě kryptoměn, kde se dozvíte vše o aktuálním těžebním know-how. ZDE se můžete zaregistrovat!

Ing. Michal Bezvoda
Zakladatel a spolumajitel Starmine holdingu
Spolumajitel a technický ředitel 10x laboratory s.r.o.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn  

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Bitcoin je stále odolnější, trh pohánějí novinky o PayPalu, Cardano staví na respektované akademické práci a další zajímavé novinky. Přinášíme vám souhrn top zpráv ze světa kryptoměn za posledních sedm dní.

Bitcoin

Nejmedializovanejší zprávou tohoto týdne bylo oficiální potvrzení firmy PayPal, že od roku 2021 vstupuje do byznysu s kryptoměnami v podobě umožnění koupě, prodeje a plateb kryptoměnami přes tuto populární platformu. Bitcoin díky tomu pěkně posílil na ceně. Základní informace jsme shrnuli ve středu v tomto článku.

Příchod PayPalu do kryptoměnového segmentu však nemusí mít jen pozitiva. O možných negativech, ale i možnosti, že tato firma vydá vlastní kryptoměnu, jsme psali v rozsáhlém čtvrtečním updatu na toto téma.

Milion dolarů za Bitcoin, on-chain údaje BTC blockchainu či větší odolnost této kryptoměny vůči vnějším negativním vlivům – i těmto tématům se věnoval v úterý YouTube kanál Zaujalo ma:

Dlouho očekávaný update Bitcoinu s názvem Taproot, který je spojen s technologií Schnorr podpisů a je považován za nejvýznamnější upgrade BTC od uvedení SegWitu, je opět o něco blíže. Více se dočtete zde.

Známý investor Raoul Pal tvrdí, že na vstup do trhu s Bitcoinem čeká množství institucí, ale zatím jim chybí přehlednější možnosti, jak investovat do tohoto segmentu. Pal přesto očekává, že v příštích letech bude proudit do BTC množství institucionálního kapitálu a cena 1 milion dolarů za jeden Bitcoin je do 5-6 let absolutně reálná. Více se dočtete zde.

Společnost Grayscale Investments, která je v počtu držených Bitcoinů suverénním lídrem mezi komerčními firmami, oznámila, že hodnota jejich kryptoměnových aktiv v průběhu tohoto týdne stoupla o další miliardu dolarů. Více se dozvíte v tomto článku.

Je Bitcoin vyspělejší než v minulosti? Mnohé události, které se udály v průběhu posledních týdnů, které by v minulosti cenu výrazně srazily dolů, s ní aktuální nezamávaly. Více se dozvíte zde.

Vládne na trhu s Bitcoinem aktuálně chamtivost? Uškodí PayPal adopci kryptoměn, jaký je vztah akcií a BTC, a budoucnost DeFi – i těmto tématům se v pátek věnoval kanál Zaujalo ma:

Souvisí Bitcoin s výkonností amerických aktiv a jakou mají perspektivu? Tomuto tématu, očekáváním od S & P500 indexu v souvislosti s Bitcoinem jsme se věnovali v tomto článku.

Zkušenost jako takovou s kryptoměnami v čele s Bitcoinem má podle čerstvého průzkumu jen sedm procent Američanů. Nejvíce si “vyzkoušeli” kryptoměny lidé v rozvojových zemích. Více se dočtete zde.

Průměrná hodnota bitcoinových transakcí se v posledním období výrazně zvýšila. Je mnohokrát větší, než průměrná hodnota transakcí dvojky na trhu ETH. Naopak ETH vede v jejich počtu. Více čtěte zde.

Na burzách se aktuálně nachází nejméně Bitcoinů za poslední dva roky. Zdá se, že pro kryptoměny to může být bullish signál.

Altcoiny

YouTube kanál Zaujalo ma se ve svém novém videu věnoval kryptoměně Cardano (ADA), kterou rozebral opravdu detailně. Pokud si chcete doplnit vaše znalosti o tomto ambiciózním projektu, viz video:

Akademická práce o Cardano a Proof of Stake konsensu se umístila v prestižním žebříčku Google Scholar v kategorii kryptoměn na druhém místě s více než 180 citacemi. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Nadace NEO Foundation stojící za kryptoměnou NEO oznámila nové funkce, které by měl tento ekosystém přinést. Má jít především o systém pro decentralizované ukládání souborů a digitální identitu na blockchainu s označením NeoFS a NeoID. Jde o funkce, které znějí na první pohled velmi lákavě, ale pravdou je, že zatím nenašli svou mainstreamovou adopci, ačkoli se o ně pokouší několik projektů.

Šéf americké kontroly měny (OCC) Brian Brooks si myslí, že projekty Decentralizovaného financování (DeFi) jsou vážnou konkurencí pro banky.

Anthony Pompliano kritizuje americký FED v čele s jeho šéfem Jeromem Powellem, že nedělá dostatek pro spuštění digitálního amerického dolaru. Upozorňuje, že náskok Číny proto v tomto směru výrazně zvětšuje.

Bahammy spustily první digitální kryptoměnu emitovanou centrální bankou, takzvaný Sand dollar.

Zajímá vás jak investuje investiční mág Warren Buffett? Doporučujeme vám také video o portfoliu jeho firmy Berkshire Hathaway, která se stala symbolem úspěchu hodnotového investování:

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (23.10.): Bitcoin je jako časná investice do Apple, tvrdí Tudor

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-hulk

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

VIDEO: Je Bitcoin v zóně chamtivosti? Uškodí PayPal kryptu? Jaký je vztah akcií a Bitcoinu?

YouTube kanál Zaujalo ma tradičně v pátek přináší souhrn top zpráv ze světa kryptoměn, o kterých jsme psali v posledních třech dnech. Nejnovější video pojednává také o tom, zda je aktuální cena Bitcoinu už v zóně chamtivosti a co to může znamenat, o tom, zda PayPal náhodou spíše neuškodí kryptoměnám než jim pomůže či o souvislostech mezi americkým indexem S & P500 a Bitcoinem. Dozvíte se co-to i o názoru amerického reguátora na DeFi sektor, hodnocení Bitcoinu ze strany respektovaného investora Paula Tudora Jamese, o tom, že Bitcoin mizí z burz či o srovnání kapitalizace BTC s největšími akcemi a ETF fondy.

Investor Paul Tudor Jones opět opěvuje Bitcoin

Ještě předtím než k nákupu Bitcoinu připojilo několik tolikrát zmiňovaných firem, vlil do trhu s nejznámější kryptoměnou velký optimismus respektovaný investor Paul Tudor Jones, který v květnu 2020 prohlásil, že zahájil svou počáteční investici do Bitcoinu, který označil za bezpečné úložiště v době nejistot. Tudor Jones nyní v rozhovoru pro CNBC v relaci Squawk Box potvrdil, že už nějaké Bitcoin drží, ačkoli jde zatím prý jen o jednomístnou částku. Jeho pohled na toto aktivum se však nezměnil, když prohlásil, že Bitcoin je podle něj jedním z nejlepších “inflačních obchodů”. ,,Bitcoin má obrovský potenciál pro opravdu chytré a sofistikované lidi, kteří v něj věří. Je to jak hned na začátku investovat do Stevea Jobse do Apple nebo do Google, když teprve vznikal.” (cointelegraph.com)

PAYPAL UPDATE 2: Bude PayPal kryptoměnám škodit? Založí vlastní kryptoměnu?

Jak jsme to načrtli už v našem včerejším článku, zpráva o tom, že společnost PayPal v roce 2021 oficiálně vstoupí do sektoru kryptoměn, nemusí být taková senzační, jak se může na první pohled zdát. Naznačuje to i několik vyjádření předních společností. Například firma Satoshi Labs se ve svém blogovém příspěvku vyjádřila, že PayPal pravděpodobně nezačal podporovat Bitcoin z důvodu, že chce podpořit samotnou adopci kryptoměn. V tom případě by totiž určitě umožnil držení privátních klíčů jeho uživatelům, což se dít nebude. Podrobněji jsme se novinkám v souvislosti se vstupem PayPalu do světa kryptoměn věnovali v tomto delším článku.

Grayscale za týden zvýšil hodnotu svých kryptoměn o miliardu dolarů

Přestože v posledních týdnech se hovořilo zejména o tom jak akumulovaly Bitcoin společnosti Microstrategy, Square či Stone Ridge, největší “frajer” v této oblasti, investiční gigant Grayscale Investments, zvýšil v průběhu týdne hodnotu svých kryptoměnových aktiv o další miliardu dolarů. Společnost Grayscale o tom informovala na svém Twitteru, když 22. října zveřejnila zprávu, podle níž aktuálně drží kryptoměny v hodnotě 7,3 miliardy dolarů. Tématu jsme se více věnovali zde.

Akciím se může dařit ještě více, tvrdí Summers. Ovlivní to i Bitcoin?

Na našem webu jsme již mnohokrát psali o tom, že Bitcoin projevuje jasné náznaky korelace s akciovými indexy. Jinak řečeno, když se daří americkým akciím, roste i Bitcoin a naopak, když se akciový trh dostává do problémů, projevuje se to i na slabosti Bitcoinu. Tento trend sice není historický daný, ale vícekrát se to potvrdilo v průběhu roku 2020. Nejvýrazněji v březnu, kdy se po propadu akci v důsledku celosvětového vypuknutí pandemie koronavirus drasticky propadl i Bitcoin. Krátký čas ho bylo dokonce možné koupit za cenu méně než 4000 dolarů. Graham Summers aktuální tvrdí, že akcie největší růst teprve čeká, což může mít pozitivní dopad i na BTC. Více se dočtete zde.

Počet bitcoinů na burzách výrazně klesl. Co to znamená?

Počet Bitcoinů, které mají pod kontrolou kryptoměnové burzy, poprvé po dvou letech klesl pod úroveň 2 500 000 BTC. V případě nejznámější kryptoměny to může být pozitivní zpráva. Předpoklad, že jde o pozitivní fundament je založen na tom, že když lidé posílají své Bitcoiny na burzu, chystají se s nimi obchodovat a tedy prodávat je. Naopak když Bitcoin míří z burz na peněženky uživatelů a tedy počet Bitcoinů na burzách se zmenšuje, znamená to, že si je odkládají na delší dobu. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Počet bitcoinů na burzách výrazně klesl. Co to znamená?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-penazenka

Počet Bitcoinů, které mají pod kontrolou kryptoměnové burzy, poprvé po dvou letech klesl pod úroveň 2 500 000 BTC. V případě nejznámější kryptoměny to může být pozitivní zpráva.

Předpoklad, že jde o pozitivní fundament je založen na tom, že když lidé posílají své Bitcoiny na burzu, chystají se s nimi obchodovat a tedy prodávat je. Naopak když Bitcoin míří z burz na peněženky uživatelů a tedy počet Bitcoinů na burzách se zmenšuje, znamená to, že si je odkládají na delší dobu. Pokud je tedy tento předpoklad správný, Bitcoin je v tomto směru v nejlepší náladě za poslední dva roky.

,,Lidé si pomalu uvědomují, co někteří z nás vědí už pořádně dlouho. Bitcoin je aktuálně nejzdravější měnovou politikou a vy si nemůžete dovolit odejít od nejvýkonnějšího aktiva desetiletí,” uvedl pro Cointelegraph na margo těchto novinek spoluzakladatel firmy Nexo Antoni Trenchev.

Trend “mizení” bitcoinů z burz však nelze připsat jen tomu, že si jejich uživatelé vybírají na vlastní peněženky. Značná část z nich totiž přesouvá Bitcoiny i do různých fondů a volí řešení pro úročení Bitcoinu, jaké nabízejí například firmy Nexo či Celsius.

Kromě toho se stále více Bitcoinů tokenizuje skrz wBTC, aby jejich majitelé mohli využívat výhod, které přináší DeFi sektor. Dalším důvodem úbytku Bitcoinů na burzách mohou být akumulace velkých společností. Kromě Grayscale, která má pod kontrolou přibližně 2,5% všech vytěžených BTC letos nakoupili množství Bitcoinů i firmy jako Microstrategy, Square či Stone Ridge.

Pokud jde o samotné burzy, zajímavé je, že velký úbytek byl sledován zejména na účtech Bitfinexu, BitMexu či Huobi. Na Binance a Coinbase k výraznějšímu úbytku BTC nedošlo.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-