Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (22.1.): Poplašná zpráva, pád BTC či pozitiva z USA

Zveřejněno

bitcoin-ciernobiely

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Double spend útok na Bitcoinu? Je to FUD, vyvrací Antonopoulos!

Jedna z nejznámějších kryptoměnových burz BitMEX včera upozornila, že na bitcoinovém blockchainu se mohla udát takzvaná „double spend“ transakce v hodnotě 0.00062063 BTC, respektive 21 dolarů. Kdyby se tato skutečnost potvrdila, pro Bitcoin by to bylo opravdu špatné. Znamenalo by to, že síť není tak bezpečná, jak se léta tvrdilo, což by mohlo teoreticky vést i k fatálnímu CRASH celého systému. Informace BitMEXU proto začala rezonovat v rámci kryptokomunity a je dost možné, že měla vliv i na včerejší pád ceny Bitcoinu. Zajímavé však bylo sledovat, že větší kryptoměnoá média jí nevěnovala až příliš velkou pozornost. Možná z důvodu, že podle všeho o skutečný double spend útok nešlo (respektive určitě nešlo), což později vysvětlil Andreas Antonopoulos. Více se dozvíte v tomto našem článku nebo z videa na našem YouTube:

Bitcoin po pádu k $30 000: Fundamenty jsou stále na straně býků

Bitcoin během posledních dvou týdnů zažil už druhou výraznou cenovou korekci. V době psaní tohoto článku se obchoduje nad úrovní 30 tisíc dolarů, což je o téměř 12 tisíc dolarů méně, než je jeho historické maximum (41 900 USD) zaznamenány koncem roku 2020. Zároveň je to zhruba o 10 procent nižší hodnota, než jeden den dozadu. O současných fundamentech, co nahrává medvědům a co býkům, se dozvíte z videa níže, nebo v našem článku.

Za Bidena se nic nezmění. Tištění peněz bude pokračovat

FED, tedy federální rezervní systém USA, který lze vnímat jako americkou centrální banku, v tiskové zprávě potvrdil znovu jmenování všech 12 prezidentů svých centrál, které jsou rozmístěny napříč celými USA a to na nové 5-leté funkční období. Na tento proces dohlížel guvernér FEDu Lael Brainard. FED je mimořádně důležitou americkou institucí. Nemá jen dohled pouze nad monetární politikou země, ale jak upozornil decrypt, jeho vůdci se podílejí i na politických rozhodnutích. To znamená, že lidé, kteří spolupracovali s Trumpovou vládou, budou součástí i nové éry Joea Bidena. A dá se tedy očekávat, že hodně se toho nezmění. Tématu jsme se věnovali ve videu níže a také v našem článku.

Yellenová bude podporovat kryptoměny, pokud půjde o legální činnost!

Zatímco v úvodu týdne jsme museli konstatovat, že první vyjádření budoucí americké ministryně financí Janet Yellenová směrem ke kryptoměnám byly negativní, ty nejnovější se jeví mnohem pozitivněji. Yellenová se na titulky krypotměnových médií dostala nejprve v úterý, když během virtuálního Finančního výboru Senátu USA konstatovala, že kryptoměny jsou využívány na nelegální činnost a při financování zločineckých organizací a teroristů. Rovněž konstatovala, že jde o rostoucí problém, se kterým je nutné se vypořádat. Tentokrát však byla vůči kryptoměnám shovívavější a naznačila, že se s ní bude dát spolupracovat. Tématu jsme se věnovali v tomto článku a také ve videu níže.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne