Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (22.10.): Objemy transakcí rapidně rostou, Zhao o hrozbě pro BTC

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

PayPal vstupuje do kryptoměn. Co to vlastně znamená?

Pokud sledujete trh s kryptoměnami pozorněji, zřejmě vám již neunikla zpráva o tom, že PayPal oficiálně potvrdil vstup do trhu s kryptoměnami. Již v roce 2021 zahájí masovou podporu plateb digitálními měny skrz jeho platformu. V tomto článku si shrneme základní informace týkající se této novinky, ale uvedeme i několik dalších poznámek s tím souvisejících. Pokud upřednostňujete souhrn formou videa, tomuto tématu se věnoval i YouTube kanál Zaujalo mě:

Bitcoin v kapitalizaci šlape na paty PayPal. Předčí někdy i Apple?

Z údajů portálu AssetDash, který sleduje tržní kapitalizaci nejhodnotnějších akcií, ETF fondů a kryptoměn, zpráva o vstupu PayPalu do sektoru kryptoměn vedla k tomu, že Bitcoin se přiblížil v kapitalizaci právě této společnosti. Podle AssetDash.com je aktuálně nehodnotnejší společností podle tržní kapitalizace firma Apple s hodnotou přes 2 bilionů amerických dolarů. Následují Microsoft a Amazon, které mají kapitalizaci přibližně 1,6 bilionu USD. Podrobnosti se dozvíte zde.

Přibližně 10% bitcoinů se nepohnulo už více než 10 let

Podle údajů analytické platformy Glassnode se významné množství Bitcoinů nepřesunulo již více než 10 let – jde o téměř 10% všech v současnosti vytěžených mincí – až 1 800 000 BTC. Současná hodnota Bitcoinu, které se nepřesunuly již více než 10 let, představuje 23 miliard amerických dolarů. Je velmi pravděpodobné, že značná část z nich patří zakladateli této kryptoměny, který je znám pouze pod pojmem Satoshi Nakamoto. Více se dočtete zde.

Objemy transakcí Bitcoinu rapidně stoupají. Dosažený byl 14-měsíční rekord

V období, kdy cena Bitcoinu prorazila 12 tisíc dolarů, bylo v průběhu posledních 24 hodin realizovaných nejvíce on-chain transakcí za posledních 14 měsíců. Vyplývá to z údajů, na které upozornila analytická firma Glassnode. Podle ní se v daném čase přesunulo 22% z celkové stávající nabídky Bitcoin, která představuje 18,5 milionu BTC. Ve stejnou dobu se počet adres, na kterých je alespoň 0.01 BTC také zvýšil na nové rekordní hodnoty. (cointelegraph.com)

Dobrý vládní stablecoin prý může ohrozit i Bitcoin

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao v rozhovoru s Jeffem Robertsem z magazínu Fortune konstatoval, že dobrá kryptoměna, hoc i emitována centrální bankou (CBDC = central bank digital currency) by mohla být hrozbou i pro Bitcoin. Musela by mít však odlišné vlastnosti, než připravovaný čínský digitální juan. ,,Pokud by existovala vláda, která by vydala kryptoměnu, která by byla ještě otevřenější, svobodnější a měla méně omezení než Bitcoin a její používání by bylo rychlejší a levnější než v případě Bitcoinu, tak by to byla pro Bitcoin hrozba,“ konstatoval Zhao, který následně doplnil, že v tom případě by vlastně šlo o nahrazení technologie podobně jako tomu bylo při výměně webového jazyka HTML4 za HTML5. Myšlenka, že by nějaká vláda respektive její centrální banka vydala kryptoměnu, jakou popsal Zhao, je však zdá se jen velkou utopií. Zhao v rozhovoru také uvedl, že v dohledné době nepředpokládá, že by se mohl stát čínský digitální juan podporovaným stablecoinem na burze Binance. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Populárne