Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (22.2.): Velký nákup BTC, zájem o Polkadot či tweety Muska

Zveřejněno

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Dvě velryby vybraly z Coinbase bitcoiny za miliardu dolarů

Už několikrát jsme v rámci našich článků zmínili, že burza Coinbase Pro je oblíbenou platformou pro koupi Bitcoinů (BTC) americkými institucemi. Nuž a nejnovější pohyby na adresách naznačují, že do Bitcoinu investovala nemalé peníze další velryba. Jak informoval portál decrypt, v průběhu včerejšího dne odešly z peněženek Coinbase Bitcoiny v hodnotě téměř jedné miliardy dolarů. Konkrétně šlo o 13 204 BTC, které zamířily na adresy dosud neznámých investorů. Podrobnostem jsme se věnovali v našem videu a také v článku.

Microstrategy nakonec získala na koupi BTC 1,05 miliardy dolarů

Společnost Microstrategy úspěšně realizovala avizovaný prodej konvertibilních směnek, které si mohou investoři v budoucnu vyměnit za hotovost, nebo akcie této společnosti. CEO firmy Microstrategy Michael Saylor už před jejich prodejem akcionářů informoval, že čistý výtěžek z nich bude určen na další koupi Bitcoinů. Microstrategy v pátek úspěšně ukončila prodej konvertibilních směnek v celkové hodnotě až 1,05 miliardy dolarů. Prvotní plán přitom byl vysbírat „jen“ hodnotu 600 milionů USD. Tématu jsme se věnovali ve videu níže a také v našem článku.

Elon Musk opět tweetoval o Bitcoinu. Zmínil i Ethereum

Jeden z nejsledovanějších lidí na Twitteru, vizionář a podnikatel Elon Musk (Tesla, SpaceX), v průběhu posledních dnů uveřejnil několik tweetů, ve kterých zmínil Bitcoin a kryptoměny. Tématu jsme se věnovali v našem videu a také v tomto článku.

4 rychlé zprávy o Bitcoinu: Co znamenají laserové oči?

Přes víkend se přehnalo médii několik zajímavých zpráv o Bitcoinu. Kromě těch, které jsme vám přinesli v samostatných článcích, jsme shrnuli další zajímavé, o kterých byste měli vědět, i v tomto samostatném článku, který se týká nového populárního Bitcoinového meme, či kritice Bitcoinu z úst ministryně financí USA Janet Yellenové.

Koupě Bitcoinů firmou Tesla je jen začátek, tvrdí senátor Miami

Starosta Miami Francis Suarez řekl v rozhovoru pro portál decrypt, že koupě Bitcoinů firmou Tesla v hodnotě 1,5 miliardy dolarů je jen začátkem éry, v rámci níž se stane Bitcoin součástí mainstreamu. ,,Jde jen o metamorfózu přechodu (Bitcoinu) do mainstreamu. Myslím si, že dojde ještě ke dvěma nebo třem podobným mega událostem (než se tak stane),“ řekl v rozhovoru, ve kterém prozradil, které kryptoměny vede v patrnosti i pro osobní nákup. Více se dozvíte v tomto našem článku.

O Polkadot se zajímají velcí institucionální hráči

Bloomberg Terminal odhalil, že někteří z největších institucionálních hráčů z Wall Street zaostřili svou pozornost na kryptoměnu Polkadot (DOT). Jak informoval portál CryptoSlate, Polkadot se stal středem pozornosti gigantů Goldman Sachs, JP Morgan, UBS či ICAP. Všechny tyto společnosti měly nakoupit nějakou část akcií Polkadot ETP, které se obchodují na švýcarské burze SIX skrz společnost 21Shares. Tématu jsme se věnovali ve videu níže a také v tomto našem článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne