Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (25.2.): Nákup za miliardu a konec prémiových cen BTC?

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Nákup za miliardu potvrzen. Microstrategy má již 90 500 BTC

V předešlých dnech jsme vás několikrát informovali o ohlášeném nákupu bitcoinů společností Microstrategy, v jejímž čele stojí velký fanoušek BTC Michael Saylor. Nákup v hodnotě přes miliardu dolarů byl potvrzen ve včerejších odpoledních hodinách. Společnost Microstrategy, která se postupně převléká do kabátu jakéhosi „alternativního Bitcoinu ETF“ potvrdila, že investovala do bitcoinu 1,026 miliardy dolarů a za průměrnou nákupní cenu $ 52 765 získala pod kontrolu dalších 19 452 BTC. Více se dozvíte v našem článku.

Velryby se začaly zbavovat svých Bitcoinů

Analytická platforma Glassnode upozornila, že v průběhu února tzv. bitcoinové velryby, což jsou adresy, na kterých se nachází mezi 1 000 BTC až 10 000 BTC, realizovaly prodejem BTC mnoho zisků a tedy ruku v ruce s tím se výrazně snížil počet bitocinů, které mají pod kontrolou. Tato skutečnost naznačuje minimálně krátkodobou změnu významného trendu. Tématu jsme se věnovali v našem článku.

Negativní signál? Bitcoin na Grayscale se již neprodává za prémiovou cenu

Společnost Grayscale, která dnes vlastní více než 600 000 BTC, se postupně stala v sektoru kryptoměn mimořádně důležitým, možná až nejdůležitějším hráčem. U některých si dokonce získala přezdívku „Král pump“, protože právě institucionální nákupy BTC přes její Grayscale Bitcoin Trust výrazným způsobem ovlivňovaly růst hodnoty Bitcoinu. Nejnovější zprávy však jakoby naznačovaly, že její produkt již není tak populární. Vytrácí se institucionální zájem o Bitcoin, nebo má Grayscale jen vážnou konkurenci? Tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Studie: Kryptoměny „používá“ už více než 100 milionů lidí

Portál Crypto.com, který provozuje svou vlastní směnárnu, zveřejnil ve středu výsledky studie, podle níž se ke kryptoměnám dostalo již více než 106 milionů lidí. Studie uvádí, že jen v lednu 2021 mělo dojít k růstu adopce kryptoměn až o 15,7%, přičemž právě noví účastníci v trhu pomohli udržet ceny kryptoměn na současných vysokých hodnotách. Nováčci podle průzkumu kupovali především Bitcoin a Ethereum. Více se dozvíte v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne