Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (25.7.): Predikce pro bitcoin, Nakamoto či Ripple  

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Šílené predikce pro Bitcoin: 42 tisíc do konce roku a milion v roce 2020?

Dan Morehead, zakladatel společnosti Pantera Capital, si myslí, že Bitcoin by mohl už do konce tohoto roku dosáhnout ceny 42 tisíc dolarů a v horizontu pár let může dokonce dojít až k ceně 356 000 USD. John McAfee je ještě mnohem větším optimistou. více se dočtete zde.

Šialené predikcie pre Bitcoin: 42 tisíc do konca roka a milión v roku 2020?

Jak je to s Librou? Oficiální partneři ještě neexistují, tvrdí VISA

Alfred F. Kelly mladší, který je generálním ředitelem společnosti VISA, prohlásil, že k Libře, tedy k plánované kryptoměně Facebooku, se oficiální formou ještě nepřidali žádné společnosti. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

Ako je to s Librou? Oficiálni partneri ešte neexistujú, tvrdí VISA

Ministr financí USA nevěří v budoucnost bitcoinu

Ministr financí Spojených států amerických Steven Mnuchin se s odstupem pár dní opět vyjádřil k bitcoinu a kryptoměnám. ,,O bitcoinu už za 10 let vůbec nebudeme mluvit. Mohu vás ujistit … respektive, vsadím se, že už ani za 5 či 6 let nebudu jako ministr financí muset mluvit o bitcoinu,” prohlásil. Pokud vás zajímá více, otevřete si tento článek.

Minister financií USA neverí v budúcnosť bitcoinu

VIDEO: Zaujalo nás: Bitcoin, Trump, Irán a krachující Deutsche Bank

Stále populárnější slovenský YouTube kanál Bitcoin – Investice do budoucnosti BFI přináší nový díl, ve kterém se jeho autor věnuje více důležitým tématům od kryptoměn přes postoj Íránu k těžbě kryptoměn, názory Donalda Trumpa a jeho vlády na Bitcoin, připravovanou kryptoměnu Facebooku Libra či Deutsche Bank, která je v obrovských problémech. Video si můžete prohlédnout zde.

VIDEO: Zaujalo nás: Bitcoin, Trump, Irán a krachujúca Deutche Bank

McAfee byl zadržen, ale je už na svobodě

Vypadá to tak, že John McAfee byl v Dominikánské republice před čtyřmi dny zadržen místní policií, ale dnes byl propuštěn na svobodu. Vyplývá to z jeho tweetu, který publikoval na svém oficiálním účtu. Kontroverzní IT odborník a propagátor kryptoměn, který je v exilu z důvodu, že v USA je obviněn z daňových zločinů, byl zadržen během toho, jak kotvil se svou lodí na severním pobřeží Dominikánské republiky. Na jeho jachtě v Puerto Plata měly orgány zadržet několik zbraní vysokého kalibru a různé vojenské rekvizity. (cointelegraph.com)

Ripple zvýšila ve druhém čtvrtletí zisky z prodeje XRP

Společnost Ripple, která stojí za kryptoměnou XRP, prodala ve druhém čtvrtletí letošního roku kryptoměnu XRP v celkové hodnotě 251 milionů dolarů. Z toho necelých 107 milionů dolarů bylo prodáno institucionálním investorům. V souhrnu tržby XRP mezi čtvrtletím vzrostly o přibližně 48%. V tomto čtvrtletí však plánuje Ripple snížit počet nabízených tokenů na prodej údajně z důvodu zvýšeného objemu obchodování. (cointelegraph.com)

Hlásí se další Satoshi Nakamoto!

Hlavní soudce sporu mezi rodinou zesnulého Davida Kleimana a Craigem Wrightem, v jehož rámci Kleimanovi žalují Wrighta, že Davidu Kleimanovi odcizil Bitcoin v hodnotě okolo 5 miliard dolarů, dostal dopis od člověka se jménem Debout Jurgen Etienne Guido, který tvrdí, že je skutečný zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

V rámci listu, který byl podán u federálního soudu na Floridě 22. července, Guido soudci Bruceovi Reinhartovi napsal: ,,Tímto písemně potvrzuji, že jsem skutečným a jediným tvůrcem Gene bloku bitcoinového blockchainu. Použil jsem přezdívku Satoshi Nakamoto a mail Satoshin@GMX.com na napsání a publikování Bitcoin whitepaper. “ (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

BITCOIN: Podle studie, kterou zveřejnil portál Coinmetrics, se množství Bitcoinu, které se “nepohnulo” ze svých adres v průběhu posledních 5 let, zvýšilo. K 19. červenci počet mincí, které splňují tuto podmínku, činil 3 847 859 BTC. Podle publikace to naznačuje, že Bitcoin se stále více stává držitelem hodnoty, než výměnným médiem.

Bitcoin & LIBRA: Podle průzkumu, který vypracovala společnost CivicScience, věří kryptoměně Libra více než bitcoinu jen 2% z 1799 dotázaných Američanů.

LIBRA: Německá finanční asociace Bürgerbewegung Finanzwende vypracovala studii, jejímž závěrem je, že kryptoměně Libra, kterou připravuje Facebook, nedůvěřuje až 71% Němců. Naopak její příchod vítá pouze 12% dotázaných respondentů. Průzkumu se zúčastnilo 2 093 respondentů.

NĚMECKO: Od příštího roku budou v Německu platit nová pravidla týkající se boje proti praní peněz. Součástí nich bude nařízení, které bude vyžadovat, aby společnosti, které obchodují s kryptoměnami, vlastnili licenci vydanou Federálním Kontrolním úřadem (BaFin). Média to považují za možnou překážku v inovaci tohoto sektoru.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin

Hned v úvodu týdne jsme vás informovali o tom, že Bitcoin Hashrate je velmi blízko k překonání magické hranice 100 kvintilion algoritmů hashrate za sekundu, což naznačuje, že zájem minerů o těžbu bitcoinu neustále roste. Naznačovat to však může i to, že do hry vstoupili nové ještě výkonnější ASIC mineři.

Zajímavě se k tématu Bitcoin ETF vyjádřil šéf Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Jay Clayton, který přiznal, že v této věci nastal výrazný pokrok. Zároveň však poznamenal, že ještě třeba dokončit mnoho práce. Bude tedy první Bitcoin ETF schválené už tento rok? To opravdu nevíme, ale pokud vás toto téma zajímá více, otevřete si náš článek.

Bitcoin podle českého odborníka na blockchain a kryptoměny Jaromíra Tesaře pozdě reaguje na měnící se prostředí a to je jeho velkou slabinou. Tak nějak se vyjádřil v našem rozhovoru, ve kterém jsme se věnovali tématu hrozby centralizace bitcoinu a rozdílem mezi Proof of Work a Proof of Stake. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Rozhovor: J. Tesař: Slabinou Bitcoinu je neschopnosť včas reagovať na meniace sa prostredie

Dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami bude podle generálního ředitele BlockStreamu Adama Backa neustále stoupat až k hranici 90 procent, což bude nadále více a více ochromovat altcoiny. Podrobněji jsme se jeho názoru věnovali zde.

Populární kryptoměnový analytik PlanB na Twitteru naznačil, že existuje jasná souvislost mezi mining difficulty (obtížností těžby bitcoinu) a jeho cenou. Myslí si, že do roku 2021 se cena bitcoinu dostane nad 30 tisíc dolarů. Podrobnější jsme téma shrnuli zde.

Může americká vláda zakázat Bitcoin? Tržní analytik Tom Lee si myslí, že ano. Administrativa Donalda Trumpa je podle něj nevyzpytatelná, což naznačila návrhem zákona na zákaz elektronických cigaret.

Trochu statistiky k bitcoinu na závěr – společnost BitcoinEconomics.io zpracovala analýzu a uvedla, že Bitcoinoví investoři se z historického pohledu dostali do zisku nejpozději do 1 335 dní.

Altcoiny

Tradičně hodně se mluvilo o kryptoměně Facebooku Libra. Dozvěděli jsme se, že Facebook ji plánuje spustit v druhé polovině roku 2020. Také víme, že by měla být krytá cennými komoditami a košem předních světových fiatových měn včetně dolaru, eura, japonského jenu, ale ne čínského juanu. A dozvěděli jsme se také to, že Německo a Francie se staví vůči Libře velmi negativně a jejich zákonodárci se budou zřejmě snažit o to, aby v těchto zemích nebyla povolena.

Hlavní odborník na kryptoměny portálu Quora Marius Kramer vypracoval článek, ve kterém jmenoval čtyři altcoiny mimo současnou první desítku kryptoměn podle tržní kapitalizace, které mají největší šanci dostát se do ní v průběhu příštích 12 měsíců. Několik z nich vás pravděpodobně překvapí. Více v článku.

Quora: 4 kryptomeny mimo TOP10 so šancou dostať sa do prvej desiatky

Tři zajímavé altcoiny – NEO, EOS a TRON čekají v nejbližší době významné aktualizace. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Šéf společnosti Ripple Brad Garlinghouse odmítl tvrzení, že Ripple manipuluje s cenou XRP a má negativní vliv na její hodnotu. Prohlásil, že jelikož Ripple drží nejvíce XRP ze všech investorů, je právě Ripple tou entitou, které nejvíce záleží na tom, aby hodnota XRP rostla.

Měli byste také vědět …

 • Pokud přijde ekonomická recese, podle studie investiční platfomy eToro budou mít zejména mileniálové sklon k investování do kryptoměn. Více se dočtete zde.
 • Vliv na cenu altcoinů by mohlo mít spuštění americké verze burzy Binance s označením Binance US. Stát by se tak mělo již brzy.
 • SWIFT, která realizuje většinu mezinárodních transakcí, si myslí, že kryptoměny jsou nestabilní a zbytečné. Za možnou konkurenci, ale jen krátkodobě, považuje kryptoměnu Libra od Facebooku.
 • Šéf Twitteru Jack Dorsey popřel, že by Twitter připravoval vlastní kryptoměnu a potvrdil, že je fanouškem Bitcoinu.
 • Finanční investiční gigant Charles Schwab se zatím o kryptoměny nezajímá. Zdá se, že trh s kryptoměnami pro správce přes 3,2 bilionu dolarů je ještě velmi malý a rizkový.
 • Výrazný úspěch dosáhl decentralizovaný prohlížeč Brave, který se na japonském trhu dostal na Google Play již před prohlížečem Chroome od Google.
 • Čínská centrální banka je mnohem dál, než ostatně světové centrální banky pokud jde o kryptoměny a technologii blockchain. Řekl to šéf společnosti Circle Jeremy Allaire
 • Zájem o futures trading na burze Binance je obrovský přesto, že je zatím jen v testovacím provozu
 • Americká burza Gemini se chystá nabízet vlastní custody řešení úschovy kryptoměn pro institucionální investory.
 • Nejvíce registrovaných kryptoměnových směnáren a burz je v Evropské unii. Pokud vás zajímá toto téma podrobněji, klikněte sem.
 • Směnárna Coinbase zvažuje, že vytvoří vlastní platformu pro IEO a STO.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (14.9.): Ban na Bitcoin, milníky pro altcoiny a problémy Libry 

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Rozhovor: J. Tesař: Slabinou Bitcoinu je neschopnost včas reagovat na měnící se prostředí

Nekončící polemika o tom zda je Bitcoin jedinou opravdovou kryptoměnou, nebo jej nahradí v budoucnu lepší, která je technologicky dál, než současný král trhu, nás motivovala oslovit ohledně tohoto tématu odborníka na technologii blockchain a kryptoměna Jaromíra Tesaře. Povídali jsme si nejen o úskalích bitcoinu, mining poolech, které podle Jaromíra ohrožují decentralizaci a bezpečnost bitcoinu, ale také o jeho pohledu na to, proč je Proof of Stake lepším řešením, než koncept Proof of Work, který využívá Bitcoin. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Rozhovor: J. Tesař: Slabinou Bitcoinu je neschopnosť včas reagovať na meniace sa prostredie

Trump může zakázat i Bitcoin, upozorňuje Lee

Zakladatel analytické společnosti Fundstrat Tom Lee, který je častokrát citovaným zdrojem pokud jde o cenu bitcoinu, si myslí, že poslední rozhodnutí administrativy prezidenta Donalda Trumpa může mít dalekosáhlé následky a teoreticky může vést až k zákazu bitcoinu či jiných kryptoměn. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Trump môže zakázať aj Bitcoin, varuje Tom Lee

3 přední altcoiny čekají významné aktualizace

Trojici předních kryptoměn EOS, Tron a NEO čekají v příštích týdnech důležité milníky, na které upozornil portál Cointelegraph. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali zde.

3 popredné altcoiny čoskoro čakajú významné aktualizácie

Kryptoměně Libra od Facebooku se postavilo i Německo

Zatímco včera jsme vás informovali o tom, že proti připravované kryptoměně Libra od Facebooku je ministr financí Francie Bruno Le Maire, dnes v podobném znění můžeme konstatovat, že rovnaný názor zastávají i němečtí zákonodárci. Thomas Heilmann, který je zodpovědný za blockchainovu politiku v Bavorsku uvedl, že Německo nepovolí žádné stablecoiny, které budou kontrolovány soukromou společností. Takový stablecoin by podle něj mohl znamenat pro obyvatele Evropské unie velké riziko a mohl by ohrožovat finanční stabilitu, či dokonce suverenitu evropských států. (cointelegraph.com)

Cash App testuje obchodování s akciemi

Aplikace Cash App, za kterou stojí společnost Square, jejíž šéf Jack Dorsey jako velký bitcoinový fanoušek financuje i vývoj krypotměnové aplikace Square Crypto, testuje novou funkci, která umožňuje uživatelům této aplikace kupovat a prodávat akcie za nulové poplatky. Cash App je oblíbenou aplikací i z důvodu možnosti nákupu a prodeje bitcoinu. Má však určitá omezení jako například maximální limit 10 tisíc dolarů týdně při nákupu BTC či delší doby transakcí.(Cointelegraph.com)

Novinky z Venezuely potvrzují zájem o kryptoměny

Obrovskou hyperinflací a politickou krizí zmítaná Venezuela jasně demonstruje, že v době krize je Bitcoin atraktivním atriklem pro mnohé investory i v řadách běžných lidí. Potvrzují to čerstvé zprávy z této země, podle kterých venezuelská banka naznačila, že by mohla začít nabízet kryptoměnovou peněženku nejen pro národní kontroverzní kryptoměnu Petro, která je produktem prezidenta Madura, ale i pro jiné tokeny. Mezitím obchodování s Bitcoin dosahuje ve Venezuele neustále nové rekordní objemy a po několika neúspěšných pokusech se ve Venezuele podařilo 10. září spustit i první bitcoinový bankomat. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články  sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

EOS

3 přední altcoiny brzy čekají významné aktualizace

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

eos-tron-neo

Trojici předních kryptoměn EOS, Tron a NEO čekají v příštích týdnech důležité milníky, na které upozornil portál Cointelegraph.

EOS

EOS se 23. září dočká svého prvního hardforku. Sedmá největší kryptoměna realizuje upgrade svého konsensu a aktivuje eos, což povede ke zlepšení v bezpečnosti a škálovatelnosti a zjednodušení realizace budoucích hardforků. S prvním hardforkem sítě, který povede k tomu, že zdrojový kód blockchainu se rozdělí do dvou samostatných síti, souhlasilo 29 z 30 největších producentů bloků EOS.

Tron

Tron (TRX) brzy vydá aktualizaci Sun Network, která byla oficiálně spuštěna 11. srpna. Sun Network je sidechainové řešení pro neomezenou kapacitu škálování sítě Tron. Decentralizovaným aplikacím (Dapps) umožňuje spotřebovávat méně energie a pracovat v bezpečnějším a efektivnějším prostředí. Spotřeba na vedlejší síti, tedy Sun Network, by měla zajistit stonásobně nižší spotřebu energie, což podle Tronu povede k výraznému nárůstu počtu decentralizovaných aplikaci na Tron blockchainu.

NEO

Podle tržní kapitalizace v současnosti dvacátou největší kryptoměnu na trhu NEO čeká významný upgrade na NEO 3.0. Konkrétní datum, kdy by se tak mělo stát nebyl uveden, ale oznámené bylo, že se tak stane ve druhém čtvrtletí 2020. Nová vylepšená verze NEO by měla být spuštěna jako zcela nová blockchainová síť, ve které budou muset uživatelé vyměnit své stávající tokeny za nové . Tato aktualizace je podle vývojáře NEO Erika Zhanga nezbytná, protože množství vylepšeních nebude kompatibilních se současným blockchainem. Mezi ně patří levnější transakce, implementace smart kontraktů a rychlejší blockchain pomocí jednotného transakčního modelu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Trump může zakázat i Bitcoin, varuje Tom Lee

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

trump-bitcoin

Zakladatel analytické společnosti Fundstrat Tom Lee, který je častokrát citovaným zdrojem pokud jde o cenu bitcoinu, si myslí, že poslední rozhodnutí administrativy prezidenta Donalda Trumpa může mít dalekosáhlé následky a teoreticky může vést až k zákazu bitcoinu či jiných kryptoměn.

Lee takto reagoval na skutečnost, že Trump plánuje zavést zákon, kterým by zakázal ochucené elektronické cigarety, což může mít nejen ekonomické ale i politické důsledky. Tímto rozhodnutím v podstatě Trump podle Leeho naznačil, že je schopen zakázat cokoli včetně bitcoinu.

,,Úplně to nesouvisí s tématem, ale ukazuje to, že Bílý Dům může zakázat cokoli. A může dát ban i na Bitcoin. Nikdo to neočekává. Ale současná administrativa Bílého domu ukazuje, že neexistuje nic, do čeho by nemohla zasáhnout,” napsal Lee na Twitteru, kde se také ztotožnil s názorem, že Trump by mohl přistoupit k zákazu bitcoinu například v momentě, kdy by jeho cena dosáhla 100 tisíc dolarů a to jednoduše z důvodu, že by v něm viděl hrozbu.

USA by nebyly první zemí

K zákazu bitcoinu třeba samozřejmě poznamenat, že Bitcoin ve skutečnosti nejde zakázat, respektive zničit, protože žádná vláda nad jeho funkčností nemá kontrolu. Mnohé země k určitým omezením kryptoměn již v minulosti přistoupili, ale ve své snaze neuspěli. Například indická vláda držení kryptoměn kriminalizuje, v Číně je oficiálně obchodování s kryptoměnami zakázáno. Stejně jsou nelegální BTC transakce v Bolívii, Ekvádoru či Kolumbii. Samotnou existenci bitcoinu to však neovlivnilo. Na druhou stranu ale třeba přiznat, že případný zákaz obchodování bitcoinu v USA by mohl mít na jeho cenu pravděpodobně velmi negativní vliv a to minimálně z krátkodobého hlediska.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Rozhovor: J. Tesař: Slabinou Bitcoinu je neschopnost včasně reagovat na měnící se prostředí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

rozhovor-tesar

Nekončící polemika o tom zda je Bitcoin jedinou opravdovou kryptoměnou, nebo jej nahradí v budoucnu lepší kryptoměna (altcoin), který je technologicky dál, než současný král, nás motivovala oslovit ohledně tohoto tématu odborníka na technologii blockchain a kryptoměny Jaromíra Tesaře ze skupiny AOGaS. Povídali jsme se nejen o úskalích bitcoinu, mining poolech, které podle Jaromíra ohrožují decentralizaci a bezpečnost bitcoinu, ale také o jeho pohledu na to, proč je Proof of Stake lepším řešením, než koncept Proof of Work, který využívá bitcoin.

Sdílíte s Jaromírem podobný názor, nebo to vidíte jinak? Neváhejte článek komentovat.

Decentralizovanost, škálovatelnost a bezpečnost – to jsou jakési tři základní body, které by měla naplnit “dokonalá” kryptoměna. Když čtu tvé příspěvky v komunitních fórech o kryptoměnách, vyčítáš bitcoinu a konceptu Proof of Work zejména to, že selhává v decentralizovanosti, protože velkých mining poolů není ani 10 a jak si sám upozornil, samotný Bitmain disponuje skrz své pooly BTC.com a Antpool přes 30% Hashrate. Pokud bychom tedy trochu zakonspirovali, mohli bychom tvrdit, že pokud by se Bitmain dohodl ještě s provozovatelem jednoho velkého poolu, mohl by teoreticky přepsat historii transakcí. O něčem takovém se dokonce spekulovalo po hacku Binance. Vím tedy, že tuto věc bitcoinu pravidelně vyčítáš a vidíš v tom jeho velkou slabinu. Chtěl bych tě však požádat, aby si našim čtenářům vysvětlil, jak se bitcoinová komunita a hlavně vývojáři snaží tento problém řešit, tedy dosáhnout větší decentralizovanost těžby (a následně doplň tvůj názor, zda jim dáváš šanci).

Decentralizace, škálovatelnost a bezpečnost je takzvané blockchain trilema a ve zkratce se dá říct, že se hledá řešení jak dosáhnout vysoké úrovně ve všech třech bodech. V distribuovaných sítích platí, že decentralizace je významná součástí bezpečnosti.

Decentralizace se dá chápat také jako rozložení práva pro utvoření konsensu na maximální možný počet účastníků a zabezpečení proti vzniku jednotlivců se silným právem rozhodovat. Utvořit blok má v současnosti zpravidla jedna náhodně vybraná entita a ostatní nody blok buďto akceptují, nebo ho odmítnou. Ideální případ je, když se na produkci bloků i kontrole podílí všichni účastníci.

Lidé si často mylně myslí, že vysoký hashrate zaručuje neprůstřelnou bezpečnost protokolu. Není tomu tak, existuje celá řada možných vektorů útoků třeba na síťové úrovni a šance na ně se mění v čase. Pokud roste hashrate, přestává se těžba v některých regionech vyplácet. To máme regionální centralizaci těžby. Pokud se hashrate stýká do několika málo čínských poolů, mluvíme o kritických místech selhání. Takže pokud se Bitmain dohodne s dalším pool operátorem, nebo se dvěma, mohou si teoreticky dělat co chtějí. Ale pozor, historii mohou přepisovat doslova jen pár bloků zpět. Jít do hloubky moc nemohou, neboť by těžko doháněly paralelní konkurenční větev. To by si museli útočníci ještě pomoc třeba vhodným načasováním po aktualizaci náročnosti těžby a alespoň krátkodobým odstřižením či zneužitím konkurenčního hashrate, což je díky centralizaci možné. 

Rozvětvení jsou v blockchainu nechtěnou záležitostí, neboť se zahazují transakce. Právo vybrat si větev, na které se bude pokračovat je pro pooly také velká a potenciálně zneužitelná výhoda. Mnohem větší riziko je ale potenciální cenzura transakcí. 

Využití externího zdroje má kromě výhod i své nevýhody, neboť někdo s velkým balíkem fiatu může lehce získat nějakou moc. Třeba založit obrovský pool a dále vyřazovat menší hráče. Nebo koupit Bitmain se všemi technologiemi, vyrobit nový výkonnější ASIC a ten neprodávat veřejně. Možností je mnoho. Externí zdroje či činitelé se dají do značné míry monopolizovat.

Jakmile jsou v decentralizovaném systému kritická místa selhání, nedá se nikdy mluvit o bezpečném řešení. Malý počet pool operátorů je v současnosti asi největší problém. Řešení je zatím v nedohlednu. Existují snahy dát právo výběru transakcí menším těžařům přes konkurenční protokoly BetterHash a Stratum 2. Bohužel, menší těžaři mizí a vše se přesouvá do hal, které stejně často vlastní sami pooly. Důvěryhodné informace o tom, kolik pooly mají vlastního hashrate nemáme. Otázka tedy je, komu se to právo vlastně dává. Ale nechci to odsuzovat hned na začátku. Jsem rád, že se konečně po letech něco děje. Ale i kdyby se tyhle protokoly nasadili, ve finále to jen ubere nějaká práva poolům, které nadále zůstanou slabinou systému. Lepší řešení se nedá bez radikálního zásahu do protokolu udělat, neboť PoW funguje na principu silnějšího v otevřené soutěži s nízkým prvkem náhody. 

Vlastníci mining poolů si jistě dobře uvědomují, že pokud by se snažili takto hrubě zasáhnout do bitcoinu, ohrozili by tím jeho důvěryhodnost. A tím pádem by ohrozili celé své podnikání. Není to dostatečně silný argument, že se nemusíme této možnosti obávat?

Teoreticky ano, prakticky ne. Pokud máme šanci byť teoretickou možnost útoku eliminovat, musíme to udělat. V historii jakákoliv forma centralizace selhala a to se bavíme o 19. století. U PoW to vidíme znovu. Je potřeba si uvědomit, že pokud bude nějaký distribuovaný protokol páteří finančního světa, tlaky na něj budou obrovské a útoky mnohem propracovanější. Pool operátoři jsou jen lidé a ti mohou začít sledovat své zájmy a bez ohledu na incentivy a podporovat vybrané transakce. Nebo je k tomu může někdo přinutit, či tajně převzít celý pool i s halami. Teď můžeme zabřednout do nekonečných teoretických úvah, co by kdyby. Nemá to cenu, protože nevíme kdy k tomu dojde a v jakém stavu decentralizace síť bude. Problém je, že jsme na úrovni protokolu nedokázali eliminovat tento typ útoku. Pokud by tomu tak bylo, nemuseli bychom vůbec teoretizovat. Z pohledu útoku můžete mít otevřená vrátka, můžete se je snažit co nejvíce zavřít, nebo je vůbec nemít. Bitcoin má vrátka doširoka otevřená, místo aby se snažil je vůbec nemít. Snáze se útočí na 10 lidí či míst, než na tisíce či miliony. 

Největší slabinou Bitcoinu je dle mého názoru neschopnost včasně a adekvátně reagovat na měnící se externí prostředí, tedy potažmo o něco lepší decentralizované řízení projektu. Rozšířený názor, že Bitcoin raději nebudeme moc měnit, abychom ho náhodou nerozbili a budeme tomu dokonce říkat feature je z pohledu IT dost mimo. Alespoň minimální údržba je vždy nutná. Externí prostředí protokolu se neustále mění. Přicházejí noví lidé a mají vyšší nároky na vlastnosti a škálovatelnost, zvyšuje se propustnost TCP/IP sítě, zastarávají šifry a vznikají nové kryptografické nástroje, nebo nepřirozeně roste hashrate a síť se centralizuje. Bez reakce na změny protokol zastarává a konkurence výhody určitě využije. Nebo nějaký útočník. 

Lidé vždy využívali tu nejlepší dostupnou technologii. Historicky tomu vždy tak bylo a není znám jediný případ, kdy by masa lpěla na starší technologii. Bitcoin musí tento princip dodržet jestli se má více adoptovat a reálně používat. Lidé nebudou na sílu jezdit v Trabantu, pokud mají k dispozici Mercedes.

Bitcoin má za sebou skvělý příběh, který nemá žádná jiná kryptoměna. Tkví v jeho záhadném zakladateli Satoshi Nakamoto, o kterém jsme od roku 2011 nic neslyšeli. A právě proto, že ho komunita považuje za jakéhosi ducha bez totožnosti, který je možná už i mrtvý, je Bitcoin považován za kryptoměnu celé komunity, která nemá svého vůdce. Na peněženkách Nakamota však zůstalo množství BTC (odhaduje se 700 000), což je nesmírně mnoho vzhledem k tomu, že se jich vytěžilo pouze necelých 18 milionů (z čehož údajně s třemi miliony už vůbec nepohneme). Neexistuje však podle tebe alespoň malé riziko, že Nakamoto, nemusí to být jen jeden člověk, může někdy v budoucnu začít hýbat svými bitcoiny? Co by to podle tebe znamenalo pro Bitcoin a jeho příběh? Mohlo by ho to ohrozit důvěru lidí v Bitcoin?

Bitcoinová komunita vždy ráda mluví o každé vlastnosti jako o nepřekonatelné výhodě. Ono to prostě může být tak, že podobné pokusy o vytvoření alternativní měny v historii skončili zatčením autorů. Takže Satoshi se zkrátka vypařil, aby nebyl zatčen a odsouzen. Za každým protokolem a jeho údržbou vždy stojí konkrétní lidé a nemá smysl si hrát na nějakou anonymitu. Stejně každý ví, kdo nyní Bitcoin udržuje a má práva ke vložení změn do zdrojového kódu. Co se týče těch zamčených mincí, tak se to asi zbytečně řeší. Nikdo soudný to neprodá najednou a i kdyby se tak stalo, aspoň by nováčci mohli levně nakupovat. Určitá hrozba to je a dobře to nevypadá, ale osobně to až tak neřeším. 

Pár dní zpět se Cointelegraph ptal odborníků, co se musí stát, aby lidé adoptovali krypto a Joshua Ashley řekla, že lidé musí krypto projekty vnímat jako běžné technologické společnosti. Ne jako něco tajemného, co vzniká někde v garáži a nikdo přesně neví jak. Tohle má něco do sebe. Satoshiho zmizení mohlo Bitcoinu na začátku pomoc a navodit roušku tajemství, ale nyní jednoznačný lídr možná trochu chybí a my sledujeme forky projektu, různé půtky a názorové přestřelky v přímém přenosu. Podívejte se, co pro Cardano dělá Charles Hoskinson. Jezdí po světě, ptá se co lidé i státníci od krypta očekávají a potřebují. Uzavřel už 4 dohody o spolupráci v rozvojových zemích. Spolupracuje s vládami a regulátory po celém světě a ptá se třeba na to, jaká míra soukromí je adekvátní. Dělá AMA skoro každé dva týdny, takže komunita přesně ví, co se děje a kam budování protokolu směřuje. Ve fázi, kdy se krypto zakazovat nebude a spíše se řeší forma spolupráce je lídr, či nějaká oficiální nadace spíše výhodou, než nevýhodou. Ale to je věc názoru. Je tu rozhodně dost prostoru také pro punk projekty.

Některé banky používají převlečené Ethereum a Ripple, jediný Bitcoin nakupují jako komoditu kvůli profitu místo toho, aby ho nadále nějak využívaly. Kdyby za sebou Ripple neměl reálnou fintech společnost, nikdy by se do bank nedostal. Lidé se obecně cizího a neznámého bojí. Naopak mají rádi lídry a otevřenost. O Charlesovi se někdy mluví jako o Stevu Jobsovi v kryptu. 

Předchozí otázku jsem položil hlavně z důvodu, že altcoinům mnozí vyčítají především to, že jsou to v podstatě produkty nějaké firmy a tedy centralizované. I tvé oblíbené Cardano má jasného lídra – Charlese Hoskinsona. Mám na mysli hlavně to, že zatímco týmy stojící za vývojem Cardano (nebo jiného altcoinu) budou disponovat stále značnou částí coinu, nebo bude mít jasné lídry, tak se daný produkt nezbaví nálepky, že je v moci určité konkrétní skupiny. V tomto prostě altcoiny nemohou (zatím) s Bitcoinem soupeřit …

Je nesmysl propojovat decentralizaci protokolu s týmem, který ho vyvíjí. Jak už jsem řekl výše, za každým protokolem stojí nějací vývojáři a je jedno, jestli je to skupina v garáži, několik osamělých vlků, nebo oficiální nezisková nadace, jak tomu většinou u kryptoprojektů bývá. V běžném světě má každý IT projekt lídra, nebo skupinu odpovědných lidí. To je fenomén, který v kryptu nechceme, ale zatím jsme se ho nezbavili. Důležité je, aby byl protokol ve veřejném repozitáři a vše bylo zcela transparentní. Snahou týmu by mělo být vybudovat nějaký demokratický systém, přes který se bude rozhodovat o důležitých změnách protokolu, systém financování údržby a dalšího rozvoje atd. Protokol a jeho vývoj musí patřit komunitě, ne tajemnému týmu a úzké skupině těžařů, kteří mohou prosazovat své ekonomické zájmy, nikoliv zájmy uživatelů. Tohle je těžký úkol a ne všichni uživatelé budou mít o toto právo zájem. Skutečně decentralizovaný projekt musí mít decentralizovanou také tuto část, nejen protokol. Jinak je to s trochou nadsázky stále jen decentralizovaná hračka v rukou několika jednotlivců. Věci se na tomto světě nedějí sami od sebe a vždy někdo rozhoduje a běh událostí ovlivňuje dle svých potřeb. Všimněte si, že se stále dokola bavíme o rozložení síl.

Zkusme jeden příklad. Má se do Bitcoinu implementovat soukromí? Určitě se najdou důvody pro i proti a komunitu to rozdělí. Soukromí může znamenat zákaz v některých zemích a menší potenciál pumpování ceny. Kdo má o tomhle rozhodnout? Vývojáři a posléze majoritní těžaři, nebo se změna dotkne všech uživatelů a ti by měli mít šanci se vyjádřit? 

Pojďme na Cardano. Existuje 45B ADA mincí. Financování projektu proběhlo přes prodej přibližně 26B ADA. 5B ADA si rozdělili 3 nezávislé entity. Vývojový tým IOHK (R&D), Emurgo a Cardano Foundation. Přibližně 14B ADA bude použito jako odměna za vytěžené bloky v prvních letech běhu sítě.

Nemám problém s tím, že týmy Cardana mince drží a fakt, že toho podvodné projekty zneužili je problém těchto projektů. Nedá se to zobecňovat na všechny. Tým potřebuje část mincí prodat na začátku a za to slíbí, že něco dodá. Jde to udělat nějak jinak? Pokud tým protokol teprve vyvíjí a chce ho nasadit později, nemůže logicky protokol mince generovat. Vznik Bitcoinu byl jiný. Protokol udělal na koleni malý tým nebo jednotlivec a poté se ztratil ze světa. Emise mincí je proto zabuduvaná do protokolu. Fáze financování neproběhla, respektive proběhla tak, že si Satoshi na začátku sám těžil pro sebe. Je to tedy vlastně dost podobné. Satoshi chtěl protokol hlavně rychle dodat a některé věci nedomyslel do konce. To, co komunita vidí jako výhodu, může být viděno také jako nevýhoda.

Tým Cardana poctivě zkoumá každý jednotlivý aspekt protokolu, kryptografii, ledger, design síťového protokolu, možnosti decentralizované aktualizací klientů, teorii her a incentivy, konsensus a další věci. Na vše má studie, které procházejí review, takže teď ví, jaké je nejlepší dosažitelné řešení každé části. Review neznamená, že to tým vystaví na síť a čeká na komentáře. Review znamená, že studii vezmete na konferenci a ukáže lidem, kteří vás nemají rádi a chtějí vám práci co nejvíce rozdupat. Vy pak tuto studii obhájíte, nebo na základě konstruktivní kritiky přepíšete. Až poté se pustíte do programování. Protokol se budeje tak, jako se mají budovat mission-critical systémy. Na týmu Cardana je úžasné, že pokud se jim nějaký kus kódu nepovede, nebojí se ho zahodit a začít od znovu, poučeni z minulých nezdarů. Tenhle konfort Satoshi rozhodně neměl. Jeden z důvodů je právě nedostatek financování a nejspíš i času. Globální distribuovaná a decentralizovaná síť s potenciálem tvořit páteř finančního systému musí být to nejlepší, čeho jsme schopni jako lidé dosáhnout. Tohle budeme nadále neustále vylepšovat a protokol s tím musí počítat. Budování takového protokolu vyžaduje čas a je zapotřebí využít nejlepší lidi, které na to máme z každého jednotlivého oboru a to stojí peníze. Tento přístup mi přijde zcela adekvátní k tomu, co se buduje.

Rozhovor o situácii altcoinov s J. Tesařom: Väčšina si pád na dno zaslúži

Zkus našim čtenářům vysvětlit, proč je podle tebe Proof of Stake lepší koncept než Proof of Work.

Obecně se věří, že bezpečnost Bitcoinu tkví hlavně ve výpočetní náročnosti vytvořit blok. Potíž je, že protokol Bitcoinu si sám nedokáže decentralizaci pohlídat a klidně bude akceptovat bloky od jedné entity stále dokola. To by nevadilo, kdyby dále díky vysokému hashrate neselhává náhodný výběr nodu s právem blok vytěžit, neboť výčet poolů je nízký a díky síťové latenci má Čína určitou nezanedbatelnou výhodu. 

Lze vysokou bezpečnost dosáhnout přes vysokou míru decentralizace? Jednoznačně ano a v tomhle může být PoS lepší než PoW. Z pohledu nezměnitelnosti ledgeru, který je distribuovaný na mnoha nodech, jsou důležité hlavně podmínky vzniku nového bloku, tedy životaschopnost protokolu. V PoS je možné docílit toho, že jednotlivé nody akceptují jen takové bloky, které vznikly decentralizovaně a podle pravidel. Bitcoin si hlídá v podstatě jediné pravidlo a to je důkaz odvedené práce. To je z pohledu decentralizace nedostatečné. Víte jaká je nejlepší ochrana proti dvojímu utracení mince? Vyhnout se náhodnému větvení blockchainu, tedy soutěži o nejrychlejší vytěžení bloku. Takto na to jde Algorand a svým způsobem také Cardano. Takže proti sobě stojí PoW, kde je těžké blok vytvořit, ale když to přes externí zdroje dokážete, protokol ho slepě akceptuje, a PoS, který si sám hlídá, kdy jaký blok akceptuje a za jakých podmínek. Co je více bezpečné?

Pojďme se podívat, jak to PoS Cardana jménem Ouroboros dělá. PoW hraje významnou roli také ve výběru náhodného nodu s právem vyprodukovat blok. Na to je potřeba 10 minut. Co kdyby se prvek náhody implementoval přes pokročilou kryptografii přímo do protokolu? Výběr by se nám smrsknul z minut na vteřiny. 

Cardano využívá kryptografické technologie Verifiable Random Function (VRF), přes kterou node zjistí, že získal právo produkce bloku. Vstupy funkce jsou snapshot stakovaných mincí v daném čase v historii ledgeru, náhodný seed, k jehož vygenerování přispívá každý jednotlivý node metodou opakovaného hození si mincí, veřejný klíč nodu, ID slotu a další věci. VRF je tak schopné vygenerovat náhodné číslo, které každému nodu těsně před potenciálním získáním práva k produkci bloku jednoznačně odpoví na otázku: mám já nyní v tomto časovém slotu právo produkovat blok? Žádný node, ani ostatní nody nebo kdokoliv jiný, nemá šanci dopředu zjistit jaký node právo získá. Protokol má tuto informaci v sobě v zašifrované podobě a dešifrovat ji může pouze node s daným veřejným klíčem, který na to má aktuálně právo. Představit si to můžete také tak, že se v daném slotu vytvoří unikátní klíč, jež umožní vytěžit blok pro konkrétní veřejný klíč. Získáním práva node dostane také určité ověřovací číslo, které slouží jako vstup pro ověření toho, že node toto právo získal. Všechny ostatní nody tak mohou ověřit, že node nabízející blok v daném slotu měl skutečně právo blok produkovat. Vytvoření bloku mj. spočívá v podpisu privátním klíčem a vložením ověřovacího čísla. Privátní klíč se po podepsání bloku zahazuje a vygeneruje se nový. Využívá se dalšího kryptografického nástroj Key Evolving Signature, který umožní měnit privátní klíč a zachovat stejný veřejný. Elegantní na tomto řešení je, že není potřeba velkého počtu posílaných zpráv mezi nody při uzavírání konsensu, jak to můžeme vidět u běžného BFT řešení. Node získá právo blok vytvořit, učiní to a poté blok jednoduše propaguje. Ostatní nody ověří právo i transakce a poté blok akceptují, nebo ne. Výhoda je, že nody mezi sebou nesoutěží, což eliminuje znevýhodňování lokace nodu z pohledu latence sítě. Hodně jsem to zjednodušil. Kdo by chtěl více detailů, v naši Cardano FB skupině je najde. 

V konsensu jsou a budou další ochranné mechanismy. Důležité je, že i když je pro podvodníka snadné vytvořit nějaký blok, je nemožné tento podvodný blok většinově prosadit do ledgeru při utváření konsensu. Podvodník nemá šanci blok správně podepsat a vložit ověřovací číslo. Ostatní nody podvodný blok jednoduše neakceptují a je snadné to poznat, neboť vše důležité pro ověření je v samotném ledgeru. Je matematicky dokázáno, že na podvod je potřeba disponovat s více jak 50 % mincí, takže Cardano PoS Ouroboros je stejně bezpečný, ne-li více, než PoW Bitcoinu. Míru decentralizace Cardana ovlivňuje distribuce ADA mincí, které mohou uživatelé delegovat vybranému poolu. Na decentralizaci tak dohlíží každý jednotlivý uživatel sítě, pokud má zájem. Tohle je ideální rozložení práv pro utvoření konsensu, neboť s vyšší distribucí mincí se rozmělňuje i právo konsensuální a v případě Cardana také právo hlasovací, co se týče řízení projektu. 

Incentivy protokolu budou nastaveny tak, že uživatelům se vyplatí delegovat mince ne tomu největšímu existujícímu poolu, ale spíše nějakému středně velikému či menšímu. Protokol sám tak podněcuje vznik velkého množství poolů, kterých by mělo být dle očekávání asi 1000. Pool si může založit každý uživatel. PoS je tak i více otevřený, než PoW, kde vás účast na konsensu přijde draho a možná vás to finančně zruinuje. Vlastnictvím BTC nemáte šanci podílet se na decentralizaci sítě. Pokud máte ADA, tak za to můžete dokonce dostat odměnu spolu s poolem, kterému mince delegujete. To dále pomůže distribuci mincí menším hráčům. Vlastní pool si může lehce a levně založit nějaká lokální skupina. Bude-li to levné, bude decentralizace růst a s tím i bezpečnost. 

Jelikož PoS dokáže vyprodukovat blok v řádech vteřin, je také přirozeně schopen lépe škálovat. Díky většímu počtu transakcí v PoS mohou být transakční poplatky menší než u PoW a stále bude dost na odměny. Nehrozí tak, že transakční poplatky půjdou na dolarové položky. Tým Cardana se vypořádal s dalším problémem a to je decentralizovaný čas a možnost protokolu synchronizovat se na základě jednotného vnímání času všemi nody. To pomůže vytvořit sharding, tedy uzavírat několik paralelních konsensů, které půjde synchronizovat a dodržet tak jednotný globální stav napříč shardy. Tohle škálování posune hodně nahoru. 

Cardano bude více decentralizované a stejně či více bezpečné než Bitcoin. K tomu všemu bude lépe škálovat. Pokud chceme používat globální sound money, potřebujeme protokol, který bude globálně škálovat a zachová si vysokou míru bezpečnosti a decentralizace. Cardano tento požadavek brzy naplní.

Děkujeme za rozhovor.

Jaromír TesařaogasJaromír Tesař, člen AOGaS Zone
Jsme 1. altcoinová komunita v České a Slovenské republice, jsme experti na fundamentální analýzy, máme za sebou skupinové spoluúčastí v ICO pre-sale! Členům dodáváme kvalitní a ověřené informace, které při vhodné investici přinášejí atraktivní zisky.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (13.9.): Nadějné altcoiny, Libra, Ripple a Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kryptomeny

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Quora: 4 kryptoměny mimo TOP10 s šancí dostat se do první desítky

Hlavní odborník na kryptoměny a blockchain na populární stránce Quora, Marius Kramer, publikoval článek, ve kterém jmenoval čtyři kryptoměny mimo současné první desítky tržní kapitalizace, které mají podle něj největší šanci dostat se příští rok do elitní TOP10. Ke každému altcoinu přidělil pravděpodobnost úspěchu dostat se do TOP10 a také základní fundament, který by mu k tomu měl dopomoci. Kromě čtyřky, která má podle něj největší šanci, uvedl také seznam dalších kryptoměn, které by mohly také v příštích 12 měsících uspět. Celý článek si můžete přečíst zde.

Quora: 4 kryptomeny mimo TOP10 so šancou dostať sa do prvej desiatky

Libra od Facebooku v druhé polovině roku 2020

Vedoucí neziskové organizace Libra Association Bertrand Perez v rozhovoru pro francouzský zpravodajský časopis Les Echos prozradil, že Facebook má v úmyslu uvést na trh kryptoměnu Libra v druhé polovině roku 2020. Podrobnosti se dočtete zde.

Libra od Facebooku v druhej polovici roka 2020

Garlinghouse: Ripple má největší zájem na úspěchu XRP

Brad Garlinghouse, šéf společnosti Ripple, která stojí za třetí nejhodnotnější kryptoměnou podle tržní kapitalizace – XRP, popřel v rozhovoru na CNN, že by se společnost Ripple snažila manipulovat s cenou XRP. Snažil se tak vyvrátit rostoucí kritiku komunity, která vyčítá Ripple, že má nad XRP přílišnou moc a negativně ovlivňuje jeho cenu. Garlinghouse na margo toho prohlásil: ,,V XRP komunitě je Ripple největším držitelem tokenů XRP a je proto v našem největším zájmu dělat věci ve prospěch ekosystému XRP. “Kromě toho se také nechal slyšet: ,, Ripple nedokáže ovládat cenu XRP více než dokáže ovládat velryba (označnení používané pro majitele velkého množství Bitcoinu pozn.red.) cenu bitcoinu. “(Cointelegraph.com)

CME žádá CFTC o úpravu pravidel Bitcoin futures

Chicagská burza Chicago Mercantile Exchange (CME) požádala Americkou komisi pro komoditní futures (CFTC), aby jí umožnila zdvojnásobit své otevřené bitcoinové futures pozice. Pokud by CME s touto žádostí uspěla, každý investor by namísto současných 1000 získal měsíční limit na 2000 spotových kontraktů. CME odůvodňuje tuto žádost tím, že po Bitcoin futures výrazně roste poptávka.(Cointelegraph.com)

Podle Leeho bitcoinu nevyhovuje, když se trhy nehýbou

Zakladatel společnosti Fundstrat Advisors Tom Lee nedávno tvrdil, že Bitcoin se stává jakýmsi bezpečným přístavem v době nejistoty na finančních trzích. Tentokrát však naopak tvrdí, že Bitcoin roste, když roste hodnota akcií a poznamenal, že nejlepší léta zažil Bitcoin právě v období, kdy hodnota S & P 500 dosahovala meziročního zhodnocení více než 15%. K tomu uvedl i to, že tento růst koreloval s nejlepšími lety bitcoinu. Lee k těmto svým rozbíhavostným prohlášením dodal i vysvětlení. Myslí si, že Bitcoin může být vnímán v době krize jako bezpečný přístav, ale zároveň se mu daří i tehdy, když ostatní trhy rostou. Nejhorší je pro Bitcoin podle jeho názoru období, kdy se ostatní trhy nehýbou – co se dělo během tohoto léta.(Cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

ETHEREUM CLASSIC: Kryptoměna Ethereum Classic má za sebou úspěšný hardfork s označením Atlantis. Jeho cílem bylo zvýšení bezpečnosti a také dosažení kompatibility Ethereum Classic s Ethereum, čímž se usnadní spolupráce těchto dvou blockchainů.

FRANCIE: Francouzský ministr financí Bruno Le Maire prohlásil, že Francie nebude zdaňovat crypto-to-crypto obchody, ale bude zdaňovat krypotměny, kdy se prodají za fiatovou měnu.

BINANCE: Burza Binance bude zahrnovat výsledky všech svých podnikatelských činnosti a produktů do dalších plánovaných coinburnů (pálení mincí) kryptoměna Binance Coin vytáhne tokeny z Binance Futures.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.  

Pokračovat ve čtení

Basic Attention Token

Quora: 4 kryptoměny mimo TOP10 s šancí dostat se do první desítky

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

top10

Hlavní odborník na kryptoměny a blockchain na populární stránce Quora, Marius Kramer, publikoval článek, ve kterém jmenoval čtyři kryptoměny mimo současné první desítky tržní kapitalizace, které mají podle něj největší šanci dostat se příští rok do elitní TOP10.

Ke každému altcoinu přidělil pravděpodobnost úspěchu dostat se do TOP10 a také základní fundament, který by mu k tomu měl dopomoci. Kromě čtyřky, která má podle něj největší šanci, uvedl také seznam dalších kryptoměn, které by mohly také v příštích 12 měsících uspět, ale podle jeho názoru je to méně pravděpodobně.

Top čtyřka mimo TOP10 podle Kramera

 1. NEXO (60%) pravděpodobnost – Nexo má 300 000 uživatelů, 500 milionů dolarů v poskytnutých půjčkách a 67 milionů dolarů v ročních příjmech, vyzvedl Kramer a doplnil: ,, Z důvodu, že přes NEXO prochází tolik peněz, nevidím důvod, proč by příští rok neměly být na stejné tržní kapitalizaci jako Binance Coin. “
 2. Basic Attention token (BAT) – 50% pravděpodobnost– Decentralizovaný prohlížeč Brave, jehož nativním tokenem je právě BAT, měl tento měsíc v některých regionech (např. Japonsko) více stažení přes Google Play než Chrome. Podle Kramera existuje šance, že brzy se stane top prohlížečem na internetu, což může pomoci i BAT. Také poznamenal, že počet hodlerů BAT se za poslední 3 měsíce zvýšil pětinásobně.
 3. Vechain (VET) – 40% pravděpodobnost – Kramer upozornil, že Vechain nedávno uzavřelo partnerství s Walmartem, který by měl používat token VT. To způsobilo, že počet transakcí VET výrazně stoupl. Kramer si myslí, že jde o největší partnerství, jaké dosud bylo v oblasti kryptoměn dosaženo nějakým altcoinem. Kromě toho upozornil na to, že VET plánuje koupit zpět tokeny v hodnotě 25 milionů dolarů, což dokazuje jeho nesmírnou sílu.
 4. IOTA (30% pravděpodobnost)– Pokud IOTA spustí svůj konsensus algoritmus Shimmer, bude 10 000-krát více škálovatelná, decentralizovaná a energeticky efektivnější než většina blockchainů, konstatoval. Spuštění Shimmer je přitom podle něj pravděpodobné už tento rok.

Další altcoiny s šancí na úspěch

Kramer v pokračování svého článku jmenuje ještě další altcoiny, u nichž však upozorňuje, že pravděpodobnost, aby se dostaly do první desítky v dohledné době, je podle něj velmi malá.

Největší šance připisuje projektu THETA, až 20%. Poukazuje přitom na to, že Theta má již 1 milion uživatelů, což je dobrý základ. Aby se však THETA dostala do top10, potřebovala by svou uživatelskou základnu mít ještě alespoň desetinásobně větší.

Dalším zajímavým projektem je podle něj ENJIN (Enjin Coin) s rovněž 20% šancí. K Enjin existuje jednoduchý přístup přes 78 milionů Smartphonů Samsung Galaxy S10, přičemž do konce roku může toto číslo přesáhnout 100 milionů potenciálních kupujících Enjinu. Upozornil ale, že Samsung Knox, uživatelské rozhraní Samsungu pro podporu kryptoměn, má zatím jen 100 tisíc stažení.

18% šanci na úspěch dostat se do TOP10 připisuje HOLO, jehož technologii považuje za velmi perspektivní, ale slabinu vidí v tom, že na rozdíl od konkurence zaostává HOLO v uzavírání významných partnerství.

15% dává Ravencoinu, 14% Zilliqa, 11% NEO, 2% XLM a 5% Tron (kterému vyčítá přílišnou centralizovanost).

Za zmínku stojí, že Cardano (ADA) dostalo jen 8% šanci a to přesto, že v posledních měsících bylo o Cardano publikováno mnoho pochvalných článků. Kramer ke Cardano poznamenal, že existuje mnoho blockchainů, které jsou mnohem decentralizovanější a škálovatelnější než ADA (Elastos, QcK, ZIL). Při této analýze pravděpodobně nezohlednil skutečnost, že Cardano by mělo už letos přejít na mainnet a fázi Shelley, která by měla dosáhnout decentralizovanost Cardana na mnohem vyšší úrovni, než má samotný Bitcoin.

Podhodnoceny altcoiny

Kramer v závěru článku jmenoval i několik altcoinů, které se nenacházejí v první stovce podle tržní kapitalizace, ale mají potenciál dostát se mezi nejhodnotnější 25-ku. Jde o tyto projekty: DENT, QKC, IOST, Funfair, WPR, POWR, Edgeless, POE a Optimal Shelf.

zdroj: quora.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Libra od Facebooku v druhé polovině roku 2020

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

libra

Vedoucí neziskové organizace Libra Association Bertrand Perez v rozhovoru pro francouzský zpravodajský časopis Les Echos prozradil, že Facebook má v úmyslu uvést na trh kryptoměnu Libra v druhé polovině roku 2020.

Generální ředitel Libra Association kuriózně informoval o tomto plánu ve stejný den, co se ministr financí Francie Bruno Le Maire vyjádřil k Libře velmi kriticky a prohlásil, že nepovolí, aby Libra fungovala v rámci francouzského území.

,,Obavy destabilizujících účinků, který by mohla mít naše rezervní měna na fiatové měny centrálních bank, které přitom figurují v našem koši (a budou ovlivňovat hodnotu Libry pozn.red.) Jsou neopodstatněné,” snažil se zmírnit obavy Perez, který zároveň potvrdil, že Libra bude vázána na několik hlavních světových měn, mezi které ale nebude patřit čínský juan.

Perez rovněž konstatoval, že Libra a Facebook mají před sebou zhruba rok na to, aby se jim podařilo vyřešit všechny obavy regulátorů z jejich připravované kryptoměny.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (13.9.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA)

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Zde se drží vše při starém – Ethereum se stále pohybuje v rangi mezi 176 a 182 USD. Pokud je nějaký pohyb mimo toto území, skončí knotem a cena uzavře opět uvnitř. Stále považuju za nejpravděpodobnější, že stagnace je pouze korekcí, takže časem uvidíme pokračování vstříc 200 USD. 

LTC/USDT

Litecoin je na tom prakticky úplně stejně – chycený mezi 68,5 a 71,5 USD. Také jsem zde spíš bullish, ale podobně jako u ETH – bude záležet až na konečném breaku tohoto range, sledoval bych tedy support 68,5 dolaru. 

ADA/USDT

Jak jsem zmínil v předchozích analýzách, Cardano se delší dobu pohybovalo ve formaci falling wedge, začátkem tohoto týdne jsme viděli breakout a aktuálně máme na grafu pullback zpět k původně rezistenční trendovce. Typicky bychom v několika následujících dnech měli vidět silné zrychlení nahoru k 0,05 USD, kde bude silná rezistence. První target wedge by ale měl ležet až na ceně kolem 0,056 USD. Co naopak nechceme vidět, je nudná price action a plácání se na jednom místě, případně další padání dolů pod invalidační level.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (12.9.): Cena bitcoinu, studie, Coinbase & Binance US

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

$31 000 za BTC v roce 2021? Existuje souvislost s mining difficulty?

Současný cyklus růstu ceny bitcoinu by měl dosáhnout alespoň ceny 30 tisíc dolarů. Naznačují to údaje, které zveřejnil populární analytik PlanB, který se podělil o svou analýzu na Twitteru. Ke svým závěrům došel na základě sledování ceny bitcoinu, nejnižších bodů mining difficulty (lows) a počtu bloků od posledního minima mining difficulty. Podrobnosti se dočtete zde.

$31 000 za BTC v roku 2021? Súvisi cena bitcoinu s mining difficulty?

Studie: Nejvíce registrovaných kryptoměnových směnáren je v EU

Velká Británie, USA, Hongkong a Singapur mají podle studie analytické platformy Crystal nejvíce registrovaných kryptoměnových směnáren. Pokud však vnímáme země Evropské unie jako celek, vítězí v tomto směru právě Evropská unie. Společnost Crystal to uvedla 9. září ve své publikaci s názvem “Zpráva o mezinárodních tocích bitcoinu mezi lety 2013 – 2019”. Více o tomto tématu jsme napsali zde.

Štúdia: Najviac registrovaných kryptomenových zmenárni je v EÚ

Coinbase zvažuje, že vytvoří vlastní platformu na IEO a STO

Největší americká kryptoměnová směnárna Coinbase, která také provozuje největší kryptoměnovou custody službu na světě, zvažuje možnost vytvoření vlastní platformy pro IEO a STO. IEO je nový způsob prodeje nových kryptoměnových tokenů, který se zpopularizoval zejména v úvodu roku 2019 prostřednictvím takzvaného Binance Launchpad. Tématu se podrobněji věnujeme v tomto článku.

Coinbase zvažuje, že vytvorí vlastnú platformu na IEO a STO

LocalBitcoins varuje před prohlížečem Tor

Finská peer-to-peer burza kryptoměn LocalBitcoins vydala varování pro své uživatele před anonymním prohlížečem Tor, jehož používání údajně může vést ke krádeži Bitcoinů. Používání tohoto prohlížeče sice není v rozporu s pravidly užívaní LocalBitcoins, ale z bezpečnostních důvodů to není doporučené. LocalBitcoins bohužel nespecifikoval, proč tento software považuje za zranitelný a nebezpečný. Prohlížeč Tor je vlajkovou lodí firmy Tor, která stojí za anonymní Tor network. (cointelegraph.com)

Nadace Tezos rozdělovala granty

Nadace Tezos Foundation, která stojí za vývojem blockchainového projektu Tezos, uvolnila 14 nových grantů na projekty zaměřené na rozvoj tohoto projektu. Projekty, které se dočkaly dotací, se soustředí především na vytváření aplikaci pro smart kontrakty, ale i na marketingové iniciativy související se zvyšováním povědomí o tomto ekosystému. Finanční podrobnosti grantů bohužel nebyly zveřejněny. (cointelegraph.com)

VanEck specifikoval podmínky svého “Bitcoin ETF”

Během posledních dnů jsme se několikrát vrátili k tématu jakéhosi hybridního Bitcoin ETF, které s omezeními spustilo VanEck bez nutnosti získání povolení od SEC. Jak se ukázalo, spojování tohoto produktu s názvem Bitcoin ETF bylo velmi nešťastné a dá se říci, že nepravdivé. Generální ředitel společnosti VanEck Associates Jan Van Eck, se už tentokrát označení ETF vyhnul a vysvětlil pro CNBC, o jaký produkt vlastně jde. ,,Žádný jednotlivec, bez ohledu na to, jaký je bohatý, si ho nemůže koupit. Musí jít o instituci, korporaci, banku, nebo hedgeový fond,” vysvětlil. Instituce, které chtějí do fondu s názvem VanEck a SolidX Bitcoin Trust 144A Shares investovat, musí mít hodnotu alespoň 100 milionů dolarů. Van Eck se domnívá, že jde o produkt, který může překlenout propast mezi tradičním finančním sektorem a tím, co považuje za neregulovaný sektor kryptoměn. (cointelegraph.com)

Binance US již brzy zpřístupni proces registrace

Největší burza s kryptoměnami Binance oznámila, že už 18. září zpřístupní Američanům možnost před-registrace na připravované burze pro americký trh s názvem Binance US. Zákazníci, kteří realizují proces ověření totožnosti, budou moci následně realizovat vklady BTC, ETH, litecoin a USDT. Binance zároveň informovala, že trading bude na Binance US dostupný krátce na to a nabídka kryptoměn na obchodování se bude nepřetržitě zvyšovat. Binance US je alternativním řešením burzy Binance, která musela z regulačních důvodů přistoupit k zablokování možnosti obchodování na své hlavní platformě pro Američany. Binance US na rozdíl od Binance splňuje regulační podmínky díky spolupráci se společností BAM Trading Services. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-