Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (26.10.): Názor na Bitcoin se mění, instituce ale ještě nejsou ve hře

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

JP Morgan už věří v Bitcoin. Uvedla 3 faktory, které budou pohánět jeho růst

Největší americká banka JP Morgan Chase, která se řadila v minulosti mezi instituce, které označovaly Bitcoin za podvod či Ponziho schéma, aktuálně výrazně mění svůj názor na nejznámější digitální měnu. Naposledy dokonce jmenovala faktory, které budou mít pozitivní vliv na její další růst ceny. Tématu jsme se více věnovali zde.

Keiser očekává příliv institucí: Pokud vyhraje Biden, růst Bitcoinu bude prudší

Max Keiser, který je autorem ostře sledované ale i kontroverzní Keizer Show a je známým bitcoinovým býkem, poskytl portálu Cointelegraph rozhovor, ve kterém se vyjádřil mimo jiné k americkým volbám v souvislosti s Bitcoinem a k rostoucímu institucionálnímu zájmu o tuto kryptoměnu. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.

Hoskinsona rozzlobil email od CEO firmy Expensify

Šéf společnosti IOHK, která hraje významnou roli při vývoji kryptoměny Cardano, Charles Hoskinson, informoval na Twitteru, že všichni zaměstnanci jeho firmy dostali politický email od CEO partnerské firmy Expensify Davida Barretta, jehož obsahem bylo propagování volby Joea Bidena v blížících se listopadových prezidentských volbách. Hoskinson to tvrdě odsoudil a naznačil, že s firmou Expensify z tohoto důvodu pravděpodobně ukončí spolupráci. Ačkoli Hoskinson není fanouškem Donalda Trumpa, tvrdí, že zneužívání firemních emailů pro tyto účely je nepřijatelné. On sám se rád vyjadřuje k politice, ale vždy skrz své vlastní kanály a ne pod firemní značkou. (cointelegraph.com)

Winklevossovci: Instituce v Bitcoinu ještě nejsou, cena $ 500k je konzervativní

Bratři Tyler a Cameron Winklevossovci stojící za americkou kryptoburzou Gemini během podcastu s Peterem McCormack konstatovali, že „otázkou není zda, ale kdy“ dosáhne Bitcoin hodnoty 500 000 dolarů. ,,Dokonce bych řekl, že cena 500 000 dolarů za Bitcoin je celkem konzervativní a skutečná hra ještě v podstatě ani nezačala,“ uvedl Cameron během zmíněného rozhovoru. Více se dočtete zde.

Novogratz si myslí, že PayPal přispěje k popularizaci Bitcoinu mezi institucemi

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital Michael Novogratz během rozhovoru v pořadu CNBC Squawk Box řekl, že vstup společnosti PayPalu do kryptosektoru motivuje další velké hráče zajímat se více o tento tržní segment. ,,Myslím, že oznámení PayPalu bylo výstřelem, který byl slyšet po celém světě a také na Wall Street. PayPal má 346 milionů účtů (zákazníků). Jsou 30. největší bankou v USA s depozity a každá instituce se nyní ptá sama sebe: ,,Počkat, co to děláme? „. Více se na toto téma dozvíte v tomto článku.

Michael Saylor: Naše Bitcoiny budeme držet i 100 let

Generální ředitel firmy Microstrategy Michael Saylor, který se zviditelnil v kryptoměnovém sektoru tím, že na jeho popud zmiňovaná firma nakumulovala tento rok 32 500 BTC, tvrdí, že tyto BTC nebyly nakoupené na spekulaci, ale dlouhodobé držení. ,,Není to spekulace, je to typ zajištění. Přijímáme Standard bitcoinu jako formu naší korporátní strategie, „zopakoval v rozhovoru s generálním ředitelem Real Vision Raoulem Palem. Saylor si dokonce myslí, že Bitcoin je lepší než zlato a věří, že jeho firma bude držet BTC ještě dlouho po jeho smrti. ,,Lidé nerozumí tomu, co je myšleno pod pojmem dlouhodobě. Koupil jsem to pro někoho, kdo bude pracovat pro týpka, kterého najal člověk, který za 100 let převezme mou práci,“ doplnil. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Populárne