Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (26.2.): Několik výborných zpráv pro BTC, ale i jeho kritika

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Největší býčí signál pro Bitcoin? Velké odlivy z Coinbase vypadají nadějně

Na velké a možná časem mimořádně důležité transakce s ohledem na cenu Bitcoinu (BTC) upozornila analytická platforma CryptoQuant. Ta si totiž všimla, že ze směnárny Coinbase došlo včera k přesunům 13 000 BTC, které zamířily na custody peněženky. Velké přesuny Bitcoinu vždy poutají mimořádnou pozornost. Zejména ty, které se realizují z neznámých adres na burzy, nebo naopak. Výběr Bitcoinů ze směnárny na custody adresy mohou naznačovat, že Coinbase přesunula velkou hodnotu pro instituci, která se přes její platformu rozhodla nakupovat Bitcoiny opravdu ve velkém. Tématu jsme se podrobněji věnovali v našem videu a také v tomto článku.

Gigant Stone Ridge přidal Bitcoin do svého alternativního fondu

Gigant Stone Ridge, který patří mezi významné newyorské správce aktiv, oznámil v podání na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC), že přidává Bitcoin do svého fondu pro alternativní diverzifikační investice. Podání do SEC vejde v platnost 26. dubna 2021, jinak řečeno od onoho momentu se Bitcoin stane součástí tohoto fondu, který se diverzifikuje od akcií a dluhopisů. Více se dozvíte v tomto našem článku.

Coinbase míří na burzu. Odhalila zisky, kolik vlastní BTC a jaká jsou rizika kryptotrhu

Největší americká kryptosměnárna Coinbase, která hraje důležitou roli nejen pro retail, ale i americké instituce, které chtějí nakupovat kryptoměny v čele s Bitcoinem, udělala další důležitý krok k tomu, aby se stala veřejně obchodovanou společností. V rámci „Podání S-1“ na SEC, které je nezbytným krokem, který musí předcházet zalistování firmy na burze Nasdaq, pokud se chce vyhnout IPO, udělala Coinbase i sympatické gesto vůči neznámému zakladateli Bitcoinu, kterého známe jen pod pojmem Satoshi Nakamoto. Podrobně jsme se tématu příjezdu Coinbase na burzu, toho, kolik vlastní BTC a co považuje za největší riziko, věnovali ve videu a samozřejmě i v článku.

Charles Hoskinson tvrdí, že Bitcoin zemře, pokud nezačne inovovat

Spoluzakladatel Ethereum a hlavní tvář Cardano (ADA), Charles Hoksinson, se stal milionářem ve 27 letech a následně ve 32 letech miliardářem a to do nemalé míry hlavně díky tomu, že patřil mezi první lidi, kteří se začali intenzivně zajímat o Bitcoin a pomáhat v jeho adopci. V současnosti se však z něj stává jeho výrazný kritik z důvodu, že neinovuje a vše kolem Bitcoinu se hýbe jaksi příliš pomalu. Hoskinson se k Bitcoinu vyjadřoval nejnověji v rámci rozhovoru realizovaném na sociální síti Reddit. Dokonce se nechal slyšet, že Bitcoin zemře, pokud přijde o svou „jedinou a nejsilnější stránku: popularitu“. Více se dozvíte z videa a také v našem článku.

Globální fond prodává bitcoiny, aby koupil Cardano a Polkadot

Dubajský investiční fond FD7 Ventures, který spravuje aktiva v hodnotě přes jednu miliardu amerických dolarů, oznámil, že plánuje prodat v příštích 30 dnech Bitcoin v hodnotě 750 milionů dolarů, aby zvýšil své pozice v kryptoměnách Cardano (ADA) a Polkadot (DOT). Fond vysvětlil svým investorům, že tento krok bude efektivnější diverzifikovat jejich investiční portfolio, než jen samotná expozice vůči Bitcoinu. Pokud vás toto téma zaujalo, dozvíte se více z videa nebo tohoto našeho textu.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne