Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (29.7.): Hackeři přesouvají BTC, Cardano & růst i rizika DeFi

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoiny z velkého hacku z roku 2016 jsou opět v pohybu!

Populární Twitter účet Whale Alert, který upozorňuje na podezřelé a velké finanční transakce na blockchainech, upozornil, že mnohé Bitcoiny, které byly ukradeny při jednom z největších hacků v historii kryptotrhu na burze Bitfinex v roce 2016 jsou opět v pohybu. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.

Přechod Cardano na éru Shelley by měl být bezproblémový

Fanoušci kryptoměny Cardano (ADA) se dočkali! Konečně dochází ke slibovanému hardforku a přechodu tohoto perspektivního projektu z fáze Byron na éru Shelley, která s sebou přináší staking a slibovanou decentralizaci celého protokolu. K hardforku Shelley dojde přesně v 21:44:51 UTC. Tým vývojářů stojící za touto důležitou událostí informoval, že celý proces proběhne bez přerušení normálního provozu. Podrobnosti se dozvíte zde.

Buterin varuje: Neriskujte v DeFi své životní úspory!

Decentralizované financování, ve zkratce DeFi, je novým hitem kryptoměnového trhu a mnozí považují právě tento prvek za spouštěče nového kryptoměnového bullrunu. Lídr a zakladatel Ethereum, na kterém sídlí většina významných DeFi projektů, nicméně investory varuje, aby byly v souvislosti s DeFi obzvlášť opatrní. Více se dozvíte zde.

DeFi tvoří 1,5% celkové kapitalizace kryptoměn

Analytická platforma Messara upozornila, že celková kapitalizace decentralizovaných financí (DeFi) vyjádřená v dolarech tvoří již 1,5% celkové kapitalizace kryptoměnového trhu. Jde o přibližně 4,12 miliardy dolarů – což je o něco méně, než je kapitalizace páté největší kryptoměny Bitcoin Cash (BCH). Ryan Watkins z Messara zároveň konstatoval, že jen jeden DeFi projekt, kterým je MakerDao s kapitalizací přes miliardy dolarů, je svou hodnotou větší než populární „memecoin“ DogeCoin. Jinak řečeno, trh s DeFi je navzdory šílenství, který kolem něj aktuálně panuje, stále relativně velmi malý a proto se domnívá, že má ještě velký prostor pro další růst. Rovněž upozornil, že růst DeFi sektoru nepotřebuje, aby do trhu s kryptoměnami proudily nove peníze. Pouze stačí, aby se v rámci kryptotrhu odlišně přerozdělil kapitál. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

 

Populárne