Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (3.3.): S2F model, Coinbase, Ethereum ETF či Litecoin

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

SF2 model: Bitcoin do konce roku výrazně nad $ 100 000?

Populární Stock-To-Flow model (S2F model), jehož autorem je analytik známý pod pseudonymem PlanB, nadále funguje téměř jako hodinky. Důvěru mu vyjádřil i autor slavné knihy „The Bitcoin Standard“ Saifedean Ammous. Model S2F předpovídá dlouhodobý cenový trend Bitcoinu, přičemž při výpočtu ceny zohledňuje dva hlavní faktory – množství stávajících Bitcoinů, které jsou již v oběhu (stock) a množství vytěžených Bitcoinů, které vstupují do trhu (flow). Tématu jsme se podrobně věnovali ve videu a také v našem článku.

Coinbase měla po 4Q pod kontrolou 11% hodnoty všech kryptoměn

Analytická platforma společnosti Messara upozornila, že burza Coinbase v posledním čtvrtletí 2020 výrazně zvýšila množství kryptoměn, které má ve své vlastní úschově skrz službu Coinbase Custody. Podle Messara ke konci roku 2020 měla Coinbase pod kontrolou skrz Coinbase Custody až 11% celkové tržní kapitalizace všech kryptoměn. Pokud chcete vědět více, otevřete si náš článek.

Gary Gensler (budoucí šéf SEC) hovořil před senátem o Bitcoinu

Jak jsme zmiňovali již několikrát, Gary Gensler by se měl stát novým šéfem americké komise pro cenné papíry a burzu. Tomuto procesu předcházelo jeho slyšení před senátem. Gensler během veřejného rozhovoru s představiteli senátu mluvil i o kryptoměnách, když poznamenal: ,,Bitcoin a další kryptoměny přinesly nové myšlenky do sektoru plateb a finančního začlenění, ale také přinesly nové problémy týkající se ochrany investorů, kterým se musíme věnovat.“  Více se dozvíte v tomto našem článku.

Přinese Kanada na trh i první Ethereum ETF?

Je to jen zhruba měsíc zpátky, co společnost Evolve získala v Kanadě od místního regulátora pro cenné papíry povolení ke spuštění Bitcoinu ETF, ale zdá se, že nezahálí a už nyní chystá plán, jak získat jeho souhlas i pro vůbec světově první Ethereum ETF. Společnost Evolve oznámila tento plán v rámci úterní tiskové zprávy, ve které prozradila, že kanadským regulačním orgánům již zaslala i první podklady související s touto žádostí. Tématu jsme se podrobně věnovali ve videu a  i v našem článku.

Grayscale koupila 80% všech v únoru vytěžených Litecoinů

Společnost Grayscale, která drží více než 655 000 BTC a zejména v roce 2020 sehrála u institucí roli jakési alternativy vůči neexistujícímu Bitcoinu ETF, se soustředí i na jiné kryptoměny. Vypadá to tak, že má své nemalé plány i s litecoinem. Podle informací portálu decrypt společnost Grayascale v únoru skoupila od těžařů Litecoinu téměř 80% všech v dané době vytěžených LTC. Více se dočtete v tomto našem článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne