Connect with us

Nezaradené

Krypto zprávy dne (31.3.): Odvážná predikce, možná cenzura těžby, Ethereum či Polkadot

Zveřejněno

Lamborghini Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Cenzura Bitcoinu na obzoru? Marathon spouští regulovaný mining pool

Významný americký bitcoinový těžební gigant Marathon Digital Holdings (MARA), který se stal vůbec první těžební společností v USA, jejíž akcie byly zalisované na burze NASDAQ, oznámil, že spouští první severoamerický mining pool fungující „v souladu s americkými předpisy“. Podle tiskové zprávy z 30. března se bude tento mining pool řídit výhradně pravidly boje proti praní peněz (AML) a v souladu s nařízeními Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv (Office of Foreign Asset Control, resp. OFAC). Pro Bitcoin a jeho decentralizovaný charakter to však nemusí být pozitivní. Více se dozvíte z videa, respektive dočtete v tomto článku.

CEO Kraken: Bitcoin bude stát jako Lambo, Polkadot může konkurovat Etheruem

Generální ředitel populární krypotměnové burzy Kraken Jesse Powell v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že je opravdu těžké predikovat budoucí cenu Bitcoinu, neboť ji ovlivňuje do nemalé míry i silná inflační povaha fiatových měn. Pokusil se proto jeho budoucí cenu predikovat spíše podle ekvivalentu hodnoty luxusních sportovních aut. Kromě toho hovořil i o Ethereum a potenciálním růstu kryptoměny Polkadot. Více se dozvíte z videa a také z našeho článku.

CME v květnu spustí micro Bitcoin futures kontrakty

Chicagská burza Chicago Mercantile Exchange (CME) oznámila, že od 3. května za předpokladu získání souhlasu regulačních orgánů zahájí možnost obchodování takzvaných „micro Bitcoin futures kontraktů“. Příchodem tohoto produktu rozšíří CME své služby o další nástroj, skrze který mohou její klienti spekulovat na cenu Bitcoinu. Dosud každý Bitcoin futures kontrakt na CME byl vázán na smlouvu obsahující až 5 BTC (okolo 300 000 USD), přičemž nové micro BTC futures kontrakty budou o hodnotě jen 0,1 BTC (kolem 5900 USD při současné ceně). Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.

PayPal spustil možnost plateb kryptoměnami v rámci USA

Den po tom, co společnost VISA oznámila podporu pro platby stablecoinem USDC, přichází další zajímavá novinka ze strany významného amerického platebního giganta. Firma gigant PayPal totiž oficiálně spustila službu „Checkout With Crypto“, která umožňuje zákazníkům této platformy platit za zboží a služby kryptoměnami. Více se dozvíte z videa a také z našeho článku.

Tether prošel auditem. Všechny USDT v oběhu by měly být kryty

Společnost Tether Holdings Limited, která je emitentem největšího stablecoinu na kryptotrhu s názvem USDT, informovala, že realizovaný audit potvrdil stoprocentní krytí těchto mincí finančními rezervami firmy. Audit o krytí USDT v oběhu realizovala účetní a auditorská společnost Moore Cayman, která působí v různých jurisdikcích včetně offshore jurisdikci jako jsou Kajmanské ostrovy, Britské panenské ostrovy, Delaware, Hongkong nebo Velká Británie. Tématu jsme se více věnovali zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne