Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (4.11.): Manipulovaný Bitcoin, Tron, Paralelní Polis & Čína

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bullrun Bitcoinu v roce 2017 prý způsobila jediná velryba

Na první pohled to vypadá neuvěřitelně, ale profesoři z amerických univerzit tvrdí, že bullrun Bitcoinu v roce 2017, který se zastavil až na ceně 20 tisíc USD za Bitcoin, má na svědomí prý jedna jediná entita. Více se dočtete v tomto článku.

Výskum: Bullrun Bitcoinu v roku 2017 vraj spôsobila jediná veľryba

Zhao čeká, že Bitcoin brzy vyletí na 16 000 USD

Šéf největší kryptoburzy Binance Changpeng Zhao v první listopadový den publikoval tweet, ve kterém uvedl velmi pozitivní predikci pro cenu Bitcoinu. Myslí si, že už velmi brzy pokoří hranici 16 tisíc dolarů. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Changpeng Zhao čaká, že Bitcoin čoskoro vyletí na 16k

300x250

Varování z Číny: Zájem o blockchain a kryptoměny jsou rozdílné věci

Jelikož Čína chce implementovat blockchain do národního hospodářství a v současnosti cenzuruje všechny kritické články související s touto technologií, je pochopitelné, že mnoho kryptoměnových investorů očekává pozitivní dopad těchto zpráv na cenu Bitcoinu a vedle toho i mnohých altcoinů. Zejména těch, které mají vazby na Čínu. Nemusí to však být správná taktika. Více se dočtete v tomto článku.

Varovanie z Číny: Záujem o blockchain a kryptomeny sú rozdielne veci

Absurdní nařízení od ČNB pro Paralelní Polis

Česká Paralelní Polis informovala na svém Facebooku, že 14. října obdržela od České národní banky (ČNB) dopis, ve kterém byla vyzvána, aby upustila od používání slova “mince” v rámci jejich projektu stříbrných pamětních mincí, které jsou propojeny s Bitcoinem. K roku 2019 vyšla edice s celkovým počtem 100 kusů jako hold pro Aarona Swartze, amerického vizionáře, hackera, politického a internetového aktivistu. ČNB zjednodušeně řečeno požaduje od Paralelní Polis, aby přestala používat slovo “mince” a nahradila ho jiným. Více informací o tomto absurdním nařízení se dočtete zde. (Facebook.com)

Počet účtů v Tronu překročil čtyři miliony

Šéf TRON (TRX) Justin Sun informoval komunitu okolo Tron blockchainu, že celkový počet účtů v této síti překonal magickou hranici 4 milionů. Toto číslo však nerozlišuje, buď se účet používá nebo ne. Sun bohužel neuvedl údaj o tom, kolik z těchto účtů / adres je denně aktivních. Pro srovnání údaje z blockchain.com tvrdí, že u Bitcoinu je denně aktivních přes 460 tisíc adres. Aktivitě na blockchainu Tron přispívá několik novinek z posledního období. Pravděpodobně nejvíce to, že na Tron migruje stále více stablecoinů Tether (USDT). Je jich už více než 12% z celkového množství v oběhu. (cointelegraph.com)

Craig Wright “nečekaně” nemá z čeho vyplatit 500 000 BTC

Kontroverzní australský podnikatel a vědec Craig Wright, který sám sebe označuje za záhadného tvůrce bitcoinu Satoshiho Nakamoto tvrdí, že nemá z čeho uhradit vdově po zesnulém bývalém kolegovi a příteli Davidu Kleimanovi 500 000 BTC (4,5 miliardy dolarů), což je výška, kterou mu nařídil soud po předchozí dohodě zúčastněných stran. Soudní proces mezi Wrightem a Kleimanovou rodinou, která ho zažalovala, protože údajně okradl D. Kleimana mezi lety 2012 až 2013 o Bitcoin v současné hodnotě miliard dolarů, bude tedy pokračovat. Wright nedávno řekl, že v dohledné době odhalí důkaz, který potvrdí jeho tvrzení, že je Nakamoto. (Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, že aktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (20.2.): Silné Ethereum, dump BTC, Tron & Libra

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin správy

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitcoin předvedl 5. největší hodinový propad ceny v historii

Bitcoin umí stále překvapit. Krátce poté, co se opět vrátil na pětimístnou hodnotu, předvedl před několika hodinami obrovský propad ceny z 10 200 dolarů na 9 200 dolarů. Tento “dump” se udál během pouze několika minut. Jak informoval portál CryptoSlate, jde o historicky pátý největší cenový pokles zaznamenaný během jedné jediné hodiny. Více jsme se tomto tématu věnovali zde.

Data naznačují, že Ethereum se stává více distribuované

Častokrát citovaná společnost Coin Metrics, která se zabývá analýzou kryptoměn, zveřejnila novou studii o Ethereum. Jejím závěrem je, že distribuce tokenů ETH se rozšiřuje, což může být pozitivním fundamentem pro rostoucí zájem o tuto kryptoměnu. Kromě toho upozornila i na jiné důležité technické ukazatele, které vypadají pro ETH pozitivní. Více se dozvíte zde.

Evropská unie neví co s kryptoměnou Libra

Vlády po celém světě jsou vystaveny roli zaujmout jednoznačné stanovisko vůči kryptoměnám. Nejde jen o ty decentralizované, ale i o kryptoměny, které chtějí vydat centrální banky, nebo konkrétní společnosti. Do této kategorie lze zařadit i kryptoměnu Libra, za níž stojí Facebook a konsorcium dalších společností z různých podnikatelských sektorů. Evropská komise nejnověji přiznala, že zatím neví, jakým způsobem má přistoupit k Libře, protože nedokáže přesně určit její charakter a tedy vztah ke stávajícím právním předpisům EU. Viceprezident Komise Valdis Domobrovskis však ujistil, že jsou připraveni jednat rychle, pokud jde o potenciál využití technologie kryptoměn pro potřeby EU. (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

SAMSUNG: Jihokorejský technologický gigant Samsung oznámil, že jeho nejnovější série Smartphonů s označením GalaxyS20 počítá s podporou blockchainových řešení, které byly poprvé představeny loni v rámci modelu Samsung Galaxy 10.

300x250

Bitcoin GOLD: Téměř polovinu všech mincí kryptoměny Bitcoin Gold má údajně pod kontrolou jedna jediná velryba. Analýza autora, který si přál být v anonymitě, uvádí, že může jít o 38 až 48 procent všech existujících BTG.

BINANCE: Přední burza Binance měla technické problémy s přetížením, které vedly k tomu, že v průběhu včerejšího dne omezila a také na několik hodin vypnula možnost obchodování. Údržba systému nebyla předem plánována.

TRON (TRX): V souvislosti s kryptoměnou TRX vyplývají další podezření týkající se nepřiměřené centralizace daného projektu. O významných rozhodnutích v rámci této sítě rozhodují takzvaní superreprezentanti, kterých je 21. Ti zároveň čerpají odměny za to, že dohlížejí na vytváření nových bloků a bezpečnost sítě. Nejnovější hlasování však podpořilo spekulace, že hned nad dvěma z nich, Tron-Ace a Tron-Bet, má kontrolu zakladatel TRON Justin Sun.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Data naznačují, že Ethereum se stává více distribuované

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

Častokrát citovaná společnost Coin Metrics, která se zabývá analýzou kryptoměn, zveřejnila novou studii o Ethereum. Jejím závěrem je, že distribuce tokenů ETH se rozšiřuje, což může být pozitivním fundamentem pro rostoucí zájem o tuto kryptoměnu.

Coin Metrics ve zprávě o stavu sítě Ethereum uvádí, že kryptoměny vykazují při analýze důležitých technických ukazatelů několik pozitivních signálů:

  • Realizovaný strop Ethereum(Ethereum realized cap), který je znám také jako průměrná cena všech držitelů tohoto aktiva, stoupl za týden o téměř 4 procenta. Realizovaný strop je metoda, která se snaží vylepšit klasickou tržní kapitalizaci dané kryptoměny tím, že aplikuje slevu na mince, které mohly být v minulosti ztraceny. Zjednodušeně řečeno, nové tokeny mají hodnotu rovnou tržní hodnotě, ale ty starší, které se nehýbou, namísto klasického výpočtu (počet mincí x cena) mají hodnotu o něco nižší.
  • Stoupla míra hashrate a také obtížnost těžby o 3,6 resp. 3,7 procenta
  • Distribuce Ethereum tokenů se rozšiřuje, což signalizuje zvyšující se zájem účastníků trhu o dané aktivum. Ethereum tokeny byly původně distribuovány přes crowdsale

,,Procento dodávek držených na adresách s nejvyššími zůstatky dosáhl vrcholu v červenci 2016, kdy byl na přibližně 60%. Suma držena těmito velkými adresami dosáhla výrazného poklesu vlivem ICO bubliny mezi lety 2017 až 2018. Od února 2020 tvoří tyto adresy asi už jen 40% celkového objemu Ethereum v oběhu,” uvádí analýza.

Pozitivním signálem je i to, že procento relativně malých adres s ETH se zvyšuje. Za posledních sedm dní se podle Coin Metricks adresy v dolarové hodnotě alespoň 10 dolarů zvýšily o 8%.

zdroj: cryptoslate.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin předvedl pátý největší hodinový propad ceny ve své historii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Pád Bitcoinu

Bitcoin umí stále překvapit. Krátce poté, co se opět vrátil na pětimístnou hodnotu, předvedl před několika hodinami obrovský propad ceny z 10 200 dolarů na 9 200 dolarů. Tento “dump” se udál během pouhých několika minut.

Jak informoval portál CryptoSlate, jde o historicky pátý největší cenový pokles zaznamenaný během jedné jediné hodiny. Yassine Elmandjra ze společnosti ARK Invest upřesnila, že výraznější hodinové poklesy ceny Bitcoinu vůči dolaru byly viditelné jen v době, kdy Bitcoin padal ze svého dosavadního maxima 20 000 USD. Všechny čtyři se udály kolem prosince 2017.

Důležité při analýze tohoto prudkého propadu je upozornit na důležitou skutečnost, že býci byli schopni absorbovat výrazné množství vzniklého prodejního tlaku, což vedlo k vyšplhání ceny výše (aktuálně se BTC v době psaní textu obchoduje kolem ceny 9 600 USD). Díky tomu se mnozí analytici domnívají, že střednědobý výhled pro růst ceny Bitcoinu zůstává neporušený a stále je ve hře možnost, že jsme jen na začátku nového bullmarketu.

Druhou stranou mince je skutečnost, že Bitcoinu se již po několikáté v průběhu tohoto roku nepodařilo udržet nad hranicí 10 000 dolarů, což znamená, že se nad ní nachází velmi silný odpor medvědů, který je pro býky nelehkou překážkou.

300x250

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (20.2.): Bitcoin si propad ceny ptal

Trader 2.0

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-trader20

Tradiční čtvrteční analýzu Bitcoinu, dominance Bitcoinu na trhu s kryptoměnami a altcoinového marketcapu vám přinášejí studenti trading univezity Trader 2.0.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Včera vo večerných hodinách sme mohli byť svedkami výrazného zostrelu. Z ceny približne 10 200 dolárov prišiel tvrdý dump a spadli sme až na 9330 dolárov, odkiaľ sme sa vytiahli jemne hore a v čase písania tohto článku sa momentálne pohybujeme na úrovni približne 9600 dolárov. Popravde, tento graf si už túto korekciu proste pýtal. Po niekoľko dňovom raste nám prišla pekná korekcia, čo ja osobne to považujem za veľmi dobrú situáciu, pretože teraz môžeme uvažovať nad novými nákupmi na nižších hladinách.

Z hľadiska technickej analýzy môžeme na 4H grafe pekne vidieť, že sme prerazili dlhodobý stúpajúci kanál, kde sme prieraz zavreli silnou červenou sviecou. To nám jasne naznačuje že najbližšie dni bude Bitcoin klesať, aj keď tento pokles už nemusí byť taký prudký. Krátkodobo môže ešte cena otestovať prerazenú trendovku na hladine 9900 dolárov a následne znovu pokračovať smerom dole. Tento scenár ale nemusí nastať. Môžeme ísť istý čas do strany a následne pokračovať smerom dole.

Momentálne ako najbližšiu zastávku BTC vidím hladinu 8800 až 9000 dolárov, čo nám predstavuje aj 0,382 fibonacci hladinu. Tu by mal Bitcoin zareagovať.

300x250

Dominancia

Čo sa týka samotnej dominancie, tu je to zaujímavé. Napriek tomu, že včera na Bitcoine prišiel obrovský dump, dominancia sa takmer nepohla. Včera priamo počas spomínaného dumpu som pozorne sledoval nielen cenu Bitcoinu, ale aj dominanciu a alcoinový market cap. Cena padala, altocinový market cap tiež, ale dominancia reagovala úplne minimálne. Z tohto mi ako jediný logický záver príde, že ľudia jednoducho vystupovali počas dumpu do fiatu, teda nepresúvali kapitál ani do altcoinov ani do Bitcoinu. Z tohto by som usudzoval, že veľa ľudí ešte čaká ďalší pokles BTC na ešte nižšie hladiny.

Čo sa týka samotného grafu, na 4H grafe sa pohybujeme v klesajúcom kanáli. Indikátor RSI je v neutrálnej zóne. Z tohto grafu je momentálne obtiažne povedať, kam sa pohneme. Dovolím si ale priložiť väčšiu váhu k poklesu a pohybu ceny k 62 percentám. Zatiaľ mi nič nenaznačuje pohyb Up.

Tu by som spomenul ešte týždňový graf, na ktorom môžeme vidieť, že sa momentálne nachádzame pod naozaj dlhodobou trendovkou. Ak tento týždeň zavrieme pod touto trendovkou, budem to už považovať  za jasný prieraz dole. V takejto situácii príde opäť obrovská šanca pre altcoiny. Nato si ale musíme počkať, nakoľko do konca tohto týždňa máme ešte pár dní a situácia sa ešte môže zmeniť.

Altcoin market cap

Čo sa týka altcoinového market capu, na 4H grafe vidíme, že po dlhodobom raste sa momentálne nachádzame v ABC korekcii. Daný knôt, ktorý vidno na grafe, by som nebral do úvahy, nakoľko na 1D grafe sa tento knôt nenachádza. Považujem to za chybu grafu na tradingview. Momentálne sme vo vlne C, ktorá najčastejšie konči na hladine one to one fibonacci extension. V našom prípade je to teda hladina okolo 85 miliárd dolárov. Z tohto dôvodu by som bol ešte pri altcoinoch stále opatrný a radšej počkal na lepší vstup do marketu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (19.2.): Fundamenty Bitcoinu, volume Ethereum a aktivita Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitcoin by po halvingu mohl předběhnout VISA, tvrdí Willy Woo

Bitcoin už zpracovává přes jedno procento světového HDP a jeho investiční tok roste desetinásobně každým dalším cyklem halvingu. Upozornil na to populární kryptotrader Willy Woo, který analyzoval údaje ze zdrojů Coin Metrics. Podle nich současný bitcoinový investiční tok představuje 727 miliard ročně a po dalším halvingu by prý mohl konkurenčně začít ohrožovat společnost VISA. Více se dozvíte v tomto článku.

Obchodování s Bitcoinem roste, potvrzují to i čísla Bakkt

Denní objemy obchodovaných Bitcoin futures na platformě Bakkt od poloviny ledna neustále rostou, což může být důkazem toho, že současný růst ceny Bitcoinu nemusí být jen pokusem o manipulaci ze strany velryb. Tímto tématem se zabýval portál CryptoSlate, který konstatuje, že když stoupá objem obchodování spolu s hodnotou trhu, je to častým důkazem, že tento nárůst je postaven na skutečných základech. Když se cena Bitcoinu vyšplhala z 8 000 USD na 10 500 USD, denní objem na Bakkt se postupně zvýšil z 10 milionů na 24 milionů dolarů, což je argument, že poptávka po Bitcoin roste nejen u retailu, ale i akreditovaných investorů a institucí. (Cryptoslate.com)

Ethereum roste i na volume. Kruger věří, že nejde o manipulaci

Analytik globálních trhů Alex Kruger upozornil na skutečnost, že průměrně denní volume kryptoměny Ethereum, jejíž cena se od 1. února 2020 zvýšila za 19 dní o 60%, bylo za poslední týden čtyřikrát vyšší než v druhé polovině roku 2019. ,,Někdo nakupoval opravdu mnoho ETH,” konstatoval a poukazuje na to, že pokud se volume při tradingu dané kryptoměny zvyšuje spolu s jeho cenou, znamená to, že poptávka po něm stoupá a vykazuje vzestupnou strukturu trhu. V souvislosti s růstem ceny Ethereum se však zmiňuje i možná manipulace velrybami. S touto teorií přišel trader Joe007, ale Kruger se s tím neztotožňuje. Růstu ceny Ethereum podle něj pomáhají důležité fundamenty, mezi které lze zařadit stoupající zájem o DeFi a také akumulaci na spotových trzích. (cryptoslate.com)

Aktivita na Cardano od začátku roku výrazně roste

Vývoj na kryptoměně Cardano dosahuje v posledních týdnech až měsících výrazný pokrok a co je pro developery tohoto projektu pozitivním signálem je i skutečnost, že vedle toho výrazně roste i aktivita uživatelů. Vyplývá to z údajů údajů IntoTheBlock. Více se dozvíte zde.

300x250

VIDEO: Bitcoinový kanál vysvětluje kryptoměnu Cardano

Kryptoměna Cardano patří na československé scéně mezi nejpopulárnější, čehož důkazem je i anketa známého kryptoYouTubera Kicoma, v níž si jako další altcoin na zpracování zvolilo Cardano až 44% hlasujících. Pokud dosud nerozumíte tomu, co chce tento projekt přinést, viz nejnovější díl Bitcoinového kanálu, ve kterém Jakub “Kicom” Vejmola slíbil, že se k tomuto tématu vrátí ještě v rámci rozhovoru s odborníkem na toto téma Jaromírem Tesařem. Video si můžete prohlédnout zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Aktivita na Cardano od začátku roku výrazně roste

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano graf

Vývoj na kryptoměně Cardano dosahuje v posledních týdnech výrazného pokroku a pro developery a fanoušky tohoto projektu pozitivním signálem je i skutečnost, že vedle toho výrazně roste i aktivita uživatelů.

Z údajů, o kterých informovala společnost IntoTheBlock vyplývá, že 12. února 2020 dosáhlo Cardano nového rekordu s téměř 10 000 aktivními adresami (9960), což je nárůst o 319 procent ve srovnání s prvním dnem letošního roku, tedy v průběhu ani ne 50 dní.

Další zajímavý ukazatel je poměr aktivních adres na síti Cardano. Ten byl k 1. lednu 0,58%, ale 17. února dosáhl již 1,93%. Tento poměr vyjadřuje počet adres v síti, které provedli v daném dni alespoň jednu transakci.

300x250

V síti Cardano kromě toho stoupá i celkový počet transakcí. Za poslední týden šlo v průměru o 3610 transakcí denně, zatímco v úvodu roku 2020 byl průměr jen kolem 1000 transakcí.

Všechny tyto statistiky naznačují, že komunitní zájem o Cardano roste. K zvýšenému povědomí o této kryptoměně pomohlo především spuštění testnetu fáze Shelley, v jehož rámci se mohli uživatelé zapojit do stakingu. Očekává se, že v prvním nebo nejpozději druhém čtvrtletí bude spuštěna fáze Shelley i na Maine. V tomto roce, možná ještě v jeho první polovině, má být spuštěna i fáze Goguen, v jejímž rámci Cardano přinese dlouho očekávanou možnost vytváření smart kontraktů.

Tématu kryptoměny Cardano jsme se nedávno věnovali i v rozhovoru s Jaromírem Tesařem, který je oficiálním ambasadorem tohoto projektu pro Českou republiku. Chcete-li se o této kryptoměně dozvědět více, viz také úvodní video k tomuto tématu od známého českého YouTuber Kicoma.

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin by po halvingu mohl předběhnout VISA, tvrdí Willy Woo

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Visa Bitcoin

Bitcoin už zpracovává přes jedno procento světového HDP a jeho investiční tok roste desetinásobně každým dalším cyklem halvingu. Upozornil na to populární kryptotrader Willy Woo, který analyzoval údaje ze zdrojů Coin Metrics. Podle nich současný bitcoinový investiční tok představuje 727 miliard ročně.

Zmíněných 727 miliard dolarů ročně představuje objem téměř 10% transakcí, které se realizují společností VISA a její platebními kartami. Ta ročně realizuje platby v hodnotě přes 8,8 bilionu USD.

,,Investiční tok Bitcoinu (známý jako roční investiční rychlost) v současnosti řádově (10násobně) roste každé čtyři roky,” konstatoval Woo.

Čtyři roky nejsou náhodně vybraným číslem. U Bitcoinu se totiž jednou za čtyři roky stane halving, který sníží odměnu pro těžaře za každý nový vytěžený blok o polovinu. V květnu 2020 se zredukuje odměna z 12.5 BTC na 6.25 BTC.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

300x250

Pokud by se tyto předpoklady promítly do reality, Bitcoin by mohl v následujících letech dorovnat VISA a výrazně se odpoutat od PayPalu, který však v této statistice mírně předbíhá už teď.

Willy Woo přiznává, že počet transakcí, které realizuje VISA či PayPal, opravdu souvisí s platbami za produkty a služby, dokud transakce, ze kterých vychází u Bitcoinu, nemusí mít všechny stejný charakter. Jsou v nich totiž započteny i pohyby mezi studenými peněženkami a burzami, tedy takové, které nelze považovat za “platební transakce”.

Zajímavé je však konstatování, že neustále narůstá počet bitcoinových peněženek, na kterých se nacházejí nízké zůstatky v desítkách až stovkách dolarů. To znamená, že patří především malým drobným investorům a ne velkým “BTC velrybám”. Jiná studie zase zjistila, že až 9 z 10 institucionálních investorů preferuje držení svých kryptoměn na burzách před vlastním držením.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

VIDEO: Bitcoinový kanál vysvětluje kryptoměnu Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kicom-cardano

Kryptoměna Cardano patří na československé scéně mezi nejpopulárnější, čehož důkazem je i anketa známého krypto YouTubera Kicoma, v níž si jako další altcoin na zpracování zvolilo Cardano až 44% hlasujících. Pokud dosud nerozumíte tomu, co chce tento projekt přinést, sledujte nejnovější díl Bitcoinového kanálu, ve kterém Jakub “Kicom” Vejmola slíbil, že se k tomuto tématu vrátí ještě v rámci rozhovoru s odborníkem na toto téma Jaromírem Tesařem.

Doporučujeme také náš rozhovor o Cardano:

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (18.2.): Centralizace Bitcoinu? Ripple novým Amazonem či problémy IOTA

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Šéf Ripple vyčítá Bitcoinu a Ethereum jejich centralizovanou těžbu

Bitcoin je nejhodnotnější a nejrespektovanější kryptoměna, ale i on má své problémy. Jedním z nejvýraznějších je geografická centralizace jeho těžby, která se soustředí převážně v Číně. Kryptoměně, která má mít decentralizovaný charakter, to pochopitelně nehraje do karet. Kritikou centralizace těžby Bitcoinu se nejnověji zabýval i generální ředitel společnosti Ripple (která stojí za kryptoměnou XRP) Brad Garlinghouse. V rozhovoru s Juilou Chatterleyové ze CNN řekl, že Bitcoin a Ethereum v tomto bodě selhávají. Více se dočtete v tomto článku.

Binance přináší službu na založení vlastní burzy do 5 dnů

Spuštění služby Binance Cloud bylo oznámeno generálním ředitelem burzy Binance Changpengem Zhaem už 8. února, ale představena byla až o 9 dní později 17. února. Podle Zhaa je určena pro uživatele, kteří jsou ochotni spustit vlastní kryptosměnárnu. Pokud vás téma zaujala, více se dočtete zde.

Koordinátor IOTA je stále vypnutý. Centralizace cenu zjevně neovlivňuje

Nadace IOTA informovala, že aktualizovala svou desktopovou verzi Trinity Wallet. Tato aktualizace souvisí s odstraněním její nedávno odhalené zranitelnosti. IOTA Foundation zároveň uvedla, že restartuje síťového Koordinátora až poté, co uživatelé podstoupí proces migrace svých tokenů po hacku na bezpečné seedy. Zajímavé je, že vážné problémy této kryptoměny výrazněji neovlivnily její cenu. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

Čínská burza Fcoin krachuje, lidem dluží až 125 milionů dolarů

Zhang Jian, který je zakladatelem čínské kryptoměnové burzy Fcoin připustil, že po svém vypnutí nemusí být schopná zaplatit 7 000 až 13 000 BTC, které dluží svým zákazníkům. V přepočtu na dolary jde o částku mezi 67 až 125 miliony dolarů. Zároveň nedokázal konkrétně vysvětlit, proč se firma dostala do této situace: ,,Je to problém, který je příliš komplikovaný na to, aby ho bylo možné vysvětlit v jedné větě, “Zhang přesto popřel, že by byla hacknutá a také vyloučil možnost realizace podvodu ze strany zaměstnanců. Důkazy však údajně směřují právě k této druhé možnosti. (cointelegraph.com)

300x250

rychlé zprávy

XRP: CEO společnosti Ripple Brad Garlinghouse během rozhovoru pro CNN řekl, že Ripple bude do 5 let jako Amazon a také konstatoval, že technologii Ripple mohou v budoucnu používat i centrální banky.

PETER SCHIFF & Bitcoin: Známý propagátor investic do zlata Peter Schiff korigoval své předchozí negativní tvrzení o bitcoinu a uvedl, že nikdy netvrdil, že jeho cena už nebude růst.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

IOTA

Koordinátor IOTA je stále vypnutý. Centralizace cenu zjevně neovlivňuje

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

IOTA

Nadace IOTA Foundation informovala, že aktualizovala svou desktopovou verzi Trinity Wallet. Tato aktualizace souvisí s odstraněním její nedávno odhalené zranitelnosti.

Nová verze peněženky, která byla vydána 16. února, však nepředstavuje zcela řešení nedávného bezpečnostního problému, protože síťový koordinátor IOTA je stále vypnutý.

IOTA Foundation zároveň uvedla, že restartuje koordinátora až poté, co uživatelé podstoupí proces migrace svých tokenů na bezpečné seedy. Nástroj, který by to měl umožnit, by měl být zveřejněn v nadcházejících dnech:

,,Migrací vašich tokenů na nové bezpečné seedy před opětovným spuštěním koordinátora se zajistí, aby případný útočník nebyl schopen provést neoprávněné přenosy vašich tokenů, pokud tak již neučinil.”

Zranitelnost systému, která byla 25. ledna využita na hack peněženky Trinity cílila na uživatele, kteří ji používali desktopovém počítači. Nadace však doporučuje, aby si své tokeny přemigrovali nejen uživatelé stolních počítačů, ale i ti, kteří používají k tomuto účelu svůj smartphone.

300x250

Ztráty způsobené hackem zatím nebyly přesně určeny. ,,Odcizené prostředky byly záměrně a opakovaně sloučeny a rozděleny tak, aby zkomplikovaly vyšetřování. Náš současný předpoklad je, že pachatel se nejprve zaměřil na účty vysoké hodnoty a pak se přesunul na menší účty, dokud byl v této činnosti přerušen po tom jak byl pozastaven IOTA koordinátor,” zní vysvětlení nadace.

Odhady škody se pohybují mezi 300 000 USD až 1 600 000 USD. Někteří uživatelé stále věří, že se jim mohou jejich prostředky vrátit.

IOTA Foundation konstatovala, že nedávný hack se týká pouze peněženky Trinity Wallet a nedošlo k porušení základního protokolu IOTA, jak naznačovaly některé články. Peněženka Trinity Wallet byla vydána v červenci 2019 a nabízela jednodušší používání a realizací transakcí kryptoměny IOTA.

Koordinátor je centralizovaný bod celého ekosystému IOTA. Jde o kontrolní bod pro ověření platnosti transakcí a pro zamezení takzvaného double Spending (dvojitá útrata). Tím, že byl vypnut, se sice zabránilo dalším škodám, ale zviditelnila se vedle toho obrovská centralizace celého projektu, kterou lze zjevně kdykoliv vypnout.

Cílem autorů projektu je zbavit se závislosti na koordinátorovi, jeho úplným odstraněním a přechodem na decentralizovaný program Coordicide, který řeší kromě témata centralizace i výšku transakčních nákladů a škálovatelnost sítě. Nedávno bylo oznámeno spuštění fáze Chrysalis, která je jakýmsi mezistupněm před přechodem na decentralizovaný Coordicide.

Současné problémy IOTA s cenou IOTA výrazněji nezamávaly. Může to být důkazem toho, že investoři v současném trhu jsou hlavně cenovými spekulanty a nejde jim ani tak o kvalitu daného projektu. V opačném případě by hack sítě a zejména vypnutí koodrinátora (čímž se zviditelnila centralizace projektu, což je nežádoucí jev) měl na cenu pravděpodobně mnohem výraznější dopad.

IOTA predchádza do fázy Chrysalis. Je medzistupňom pred decentralizáciou

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-