Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (4.6.): Bitcoin ETF, nákup Microstrategy, on-chain data Ethereum a jiné

Zveřejněno

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Grayscale plánuje změnit svůj produkt GBTC na Bitcoin ETF

Společnost Grayscale Investments, která pro produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) spravuje více než 650 000 BTC (což z ní činí největší bitcoinovou institucionální velrybu na světě) potvrdila, že se bude snažit co nejdříve konvertovat charakter svého GBTC trustu na veřejně obchodované Bitcoiny ETF. Tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Společnost Micostrategy investovala do Bitcoinu další miliony

Společnost Mirostrategy v pondělí oznámila, že investovala do Bitcoinu další miliony dolarů. Hodnota jejích spravovaných bitcoionů díky tomu stoupla už na 5,4 miliardy USD. Zprávu o další koupi BTC potvrdil na Twitteru CEO Microstrategy Michael Saylor, který informoval, že jeho společnost nakoupila tentokrát 253 BTC za 15 milionů dolarů. Více se dočtete zde.

Ethereum: Klesá počet velryb, ale i Etherů na burzách (on-chain data)

V době, kdy Ethereum (ETH) vytváří svá nová historická maxima nad úrovní 2100 dolarů, je dobré podívat se na několik on-chain analytických dat, které naznačují, v jaké kondici je dvojka na trhu. Přečtěte si tento článek.

Nový trend: Těžaři přestali s prodejem Bitcoinu, zdá se, že je akumulují

On-chain data analytických platforem naznačují dlouhodobý trend úbytku Bitcoinů z burz a v poslední době také změnu chování dlouhodobých hodlerů, kteří postupně přestali prodávat své dříve naakumulované BTC, což naznačuje, že i ti očekávají další růst ceny (respektive minimálně vyčkávají na další signál trhu). Novým fenoménem on-chain dat je však obnovení akumulace Bitcoinu ze strany BTC těžařů. Dokonce se objevují zprávy, které naznačují že je nejenže neprodávají, ale dokonce i skupují (ačkoliv jde o spekulaci). Více se dočtete v tomto článku.

Cardano je blíže k decentralizaci. IOHK uzavřelo partnerství s Orion Protocol

Kryptoměna Cardano (ADA) udělala 31. března 2021 výrazný krok k decentralizaci, protože úpravou „parametru D“ ztratila společnost IOHK, která stojí za vývojem tohoto blockchainu, jakoukoli výhodu oproti ostatním producentům bloků tohoto ekosystému. Ověřování transakcí je tak aktuálně již pod stoprocentní kontrolou přes 2000 různých stake poolů. Kromě toho přichází zpráva o spolupráci IOHK s firmou Orion Porotocol, která zabezpečí likviditu pro defi na NFT projektech, které vzniknou na Cardano blockchainu. Více se dočtete zde.

V Jižní Koreji začíná být cena BTC přepálená. Je to problém?

V době, kdy se cena Bitcoinu obchoduje v rozmezí mezi $ 56 000 a $ 60 000 a trh vyčkává, zda se BTC podaří prorazit rezistenci kolem úrovně 60 000 dolarů, po níž by mohl následovat útok na vytváření dalších nových all-time-high, se Bitcoin na jihokorejských trzích obchoduje za výraznou prémiovou cenu. Predikuje to konec bullrunu nebo netřeba tuto skutečnost přeceňovat? Více se dozvíte zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne