Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (5.10.): Bitcoin, PayPal & Libra či Bakkt

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Rozhovor s T. Vaysem: Bitcoin může dosáhnout $ 100 000 v roce 2023

Finanční analytik a odborník na kryptoměny Tone Vays absolvoval zajímavý rozhovor s redakcí portálu Cointelegraph, v jehož rámci se vyjádřil k současné ceně Bitcoinu, vlivu halvingu, spuštění Bakkt a také budoucnosti altcoinů. Pár zajímavých části z rozhovoru jsme shrnuli v tomto článku.

Rozhovor s T. Vaysom: Bitcoin môže dosiahnuť $100 000 v roku 2023

PayPal oficiálně vystoupil z Libra Association

Již včera jsme vás informovali o možnosti, že PayPal zvažuje vystoupení z Libra Association a dnes již můžeme konstatovat, že nejde o spekulaci, ale potvrzenou informaci. Zástupci této firmy se 3. října nezúčastnily schůze 28 členů ambiciózního kryptoměnového projektu v čele kterého stojí Facebook, ale společnost PayPal ve svém oficiálním stanovisku uvedla, že projektu nadále drží palce. ,,Stále podporujeme ambici Libry a těšíme se na dialogy o možnostech spolupráce v budoucnosti. Facebook je dlouholetým strategickým partnerem PayPalu a budeme nadále spolupracovat a podporovat Faceboook v různých směrech,” uvedla v oficiálním stanovisku. Odstoupení z Libra Association údajně zvažují další dvě společnosti, ale na rozdíl od PayPalu k oficiálnímu rozhodnutí zatím nepřistoupily. Důvodem, že se tak PayPal rozhodl, mají být zejména regulační problémy související s touto kryptoměnou. (cointelegraph.com)

Uskutečnil se první blokový obchod Bakkt Bitcoin Futures kontraktů

Společnost Intercontinental Exchange (ICE), která stojí za newyorskou burzou cenných papírů a také platformou Bakkt, která 23. září spustila první bitcoinové futures kontrakty s reálnými Bitcoiny, informovala že. 1. října uskutečnila první blokový obchod Bakkt Bitcoin futures kontraktů mezi obchodní bankou digitálních aktiv Galaxy digital a investiční firmou XBTO. Blokové obchody jsou soukromé obchody s futures kontrakty nebo opcemi, které lze provádět separátně mimo veřejný trh. Podle CME Group jsou blokové obchody častokrát realizované velkými firmami a institucemi. (cointelegraph.com)

300x250

Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje postoj USA k Libře

Generální ředitel a zakladatel americké směnárny Coinbase Brian Armstrong v rámci série tweetů zkritizoval postoj amerických zákonodárců ke kryptoměnám, přičemž jejich reakci na kryptoměnu Libra označil za směšnou. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje postoj USA k Libre

Pozor na podvodnou stránku Trezoru

Reddit uživatel s přezdívkou castorfromheva upozornil kryptoměnovou komunitu, aby si dávali pozor při psaní adresy trezor.io. Pokud totiž nechtěně vynechají písmeno “r” a do prohlížeče napíší “tezor(tečka).io”, dostanou se na podvodnou phishing stránku, která se tváří jako oficiální webstránka Trezoru. Její použitím vám však hrozí, že přijdete o své Bitcoiny. Psát při každé návštěvě adresu trezor.io do prohlížeče se nedoporučuje. Lepší volbou je používání záložek. Vždy si však pro jistotu zkontrolujte, zda jste opravdu na stránce Trezoru s pravou url adresou.(cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (11.12.): Ethereum boduje, problémy Makeru & Ledger Live

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Čínský rating: Bitcoin poprvé v TOP10, Ethereum stouplo

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (CCID) vydalo již 15. vydání žebříčku kryptoměn. Rating publikovaný 6. prosince se tentokrát týkal 35 vybraných digitálních aktiv. CCID zveřejňuje hodnocení vytipovaných kryptoměn už dva roky a to přesto, že čínská vláda se ke kryptoměnám staví negativně. Vůbec poprvé zařadila do první desítky i Bitcoinu a Ethereum se posunulo téměř na špici. Více jsme se tomto tématu věnovali zde.

Čína aktualizovala rating kryptomien: Bitcoin prvýkrát v TOP10

Značka Nike tokenizuje boty na Ethereum. Uspějí CryptoKicks?

O blockchain technologii se zajímá další gigant. Po tom, jak začala značka New Balance testovat technologii Cardano (ADA) ke sledování pravosti jejich produktů, přicházejí zajímavé zprávy i v souvislosti s firmou Nike, vůbec největším výrobcem oblečení a sportovní obuvi na světě. Značka Nike oznámila, že podala patent na tokenizované boty na blockchainu Ethereum. Podrobnosti o této zajímavé novince jsme shrnuli v tomto textu.

Značka Nike tokenizuje topánky na Ethereum. Uspejú CryptoKicks?

300x250

Z MakerDAO mohlo být ukradeno za 15 sekund 340 milionů dolarů

Nadace Maker Foundation představila nový bezpečnostní návrh, který by měl řešit potencionální hrozbu útoku s dalekosáhlými následky pro celý projekt MakerDAO. Známý softwarový inženýr Micah Żółty publikoval předevčírem upozornění, že kdokoliv, kdo disponuje kolem 80 000 MKR (okolo 40-41 milionů dolarů), může vymazat veškerý kolaterál ve společnosti MakerDAO. Více se dočtete v tomto článku.

Z MakerDAO mohlo byť ukradnutých za 15 sekúnd 340 miliónov dolárov

Banco Santander vyplatil pomocí Ethereum $ 20-milionový dluhopis

Španělský nadnárodní bankovní gigant Banco Santander vyplatil pomocí blockchainu Ehtereum dluhopis v hodnotě 20 milionů dolarů. ,,Právě jsme provedli předčasné splacení našeho dluhopisu založeného na blockchainu, který jsme vydali 10. prosince. Toto jednoznačně dokazuje, že dluhový cenný papír lze spravovat prostřednictvím jeho celého životního cyklu, “řekl John Whelan, vedoucí oddělení digitálního investování v bance Santander. Společnost si myslí, že tento postup s využitím blockchainu může urychlit, zefektivnit a zjednodušit vydávání dluhopisů. (cointelegraph.com)

Ledger Live začal podporovat staking Tezos

Výrobce populární hardwarové peněženky Ledger oznámil vydání nejnovější verze své aplikace Ledger Live, ke které přidal i podporu stakingu kryptoměny Tezos (XTZ). Ledger Live je softwarové řešení, které umožňuje držitelům peněženky Ledger spravovat své kryptoměny prostřednictvím smartphonu nebo počítače. Mohou si prostřednictvím ní odesílat nebo přijímat tokeny, přičemž si zachovávají kontrolu nad privátními klíči. Staking Tezosu podporují například i burzy jako Coinbase či Binance a stakovat XTZ přes Ledger je mimořádně atraktivní pro ty, kteří chtějí mít své kryptoměny opravdu pod kontrolou a v bezpečí.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Z MakerDAO mohlo být ukradeno za 15 sekund 340 milionů dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

maker

Nadace Maker Foundation představila nový bezpečnostní návrh, který by měl řešit potencionální hrozbu útoku s dalekosáhlými následky pro celý projekt MakerDAO.

Známý softwarový inženýr Micah Żółta publikoval předevčírem upozornění, že kdokoliv, kdo disponuje kolem 80 000 MKR (okolo 40-41 milionů dolarů), může vymazat veškerý kolaterál ve společnosti MakerDAO během 15 sekund. To zahrnuje DAI a SAI a také aktiva v jiných integrovaných systémech jako jsou Compound a Uniswap. Hacker by tak potenciálně mohl přijít poměrně jednoduše k 340 milionům dolarů.

Żółta navrhl, aby byl Multi-Collateral Dai (MCD) upravený bezpečnostními prvky, aby zabránil potenciálnímu útoku na systém. Nedostatek protokolů týkajících se nouzových vypínání a zpoždění by totiž umožnilo zlomyslnému subjektu ukrást všechen kolaterál MakerDao. Obránci systému by měli při takovém útoku 0 sekund na reakci.

,,Útočník by mohl udělat toto: Získat 80 000 MKR jakýmkoli způsobem (například i nákupem pozn. red.). Vytvořil by exekuční kontrakt, který by byl naprogramován tak, aby přemístil veškerý kolaterál na sebe. Ihned (v téže transakci) by hlasoval o smlouvě. Okamžitě (v téže transakci) by smlouvu aktivoval. A do západu slunce by odešel s 340 miliony dolarů v ETH,” vysvětlil Żółta.

Několik hodin po tomto varování vydala společnost MakerDao oficiální prohlášení, v němž uvedla, že brzy přijme opatření na záplatování této bezpečnostní mezery. Následně zavedla do core protokolu Governance Security modul (GMS), který zvyšuje zpoždění z 0 na 24 hodin. To umožní držitelům MKR mít dostatek času na prozkoumání provedených smluv před jejich nasazením.

300x250

,,GMR je navržen tak, aby umožnil držitelům tokenů MKR zkontrolovat všechny změny, které se projeví v systému a podle toho jednat, pokud se tyto změny považují za škodlivé,” vysvětlila firma.

Chyba, která mohla na první pohled způsobit pro Maker katastrofu, tedy pravděpodobně nebude mít dalekosáhlé následky. Dosud nebyly hlášeny žádné útoky.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Značka Nike tokenizuje boty na Ethereum. Uspějí CryptoKicks?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Nike Ethereum

O blockchain technologii se zajímá další gigant. Po tom, jak začala značka New Balance testovat technologii Cardano (ADA) ke sledování pravosti jejich produktů, přicházejí zajímavé zprávy i v souvislosti s firmou Nike, vůbec největším výrobcem oblečení a sportovní obuvi na světě.

Značka Nike oznámila, že podala patent na tokenizované boty na blockchainu Ethereum. Patent podaný 10. prosince hovoří o digitálním assetu, který zavedli přímo do sportovní obuvi. Podle popisu budou přitom použity tokeny Ethereum ERC721 nebo ERC1155, které se použijí na autentizaci a transakci fyzické boty.

Token by měl být “odemčený” zakoupením odpovídající fyzické boty a připojením 10-ciferného identifikačního kódu spolu s identifikačním kódem vlastníka. Základním cílem systému je poskytnout způsob, jak zajistit pravost zboží.

,,Potenciální a současní vlastníci mohou kupovat a prodávat digitální aktiva přes jeden nebo více blockchainových Ledgerů fungujících v decentralizovaném výpočetním systému. Například bez omezení mohou koupit nový pár vybraných tenisek od ověřeného prodejce, který jim poskytne ověřené záznamy o jejich původu. Při přijetí krabice s botami obsahují zakoupené tenisky kód, který se naskenuje pomocí funkce skenování čárových kódů, která je součástí aplikace na smartphonu zákazníka. Když si spotřebitel kupuje pravou botu, vygeneruje se mu digitální reprezentace daného produktu, propojí se se spotřebitelem a přiřadí se k ní kryptografický token, přičemž digitální bota a kryptografický token budou společně představovat takzvaný “CryptoKick”,” vysvětluje se v popisu patentu.

Když se obuv prodá dál, vlastnictví digitálního tokenu se může přenášet spolu s fyzickým výrobkem. Majetek těchto tokenů se řídí ve vyhrazené aplikaci.

300x250

Nike se pravděpodobně spoléhá, ​​že kolem CryptoKicks může vzniknout nová záliba ve formě sbírání tokenů oblíbených modelů tenisek. Nejde tedy jen o prostředek, který bude ověřovat pravost dané fyzické boty, ale také o tvoření jakési sběratelské kolekce v digitální formě. Podobně jako fungují populární CryptoKitties.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Čína aktualizovala rating kryptoměn: Bitcoin poprvé v TOP10

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína Rating

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (CCID) vydalo již 15. vydání žebříčku kryptoměn. Rating publikovaný 6. prosince se tentokrát týkal 35 vybraných digitálních aktiv.

CCID zveřejňuje hodnocení vytipovaných kryptoměn už dva roky a to přesto, že čínská vláda se ke kryptoměnám staví negativně. Nic na tom nezměnilo ani ohlášení o plánované implementaci technologie blockchain do národního hospodářství a ani přípravy národní digitální měny, kterou bude emitovat Čínská lidová banka (PBoC).

Agentura hodnotí kryptoměny podle tří základních kritérií – technologie, aplikace (použitelnosti) a kreativity.

Od června 2018 dominoval tomuto pořadí projekt EOS, který si i tentokrát udržel vedoucí místo. Na druhou příčku se však přesunulo Ethereum (ETH), kterému mohl pomoci i úspěšný hardfork s označením Istanbul, který připravuje Ethereum na přechod do fáze “Ethereum 2.0”, s čím bude souviset i staking s přechodem na konsenzus Proof-of-Stake či řešení problému se škálovatelností (více se dočtete v tomto článku). V předchozím vydání druhý Tron (TRX) tentokrát obsadil “bronzovou” příčku.

Vůbec poprvé se do elitní desítky dostal Bitcoin (BTC), tedy nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna, který skončil devátý. Bitcoin tradičně vede pořadí pokud jde o kreativitu, ale oproti nejlepším podle CCID zaostává hlavně v základní technologii a použitelnosti.

300x250

Třetí nejhodnotnější kryptoměna podle tržní kapitalizace XRP, v tomto pořadí kuriózní označena jako Ripple (Ripple je firma, která za touto kryptoměna stojí, nejde o kryptoměnu), se umístila až na 18. příčce.

Pořadí TOP 35 kryptomien podle CCID k prosinci 2019:

Ethereum by mohlo čoskoro umožniť tisícky transakcií za sekundu

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (10.12.): Bitcoin, Ethereum, MATIC, Čína a Bakkt

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin správy

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Peter Brandt aktualizoval svou predikci pro Bitcoin

Jeden z nejrespektovanějších traderů, autor známého bestselleru o tradingu, Peter Brandt (72), nastínil dva možné scénáře pro dlouhodobý vývoj ceny Bitcoinu. Přestože je optimistou prozradil i to, v jakém případě by při Bitcoinu zřejmě sám kapituloval. Více se dočtete v tomto článku.

Rešpektovaný trader P. Brandt aktualizoval svoje scenáre pre Bitcoin

Ethereum by mohlo brzy umožnit tisíce transakcí za sekundu

Druhá nejhodnotnější kryptoměna současnosti Ethereum (ETH) prošla přes víkend úspěšným hardforkem Istanbul, který s sebou přinesl několik vylepšení její sítě. Mimo jiné umožnil i integraci řešení pro škálování na druhé vrstvě s příslibem umožnit realizaci více než 3000 transakcí za sekundu (TPS) při současném zachování decentralizace a soukromí. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Ethereum by mohlo čoskoro umožniť tisícky transakcií za sekundu

300x250

Čína zřejmě ještě letos realizuje test digitální měny

Z Číny přicházejí další zajímavé zprávy. Podle místního zpravodajského kanálu Caijing se ve městech Šen-čen a Su-čou ještě před koncem tohoto roku realizuje první test digitální měny centrální banky (CBDC). Tématu jsme se věnovali zde.

Čína zrejme ešte tento rok realizuje test digitálnej meny

Bakkt spustil první regulované BTC opce

Společnost Bakkt, za níž stojí konglomerát Intercontinental Exchange (ICE), úspěšně spustila první regulované bitcoinové opce vyrovnávány v amerických dolarech. Oznámil to COO Bakkt Adam White, který tvrdí, že jde o první regulovaný termínovaný kontrakt na bitcoinové futures, který kontroluje Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC). Tato novinka přichází krátce poté, co byla generální ředitelka Bakkt Kelly Loefflerova jmenována do amerického senátu. Zatímco nový produkt je vázán na vypořádání v amerických dolarech, Bakkt se stal v kryptokomunitě populární zejména díky tomu, že od 23. září spustil první Bitcoin futures vázané na reálné Bitcoiny.(Cointelegraph.com)

MATIC se propadl za den o více než 50%. Binance a MATIC odmítají obvinění

Pokud jste v posledních dvou či třech měsících investovaly do kryptoměny Matic Network (MATIC), až do posledního dne jste se těšili krásnému zhodnocení své investice. Posledních 24 hodin však bylo pro MATIC hotovou katastrofou, když se cena kolem 0,040-0,041 USD propadla až k 0,012 USD. Podrobnosti o tomto propadu jsme shrnuli zde.

MATIC sa prepadol za deň o vyše 50%. Binance a MATIC odmietajú obvinenia

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

MATIC se propadl za den o více než 50%. Binance a MATIC odmítají obvinění

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Matic prepad 50%

Pokud jste v posledních dvou či třech měsících investovaly do kryptoměny Matic Network (MATIC), Až do posledního dne jste se těšili krásnému zhodnocení své investice. Posledních 24 hodin však bylo pro MATIC hotovou katastrofou, když se cena kolem 0,040-0,041 USD propadla až k 0,012 USD.

MATIC se následně mírně stabilizoval a aktuálně se obchoduje kolem hodnoty 0,02 USD, což však představuje stále přibližně 50% propad za méně než 24 hodin.

Po prudkém propadu MATIC se začaly na sociálních sítích jako houby po dešti objevovat obvinění na adresu burzy Binance a autorů samotné kryptoměna, kteří měli údajně manipulovat s její cenou. MATIC byl totiž jedním z prvních projektů, které byly prodávány a financovány formou IPO skrz Binance Launchpad (počáteční nabídka mincí, které realizuje burza).

Binance obvinění o tom, že by uměle nafukovala hodnotu této kryptoměna rezolutně odmítá a stejně tak podezření z manipulace ceny dementují i ​​představitelé Matic Network. Mimořádně podezřele však působily spekulace, podle nichž měl MATIC před propadem ceny převést na Binance asi 15 procent celkové nabídky svých tokenů za účelem likvidace. Mohlo jít o hodnotu převyšující přes 67 milionů dolarů. Tato informace však byla rychle dementována.

K náhlému propadu MATIC se vyjádřil i šéf burzy Binance Changpeng Zhao. ,,Náš tým stále zkoumá, co způsobilo pád, ale už teď je jasné, že tým MATIC s tím nemá nic společného,​​” napsal a následně naznačil, že propad mohla jednoduše způsobit panika na trhu. ,,Několik velkých obchodníků zpanikařili a způsobily tento cyklus. Bude pro nás velkou výzvou popřemýšlet nad tím, jak může burza zasáhnout do obchodování lidí.”

300x250

Ať už šlo o manipulaci, nebo ne, tento případ je dalším důkazem velké nezralosti trhu s kryptoměna. Zejména altcoiny s nižší kapitalizací mohou náhle měnit svou cenu zjevně iv desítkách procent. Proto opakujeme, abyste byli při svých investicích opatrní a nikdy neinvestovali do kryptomien více, než si můžete dovolit ztratit. Diverzifikujte své portfolio a dopředu počítejte s tím, že se cena může pohybovat prudce oběma směry.

,,Pravidlo jedna v obchodování. Nikdy nenakupujte, když sledujete výbušnou zelenou svíčku a nikdy nenaskakujte do FOMO (strach z zmeškané příležitosti). Vždy přijde zpětná vazba (pokles),” upozornil ještě 26. listopadu Michael van de Poppe. Tento jeho citát připomněl portál Cointelegraph právě v souvislosti s cenovým vývojem MATIC, který před tímto prudkým růstem delší dobu možná až nezdravě rostl.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Čína zřejmě ještě letos realizuje test digitální měny

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína vlajka

Z Číny přicházejí další zajímavé zprávy. Podle místního zpravodajského kanálu Caijing se ve městech Šen-čen a Su-čou ještě před koncem tohoto roku realizuje první test digitální měny centrální banky (CBDC).

Pod záštitou Čínské lidové banky (PBoC), čtyř velkých bank a významných ekonomických účastníků, jako je například China Telecom, mají otestovat pomocí CBDC několik plateb.

,,Jedním z kroků bude racionálně vybrat oblast ověřování těchto pilotních transakcí, zvolit scénář a rozsah služeb a stabilně podpořit aplikaci digitální formy fiatových peněz. Ve srovnání s předchozím pilotem tentokrát jde o legální pilot digitální měny centrální banky. Vyjde z jejího systému a vstoupí do skutečných služeb, jako jsou doprava, vzdělávání, či lékařské ošetření,” píše deník Caijing.

Čínská lidová banka (PBoC) označila toto testování jako “dostihy“. Každá ze zapojených bank by měla spravovat digitální měnu odlišně a navzájem si budou konkurovat, aby se do budoucna zajištilo širší přijetí jejich modelu. Testování by mohlo zahrnout i další podmínky, které však nebyly specifikovány.

Čerstvé zprávy naznačují, že Čína je už jen několik kroků od oficiálního uvedení své kryptoměny a PBoC se s největší pravděpodobností stane první centrální bankou na světě, která bude vydávat skutečnou digitální formu peněz.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Ethereum by mohlo brzy umožnit tisíce transakcí za sekundu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

Druhá nejhodnotnější kryptoměna současnosti Ethereum (ETH) prošla přes víkend úspěšným hardforkem Istanbul, který s sebou přinesl několik vylepšení její sítě. Mimo jiné umožnil i integraci řešení pro škálování na druhé vrstvě s příslibem umožnit realizaci více než 3000 transakcí za sekundu (TPS) při současném zachování decentralizace a soukromí.

Grant určený na vývoj řešení škálování na druhé vrstvě Ethereum dostala v úvodu tohoto roku od Ethereum Foundation společnost Matter Labs. Od té doby pracuje na vytvoření řešení s názvem ZK Sync, které by mělo vyřešit starosti se škálovatelností Ethereum vedle toho, jak neomezí ochranu osobních údajů uživatelů a bude uživatelsky snadno použitelné.

,,Úspěšné řešení problému škálování ve veřejných blockchainech není jen věcí vysoké propustnosti samotných transakcí. Musí se přihlížet i na uspokojení požadavků milionů uživatelů, kteří nechtějí obětovat decentralizovanost. Mezi předpoklady hromadné adopce kryptoměn patří vysoká rychlost, nízké náklady, jednoduchá uživatelská zkušenost (UX) a ochrana osobních údajů,” rekl zakladatel Matter Labs Alex Gluchowsky.

ZK Sync je navržen tak, aby umožnil tisíce transakcí za sekundu při zachování bezpečnosti a vysokém stupni cenzury. Díky technologii s označením ZK Rollup umožní řešení na druhé vrstvě pomocí smart kontraktu na mainnetu, dokud výpočty a ukládání budou realizovány off-chain.

ZK Rollup má zachovat bezpečnostní funkce základního protokolu. Validator nikdy nebudou moci poškodit systém nebo ukrást prostředky. Uživatelé budou mít vždy možnost získat prostředky zpět, pokud validátoři nebudou spolupracovat. Systém nepotřebuje důvěryhodnou třetí stranu, která by monitorovala bloky, aby se zabránilo podvodům.

300x250

,,ZK Sync bude mostem na přivedení milionů uživatelů do kryptoměn. Stanovujeme vysoký standard pro uživatelskou zkušenost a ukážeme, že technologie ZK je schopna poskytnout webový zážitek bez obětování hodnot revoluce blockchainu (decentralizace pozn. Red.),” řekl Gluchowky.

Problémy Ethereum se škálovatelností jsou zjevné. Vícekrát to přiznal i hlavní představitel této kryptoměny Vitalik Buterin. Zda však bude řešení od Matter Labs těm, které je odstraní, ukáže až čas.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Respektovaný trader P. Brandt aktualizoval své scénáře pro Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

brandt-bitcoin

Jeden z nejrespektovanějších traderů Peter Brandt nastínil dva možné scénáře pro dlouhodobý vývoj ceny Bitcoinu. Přestože je optimistou prozradil i to, v jakém případě by při Bitcoinu zřejmě sám kapituloval.

72-letý Peter Brandt, který já autorem bestselleru Diary of a Professional Comodity Trader, který patří mezi nejprodávanější knihy o obchodování v nabídce Amazonu, se věnuje obchodování již 45 let a ačkoliv to u jeho generace není vůbec běžné, přiznává, že je fanouškem Bitcoinu.

Petr se před pár dny vyjádřil k současné situaci na grafu BTC a poznamenal, že z dlouhodobého hlediska se zatím nic nemění – u nejznámější kryptoměny je při pohledu na výšší highs a vyšší lows stále jednoznačné, že jí dominují býci.

,,Věřím, že Bitcoin čeká dlouhý příběh a že skutečně dosáhne ceny 100 000 USD, ne-li více. Tento názor zakládám nejen na jeho fundamentech, ale i na tom, co vidím na klasických grafech a kontextu trhu,” uvedl.

Brandt předpokládá, že cena Bitcoinu se pravděpodobně brzy odrazí od dolní hranice víceměsačního sestupného paralelního kanálu, který je viditelný na jednodenním grafu.

300x250

Tento graf se začal formovat 26. června, kdy cena Bitcoinu vytvořila letošní maximum 14 000 USD. Od té doby vždy když cena Bitcoinu zasáhne dno tohoto kanálu, odrazí se do středu nebo až na jeho vrchol. Když však zasáhne horní část kanálu, spadne opět do středu nebo až dolů.

(Graf na kterém P. Brandt nakreslil zmíněnou situaci)

Nyní v době, kdy se Bitcoin obchoduje kolem dna tohoto kanálu se Brandt domnívá, že nalezení lokálního cenového dna Bitcoinu je velmi reálné a Bitcoin by se brzy mohl vymanit z tohoto kanálu a začít směřovat směrem nahoru v rámci nové fáze parabolického růstu. Ten by pravděpodobně vedl k útoku na překonání historického maxima z roku 2017, tedy 20 tisíc dolarů.

Druhou – už méně příjemnou možností, by bylo, kdyby Bitcoin prorazil dolní hranici kanálu směrem dolů, což by pravděpodobně znamenalo další výrazný pokles.

Brandt tvrdí, že cena Bitcoinu se od roku 2011 vyznačuje sérií parabolických pohybů. Kdykoli byla parabola prolomená, trh měl tendenci klesat kolem 12 měsíců od nejvyšší dosažené ceny po nejnižší. Běžným výsledkem těchto propadů byly i 80-procentní korekce naměřené od vrcholu po spodek. Pokud bychom počítali s touto možností, propad z letošních 14 tisíc (vrchol poslední prolomení paraboly) by se mohl zastavit až někde kolem ceny 5 324 dolarů (propad o 80%) a může se tak stát až kolem července 2020.

,,Bitcoinoví maximalisté by samozřejmě na to řekli, že to není nic, co by způsobilo jejich kapitalizaci. Tvrdili by, že půjdou až na nulu. Že mohou kupovat levnější a brát, co jim trh nabízí. Nuž, já bych vám chtěl říct, že každý kdo říká “tentokrát je to jinak” je na omylu,” řekl Brandt, který si myslí, že pokud se Bitcoin uzavře pod hranicí klesajícího paralelního kanálu, 90 procent lidí, kteří jsou nyní v trhu, kapituluje.

Na závěr přiznal, že důležitou hranicí je pro něj cena kolem 3 215 dolarů z prosince 2018. Pokud by se Bitcoin propadl i pod ní, prý by zřejmě kapituloval i on.

Respektovaný obchodník přiznal, že nemůže jednoznačně předpovědět, který z těchto scénářů se uskuteční jako první. Je podle něj třeba počkat a sledovat, co se bude dít. Až na základě dalšího vývoje si nastaví své obchody.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (10.12.): S longami velmi opatrně!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Ahojte traderi, dnes sa tradične pozrieme na Bitcoin, dominanciu aj kapitalizáciu.

Bitcoin

Bitcoin má veľmi zložitú korekčnú štruktúru, kde je veľa možností. Altcoiny podľa môjho názoru teraz vyzerajú trochu čitateľnejšie. V podstate tu taktiež uvažujem o dvoch scenároch. Prvý scenár je, že celá táto štruktúra je jeden veľký triangel, ktorý je súčasťou IV. vlny a príde teda nové lokálne dno. Druhá možnosť je taká, že sme rovnako vo IV. vlne, ale vo forme ABC korekcie a daný triangel znázorňuje vlnu B. Stále je tu aj možnosť channelu. Aby sme sa však z tejto analýzy vedeli nejako dostať a urobili si záver: Ak aj príde rast, tak si myslím, že neprekonáme hladiny 8200 – 8400 dolárov a potom bude aj tak nasledovať nové lokálne low. Ostatné scenáre sú bearish, takže s longami opatrne. Ja momentálne BTC len sledujem.

300x250

Dominancia

Graf dominancie sa nám v poslednom čase nemení. Keby ste si ho však priblížili, tak si všimnete zelenú sviečku UP a práve tá mohla spôsobiť veľké prepady na altcoinoch. Celkovo však k tomuto grafu niet viac čo povedať, pretože si dlhodobo drží rovnakú štruktúru.

Kapitalizácia altcoinov

Graf kapitalizácie altov nevyzerá najlepšie. Príde mi to na takmer dokonalý triangel.  V podstate mám len dva možné scenáre a obidva končia na novom low. Za prvé sa môže jednať o triangel, ktorý tam nepochybne môže byť a tým pádom by bol koniec tejto štruktúry v targete. Druhá možnosť je taká, že sa jedná o klasickú ABC korekciu a kapitalizácia by išla hore, ale neprekonala by KEY level a až potom by šla na nové dno. Skôr sa však prikláňam k trianglu.

STREAM – Blíži sa recesia svetovej ekonomiky?

Včera sme mali veľmi podarený STREM s množstvom informácií. Téma, ktorá sa dotýka nás všetkých – Aký je rozdiel medzi recesiou a krízou? V akom stave je svetová a slovenská ekonomika? Akú úlohu zohrajú kryptomeny? A mnoho ďalšieho. Pozrieť si ho môžete aj tu:

Trader2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopírovanie svetových obchodníkov v jednom členstve.

Každý kto si od 1.12 do 20.12 kúpi 3 mesačné, alebo 6 mesačné členstvo získava kurzy zdarma! Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-