Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (7.10.): Bitcoin na Twitteru, eurokryptoměna či McAfeeho burza

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Nemůžete opravit riziko 51% útoku, aniž byste Bitcoin centralizovali

Zakladatel Litecoinu Charlie Lee a Bitcoin core developer Gregory Maxwell se shodli na tom, že možnost realizace 51% útoku na Bitcoin je potvrzením toho, že jde o decentralizovanou kryptoměnu a odstranit možnost tohoto rizika by šlo pouze za účasti centralizovaného prvku. Pokud vás toto téma zaujalo, otevřete si náš článek.

Charlie Lee: U Bitcoinu nemôžte odstrániť riziko 51% útoku bez toho, aby ho centralizovali

SEC: Pokud by byl Bitcoin cenný papír, mělo by to následky

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) opět potvrdila, že Bitcoin na rozdíl od mnoha jiných kryptoměn není cenným papírem. Vyplývá to z dopisu SEC pro Cipher Technologies Bitcoin Fund z 1. října, ve kterém SEC odůvodnila, že žádost o registraci této firmy jako investiční společnosti podle zákona z roku 1940 odmítla právě z tohoto důvodu. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

SEC: Ak by bol Bitcoin cenný papier, malo by to následky

John McAfee spouští decentralizovanou burzu

Kontroverzní programátor a podnikatel John McAfee, který nedávno potvrdil, že jeho “milionová predikce” o Bitcoinu do konce roku 2020 je stále v platnosti, spouští na blockchainu Ethereum svou vlastní decentralizovanou burzu (DEX). Do provozu v beta verzi by měla dostát už dnes 7. října. McAfee vedle toho uvedl, že centralizované kryptosměnárny jsou aktuálně velkou slabinou kryptoměn a decentralizované platformy jsou dveřmi, které nás osvobodí od základního kamene vlád, tedy jejich fiatových měn. Dodal k tomu, že decentralizovanou směnárnu nelze vypnout a proto je vládami neovladatelná. (cointelegraph.com)

Tether a Bitfinex reagují na obvinění z manipulace ceny Bitcoinu

Společnosti Tether a Bitfinex reagovaly na medializované zprávy o tom, že stablecoin USDT, za kterými stojí, měl výrazný podíl na manipulaci ceny bitcoinu. Více jsme se tomuto tématu věnovali zde.

Tether a Bitfinex reagujú na obvinenia z manipulácie ceny Bitcoinu

Dosáhl Bitcoin na Twitteru nové all-time low?

Zatímco v prosinci 2017 dosáhlo průměrně používání slova Bitcoin na twitteru za použití hashtag (#bitcoin) rekordního čísla (přibližně 150 tisíc tweetů za den), podle údajů BitcoinInfoCharts kleslo toto číslo v současnosti jen k průměrné hodnotě okolo 8 300 tweetů za den. Tato skutečnost by mohla naznačovat, že zájem o Bitcoin výrazně klesá. Portál Cryptoslate však upozorňuje, že tato metrika zkoumá jen používání slova Bitcoin ve spojení s hashtagy. Je velmi pravděpodobné, že toto slovo v komunitě už tak zlidovělo, že uživatelé na Twitteru přestali hashtag ve výrazné míře používat. Naznačuje to malý test, který zjistil, že 4. října trvalo 31 minut, než se nasbíralo 500 tweetů s označením “#bitcoin”, zatímco v případě slova Bitcoin bez hashtagu to bylo jen 12 minut. Tak či onak, ve srovnání s prosincem 2017 jde o výrazný propad. Že zájem o Bitcoin je nižší, dlouhodobě naznačují i ​​údaje z Google Trends. (cryptoslate.com)

Scholz je ohledně Libry skeptický, uvítal by E-euro

Německý ministr financí Olaf Scholz přiznal, že by byl rád, kdyby vzniklo digitalizované euro (E-euro). ,,Takový platební systém by byl dobrý pro Evropu jako finanční centrum a jeho integraci do světového finančního systému,” řekl pro WirstschaftWoche. Pokud však jde o digitální měnu, kterou připravuje Facebook (čili Libru), je velmi skeptický: ,,Základním prvkem národní suverenity je emise měny. Nemůžeme to nechat na soukromé podniky.” (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza altcoinů (15.10.): Ethereum, Litecoin a XRP + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

U Etherea už dlouho sledujeme konzistentní scénář – Ethereum mělo velký dump z 225 USD až na 150 USD, odkud vidíme pohyb v korekčním channelu nahoru s dosavadním high kolem 197 USD, které bylo v minulých analýzách přesně predikované.

Primární scénář je tedy stále stejný – pravděpodobně uvidíme break z channelu a ještě jeden impulzní pohyb dolů k 144 až max 126 USD (dle vyznačených supportů). Tento pohyb by byl invalidovaný, pokud by ETH dokázalo přelézt 197 USD. 

LTC/USDT

U Litecoinu sledujeme také velmi podobný scénář, kdy se coin pohybuje v ještě slabším channelu směrem nahoru. Pravděpodobnost tedy říká, že dříve nebo později u LTC uvidíme ještě jeden impulz dolů.

XRP/USDT

U XRP jsem před týdnem říkal, že z highcapů vypadá nejslibněji, což stále platí. Věřím, že zde jsme dno viděli a ikdyž je možná korekce, směr k 0.35c je celkem pěkně daný.  

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (15.10.): Kdy bude potvrzen bearish scénář?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin splnil náš cieľ a teraz postupne klesá smerom nadol. Znova sa nachádzame vo veľkom channeli. Za mňa je tento scenár rozhodne bearish. Došli sme totiž na silnú rezistenciu, kde prišlo silné zamietnutie divergencie na RSI. Momentálne to vidím na postupný pokles až do modrej zóny. Opäť si teda uveďme dva základné scenáre:

  1. Bullish – 25% pravdepodobnosť

Pri ňom rátame s možnosťou breaku rezistencie a a celého channelu smerom UP. Na grafe som to vyznačil žltým krúžkom. Keď sa pozrieme na celý graf, tak budeme potrebovať výraznú silu a objemy, aby sme tieto 2 body breakli smerom hore. Za mňa osobne je bullish scenár potvrdený až v momente, kedy uzavrie denná sviečka nad rezistenciou a channelom. Kým sa tak nestane, som stále bearish. Rovnako na dennom grafe z hľadiska price action, RSI a indikátorov by som chcel ešte nové low.

  1. Bearish – 75% pravdepodobnosť

Pri tejto možnosti rátam s ďalším poklesom, pri ktorom doklesáme až na spodnú hranu channelu a potom ho breakneme nadol. Očakávam v najbližších dňoch nové low. Aby sa však tento scenár potvrdil, tak znova potrebujeme break channelu. Takže kým sa nachádzame v channeli, tak je stále možnosť pre obidva scenáre. Až break nám jeden zo scenárov potvrdí.

Dominancia

Dominancia ide stále podľa predpokladov. Tu zatiaľ podľa mňa nie je veľmi o čom písať. Aj keď je tento graf celkom pomalý, tak zatiaľ ide presne podľa mojej predikcie a nemám dôvod ho meniť. O pár dní a možno týždňov sa dozvieme či dominancia už bola na top-e, alebo sa pozrieme ešte vyššie. Za momentálnej situácie sa to totiž nedá povedať.

Kapitalizácia

Dosť podobný graf ako pri Bitcoine. Taktiež dva scenáre a zatiaľ nemám čo meniť. Tu sa však na celú situáciu pozrieme z vyššieho timeframu.

Trader2.0

Dnes na našom telegramovom kanále spustím predpredaj členstiev a kurzov za zvýhodnené ceny. Na daných členstvách ich vylepšeniach a kurzov som pracoval cez 3 mesiace.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (14.10.): Obavy ze stablecoinů, Telegram & opakující se trend

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitcoin je startup, který ukončí vládu diktátorů, tvrdí Draper

Miliardář Tim Draper, který je známým investorem do rizikového kapitálu a velkým bitcoinovým propagátorem řekl, že Bitcoin v kombinaci s jinými technologiemi změní způsob, jakým fungují světové vlády. Více se dočtete v tomto článku.

Bitcoin je startup, ktorý ukončí vládu diktátorov, tvrdí Draper

Brian Kelly: Bitcoin ETF již není tak důležité

Brian Kelly, který je častým hostem v televizním studiu CNBC, řekl, že schválení Bitcoinu ETF je v současnosti již méně potřebné, než v minulosti. O tomto tématu mluvil poté, co Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zamítla žádost o schválení ETF ze strany Bitwise Asset Management. Více se dočtete v tomto článku.

Brian Kelly: Bitcoin ETF už nie je také dôležité

Telegram reagoval na soudní zákaz SEC. Je překvapen

Vývojáři Telegram Open Network (TON) jsou podle svého prohlášení nemile překvapeni z rozhodnutí Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC), která oznámila, že prodej tokenů GRAM institucionálním investorům, v jehož rámci se vybralo 1,7 miliardy dolarů, byl nezákonný, protože šlo o neregistrovanou nabídku cenných papírů. Telegram tvrdí, že strávil posledních 18 měsíců tím, aby získal jasné stanovisko od SEC. Komise se nakonec rozhodla podat žalobu, přičemž jednání o ní je naplánováno na 24. října. Sledování verdiktu soudu bude nepochybně ostře sledované, protože do blockchainu telegramu investovaly i velké filmy jako Benchmark, Sequoita či Lightspeed, které se dříve ujistily, že projekt bez problémů projde regulačním procesem. (cointelegraph.com)

Opakuje se trend prvních let bitcoinu?

Počet bitcoinových adres, na kterých je více než 1000 BTC (8,3 milionu dolarů) roste v roce 2019 stejným tempem, jako dříve v roce 2014. Upozornil na to známý trader a analytik Willy Woo, který na grafu ukázal, že nárůst Bitcoinu na BTC adresách ukazuje opakování se trendu časných let. Zatímco v té době však akumulovaly Bitcoin především technologičtí nadšenci, současná akumulace je jednoznačně podmíněna finančními motivy. ,,Pravděpodobně jsme v nové renesanci Bitcoinu, která je poháněna přílivem kapitálu investorů s vysokým čistým bohatstvím,” uvedl.(cointelegraph.com)

G7: Stablecoiny představují riziko pro finanční systém

Skupina zemí G7 měla vypracovat zprávu, jejímž závěrem je tvrzení, že stablecoiny představují hrozbu pro globální finanční systém. Uvedl to portál BBC, který uvádí, že G7 nastínila možná rizika spojená s digitálními měny. ,, Skupina G7 je přesvědčena, že žádný projekt se stablecoinem by neměl začít fungovat dříve, než se vyřeší právní a regulační problémy a rizika spojená s dohledem a kontrolou. Řešení těchto rizik není nezbytnou zárukou regulačního schválení,” uvádí se ve zprávě. G7 si myslí, že stablecoiny s potenciálem velkého růstu (osvojení) by mohly potlačit hospodářskou soutěž a ohrozit finanční stabilitu. Diskusi o stablecoinech na úrovni G7 podmínila zejména připravovaná kryptoměna Facebooku Libra, která čelí velké kritice ze strany mnohých vlád. (cointelegraph.com)

Nizozemská centrální banka: Svět potřebuje zlato, pokud se zhroutí systém

V případě, že nastane úplný kolaps finančního systému, držení zlata je lepší volbou, než držení fiatových peněz. Uvádí to nizozemská centrální banka De Nederlandse Bank (DNB). ,, Pokud se cely systém zhroutí, zásoby zlata poskytují kolaterál, který umožní začít znovu. Zlato poskytuje důvěru v sílu rozvahy centrální banky. Dodává bezpečný pocit,” píše se ve studii. Na vyjádření DNB reagovali i někteří představitelé kryptoprůmyslu, kteří poukázali na to, že Bitcoin je také určitým druhem digitálního zlata s podobnými vlastnostmi, jaké má nejcennější kov. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Brian Kelly: Bitcoin ETF již není tak důležitý

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kelly Bitcoin

Brian Kelly, který je častým hostem v televizním studiu CNBC, řekl, že schválení Bitcoinu ETF je v současnosti již méně potřebné, než v minulosti. O tomto tématu mluvil poté, co Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zamítla žádost o schválení ETF ze strany Bitwise Asset Management.

Podle zakladatele a CEO společnosti BKCM se trh s kryptoměnami stal postupně regulovanější a otevřenější institucí, díky velkým firmám jako jsou Fidelity či TD Ameritrade. Ty se rozhodli nabízet produkty na obchodování a držení kryptoměn.

,,Do tohoto prostoru se začínají tlačit firmy jako Fidelity a TD Ameritrade. Nakonec si tedy budete moci koupit Bitcoin na běžném brokerském účtu, nebo to bude vypadat jako běžný brokerský účet. Proto se méně obávám, že v tomto okamžiku potřebujeme Bitcoin ETF,” řekl pro CNBC.

Kelly hovořil i o tom, že CFTC poprvé v historii označilo Ethereum jako komoditu, což vnímá jako velmi pozitivní zprávu. ,,CFTC říká, že Ethereum je komodita, což je velmi důležitá zpráva. Dává to jasnou regulaci. Tímto se otevírají dveře pro instituce,” konstatoval. Očekává, že velcí hráči se díky tomu začnou zajímat i o možnost investice do Ethereum, dokud předtím váhali, protože existovaly obavy, zda Ethereum nebude posouzeno jako cenný papír.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin je startup, který ukončí vládu diktátorů, tvrdí Draper

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Tim Draper

Miliardář Tim Draper, který je známým investorem do rizikového kapitálu a velkým bitcoinovým propagátorem řekl, že Bitcoin v kombinaci s jinými technologiemi změní způsob, jakým fungují světové vlády.

Ve zprávě, kterou publikoval na Medium, konstatoval, že Bitcoin je jakousi “start-up měnou”, na níž oceňuje její decentralizaci a bezmezný charakter.

,,Při Bitcoinu a decentralizaci, která s ním přichází, se geografické hranice staly méně relevantními. Už nejsme na milost diktátorů a různých mýtných poplatků, abychom mohli ekonomicky růst. Z dlouhodobého hlediska věřím v obchod a ekonomiku a tomu, že se stáváme více než kdykoliv předtím jedním světem,” píše v článku.

Draper také popisuje myšlenku globálního pojištění, které by bylo plněné v Bitcoinech. Bylo by podle něj efektivnější než současné zdravotní pojištění za pomoci smart kontraktů a umělé inteligence.

Mluvil také o vizi důchodového systému, který by byl nezávislý na vládách a politických lídrech. Namísto toho by fungoval také pomocí pevné neměnné inteligentní smlouvy (smart kontraktu). ,,Bitcoin sebou přinesl několik základních technologií, které mohou urychlit naši transformaci z kmenové planety na globální,” dodal.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (14.10.): Bitcoin vypadá na otestování hranice 8 000 USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Po pátečním prudkém nárazu bitcoinu na silnou rezistenci 8 800 USD a včerejším vylití ceny přes stopky o 300 USD během pár minut je očividné, že medvědí mají aktuální sentiment jasně pod kontrolou. Tyto silné bearish svíce nasvědčují dalšímu poklesu ceny tento týden.

4hodinový graf bitcoinu

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu aktuálně pokračuje dle scénáře z minulého týdne, kde očekáváme útok pomalu ale jistě na hrany 67 %, což pravděpodobně dá opět bullish momenta altcoinům. Díky bearish scénáři na bitcoinu a dle mého názoru ještě otestování hranic 7 000 USD si myslím, že altcoiny dostanou impuls v podobě menší altseason, neboť se díky pumpě bitcoinu opět dostali do konsolidačních struktur.

4hodinový graf dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Celková kapitalizace prakticky kopíruje graf bitcoinu kvůli vysoké dominance a i přestože altcoin cap poslední týdny roste více, než bitcoin, není to na grafu celkové kapitalizace vůbec znatelné.

Kapitalizace altcoinů

Když se podíváš na graf, tak si můžeš všimnout, že jsme na rezistentní hraně, která bude důležitá k překonání. Kvůli špatně vypadajícím highcaps, to vypadá spíše na odraz rezistence směrem dolů a průrazu kanálů. Zde bych si ovšem dovolil s rozhodnutím scénáře ještě počkat. Bullish budeme, když dnešní daily svíce překoná a uzavře nad rezistencí. Naopak bearish to bude, když přijde silný impulsní odraz a dnešní svíce skončí fake-breakoutem.

4hodinová kapitalizace altcoinů

I přestože tyto kanály po impulsní svíci sice praskají dolů, ale ten pullback je poměrně hluboký už. Bude stačit 1-2 dny pumpy altcoinů a celá impulsní bearish svíce bude smazaná. Následovat pak bude pravděpodobně zajímavý býčí sentiment na altcoinech. Mike se studenty jsou nyní na Crypto Kingdom signálech poměrně trpěliví, čeká se na bitcoin a právě zmiňovaný kanál na kapitalizaci altcoinů.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (13.10.): Pohled na Bitcoin a altcoiny tradeři Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live stream ck

Live stram začíná od 20.00h

Bitcoin v průběhu posledního týdne posílil o zhruba 5 procent a v době psaní textu se obchoduje nad cenou 8 400 dolarů. K jeho zhodnocení, ale i pohledu na trh s altcoinami, přistoupí od osmé večer ve své live session tradeři Crypto Kingdom Jan Čuraj a Michal Majzlík. Jejich veřejně dostupný stream si můžete prohlédnout i na kryptonovinkách. Stačí po osmé zapnout play.

Upozorňujeme vás, že obsah videa není investiční radou. Obchodujte vždy s rozmyslem a do kryptoměn neinvestuje nikdy více, než si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zamítla žádost společnosti Bitwise Asset Management o schválení Bitcoinu ETF. Přední představitel této společnosti přitom jen dva dny před verdiktem SEC prohlásil, že jsme k prvnímu ETF na Bitcoin nejblíže v historii. Po zamítnutí Bitwise oznámila, že se bude pokoušet o opětovné schválení. Její stanovisko si můžete přečíst zde.

Bezpečnost Bitcoinu je v poslední době častokrát diskutovaným tématem zejména z důvodu, že představitelé altcoinů, které obhajují koncept PoS (Ethereum či Cardano) častokrát rádi tvrdí, že jejich PoS bude ještě bezpečnější. Největší hrozbou pro Bitcoin je potenciální 51% útok. A právě k němu se vyjádřili zakladatel Litecoinu Charlie Lee a devepoler BTC Gregory Mawxell. Oba se shodli na tom, že toto riziko by šlo odstranit jedině centralizovaným prvkem, což v případě BTC není představitelné. Více se dočtete v tomto článku.

Charlie Lee: U Bitcoinu nemôžte odstrániť riziko 51% útoku bez toho, aby ste ho centralizovali

Přední představitel společnosti Blockstream Samson Mow řekl, že současná velikost bitcoinového bloku nemusí být v budoucnu zapotřebí. Počítá přitom s tím, že technologie Lightning Network uspěje se svou adopcí a výrazně odlehčí první vrstvu.

Poměrně hodně se mluvilo o tématu, které kryptoměny jsou cenné papíry a které ne. Bitcoin ním určitě není. Potvrdil to šéf Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Jay Clayton, který zároveň poznamenal, že kdyby byl Bitcoin cenným papírem, mohlo by to mít velké následky.

Společnosti Tether a Bitfinex čelí v New Yorku podané soudní žalobě z důvodu, že se měli během předchozího bullrunu dopustit manipulování ceny Bitcoinu skrz svůj stablecoin USDT. Tato obvinění však odmítají a tvrdí, že poškozují jejich dobré jméno.

Zájem o psaní slova Bitcoin s použitím hashtagu (#) dosáhlo na Twitteru v posledním týdnu své nové minimum (méně než 9000 tweetů za den). Analytici si však myslí, že slovo Bitcoin již natolik zlidovělo, že lidé k němu hashtag přidávají jen málokdy na rozdíl od roku 2017, kdy bylo použijte více než 150-tísíc krát za den.

Až téměř 7% všech bitcoinů v oběhu se nachází na peněženkách největších světových kryptoburz. Ty jsou dá se říci největšími bitcoinovými hodlery-ERMI a BTC výrazně akumulují už 2 roky.Více se dočtete zde.

A na závěr pochvala pro Bitcoin od šéfredaktora magazínu Forbes Stevea Forbese: ,,(Bitcoin) je velmi důležitý při pomáhání lidem v obtížných situacích na celém světě. Obrací se vládám, které vás chtějí ovládat, nechají vás hladovět a ubližují vám.”

Altcoiny

Používání decentralizovaných aplikací ve třetím čtvrtletí 2019 výrazně kleslo. Uvádí to studia DAPP.com, která sledují blockchainy Ethereum, EOS, Steem, Tron, Tomo Chain, IOST a Blockstack.

O kryptoměně Cardano jsme si opět povídali s Jaromírem Tesařem. Ten se společně s Lukášem Bártou stali prvními ambasadory tohoto projektu na československé kryptoměnové scéně. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Dvě zajímavé zprávy se týkají Ethereum. Hlavní představitel této kryptoměny Vitalik Buterin řekl, že po přechodu na algoritmus Proof of Stake se stane Ethereum mnohem bezpečnějším, než je Bitcoin. A předseda CFTC Heath Tarbert tento týden poprvé v historii uvedl, že Ethereum je komodita a ne cenný papír.

Psalo se poměrně hodně i o kryptoměně GRAM, tedy tokenu postaveném na blockchainu Telegram Open Network (TON), za kterým stojí populární aplikace Telegram. Na trh by měl být uveden již koncem měsíce. GRAM je jednou z nejočekávanějších kryptoměn s velkou perspektivou a podle společnosti Decentral Park Capital má potenciál stát se do 5 let TOP10 kryptoměnou. Gramu však podkopává sebevědomí Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC), která tvrdí, že jde o neregistrovaný cenný papír.

Asociaci stojící za kryptoměnou Facebooku Libra – Libra Association – opustili během tohoto týdne kromě PayPalu už i Mastercard, Visa, Stripe a Ebay. Všechny firmy vycouvaly pravděpodobně z důvodu sílících regulačních tlaků. Více se dozvíte zde.

Libra Association opúšťajú ďalšie štyri firmy

Vedle špatných zprávách o odchozích společnostech z Libra Association “podkopal” tento projekt i šéf Ripple Brad Garlinghouse. Myslí si, že Libra nemá šanci přijít na trh dříve než v roce 2023. Hlavní představitelé Facebooku přitom hovoří už o druhé polovině roku 2020.

Německý ministr financí Olaf Sholz je vůči Libře také velmi skeptický, ale uvítal by evropskou digitální měnu. Zmiňuje se název E-euro.

Bývalá federální prokurátorka a aktuální partnerka v Andressen Horowitz Katie Huanova řekla, že případné blokování kryptoměny Libra americkou vládou by mohlo mít důsledky pro národní bezpečnost. Byl by to podle ní nebezpečný precedens, neboť technologický progres by se zastavil dříve, než by byl vůbec vybudován.

A o Libře bude mluvit už 23. října před Sněmovnou reprezentantů USA šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

Doporučujeme:

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

 

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Rozhovor: Upřímně o Crypto Kingdom: Co je v pozadí velkého marketingu?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cryptokingdom-jan-curaj

Crypto Kingdom má na česko-slovenské poměry velkou komunitu. Stačí se podívat na počet lidí v Telegram skupině či na Facebooku. Na druhou stranu máme dojem, že nemalé části komunity zároveň tak trochu leží v žaludku. Proto jsme chtěli v rozhovoru s Ing. Janem Čurajem, který přináší své technické analýzy Bitcoinu i čtenářům Kryptonovinek, zatnout i trochu do živého a zjistit, jak bude na naše otázky reagovat.

Občas mám dojem, že to přeháníte s tím, jak opěvujete vaše výsledky u signálů. Když se podívám na stránku CryptoKingdom vidím zhodnocení od startu 449%. Přiznejme si však, že je v tom zohledněn poslední bullmarket, kdy letělo nahoru téměř všechno. Takže toto je z části i váš chytrý marketing, který nemůže odrážet reálné očekávání v současném trendu. Pak může být mnoho lidí zklamaných z toho, jak dopadnou, když si vaše služby vyzkouší. Jaké jsou tedy podle tebe reálné cíle pro nového zákazníka, který se rozhodne vyzkoušet vaše signály a zaplatí si například měsíční členství? Počítejme s tím, že je to nováček a bude se řídit vašimi pokyny.

Začnu otázku taky otázkou. Pokud odstraním výsledky z bullmarketu, mám odstranit i výsledky z bearmaketu? 

Například aktuální výsledky na altcoinech jsou podle mě špatné, protože je medvědí trh a my množíme mince na mini růstových korekcích. Měli bychom je tedy odstranit? Já jsem třeba osobně zažil bullrun i první polovině roku 2017, ovšem v té době CK ještě nejelo.  Měsíční průměr je cca 20 % na zhodnocení celého kapitálu v signálech. Výpočet je udělaný dle alokace 10 % kapitálu na každý signál a dle postupných výstupů se zprůměrovává výsledek. Třeba za minulý týden byl průměrný zisk na signál 16 %.

Každý nováček v tradingu by měl být rád za to, že udrží rentabilitu první měsíc, než si ošáhá aplikaci a všechny nástroje. Následně přichází vzdělávání, které produkt signály obsahuje. Přikládám video, kde se můžeš podívat do komentářů, tam uvidíš reálné výsledky lidí ve špatném trhu altcoinů.

Je to stejné i v těžbě kryptoměn, kde máme výsledky od 2013 8% průměr výnosu bez akumulace s prodejem altcoinů do 24 hodin od vytěžení a od roku 2016 dokonce 11 %. Proč bychom měli dělat průměr jen v bearmarketu? V tom špatném trhu? Matematicky mi to nedává smysl, ani světové fondy přece nemažou svá zisková období v ekonomických expanzích.

Signály většinou posílá Michal Majzlík. Vybere obchodní pár, u kterého očekává pozitivní pohyb. Řekne kdy kupovat a při jaké ceně prodávat. Případně rozdělí take-profit do 3 částí, pokud by šla cena výrazněji nahoru. Mnoho lidí však nestíhá do obchodu naskakovat včas a kupují tedy dražší, nebo vůbec. Nebo vystupují z trhu, když už cena opět klesne a tudíž nedosáhnou zisku, nebo jsou ve ztrátě. Takový dojem jsem měl ze signálů v minulosti i já, ještě dávno předtím, než vznikly Kryptonovinky. Jak to řešit a co doporučujete vašim zákazníkům, aby opravdu vytěžili maximum z vydařeného signálu?

U každého signálu je vstupní rozpětí, kde dává daná strategie smysl k nákupu. Když se podíváš do historie signálů, tak uvidíš, že 95 % signálů se po zadání nachází hodiny v rozpětí, které udáváme. Takže informace, že většina lidí nestíhá vstupovat, není příliš pravdivá. 

Obrázok: Ukážka signálu (pozor, nejde o aktuálny signál)

fet-signal

Naším cílem je řízení pozic našimi členy, to je to, proč jsou naše signály na CZ/SK a možná dokonce i světové scéně naprosto unikátní. My nedáváme důraz na vstup, ale dáváme důraz na řízení pozice, zajištění obchodů, posun profitů apod. Analytiků na české scéně je dost, my se snažíme naučit naše členy skutečně obchodovat a řídit průběh obchodů.

Vím, že platforma 3commas umožňuje nastavit automaticky “take profit” i “stop loss”. Plus si umíte rozdělit targety pro take-profit například do 3 částí. Doporučujete ji odběratelům vašich signálů? Dá se přes ni rychle nastavit obchodní signál tak, jak to řeknete vy nebo je to prostě časově nemožné?

Doporučujeme určitě, dokud nebudou kryptoměny plně implementovány do starého forex světa, který je uživatelský velmi komfortní. 3Commas je určitě excelentní pomůcka pro inteligentní příkazy. Dokonce na to Mike udělal perfekní praktický návod. Na svých livestreamech ukazuje i LIVE používání 3Commas. Jedinou výtkou, co aktuálně je, že 3Commas nestíhá rychlé break-out pohyby při aktuální nízké likviditě. Je potřeba se s tím opět naučit pracovat a vědět, kam příkazy dávat.

TIP: Recenzi 3commas si můžete přečíst zde.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Do jaké míry se snažíte o transparentnost výsledků vašich signálů? Mohu někde vidět například komplet všechny signály ze září a důkaz o tom, kdy jste do trhu vstoupili a kdy vystoupili?

Naším cílem je dávat členům maximální komfort a naučit je tradovat kryptoměny. Všechny výsledky najdeš v naší aplikaci tzn. každý signál má konečný výsledek, jak skončil. Při každém profitu, to hlásíme a řídíme společně obchody. Pokud signál skončí na stopce ve ztrátě, opět to tam napíšeme. Někdy vystupujeme dříve, abychom členy ochránili. Opět si můžeš projet všechny signály, které za srpen byly a uvidíš výsledky u každého.

Četl jsem i komentáře tvrdící, že si signály kupujete od zahraničních trading skupin a jen je posouváte vašim klientům. Toto mi přijde trochu přehnané, protože děláte i live trading a tedy lidé vidí živě, co opravdu víte. Každopádně tento rozhovor je asi dobrá příležitost se vyjádřit také k těmto fámám.

Tohle je úplný nesmysl. V roce 2017 jsme s Mikem otevírali veřejně trading kryptoměn na CZ/SK scéně. Já jsem obchodoval kryptoměny ještě cca rok dříve (viz výsledky na mém instagramu). Aktuálně jsme se dostali do pozice, kdy máme obrovský cit pro kryptoměnový trh a spravujeme cizí kapitál na kryptoměnách se zápisem pod ČNB. Spolupracujeme se zahraničními tradery jako je Mark Hamada, Excavo a plno dalších. Často dáváme signály jako první a přes jejich kanály se nabalují další spekulanti. Dokonce i sami můžeme do jejich kanálů obchody publikovat.

Kryptonovinky v minulosti spolupracovali spíše se skupinou Michala Majzlíka (Mike Crypto Group), se kterým jsem udělal několik rozhovorů o situaci Bitcoinu. Stejně tak i s jeho bývalým kolegou Markem Vaňhou, který má nyní projekt Golden Pocket. Popravdě neuměl jsem si v té době představit, že byste se dali s Michalem dohromady. Co přesvědčilo Michala ke spolupráci s Crypto Kingdom a naopak tebe s Danielem Kosecem, abyste si “ulovili” Michala? Není tajemstvím, že předtím byla mezi vámi i jistá rivalita a popichování.

Nalili jsme si čistého vína a vyndali na několika dlouhých jednáních kostlivce ze svých skříní. Mike do toho dává srdíčko a my máme dobrý marketing a jsme velmi komplexní a kvalitní v dalších kryptoměnových službách pro veřejnost. V rámci Crypto Kingdom jsme se s Danem rozhodli plně ukončit zlaté pozlátko a mít nejlepší produkty, a proto byl Mike jasnou volbou, aby se stal novým spolumajitelem Crypto Kingdom. Nyní jsme rádi, že naše spolupráce funguje na plný plyn.

Základem každé spolupráce je najít společnou vizi. Mikovo vizí je mít kvalitní komunitu a být nejlepší traderem altcoinů. Mojí vizí je řídit robustní hodling a spravovat velký kapitál, ať už formou tradingu nebo private equity. Naše sny a vize se protnuly a díky tomu jsme mohli začít novou etapu Crypto Kingdom.

Na zmíněných signálech se mohlo mnoho lidi nabalit a zřejmě i někteří prodělat. Dáváte nováčkům nějaký koučink? Upozorňujete je na možná rizika a vědí o tom, že signál nemusí být úspěšný?

Produkt signály neobsahuje jen nákup a prodej. Téměř každý den jsou streamy, kde učíme nováčky analyzovat, řídít obchody. Téměř u každého obchodu děláme video s řízením pozic, posouváním stoplossů apod. Naší prioritou je, aby nováček cítil, že při obchodech jsme tu skutečně s ním, a to nejen my tradeři, ale i celá komunita.

Zrovna na konci měsíce pořádáme workshop v Praze pro 30 lidí, který byl během pár hodin plně vyprodaný. Cílem workshopu bude analytika signálů až po jeho řízení z jedné společné místnosti. A samozřejmě plno informací navíc, které zlepší dovednosti tradera při obchodu.

Riziko je součástí každého obchodu a naši členové jsou o rizikou řádně poučeni před objednávním, pak ihned po objednávce a pak znova v mailové sérii. My používáme stoplossy, takže nováček nečelí neomezené ztrátě. Každý obchod má poměr Risk-Reward.

Já se přiznám, že na Crypto Kingdom se mi líbí jiné věci, které jsou podle mě pro kryptokomunitu opravdu přínosné a nám jde o to, aby měli lidé z kryptoměn dobrý pocit. Například vysvětlujete technologii kryptoměn na YouTube. Kdo se stará o tento kanál? Jak dlouho trvá příprava obsahu?

Rádi bychom, aby Crypto Kingdom byl mostem mezi kryptonadšenci a veřejností, která se postupem času začne o kryptoměny zajímat. Nyní zahajujeme spolupráci s ONT týmem a rádi bychom v tom pokračovali, abychom měli přístup ke vzdělávání v různých kryptoměnách.

Na našem youtube kanále nalezneš dva typy videí vzdělávání v kryptoměnách. První část videí je pro naprosté začátečníky, kterou dělal Roman a druhá část už je pokročilejší a tu připravuje Ivo. Příprava pokročilejšího videa zabere 3-6 hodin času podle tématu.

Na stránce máte i sekci Mining. Můžeš o tomto produktu říct víc? Tvrdíte, že aktuálně je příležitost kupovat hardware na mining za opravdu dobrou cenu, co se v budoucnu může vrátit v podobě pěkných zisků.

Osobně si myslím, že mining je konzervativní řešení kryptoměnového světa. Přibližně před rokem jsme začali spolupráci s jedním z nejlepších týmů na těžbu kryptoměn v Evropě. V době kdy veškerá konkurence svoje stroje prodává vysoce pod cenou, tak my jsme připraveni s likviditou kupovat za ždibek cen. Díky skvělému týmu a laboratoři na těžbu máme obrovskou důvěru i v těchto zlých časech. Jsme stále s přehledem rentabilní a pomalu začínáme i highcaps akumulovat.

Produkt je postavený na plné transparentnosti a férovosti. Klient nám dá najevo svoji poptávku na těžbu a předpokládanou velikost investice do hardwaru. My zajistíme nabídku na aktuální HW, a pokud klient je spokojený s nabídkou, tak zprostředkovávávme nákup HW, který si klient v naší hale převezme a následně ho bereme do správy a staráme se o rentabilitu strojů. Více informací nejdeš na webu.

Trading univerzita – to je další produkt na vaší stránce. Jsou to online kurzy, které když si zaplatím, stáhnu si je a měli by mě naučit základy tradingu? Nebo při nich probíhá i live výuka od vašich traderů?

Celá koncepce univerzitní části Crypto Kingdom postavené na třech pilířích:

  1. Beacoin kanál univerzita

Každý člen signálů dostává ihned přístup do univerzitní sekce Crypto Kingdom, kde naše tradeři posílají vzdělávací materiály téměř každý den.

      2. Placené kurzy

Aktuálně je v univerzitě první placený online kurz na Harmonické obchodování od Mika. Je to jediný kurz na harmonické patterny na CZ/SK scéně. Je kompletně online a plně navazuje na to, co Mike analyzuje v signálech. Rovněž si ho může pak klient kdykoliv znova přehrát.

    3. Zdarma Crypto & Trading univerzita

Po objednání signálů dostane člen ihned přístup do 10hodinové trading univerzity, kde rozebíráme základy tradingu od psychologie až po jednotlivé indikátory. Zároveň chystáme ještě Crypto I a II univerzity, které se objeví na webu snad do konce roku.

Často se také setkávám s názory, že na kryptoměnové scéně jsou jen analytici, kteří dlouhodobě nejsou v kryptoměnách ziskoví. Co si o tom myslíš? Jak je to u vás?

Já většinu těch kluků, co aktuální nabízejí placené trading služby znám osobně. Většina z nich prošla Crypto Kingdom tradingovým vzděláním a osobně je mám rád. Na kryptoměnách díky volatilitě je specifické to, že stačí udělat 2-3 obchody za rok a můžete být pěkně ziskoví na roční bázi v řádech desítek procent.

Dle mého názoru seriózní trading začíná až s částkou, která dokáže zabezpečit traderovi život. Například pokud trader obchoduje s částkou 1 000 000 Kč a vygeneruje za rok 50% zhodnocení, je to 500 000 Kč na roční život, což je takové minimum, aby člověk žil s rodinou v komfortní zóně. V kryptoměnách nedoporučuji vůbec zisky akumulovat kvůli vysoké volatilitě.

Mike byl vlastně prvním člověkem, kterému jsem svěřil část kapitálu na trading a zatím nevím o nikom dalším, komu bych na kryptoměnách peníze svěřil. U nás je výhodou, že výsledky u správy reportujeme ČNB, což nám dává obrovský punc důvěryhodnosti v to, co dennodenně děláme.

Děkuji za rozhovor.

Disclaimer: Ing. Jan Čuraj píše pro Kryptonovinky analýzy Bitcoinu, občasně se vyjádří i k altcoinům. V článku byly použity affiliate linky. Do kryptoměn nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (12.10.): Bitcoin vs. Ethereum, problémy Libry a Telegramu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-ethereum

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Libra Association opouštějí další čtyři firmy

Libra Association, organizace, která by měla stát za kryptoměnou Facebooku s názvem Libra, se začíná rozpadat jako domeček z karet. Po tom jak v úvodu týdne potvrdila odchod z asociace společnost PayPal, podle čerstvých informací se rozhodli rovněž firmy Visa, Ebay, Stripe a Mastercard. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Libra Association opúšťajú ďalšie štyri firmy

TON (GRAM) má vážný problém. Stojí mu v cestě SEC

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) oznámila, že token GRAM fungující na blockchainu Telegram Open Network (TON) je nezákonný. SEC v tiskové zprávě ze dne 11. října vysvětluje, že mimořádný soudní zákaz na tuto kryptoměnu, který podala u okresního soudu na Manhattanu, podala z důvodu, že Telegram (TON) nezaregistroval svůj prodej tokenů GRAM. Více se dočtete zde.

TON blockchain (GRAM) má vážny problém. Stojí mu v ceste SEC

Varování od regulačních orgánů

Předsedové tří amerických finančních regulátorů CFTC, SEC a FinCEN vydali společné prohlášení, ve kterém varovali platformy pracující s kryptoměnami před riziky spojenými s praním špinavých peněz (AML) a financování terorismu (CFT). Regulační orgány těmto subjektům připomněly jejich ohlašovací povinností podle zákona o bankovním tajemství – jde například o podávání zpráv regulátorům, hlášení podezřelých činností, ať provádění účinného programu proti praní peněz. (cointelegraph.com)

PoS udělá Ethereum bezpečnějším, než je Bitcoin, tvrdí Buterin

Hlavní tvář kryptoměny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin prohlásil, že po zavedení algoritmu Proof of Stake (Pos) bude tato kryptoměna bezpečnější než samotný Bitcoin. Buterin tento názor vyjádřil během konference Devcon 5, která se konala mezi 8. až. 11. říjnem v Ósace. Více jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

PoS urobí Ethereum bezpečnejším, než je Bitocin, tvrdí Buterin

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-