Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (8.11.): Ethereum hardfork, Bitcoin, FED, FBI či Rusko

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Správy - Ethereum

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Podle šéfa FBI budou kryptoměny stále větším problémem

Ředitel Federálního úřadu pro vyšetřování, známého pod lidovou zkratkou FBI, Christopher Wray, vypovídal před Výborem pro národní bezpečnost. Během svého projevu označil kryptoměny za reálnou hrozbu, která bude stále větší. Pokud vás téma zaujalo, otevřete si náš článek zde.

Podľa šéfa FBI budú kryptomeny čoraz väčším problémom

Bitfinex tvrdí, že studie o manipulaci Bitocinu je hloupost

Studie akademiků ze dvou amerických univerzit, podle níž bullrun Bitcoinu v roce 2017 způsobila jedna jediná velryba (Bitfinex nebo subjekt, který má k němu velmi blízko), nenechala bez odezvy ani samotného “obviněného”. Bitfinex tvrdí, že jde o čirý nesmysl a poukazuje na to, že celá studie může být úmyslně naplánována během sporu mezi Bitfinexem a newyorskou společností, která ho v rámci skupinové žaloby obviňuje, že manipuloval s cenou kryptoměn ve zmiňovaném roce. Bitfinex stejně jako jeho sesterská firma Tether, přes kterou proudí do kryptotrhu nové stablecoiny USDT, všechna obvinění odmítá. (cointelegraph.com)

Ethereum Istanbul hardfork už za necelý měsíc

Poslední plánovaný hardfork Ethereum blockchainu před přechodem na “Ethereum 2.0” se uskuteční 4. prosince. Potvrdil to vedoucí představitel Ethereum Foundation Péter Szilágyi, který informoval, že hardfork s označením Istanbul nastane v bloku 9069000. Následný dlouho očekávaný hardfork Berlín má přivést Ethereum do jeho nové éry. Blockchain přejde na nový algoritmus programová proof-of-work (ProgPoW), jehož cílem je bojovat proti výhodám, které mají těžaři používající ASIC minery formou stakingu. (cointelegraph.com)

Keiser poukázal na výhodu bitcoinu vůči fiatovým měnám a zlatu

Známý bitcoinový propagátor Max Keiser uvedl, že Bitcoin je oproti fiatovým měnám a také zlatu výjimečný v tom, že nabízí okamžité “vyrovnání”. Je to z toho důvodu, že transakce a vyrovnání jsou v blockchainu neoddělitelné. Přesun Bitcoinu mezi peněženkami znamená okamžitou aktualizaci této “účetní knihy”. Částečným řešením pro vlády může být vznik digitálních peněz, tedy národních kryptoměn, z nichž bude pravděpodobně jako první uveden na trh digitální čínský juan. Ten však stejně jako jiné budoucí národní kryptoměny bude podle Keiser stále obětí politických nástrojů daných zemí na rozdíl od decentralizovaného Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Rusko chce zákon, který by umožnil konfiskaci Bitcoinu

Rusko plánuje návrh zákona, který by umožnil na první pohled nemožné – konfiskaci Bitcoinu. Ruské státní orgány chtějí prosadit tento zákon v platnost v roce 2021. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.

Rusko chce zákon, ktorý by umožnil konfiškáciu bitcoinov

FED musí co nejdříve spustit FedNow. I kvůli Libře

Rohit Chopra, komisař federální obchodní komise USA, vyjádřil podporu návrhu centrální banky, která by chtěla spustit nový platební systém s označením “FedNow”. Tento systém by měl fungovat nepřetržitě a umožňovat transakce v reálném čase. Chopra zdůraznil důležitost brzkého zavedení tohoto systému, protože konkurenční banky a společnosti ze Silicon Valley cítí příležitost ovládnout tento sektor, který by měl být pod kontrolou státní instituce – tedy FEDu. Chopra vedle toho zdůraznil důležitost technologických inovací i kvůli chystané kryptoměně Facebooku Libra, která představuje pro finanční systém USA velké riziko.(Cointelegraph.com)

Studie: Zájem o pracovní místa v sektoru blockchainu klesl

V roce 2019 výrazně kleslo vyhledávání pracovních příležitostí spojených s blockchainem a kryptoměnami. Studie, kterou publikovala platforma Indeed.com uvedla, že srovnání s minulým rokem jde o propad o 53%. Zároveň však dodala, že podíl celkového počtu pracovních míst v tomto odvětví vzrostl v tomto roce o 26%. Studie rovněž uvádí, že počet pracovních míst v sektoru kryptoměn a blockchainu se od roku 2015 zvýšil o 1457%, zatímco jejich vyhledávání narostlo za stejné časové období o 469%. (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

CFTC & BTC DERIVÁTY: Newyorská společnost Tasso, která měla dříve název trueDigital, získala povolení od Americké komise pro komoditní futures (CFTC) k obchodování fyzicky dodávaných bitcoinových derivátů na území Spojených států.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

VIDEO: TECH NEWS: Další rekord Tesly, neuvěřitelný “recyklovatelný” Mercedes & Facebook

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

tech-news

Světlo světa spatřilo nejnovější na technologie zaměřené video cryptofriendly YouTube kanálu Zaujalo mě. Tentokrát se věnuje především novinkám o automobilce Tesla Elona Muska, ale také upozorňuje na futuristický prototyp elektromobilu Mercedesu AVTR, který má být z recyklovatelných materiálů a také na názor Donalda Trumpa na elektromobily. Zajímavé jsou také zprávy o tom, že na smart brýlích pracuje Facebook ve spolupráci s firmou Ray-Ban, která má v této oblasti dominantní postavenie.

Včerajší díl byl o kryptoměnách – přehled toho nejdůležitějšího zde ve videu:

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (30.9.): Nové Ethereum, Cardano, Ebang či DeFi

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Správy dňa

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Testnet Ethereum 2.0 dopadl úspěšně, ačkoli s rozpaky

Spuštění nové éry Ethereum s názvem Ethereum 2.0 předchází několik testů. Jeden z těch mimořádně významný s názvem Spadina se realizoval v úterý, ale pocity z něj jsou mírně smíšené. Označován je také pod pojmem “generální zkouška”. Pointou Spadiny bylo jakési zkušební spuštění celé sítě postavené na Proof of Stake konsensu za přesně určený časový úsek 72 dny hodin (se startem od 29. září 12.00 UTC). Vývojáři tvrdí, že šlo pravděpodobně o poslední šanci pro zájemce vyzkoušet si staking na testu, tedy na “nanečisto” před spuštěním ostré “fáze 0” Ethereum 2.0 plánované na konec roku. O tom jak to dopadlo, co bylo pozitivní a co ne, se dozvíte v tomto článku.

COVID urychlil adopci, míní příští CEO Cardano Foundation

Frederik Gregaard, který by měl být 1. listopadu představen jako nový generální ředitel společnosti Cardano Foundation, která se spolupodílí na vývoji ekosystému kryptoměny Cardano (ADA), si myslí, že pandemie koronaviru měla pozitivní vliv na rychlejší adopci digitálních aktiv a s tím souvisejících kryptoměn. ,,Poskytlo nám to příležitost urychlit tento proces o 5 až 6 let,” uvedl. Na druhou stranu pokud jde o adopci technologie, kterou přináší Cardano, tedy ekosystému, který nabízí decentralizované řešení bez nutnosti prostředníka, kterému se dá důvěřovat, aniž byste museli důvěřovat druhé straně, v současnosti stojí v čele rychlejší adopce kuriózní fakt, že mnoho států si mezi sebou navzájem důvěřuje. Zatímco bude důvěra přetrvávat, poptávka po decentralizovaných řešeních nemusí být tak velká a těžko se budou hledat cíloví zákazníci. Greegard rovněž konstatoval, že se rozhodl pro příchod do Cardano Foundation z důvodu, že jde o projekt, který má vizi na nejbližších 20-30 let a jde tedy o dlouhodobého hráče, který může hrát významnou roli v mnoha odvětvích. (Cointelegraph.com)

Kolem DeFi je velký humbuk, konstatoval CEO MyEtherWallet

Generální ředitel populární kryptopeněženky MyEtherWallet Kosal Hemachandra řekl v rozhovoru pro Cointelegraph, že DeFi sektor je nový “přehajpovaný” koncept postavený na Ethereum. ,,Hluk kolem něj je příliš velký, takže všichni kolem pobíhají a snaží se přijít na to, co bude tou další věcí, do které vloží peníze, aby zbohatli. Dělají to aniž by tomu předcházela dostatečná studia,” upozornil na jasnou podobnost s ICO horečkou z roku 2017. Více se dočtete zde.

Ebang má výrazně nižší tržby. Firmu ovlivnila pandemie

Zdá se, že koronavirus se dotkl i ziskovosti společností, které podnikají v oblasti kryptoměn. Minimálně to tak vypadá při pohledu na výsledky těžebního giganta Ebang, kterému klesly v první polovině roku 2020 výnosy až o 50%. Ebang připisuje tento propad hlavně následkům pandemie koronaviru. Příjmy firmy klesly letos na méně než 11 milionů dolarů, což je o více než polovinu méně než 22 milionů dolarů, které za stejné časové období utržila loni. Generální ředitel čínského giganta, který se obchoduje na americké burze Nasdaq, Dong Hu, v prohlášení uvedl, že negativně jej ovlivnily například kroky dodavatelů čipů jako jsou Nvidia či Taiwan Semiconductor, kteří pro ochranu svého podnikání po vypuknutí pandemie přistoupili ke krokům, které ovlivnily i jejich firmu. (Cryptoslate.com)

VIDEO: Další rekord Tesly, neuvěřitelný “recyklovatelný” Mercedes & Facebook 

Světlo světa spatřilo nejnovější na technologie zaměřené video cryptofriendly YouTube kanálu Zaujalo mě. Tentokrát se věnuje především novinkám o automobilce Tesla Elona Muska, ale také upozorňuje na futuristický prototyp elektromobilu Mercedesu AVTR, který má být z recyklovatelných materiálů a také na názor Donalda Trumpa na elektromobily. Zajímavé jsou také zprávy o tom, že na smart brýlích pracuje Facebook ve spolupráci s firmou Ray-Ban, která má v této oblasti dominantní postavenie.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Kolem DeFi je velký humbuk, konstatoval CEO MyEtherWallet

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

DeFi

Generální ředitel populární kryptopeněženky MyEtherWallet Kosal Hemachandra řekl v rozhovoru pro Cointelegraph, že DeFi sektor je nový “přehajpovaný” koncept postavený na Ethereum.

,,Hluk kolem něj je příliš velký, takže všichni kolem pobíhají a snaží se přijít na to, co bude tou další věcí, do které vloží peníze, aby zbohatli. Dělají to aniž by tomu předcházela dostatečná studia, “ upozornil na jasnou podobnost s ICO horečkou z roku 2017.

Šéf MyEtherWallet si myslí, že DeFi naznačilo svůj potenciál již v průběhu roku 2019. Už v té době bylo zřejmé, že přináší řešení, které umožní decentralizované způsoby poskytování půjček či jejich získávání. Rok 2020 však nastartoval proces, během kterého vznikly “mnohé projekty jakoby z ničeho” a mnohé z nich upoutaly obrovskou pozornost spekulantů.

Podle Hemechandra má DeFi mnoho vítězů i poražených, ale humbuk kolem něj může mít nakonec pozitivní vliv i na vývoj Ethereum a zlepšení celého ekosystému kryptoměn. Důsledkem obrovského růstu DeFi jsou totiž i negativa v podobě přetíženého blockchainu Ethereum a s tím související obrovské poplatky za transakce, které se u DeFi někdy přiblížily 40 až 80 dolarům za transakci.

Tyto problémy, které v současnosti vrhají na Ethereum špatné světlo v tom smyslu, že takový obrovský zájem prostě nezvládá, může vést ke zvýšení úsilí o zlepšení technologií. Půjde dozajista o velkou výzvu, která nakonec bude doufejme vést k tomu, že se dočkáme ještě lepších řešení vedoucích k levnějším a rychlejším transakcím na decentralizované bázi.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Testnet Ethereum 2.0 dopadl úspěšně, ačkoli s rozpaky

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

ethereum20

Spuštění nové éry Ethereum s názvem Ethereum 2.0 předchází několik testů. Jeden z těch mimořádně významných se realizoval v úterý, ale pocity z něj jsou mírně smíšené.

Název testnetu, o kterém se budeme bavit v tomto článku je Spadina a označován je také pod pojmem “generální zkouška”. Pointou Spadina bylo totiž jakési zkušební spuštění celé sítě postavené na Proof of Stake konsensu na přesně určený časový úsek 72 dny hodin (se startem od 29. září 12.00 UTC).

Vývojáři tvrdí, že šlo pravděpodobně o poslední šanci pro zájemce vyzkoušet si staking na testu, tedy na “nanečisto” před spuštěním ostré “fáze 0” Ethereum 2.0 plánované na konec roku.

Dojmy ze spuštění testnetu jsou však mírně rozpačité. Z jedné strany je výbornou zprávou, že se při procesech depozitu vkladů a ani při zvládání realizace bloků neobjevily žádné vážné problémy. Na druhou stranu nepotěšil nízký komunitní zájem o tento testnet. Jak upozornil Cointelegraph v prvních několika kolech validace se do procesu konsensu zapojilo méně než 34% “stakeu” z počtu přihlášených validátorů, ačkoli se očekávalo, že by mohlo jít až o 80 procent.

Tato nízká míra naznačuje, že mnoho členů komunity, kteří se přihlásili jako validátor pro testnet, se nedokázali zapojit včas, nebo se na to jednoduše “vykašlali”. Vývojáři totiž dospěli k názoru, že zřejmě tak neučinili jednoduše z důvodu, že jde o testnet a v rámci stakingu by nic nevydělali. Staking na testech Ethereum 2.0 totiž neměl potenciál přinést nějaký zisk (například na rozdíl od testnetu éry Shelley u Cardano, který reálně zhodnocoval ADA mince).

Jelikož testnet byl zaměřen hlavně na to, aby se zjistilo, zda se objeví nějaké problémy při procesu spuštění sítě, nízká účast nebyla hlavním problémem. Někteří uživatelé hlásili problémy s Teku, což je jeden z nových klientů, který vstoupil do fáze hlavního testování. Jiní upozorňovali na potenciální problém s přesměrováním portů, protože se zdá, že většina klientů nepoužívá Universal Plus & Play. Tato technologie dynamicky otevírá porty směrovače, aby umožnila přijímání příchozích připojení lokální sítí, což je rozhodující pro sítě peer-to-peer. Jeho absence by mohla způsobit problémy některým méně technicky zdatným uživatelům, kteří nemusí vědět, pokud se manuálně otevírají síťové porty.

Tak či onak, spuštění testnetu Spadina se jeví být jako relativně úspěšné a hlavně stabilní. Do konce roku zbývají tři měsíce a protože Ethereum chce spustit “fázi 0” ještě v roce 2020, zdá se, že po spuštění tohoto testnetu je dosažení tohoto cíle reálné.

Je třeba zdůraznit, že spuštění “fáze 0” nebude mít okamžitý dopad na celý ekosystém Ethereum. Proof of Work Ethereum první generace bude nadále fungovat jako dosud, avšak s výjimkou toho, že na Ethereum 2.0 se bude už dát stakovat. Fázi 0 proto označil Afri Shoedon, který patří mezi hlavní testery ETH 2.0, také jen jako “simulovanou testovací fázi”, během níž se bude dát v reálném prostředí sledovat chování uživatelů, kteří se zapojí do stakingu.

Kompletní dokončení celé nové éry Etehreum 2.0 je otázka několika let a přestože optimisté zmiňují už rok 2022, nikdo by určitě nedal ruku do ohně, že se vše do té doby stihne. Ethereum 1.0 a Ethereum 2.0 budou dlouho fungovat takříkajíc vedle sebe.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Nový rekord Bitcoinu, instituce nakupují, LN vs. WBTC či novinky o Ethereum 2.0

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kryptonews-29-9-2020

Bitcoin vytvořil nový rekord, Grayscale skupuje další BTC, Michael Saylor vysvětlil svůj vztah k Bitcoinu a názor na fiatové měny, WBTC brutálně předbíhá Lightning Network v adopci, těžaři Ethereum vydělávají na poplatcích více těžaři bitcoinu a o staking Ethereum je obrovský zájem. Přinášíme vám nový díl souhrnu top zpráv posledních dnů ze světa kryptomien, který připravil YouTube kanál Zaujalo mě. Většinou jde o novinky, které jste mohli číst právě na našem webu.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (29.9.): Další milník Bitcoinu, akumulace BTC a důležité zprávy Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ropa Bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

VIDEO: Nový rekord Bitcoinu, instituce nakupují, LN vs. WBTC či novinky o Ethereum 2.0

Bitcoin vytvořil nový rekord, Grayscale skupuje další BTC, Michael Saylor vysvětlil svůj vztah k Bitcoinu a názor na fiatové měny, WBTC brutálně předbíhá Lightning Network v adopci, těžaři Ethereum vydělávají na poplatcích více těžaři bitcoinu a o staking Ethereum je obrovský zájem. Přinášíme vám nový díl souhrnu top zpráv posledních dnů ze světa kryptomien, který připravil YouTube kanál Zaujalo mě. Většinou jde o novinky, které jste mohli číst právě na našem webu.

Bitcoin s novým rekordem. Tak dlouho nad $ 10 000 ještě nikdy nebyl

Bitcoin opět vytvořil nový rekord a ačkoliv na jeho ceně není na první pohled patrný, může být pro investory velmi býčí. Vyjadřuje totiž jeho odolnost. Cena Bitcoinu totiž ještě nikdy předtím nebyla tak dlouho nad úrovní 10 tisíc dolarů, jako v tomto čase. Jak upozornil známý propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano, Bitcoin se drží nad úrovní $ 10 000 již déle než 63 dní. Jde o delší období, než v roce 2017, kdy dosáhl rekordní hodnoty 20 tisíc USD. Více se dozvíte zde.

Grayscale nakoupila bitcoiny za dalších 180 milionů dolarů

Společnost Grayscale Investments, o které jsme intenzivně psali zejména v první polovině roku pro její výraznou akumulaci Bitcoinu, oznámila, že v průběhu posledního týdne zvýšila hodnotu svého Bitcoin Trust o více než 180 milionů dolarů. Podle údajů informační platformy ByBt Grayscale nakumulovala v průběhu posledních 7 dnů přesně 17 100 BTC. V době psaní článku, kdy byla cena BTC 10 890 USD, měla firma pod kontrolou 449 9000 BTC v hodnotě 4,9 miliardy dolarů. Pokud vás zajímá více, otevřete si tento článek.

Kumulativní poplatky Ethereum strmě rostou a “utíkají” Bitcoinu

Kumulativní transakční poplatky, které byly zaplaceny těžařům Ethereum v průběhu roku 2020 jsou již téměř dvojnásobně vyšší, než hodnota poplatků, které byly zaplaceny těžařům Bitcoinu. Výše kumulativních poplatků ETH těžařům aktuálně představuje již více než 276 milionů dolarů, zatímco minerům BTC bylo v dolarové hodnotě vyplacených letos zatím přes 146 milionů USD. Jde o neobvyklý trend, protože podle historických čísel vydělávali dosud těžaři Bitcoinu na poplatcích suverénně nejvíce. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Údaje z testnetu ukazují, že o staking Ethereum je velký zájem

Přechod Ethereum do éry Ethereum 2.0 a s tím související přechod na Proof of Stake (PoS) se připravuje už čtyři roky. Dlouho očekávané spuštění ETH 2.0 je však už konečně výrazně blíže. Z údajů blockchain exploreru Ethereum s názvem beanconcha.in vyplývá, že v testech ETH2 s názvem Medalla testnet bylo aktivovaných již více než 60 000 uzlů validátorů, kteří do stakingu kolektivně zapojily již více než 2 miliony testnet etherů známých jako “Gorłi ETH”. Více jsme se tomuto tématu věnovali zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Údaje z testnetu ukazují, že o staking Ethereum je velký zájem

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum 2.0

Přechod Ethereum do éry Ethereum 2.0 a s tím související přechod na Proof of Stake (PoS) se připravuje už čtyři roky. Dlouho očekávané spuštění ETH 2.0 je však už konečně výrazně blíže.

Z údajů blockchain exploreru Ethereum s názvem beanconcha.in vyplývá, že v testech ETH2 s názvem Medalla testnet bylo aktivovaných již více než 60 000 uzlů validátorů, kteří do stakingu kolektivně zapojily již více než 2 miliony testnet etherů známých jako “Gorłi ETH”.

Podle portálu Decrypt tyto údaje potvrzují velkou chuť uživatelů Ethereum zapojit se do stakingu a čerpat z toho plynoucí výhody. Spuštění Ethereum 2.0 slibuje výrazný skok, pokud půjde o kapacitu transakcí, které dokáže tento blockchain realizovat v reálném čase. Ze současných 15 transakcí za sekundu by mohlo být ve finále možných za stejný časový úsek zvládnout až 100 000 transakcí.

Obrovským problémem současného Ethereum je právě propustnost transakcí, protože jejich počet i vlivem rozmachu DeFi sektoru prudce roste. To způsobuje, že transakce jsou jednak pomalejší, ale i dražší. Běžně se stává, že jedna transakce stojí i přes 10 dolarů.

Přechodem na Proof of Stake budou za ověřování transakcí odpovídat držitelé ETH (kteří budou mít alespoň 32 ETH a zapojí se do stakingu). Budou za to odměňováni, pokud to budou dělat správně a podle pravidel. Naopak pokud by se rozhodli pro nekalou činnost, jejich podíl by byl “seknutý”, aby se zabránilo šíření špatných bloků.

Spuštění Ethereum 2.0 se očekává v listopadu 2020. Oficiálně však půjde jen o první fázi, která má označení “fáze 0”. Celkové spuštění nové éry bude probíhat postupně a předpokládá se, že celý proces může trvat dva roky (ne-li více).

zdroj: decrypt.co

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Kumulativní poplatky Ethereum strmě rostou a “utíkají” Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Ethereum

Kumulativní transakční poplatky, které byly zaplaceny těžařům Ethereum v průběhu roku 2020 jsou již téměř dvojnásobně vyšší, než hodnota poplatků, které byly zaplaceny těžařům Bitcoinu.

Výše kumulativních poplatků ETH těžařům aktuálně představuje již více než 276 milionů dolarů, zatímco minerům BTC bylo v dolarové hodnotě vyplacených letos zatím přes 146 milionů USD.

Z grafu Coinmetrics vyplývá, že poplatky zaplacené těžařům Ethereum začaly prudce růst až v druhé polovině roku po spuštění DeFi projektu Compound. Až do 12. srpna platilo, že více vydělávali na poplatcích těžaři Bitcoinu.

Těžaři bitocinu vydělávali až dosud na poplatcích za transakce suverénně nejvíce. Ještě loni byly jejich příjmy 5-násobně vyšší, než u těžařů Ethereum nemluvě o těžařích jiných altcoinů postavených na Proof of Work.

Příjmy těžařů ETH začaly prudce růst až v červnu tohoto roku, kdy se začala prudce navyšovat aktivita na síti a s ní i průměrný poplatek za jednu transakci. Ethereum v období od srpna do září překonalo v tomto směru všechny předchozí rekordy a pro některé běžne účastníky sítě se začalo stávat pro vysoké náklady za transakce nepoužitelným resp. velmi nevýhodným.

Tuto změnu lze přičíst obrovskému rozmachu DeFi sektoru a yeld farmingu, který má vliv na četnost transakcí.

Zatímco Ethereum plánuje přechod na generaci Ethereum 2.0 a Proof of Stake konsenzus, kdy se již Ethereum nebude těžit, ale “stakovat”, čímž se sníží transakční poplatky a transakce budou výrazně rychlejší, v případě Bitcoinu bude postupně stále důležitější, aby celková hodnota poplatků za transakce rostla.

Zatímco v současnosti těžaři Bitcoinu profitují zejména z prodeje vytěžených Bitcoinů (v současnosti umí vytěžit z jednoho bloku 6.25 BTC), toto číslo se bude každé čtyři roky zmenšovat o polovinu. Aby zůstal ekosystém Bitcoinu zdravý a těžaři pokračovali ve své činnosti i v dalších dekádách, je nutné, aby se jim ztráta příjmů z prodeje nově vytěžených Bitcoinů kompenzovala tím, že vydělají více právě na poplatcích. Pokud by se tak nestalo, bezpečnost a také samotná existence bitcoinu by byla vážně ohrožena.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Grayscale nakoupila Bitcoiny za dalších 180 milionů dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

grayscale

Společnost Grayscale Investments, o které jsme intenzivně psali zejména v první polovině roku pro její výraznou akumulaci bitcoinů, oznámila, že v průběhu posledního týdne zvýšila hodnotu svého Bitcoin Trust o více než 180 milionů dolarů.

Podle údajů informační platformy ByBt Grayscale nakumulovala v průběhu posledních 7 dnů přesně 17 100 BTC. V době psaní článku, kdy byla cena BTC 10 890 USD, měla firma pod kontrolou 449 9000 BTC v hodnotě 4,9 miliardy dolarů.

Z těchto čísel vyplývá, že Grayscale kontroluje 2,4% všech Bitcoinů, které jsou aktuálně v oběhu. Podle dat portálu CoinMarketCap je jich v současnosti již přes 18 500 000.

Vytěžit zbývá už jen 11,9% Bitcoinů, nakolik nabídka je předem omezena na 21 000 000 BTC. Pokud by i Grayscale od tohoto momentu nekoupila žádný nový Bitcoin, v roce 2140, kdy se vytěží poslední, by měla při současném držení pod kontrolou až dvě procenta z nich.

Firma Grayscale není jedinou, která v posledním období skupuje Bitcoin. Teprve nedávno společnost Microstrategy oznámila, že nakoupila Bitcoiny za 175 milionů dolarů, čímž navýšila počet držených Bitcoinů na 38 250. Její CEO Michael Saylor tvrdí, že Microstrategy přechází na “bitcoinový standard”, protože ve firmě již nepovažují za držitele hodnoty tradiční fiatové měny, které jsou ovlivněny centrálními bankami a politickými vlivy.

Barry Silbert, který je šéfem Grayscale, k nákupu Bitcoinu ze strany Microstrategy před dvěma týdny vtipně poznamenal, že firmy vstoupily do zajímavého závodu, kde se podaří nakoupit více Bitcoinů.

Grayscale kromě bitcoinu vlastní i Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Horizen, litecoin, Stellar Lumens, XRP a Zcash. Celková hodnota kryptoměn, kterou aktuálně drží, je při současných cenách 5,8 miliardy USD. To je pro ilustraci více, než je tržní kapitalizace Bitcoinu Cash, Binance Coin Pokladot, Chainlink či Cardano.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin s novým rekordem. Tak dlouho nad $ 10 000 ještě nikdy nebyl

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-hulk

Bitcoin opět vytvořil nový rekord a ačkoliv na jeho ceně není na první pohled patrný, může být pro investory velmi býčí. Vyjadřuje totiž jeho odolnost. Cena Bitcoinu totiž ještě nikdy předtím nebyla tak dlouho nad úrovní 10 tisíc dolarů, jako v tomto čase.

Jak upozornil známý propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano, Bitcoin se drží nad úrovní $ 10 000 již déle než 63 dní. Jde o delší období, než v roce 2017, kdy dosáhl rekordní hodnoty 20 tisíc USD.

,,Vážený nepřející Bitcoinu. Bitcoin právě dosáhl rekordních 63 dní v kuse s cenou nad 10 tisíc dolarů a vykazuje jednoznačně náznaky, že půjde výše,” upozornil Pompliano včera na Twitteru a dodal: ,,Trh ukazuje, že vaše medvědí nálady jsou nesprávné. Čas na kapitulaci je tu vždy, přidejte se k večírku. Miluji vás. Pomp.”

Častokrát citovaný trader Michael van de Poppe si navzdory optimismu Pompliana myslí, že prostor pro pokles ceny BTC navzdory býčím signálům zde ještě existuje. Upozornil totiž na stále nevyplněný CME gap na úrovni kolem 9600 dolarů. Krátký nedávný propad na 9800 USD (denní svíčka skončila nad $ 10 000) podle jeho názoru na vyplnění Gapu nestačil.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-