Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (8.4.): Rekordní kvartál, Walmart a BTC či problémy s GBTC

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Máme za sebou rekordní institucionální kvartál, tempo investic se však zpomalilo

Společnost CoinShares ve svém pravidelném týdenním reportu o výkonnosti kryptoměnových institucionálních produktů konstatovala, že první kvartál roku 2021 byl z pohledu přílivu institucionálních peněz historicky nejzdařilejší. CoinShares v nejnovějším reportu „Digital Asset Fund Flows Weekly“ uvedla, že v prvním čtvrtletí 2021 se nalilo do kryptoměnových produktů 4,5 miliardy dolarů, což je o 600 milionů dolarů více, než v posledním čtvrtletí 2020. Více se dozvíte v našem článku.

Nakupuje Bitcoin obrovský řetězec Walmart? Dozvíme se již brzy

V rámci našich článků jsme vás již několikrát informovali, že on-chain data sledující pohyby Bitcoinu na burzách jako jsou Coinbase či Gemini naznačují, že velcí hráči kupují na mimoburzovních trzích (OTC) BTC v hodnotách stovek milionů dolarů. Tyto spekulace jsou však založeny zatím jen na datech o převodech velkých množství BTC z adres burz na neznámé peněženky. Například i v dubnu se udály už minimálně dva z Coinbase v podobných objemech po zhruba 12 000 BTC (Coinbase je známá jako burza, kde kupují skrz OTC Bitcoin velké instituce). V současnosti se čím dál více spekuluje, že za velkými odlivy BTC z burz mohl stát americký gigant Walmart. Právě tomuto tématu jsme se věnovali ve videu níže a také v našem článku.

Problémy Grayscale s GBTC? Klienti BTC giganta začínají projevovat nespokojenost

Několik médií v čele s TheStreet.com či Bitcoinmagazine.com informovalo, že velký hedgeový fond Millenium Management, který má pod kontrolou aktiva v hodnotě 48 miliard dolarů, má expozici vůči Bitcoinu skrz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Zároveň se však množí zprávy, které naznačují, že klienti Grayscale, kteří investovali do GBTC, jsou aktuálně nespokojeni s tím, že GBTC se prodává ve slevě, což byl v předchozích letech nevídaný jev. Tématu jsme se podrobněji věnovali ve videu a i v článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne