Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (9.4.): Focus významné banky, další nákup instituce, bullish signály & Cardano

Zveřejněno

mesto
Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bullish signály pro Bitcoin: Stablecoiny míří na burzy a BTC z nich odcházejí

Kombinace dvou důležitých a zároveň snadno sledovatelných on-chain indikátorů naznačuje, že Bitcoin (BTC) by mohl v dohledné době čekat novou významnou „spanilou jízdu“. Upozornil na to portál Cointelegraph odvolávající se na data on-chain analytických platforem Glassnode a CryptoQuant. Tématu jsme se podrobně věnovali ve videu a i v našem článku.

Pokusit se zakázat Bitcoin by byla hloupost, tvrdí komisařka SEC Hester Peirce

Členka americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Hester Peirce, která si získala v kryptokomunitě díky svým pozitivním vyjádřením směrem k Bitcoinu a digitálním aktivům přezdívku „Kryptomama“, konstatovala, že americká vláda by se mohla pokusit zakázat Bitcoin, avšak byl by to z její strany mimořádně hloupý krok. Pokud vás toto téma zaujalo, otevřete si tento článek.

Druhá nejstarší banka USA přiznává vážný focus na kryptoměny

State Street, druhá nejstarší banka ve Spojených státech amerických, která spravuje aktiva v hodnotě přes 3,1 bilionu amerických dolarů, přiznala, že poskytne infrastrukturu pro vybudování významné obchodní platformy pro velké institucionální investory zajímající se o kryptoměny a nejspíš ji v pozdější fázi začne používat i ona sama. Tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Smartphone firma Meitu nakoupila Bitcoin za dalších 10 milionů dolarů

Čínská technologická společnost Meitu ve čtvrtek oznámila, že opět investovala do Bitcoinu a Ethereum. Po jejím nejnovějším nákupu v hodnotě 10 milionů dolarů stoupla celková hodnota ní vlastněných kryptoměn nad 100 milionů USD. Firma Meital, která se obchoduje na hongkongské burze cenných papírů a soustředí se zejména na výrobu smartphonů a self aplikací, oznámila, že nejnověji nakoupila více než 175 BTC. Podrobnosti se dočtete zde.

Projekt Cardano v Etiopii je ohrožen kvůli válce, naznačuje článek CryptoSlate

Mezi nejsledovanější zprávy týkající se kryptoměna Cardano (ADA) patří avizované partnerství, které mělo být oznámeno ve spojení s africkým kontinentem. Dlouhodobě se zmiňovala zejména Etiopie, ale nejnovější zprávy naznačují, že plány Cardano v této zemi jsou minimálně ve vážném ohrožení. V Etiopii totiž bohužel eskaluje stále vážnější konflikt mezi TPLF (Tigray Peoples Liberation Front) a etiopskými jednotkami národní obrany (ENDF). Počátky má v listopadu 2020, ale v současnosti to vypadá spíš tak, že graduje, než že by se uklidňoval. Tématu jsme se více věnovali zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Populárne