Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (9.7.): Velryby, regulace, adopce, digitální juan a růst Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Správy dňa

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Proč Cardano vyletělo o téměř dvojnásobek? Toto jsou 3 hlavní důvody

Portál Cointelegraph upozornil, že kryptoměna Cardano (ADA) se za posledních 10 dní propracovala už na šesté místo tržní kapitalizace kryptoměn (podle CoinMarketCapu), když v rámci tohoto časového úseku posílila na hodnotě o více než 85%. Tento prudký růst hodnoty ADA připisuje hlavně třem faktorům. Pokud vás zajímá, o které jde, otevřete si tento článek.

CFTC považuje stanovování pravidel pro digitální aktiva za prioritu

Americká komise pro komoditní futures kontrakty (CFTC) si stanovila strategický cíl, kterým je vypracování komplexního nařízení, respektive frameworku, pro regulaci kryptoměn. Tento cíl si stanovila v rámci sepsání strategických bodů, kterých chce dosáhnout v průběhu následujících čtyř let, tedy do roku 2024. CFTC vnímá kryptoměny jako vážnou věc a označuje je za komodity 21. století. Proto si uvědomuje, že musí nastavit pravidla, která rozvoj tohoto sektoru nezpomalí a naopak ho budou správně usměrňovat. Šéf CFTC Heath Tarbert, který je známý svým pozitivním názorem na kryptoměny, vedle toho poznamenal, že důležitá bude i spolupráce s Americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC), s níž musí úzce spolupracovat, aby bylo dosaženo harmonizace pravidel pro účastníky trhů digitálními aktivy. (cointelegraph.com)

Pro velryby je nejatraktivnější OKEx. Zpracovala rekordní počet transakcí

Přední kryptoburza OKEx zaznamenala v průběhu června nejvíce obchodů, které realizovaly takzvané bitcoinové velryby. V pojetí této zprávy jde o obchodníky, kteří obchodovali v rámci jednoho obchodu více než 10 Bitcoinů (za velryby se v rámci jiné interpretace považují adresy, na kterých je více než 1000 BTC). Více se dočtete v tomto článku.

Masovou adopci přinesou lidé, kteří jsou vyloučeni z tradičního systému

Šéfka světového obchodního fóra pro blockchain a zpracování dat Sheila Warrenova si myslí, že adopce blockchainu a kryptoměn bude fungovat pouze v případě, že se zaměří na lidi, u kterých je nejvíce pravděpodobné, že se obrátí na tuto novou technologii. Nejde podle ní o jedince, jež osloví herní aplikace postavené na blockchainu, ale o lidi, kteří mají v současnosti problém dostat se k tradičním bankovním službám. Současné finanční instituce totiž mnohdy nejsou přínosné pro celou společnost, ale jen pro jistou malou část. ,,Musíme se podívat na to, kdo vlastně hraje v této hře nejmenší roli. Jsou to kupodivu lidé, kteří z jakéhokoliv důvodu byli vyloučeni z tradičních systémů. Ti mají nejtěžší podmínky, aby něco vybudovali, ale jsou nejvíce ochotni přijmout nebo vyzkoušet něco nového. Pokud nepřipojíte do systému tyto lidi, potom nerozumíte tomu, co je potřebné,” uvedla.

Warrenová není první člověk, který upozorňuje, že blockchain a kryptoměny mohou být bodem zlomu právě pro obyvatele rozvojových a chudých zemí, kde jsou finanční služby prakticky nedostupné, nebo dostupné jen velmi těžko. Odhaduje se, že na naší planetě stále více než 2 miliardy lidí stále nemá bankovní účet. (cointelegraph.com)

Čínský digitální juan postupuje. Přidaly se další firmy

Seznam čínských společností, které testují čínský digitální juan vydaný místní centrální bankou (PBoC) se rozšířil o hlavní domácí platformu elektronického obchodu Meituan a místní platformu pro sdílení videí Bilibilibili. Meituan má podle informací Cointelegraphu více než 240 milionů spotřebitelů a 5 milionů lokálních prodejců, jelikož Bilibilibili je známá jako největší čínská stránka s videi (na způsob YouTube). Strategií Číny při testování digitálního juanu je zapojovat do hry stále více čínských významných firem s cílem, aby bylo vše připraveno na “celosvětovou prezentaci” v rámci zimní olympiády v Pekingu v roce 2022. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás naFacebooku.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Krypto zprávy dne (5.8.): Bitcoin, Cardano, Ethereum, Chainilink či ruský stablecoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

90% držitelů Etheru a 100% držitelů Chainlink v plusu!

Velmi zajímavá čísla zveřejnily v průběhu včerejšího dne analytické společnosti Glassnode a IntoTheBlock. Podle jejich závěrů totiž v době publikací jejich dat byly téměř všichni držitelé krypotměn Chainlink a Ethereum vůči hodnotě dolaru v plusu, jinak řečeno koupili daný coin za méně, než byla jeho současná tržní cena v USD. Více se dozvíte zde.

Cardano má po 5 dnech již více než 700 staking poolů

Od spuštění mainnetu fáze Shelley trvalo kryptoměně Cardano (ADA) jen 5 dní, zatímco na jejím blockchainu vzniklo více než 700 aktivních staking poolů, což podtrhuje obrovský zájem o staking na této platformě. V době publikace článku portálem CryptoSlate existovalo na Cardano již 731 různých poolů a uzamčených v nich bylo již více než 6 miliard mincí ADA. Více se dozvíte v tomto článku.

Litecoin začne testovat MimbleWimble už v září

První testnet implementace MimbleWimble protokolu do Litecoinu (LTC) by se měl realizovat již v září. Informoval o tom hlavní vývojář projektu David Burkett. Tato aktualizace může vyřešit problém fungiblity, což by mohlo jednak výrazně přispět adopci a popularitě Litecoinu, ale také být dobrou zprávou i pro samotný Bitcoin. Více se dozvíte zde.

Ruská Sberbank přemýšlí nad vlastním stablecoinem

Největší ruská komerční banka Sberbank zvažuje možnost vydání vlastního tokenu. Ředitel společnosti Sergey Popov informoval, že by šlo o stablecoin, který by byl v poměru 1 k 1 vázaný na ruský rubl. Vydání takového tokenu jí umožní nový zákon přijat v ruské dumě, který před pár dny podepsal ruský prezident Vladimír Putin. ,,Pravděpodobně můžeme vydat stablecoin na základě toho, jaký zákon byl přijat. A můžeme tento stalbecoin navázat na rubl. Tento token může být základním instrumentem jako podkladové aktivum pro jiná finanční aktiva,” uvedl Popov. (cointelegraph.com)

Adopce Bitcoinu funguje. Přidává se celebrita z oblasti sportovního průmyslu

Dave Portoney je ve Spojených státech velmi známá osoba, čehož důkazem je 2,7 milionu followerů, kteří ho sledují na Instagram. Jde o zakladatele úspěšného portálu zaměřeného na sport a pop kulturu Bartstool Sports. Vypuknutím pandemie koronaviru, kterým utrpěl i jeho projekt, se však rozhodl orientovat na obchodování na akciových trzích, čímž na sebe strhl i relativně nemalou pozornost mainstreamových médií. V souvislosti s Bitcoinem se zviditelnil tím, že ho nejprve označoval za podvod a později ho zesměšňoval. Postupně však mění názor, což je důkazem rostoucí adopce. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Ethereum

90% držitelů etherů a 100% držitelů Chainlink v plusu!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum Chainlink

Velmi zajímavá čísla zveřejnily v průběhu včerejšího dne analytické společnosti Glassnode a IntoTheBlock. Podle jejich závěrů, v době publikací jejich dat, byly téměř všichni držitelé krypotměn Chainlink (LINK) a Ethereum (ETH) vůči hodnotě dolaru v plusu, jinak řečeno koupili daný coin za méně, než byla jeho současná tržní cena v USD.

Společnost Glassnode se soustředila na Ethereum a dospěla k závěru, že aktuálně 90% všech etherů v oběhu je v profitu. To znamená, že 90% z přibližně 112 milionů Ehterů byly koupeny za nižší cenu, než je jejich současná dolarová hodnota. Naposledy bylo Ethereum na podobných levelech v únoru 2018, kdy byla jeho cena 925 dolarů. Aktuálně je těsně pod hranicí 400 USD.

Pokud jde o Chainlink, ten díky svému bullrunu dokonce dospěl v úterý do momentu, kdy prakticky neexistoval investor, který by ho dokázal koupit dražší, než byla jeho tehdejší dolarová cena. Uvedla to studie IntoTheBlock.

Zajímavé jsou také její údaje o dalších kryptoměnách. Například Bitcoin se podle IntoTheBlock také nachází již na 90%, ale například litecoin jen na 47%, což znamená, že stále více než polovina hodlerů LTC je v mínusu.

Tyto informace samozřejmě zohledňují pouze data posledních transakcí daných mincí. To znamená, že za nákupní cenu je považovaná ta cena, která byla platná při poslední transakci dané kryptoměny.

Pokud jste koupili Ethereum za tisíc dolarů a prodali ho za 200 dolarů, utrpěli jste velkou ztrátu. Do této statistiky ale započítání nejste. Byli byste jen za předpokladu, že jste tyto ETH stále neprodali a držíte je. V tom případě byste patřili mezi zmiňovaných 10% lidí, kteří jsou ještě ve ztrátě.

Upozorňujeme, že tato čísla byla platná v době jejich včerejšího zveřejnění firmami IntoTheBlock a Glassnode. Ceny Ethereum a Chainlink se však od té doby výrazněji nezměnily, čili by měly být stále velmi podobné.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Litecoin začne testovat MimbleWimble už v září

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Litecoin

První testnet implementace MimbleWimble protokolu do Litecoinu (LTC) by se měl realizovat již v září. Informoval o tom hlavní vývojář projektu David Burkett.

Burkett uvedl, že při vývoji projektů takových velkých rozměrů málokdy jde všechno podle plánu, čímž se pokusil obhájit pomalejší tempo prací na této, pro litecoin významné, aktualizaci. Věří však, že důsledná práce nakonec povede ke kvalitnějšímu konečnému produktu.

MimbleWimble protokol byl poprvé navržen v roce 2016, aby poskytl Bitcoinu výraznější prvky soukromí. Protokol je například schopen odstranit transakční informace, které umožňují firmám jako jsou Chainalysis vázat transakce ke konkrétním jednotlivcům.

,,Zastupitelnost je jedním prvkem sound money, který chybí u Bitcoinu a Litecoinu. Teď je debata týkající se škálování za námi, dalším cílem je vyřešení fungibilitu a soukromí. Soustředím se na to, abych udělal litecoin fungibilní, přidáním soukromých transakcí,” uvedl zakladatel Litecoinu Charlie Lee ještě v lednu 2019. Zdá se, že v druhé polovině roku 2020 by mohlo být naplnění těchto cílů blízko.

Zastupitelnost je zjednodušeně řečeno o tom, aby si byly všechny stávající litecoiny rovné a tudíž nebylo možné je od sebe odlišit. Pak je jedno, který litecoin přijmete, protože všechny budou mít stejnou panenskou pověst. V současnosti to platit nemusí.

Příkladem mincí, které mají špatnou pověst mohou být například Bitcoiny, které byly ukradeny během velkého hacku burzy Bitfinex v roce 2016. Jsou sledovány a například Twitter účet Whale Alert vždy upozorňuje, když se přemístí na jinou peněženku. Takové Bitcoiny byste tedy určitě nechtěli koupit, protože pokud byste je následně poslali na burzu Bitfinex nebo na jinou burzu, která sleduje tyto Bitcoiny, mohli by vám je zabavit. Stejně tak byste mohli mít problém při jejich prodeji za fiatovou měnu. Nejhorší je, že tyto Bitcoiny tu budou navždy a je jen otázkou na burzy a regulátory, jak budou k nim v budoucnu přistupovat a zda je budou považovat za rovné ostatním.

Řešení MimbleWimble může tento problém odstranit, což může být pro litecoin, který je postaven na stejných základech jako Bitcoin, velký pokrok. Zároveň je možné, že úspěšná implementace do Litecoinu může být jen předvojem jeho následného použití i v samotném Bitcoinu, jelikož litecoin se v minulosti ukázal i jako jakýsi testnet Bitcoinu.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano má po 5 dnech již více než 700 staking poolů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Od spuštění mainnetu fáze Shelley trvalo kryptoměně Cardano (ADA) jen 5 dní, zatímco na jejím blockchainu vzniklo více než 700 aktivních staking poolů, což podtrhuje obrovský zájem o staking na této platformě.

V době publikace článku portálem CryptoSlate existovalo na Cardano již 731 různých poolů a uzamčených v nich bylo již více než 6 miliard mincí ADA.

Spuštění fáze Shelley se realizovalo minulý týden. Po přechodu z předchozí éry Bryon se Cardano stalo decentralizovaným projektem, který její stoupenci rádi označují za nejdecentralizovanější kryptoměnu současnosti no a skutečnost, že existuje už více než 700 poolů, tomuto tvrzení dodává velkou vážnost.

Cílem Cardano je vybudovat obrovskou komunitu lidí, kteří se zapojí do stakingu, čímž zajistí nepřekonatelnou míru decentralizace celého ekosystému. Jak se zdá, tento cíl se daří naplnit rychleji, než se před spuštěním mainnetu očekávalo, ačkoli nemalý a nečekaně velký úspěch měl už i staking na testech v prvním pololetí 2020.

Zároveň je třeba poznamenat, že zájem o staking bude narůstat v následujících týdnech až měsících i díky aktualizacím, které je třeba provést při dolaďování a také avizované podpoře hardwarových peněženek Ledger a Trezor. Instituce by se následně mohly do stakingu zapojit, když začne tuto službu nabízet Coinbase Custody.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Adopce Bitcoinu funguje. Přidává se celebrita z oblasti sportovního průmyslu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

portoney-bitcoin

Dave Portoney je ve Spojených státech velmi známá osoba, čehož důkazem je 2,7 milionu followerů, kteří ho sledují na Instagramu. Jde o zakladatele úspěšného portálu zaměřeného na sport a pop kulturu Bartstool Sports. Vypuknutím pandemie koronaviru, kterým utrpěl i jeho projekt, se však rozhodl orientovat na obchodování na akciových trzích, čímž na sebe strhl i relativně nemalou pozornost mainstreamových médií.

Během tohoto období se několikrát kriticky a později úsměvným, ale laickým způsobem vyjadřoval i na adresu Bitcoinu. Slouží díky tomu jako pěkný příklad toho, jak se dá na Bitcoin postupně měnit názor.

Ještě v roce 2017, kdy se tradingu vůbec nevěnoval, publikoval vtipné video, ve kterém označil Bitcoin bez hlubšího zkoumání jeho podstaty za podvod a jeho těžbu přirovnal ke hře Mario Brothers. Následně během zmíněných začátků obchodování na akciových trzích vícekrát naznačil, že mu nerozumí a nechápe, čím je vzácný.

V současnosti však už názor na Bitcoin změnil a tvrdí, že ho chce vlastnit, ačkoli ho stále zcela nechápe. Proto oficiálně požádal bratry Winklevossovce, kteří stali u zrodu Facebooku a vydělali ranými investicemi do Bitcoinu nemalý majetek, aby mu ho vysvětlili. Winklevossovci, kteří mimochodem reprezentovali v minulosti USA na olympiádě ve veslování, a tudíž mají také podobně jako Portoney blízko ke sportu, jsou aktuální předními představiteli bitcoinové komunity v USA, protože stojí v čele jedné z největších burz Gemini.

Příklad Portoneyho ukazuje, že mladí a mnohdy i úspěšní lidé dokáží předem odsoudit něco, aniž by se tomu pokusili porozumět. Zároveň je však dobrou zprávou, že jsou schopni sebereflexe a dokáží změnit názor. Portoney je relativně sledovanou osobou a to, že se začíná orientovat pro-bitcoinově je dobrou zprávou pro další adopci.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (4.8.): Bitcoin, Ethereum, Elon Musk, OCC & hackeři

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Weiss Ratings: Nejlepší kryptoměna je Ethereum. Kdo následuje?

Nejkvalitnější kryptoměna na trhu již není Bitcoin, ale Ethereum. K takovému závěru dospěla analytická ratingová agentura Weiss Ratings, v jejímž aktuálním pořadí je Ethereum (ETH) první kryptoměna se špičkovým ratingem A. Druhý v pořadí Bitcoin, který byl dlouhodobě lídrem tohoto pořadí, sice svou známku (B +) nezměnil, ale Ethereum ho pokorně, díky týkajícího se dlouho očekávaného spuštění nové éry “Ethereum 2.0”, dokázalo předběhnout. Podrobněji jsme se aktuálním ratingem Weiss Ratings věnovali v tomto článku.

Cardano má vynikající kód, tvrdí autoři bezpečnostního auditu

Společnost Quantstamp, která v průběhu posledních dvou měsíců dělala bezpečnostní audit blockchainu Cardano (ADA), je přesvědčena, že po úspěšném spuštění mainnetu Shelley se Cardano stane druhým nejvýznamnějším hráčem v sektoru blcockhain smart-kontrakt platforem, přičemž hravě předčí i svého ostrého konkurenta Tezos. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.

VIDEO: Mohl Elon Musk založit i Bitcoin?

SpaceX, Tesla, Boring Company, SolarCity, OpenAI, Neuralink, Hyperloop či Starlink. Všechny revoluční projekty, které mohou výrazně ovlivnit naši budoucnost jsou spojovány s úspěšným podnikatelem, vědcem a vizionářem Elonem Muskem. Mohl však založit i Bitcoin? Do jaké míry je to šílená myšlenka? Viz video od YouTube kanálu Zaujalo ma, které se kromě zmíněných firem věnuje v závěru i tomuto tématu.

Povolí OCC americkým bankám používat stablecoiny?

Minulý týden jsme vás informovali, že americký Úřad pro kontrolu měn (OCC) udělil americkým bankám povolení nabízet svým klientům služby týkající se obchodování a úschovy kryptoměn. Toto rozhodnutí je pochopitelně vnímáno jako další pozitivní krok pro adopci kryptoměn, ale pravdou je, že mnohé pokyny od OCC nejsou zcela jednoznačné a banky mají proto problem se v nich zorientovat. Několik blockchainových asociací proto žádí OCC, aby své povolení rozšířila o několik konkrétních bodů. Banky by například měly získat povolení používat stablecoiny typu USDC a USDT, což by jim mohlo pomoci urychlit realizaci finančních transakcí a také snížit celkové náklady. Mezi další návrhy patří žádosti o povolení využívání technologií jako je CoinJoin pro míchání bitcoinových transakcí či používání anonymních prvků, které přinášejí kryptoměny Zcash nebo Monera. Avšak zatímco v případě stablecoinů pravděpodobně existuje prostor pro diskusi s OCC, domníváme se, že prvky týkající se soukromí a anonymizace transakcí přes regulátory neprojdou. (Cointelegraph.com)

Přesouvají se další ukradené Bitcoiny. Ale co s nimi?

Přesunuly se další Bitcoiny, které byly ukradeny z burzy Bitfinex v roce 2016 v rámci jednoho z největších kryprtoměnových hacků historie. Informoval o tom Twitter Whale Alert, který upozornil, že z peněženky, na níž se nacházejí tyto Bitcoiny, bylo nejnověji přesunuto 620 BTC. Událo se to krátce po tom, co se 29. června přesunulo 448 BTC a mezi 27 a 28. červnem v rámci 17 transakcí Bitcoiny v celkové hodnotě až 51 milionů USD. Iniciativa hackerů zjevně vede k tomu, že se pokusí dané Bitcoiy prodat, ale s ohledem na současná přísná pravidla týkající se praní špinavých peněz mohou mít obrovský problém najít burzu respektive kupce, který by je byl ochoten vyplatit. Ukradené Bitcoiny jsou totiž díky pokročilým techologiím ostře sledované a tak je nechce nikdo vlastnit. Hackeři při zmíněném útoku ukradli celkem 119 756 BTC, co bylo tehdy přibližně 72 milionů dolarů. V době psaní článku mají však hodnotu již kolem 1,3 miliardy USD.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Mohl Elon Musk založit i Bitcoin? Sledujte video o jeho revolučních projektech

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Musk Bitcoin

SpaceX, Tesla, Boring Company, SolarCity, OpenAI, Neuralink, Hyperloop či Starlink. Všechny revoluční projekty, které mohou výrazně ovlivnit naši budoucnost jsou spojovány s úspěšným podnikatelem, vědcem a vizionářem Elonem Muskem. Mohl však založit i Bitcoin? Do jaké míry je to šílená myšlenka?

V době, kdy se Muskovo společnosti SpaceX podařilo jako první úspěšně podnikající komerční společnosti ve vesmírném průmyslu dosáhnout dalšího významného milníku, když nejprve raketou Falcon 9 dopravila astronauty na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS a následně je modulem Crew Dragon dostala bezpečně i zpět na zem, přichází slovenský YouTube kanál Zaujalo ma se zajímavým videem, které se věnuje všem revolučním firmám Elona Muska a v krátkosti se ve svém závěru zabývá i možnými zajímavými propojeními mezi Elonem a Bitcoinem. Je třeba zdůraznit, že sám autor uznává, že Elon určitě není nejžhavějším kandidátem na Satoshiho Nakamoto, ale možné souvislosti mezi ním a Bitcoinem stojí minimálně za zmínku. Proto závěr videa berte s nadhledem a hlavně pro pobavení, vychutnejte si jeho hlavní pasáž. Sledujte video až do konce.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano má vynikající kód, tvrdí autoři bezpečnostního auditu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Společnost Quantstamp, která v průběhu posledních dvou měsíců dělala bezpečnostní audit blockchainu Cardano (ADA), je přesvědčena, že po úspěšném spuštění mainnetu Shelley se Cardano stane druhým nejvýznamnějším hráčem v sektoru blockchain smart-kontrakt platforem, přičemž hravě předčí i svého ostrého konkurenta Tezos.

Generální ředitel Quantstam Richard Ma řekl v rozhovoru pro Cointelegraph, že Cardano má v současnosti po boku Prysm ETH 2.0 vůbec nejlepší kód v celém blockchainovém průmyslu: ,,Je zřejmé, že vynaložili velké úsilí, aby důkladně otestovali a správně navrhli kód. Nedávno jsme také auditovali Prysm Ethereum 2.0 a můžeme konstatovat, že co se týče kvality, podobně jako Prysm jde o jeden z nejlepších kódů, jaké jsme kdy viděli.”

Jaye Harrill, který pracuje v Quantstamp jako komunikační manažer, si zase myslí, že do konce roku se Cardano stane po Ethereum druhou nejpopulárnější smart kontrakt platformou (musí však spustit fázi Goguen pozn.red.) a také z pohledu stakingu předčí svého konkurenta Tezos.

Kvality projektu Cardano ocenila i americká ratingová agentura Weiss Ratings, která zvýšila její hodnocení na známku B. Aktuálně jsou na tom u ní lépe jen Bitcoin (B +) a Ethereum (A), čili Cardano je podle této agentury považováno v současnosti za třetí nejlepší blockchain. Z pohledu technologie přitom dominuje, ale jeho známku zhoršuje zejména míra adopce, která je ve srovnání s Bitcoinem a Ethereum zatím velmi nízká. Mnoho by však mohlo vedle stakingu změnit zejména avizované spuštění smart kontraktů.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Weiss Ratings: Nejlepší kryptoměna je Ethereum. Kdo následuje?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

ethereum-bitcoin-cardano

Nejkvalitnější kryptoměnou na trhu již není Bitcoin, ale Ethereum. K takovému závěru dospěla analytická ratingová agentura Weiss Ratings, v jejímž aktuálním pořadí je Ethereum (ETH) první kryptoměna se špičkovým ratingem A.

Druhý v pořadí Bitcoin, který byl dlouhodobě lídrem tohoto pořadí, sice svou známku (B +) nezměnil, ale Ethereum ho pokorně, díky týkajícímu se dlouho očekávaného spuštění nové éry “Ethereum 2.0”, dokázalo předběhnout.

Třetí nejlepší kryptoměna na trhu je podle agentury Weiss Ratings projekt Cardano (ADA) se známkou B. Následují litecoin, Stellar, Dash, Tezos a ZCash s hodnocením B. Devítkou je XRP (C +) a na desátém místě je kontroverzní Bitcoin SV (taktéž C +).

Pokud jde o dílčí hodnocení, v kategorii adopce je stále nejlepší Bitcoin. Následují Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a Bitcoin SV. Adopce vyjadřuje hlavně použivatelnost dané kryptoměny a je tedy logické, že například Cardano, které spustilo svůj mainnet jen před pár dny, v této kategorii zaostává, zatímco na Ethereum se již dlouhou dobu budují smart kontrakty a Bitcoin je obecně nejpoužívanější kryptoměna.

Naopak z pohledu technologie je na tom nejlépe právě Cardano, za kterým následují Cosmos, Fantom, Tezos a Ethereum.

Zajímavou metrikou je také kategorie investičního rizika, která zohledňuje nakolik je rizikové investovat fiatové peníze do dané kryptoměny. Není překvapivé, že první je Bitcoin. Následují Ethereum, Cardano, Monera a Waves.

Na závěr jsme se podívali i na pořadí tokenů. Mezi nimi dominuje Chainlink. Následují Huobi Token, Basit Attention Token, KyberNetwork a KxChain.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Analýza Bitcoinu (4.8.): S ohledem na další růst by bylo dobře vyplnit GAP

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na grafe vidíme teraz dva rozdielne grafy. Vľavo sa pozeráme na CME futures, ktorý vytvára rising wedge a napravo vidíme klasický graf na Bitfinexe. Keď sa pozriem na jeden či druhý, tak si myslím, že by mal nastať pokles.

Na CME futures máme stále nevyplnený GAP na hranici 9665 – 9905usd. Tento GAP sa vytvoril ešte minulý týždeň a to konkrétne 27.07.2020. Stále nebol vyplnený. Teraz je základná otázka, či ho vyplníme pri najbližšom poklese, alebo nie. Myslím si však, že pokles na 10 800 USD príde ešte tento týždeň. Potom uvidíme čo ďalej. Aj keď sa to nezdá, tak z dlhodobého bullish hľadiska by bolo najlepšie keby tento GAP vyplníme čo najskôr. Čím skôr ho vyplníme tým lepšie do bude pre bullish scenár. Ak však Bitcoin zavelí k rastu a pôjdeme napríklad cez 12 000usd, tak stále bude pod nami hrozba vyplnenia GAPu.

Dominancia

Dominancia akurát tvorí falling wedge a čoskoro by som čakal prieraz smerom nahor. Keď si obidva grafy dám dokopy, tak mi z toho jednoducho vychádza, že Bitcoin pôjde dole a dominancia pôjde hore. Takže altcoiny by mali klesať viac ako Bitcoin.  Či sa bude jednať o nejaký fatálny dump, alebo postupný pokles je momentálne otázne. Na grafoch však môžeme vidieť, že sa niečo chystá. Posledné dva silné pohyby prišli cez víkend čo nie je najlepšie znamenie. Vtedy je totiž najľahšie zmanipulovať trh skrz nízku likviditu na burzách.

Kapitalizácia altcoinov

Na grafe som vyznačil rezistenciu ešte z minulého roka. Posledné HIGH na kapitalizácii bolo práve na tejto hodnote. Kapitalizácia stále drží kľúčovú trendovú líniu. Kým ju budeme držať, tak graf má potenciál ísť hore. Pri takto silnom trende je extrémne ťažké určiť vrchol či už z pohľadu elliotiek, alebo harmonických patternov.

Pokles bude potvrdený akonáhle urobíme breakdown trendovej línie.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-