Connect with us

Bitcoin

„Kryptomama“ zůstává v komisi SEC. Trump jí dal zelenou

Zveřejněno

Hester M. Peirceová
Hester M. Peirceová

Hester Peirceová, která si získala v kryptokomunitě přezdívku „Kryptomama“ díky jejím pozitivním názorům na Bitcoin a vznikající ekosystém kolem kryptoměn, byla nominována americkým prezidentem Donaldem Trumpem do druhého funkčního období členky americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC).

Bílý dům dostal dohromady 10 nominací, z nichž stáhl jen jednu. Peirce však prošla tímto výběrovým sítem a tak může pokračovat ve své činnosti v SEC. V poslední době se v souvislosti s kryptoměnami zviditelnila zejména návrhem pro vznik jakéhosi „bezpečného přístavu pro decentralizované tokenové projekty“, které by měly mít po vzniku příležitost tři roky budovat svůj projekt a přilákat do něj účastníky, dokud se na ně budou vztahovat nařízení SEC.

Peirce se zviditelnila i kritikou svých kolegů, kteří odmítají schválit ETF na Bitcoin. Když naposledy odmítli žádost od Wilshire Phoenix z New Yorku nesouhlasila s tím a konstatovala, že její kolegové odmítají poskytnout americkým investorům přístup k bitcoinu (BTC).

Dříve je zas upozornila, že musí přehodnotit svůj postoj k novým technologiím, ale druhým dechem přiznala, že schválení ETF na Bitcoinu může v důsledku jejich staromódního přístupu trvat dalších 25 let. V minulosti se také intenzivně zasadila o samoregulaci kryptotrhu a dá se předpokládat, že v dalším funkčním období bude pokračovat ve svém úsilí pomáhat adopci této technologie v USA.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne