Connect with us
Kryptoměny > XRP
>100 XRP XRP (XRP) $?
? BTC
?% 1h ?% 24h ?% 7d
Koupit XRP
Trhová kapitalizace
$?
24h volume
$?
V oběhu
? XRP
Celkový počet
? XRP
Graf XRP
 
Popis XRP

Kryptoměna XRP, za níž stojí společnosti Ripple, je jednou z nejpopulárnějších kryptoměn současnosti, ačkoli její kritici vyčítají, že jde o kryptoměnu, která není dostatečně decentralizovaná na to, aby mohla nést toto pojmenování. Společnost Ripple má totiž na její vývoj a vlastnictví značný vliv. V současnosti totiž vlastní přibližně 60% všech XRP tokenů.

Cílem Ripple je vytvořit a umožnit globálním finančním institucím používat software Ripple na realizaci levných a rychlých transakcí včetně mezinárodních plateb, které v současném bankovním systému trvají i několik dní. Za její hlavní konkurenci proto lze považovat i společnost SWIFT, o níž jste už určitě slyšeli, pokud jste někdy posílali peníze do zahraničí.

Ripple má několik funkčních produktů a již přes 200 uzavřených partnerství s bankami. Daří se jí převážně v Asii. Několik produkty využívají na transakce přímo tokeny XRP, které slouží jako jakýsi žolík (joker). Například pokud byste chtěli pomocí Ripple Network poslat ze Slovenska 100 EUR na účet vašeho přítele do Chorvatska, kde je národní měnou chorvatská kuna, tak protokol nejprve zamění 100 eur na hodnotu tokenu XRP a okamžitě s minimálními poplatky zamění tokeny XRP za chorvatskou kunu. Stejný převod by klasickým bankovním systémem trval několik dní a poplatek by byl mnohem dražší.

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-