Connect with us

Bitcoin

Které firmy vlastní nejvíce bitcoinů? Suverénním lídrem je Grayscale

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Z údajů analytické platformy Coin98 Analytics vyplývá, že veřejné obchodní společnosti aktuálně drží Bitcoiny v hodnotě 6,8 miliardy amerických dolarů.

Suverénním lídrem mezi těmito společnostmi je firma Grayscale, ktera má pod kontrolou téměř 450 tisíc Bitcoinů (aktuálně více než 5,1 miliardy USD). Následuje za ní firma CoinShares, která drží 69 730 BTC (797 milionů dolarů), což je však v porovnání s lídrem tohoto žebříčku diametrální rozdíl.

Na třetím místě se nachází firma, která vzbudila letos snad největší mediální zájem související s kryptoměnami Microstrategy, která v srpnu a září dohromady nakoupila Bitcoiny za 425 milionů dolarů (32 500 BTC). Šílenství kolem této akvizice souvisel zejména s tím, že šlo o značnou část všech financí, kterými disponovala. Její CEO Michael Saylor zároveň řekl, že ve firmě přecházejí na „bitcoinový standard“ a věří, že Bitcoin je dobrým způsobem, jak se ochránit před inflací dolaru.

Následují firmy Galaxy Digital, Digital Asset Management, BTC, Square, Hut8, Voyager, Riot, digital X, Cypherpunk Holdings a Argo. Dohromady tyto společnosti drží téměř 600 000 BTC, což při současné ceně činí přibližně 6,9 miliardy dolarů.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne