Connect with us

Ethereum

Láká vás investice do DeFi? Pokud ano, tak alespoň diverzifikujte

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Defi Ethereum

Odolat investování do DeFi projektů může být při pohledu na procenta, které dokáží aktuálně dělat některé projekty zaměřené na decentralizované financování, opravdu těžké. Když se do toho přidá burza Binance, která si chce DeFi sektor “ulovit pro sebe”, či tvrzení Qiao Wanga, který označil DeFi za investiční příležitost desetiletí, je nutkání zkusit to ještě větší. Co však dělat, abyste nepřišli o všechny vaše peníze? DeFi je totiž velmi rizikové a mnozí jsou přesvědčeni, že bublina brzy splaskne.

Tomuto tématu se věnoval i článek portálu Cointelegraph, který zdůrazňuje, že pokud jste se již rozhodli pro DeFi, měli byste vsadit na diverzifikaci investičního rizika. Jinak řečeno, nevkládat celou investici do jednoho DeFi projektu, který vás zaujal. Většinou to totiž může dopadnout tak, že doplatíte na FOMO (strach z promarněné příležitosti) a investujete právě do tokenu, který čeká velký propad.

Při investici do DeFi projektů třeba mít na paměti, že DeFi je postavené na smart kontraktech, které častokrát napsal malý tým lidí. Tyto protokoly mají omezené zdroje pro financování vývoje a riziko, že se v nich objeví chyba, je relativně velké. Už i známější auditované protokoly byly v minulosti obětí napadení hackery. Tyto v současnosti mimořádně výnosné protokoly tedy mohou ze dne na den utrpět obrovské ztráty, pokud se odhalí vážná chyba v jejich kódu. V konečném důsledku by na to doplatili hlavně investoři.

Příkladem je YAM Finance (YAM), u kterého uživatelé uzamkli kryptoměny v hodnotě více než 500 milionů dolarů a to ještě předtím, než byl zalistován na velkých burzách. Tvůrci varovali, že Yam finance ještě nemá auditovaný smart kontrakt, ale snaha investorů o dosažení krátkodobého zisku způsobila investiční tragédii. YAM nejprve dosáhl hodnotu téměř 100 dolarů, ale v průběhu dne za zhroutil na jeden dolar. Aktuálně má token hodnotu pouze 0,02 USD.

Pokud jste se tedy rozhodli, že to s DeFi zkusíte, nevsaďte vše na jednoho koně. Zmenšíte tím riziko, že přijdete o všechno. Počítejte s tím, že stále jde o mimořádně rizikovou investici. Můžete při ní zřejmě dosáhnout větších zisků než při investici do Bitcoinu, ale zároveň se můžete i mnohem více popálit. Nikdy proto do DeFi neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ethereum

Do jaké míry jsou DeFi decentralizované? Méně než si myslíte!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

defi

Dvanáct z 15 nejpopulárnějších projektů decentralizovaného financování (DeFi) má podle údajů platformy DeFi Watch přístup k tzv. administračnímu klíči, který vývojářům v případě potřeby umožňuje upravovat nebo nahrazovat smart kontrakty, z nichž vycházejí jejich projekty a také poskytuje možnost úpravy zůstatků uživatelů.

Administrační klíče jsou z jedné strany považovány jako nezbytný nástroj, který poskytuje možnost rozšířené ochrany prostředků uživatele. Proto jsou častokrát řazeny k bezpečnostním funkcím, jako jsou časové zámky a multi-sigs. Analytici však tvrdí, že zároveň vedle toho podkopávají decentralizaci, což je základní tezí kryptoměn.

Andreas Antonopoulos upozornil, že skutečně decentralizovaný projekt by neměl nikomu umožňovat, aby měl špatnou vazbu na fondy: ,,Je to extrémně důležité kritérium. Myslím, že jde o základní kritérium.”

Pokud považujete decentralizaci za nezbytný prvek DeFi projektu, tak vás nepotěším. Podle DeFi Watch v tomto směru zaostává 12 z 15 největších DeFi projektů. Dobře jsou na tom jen InstaDapp, MakerDAO a Uniswap, u nichž neexistuje žádný správcovský klíč. Zbývající projekty včetně Aave, Compound, DDEX, Yearn Finance, Nexus Mutual a Synthetix disponují administrátorskými klíči, které jim umožňují různé stupně kontroly a zásahů do systému.

Například v případě Aave, který kontroluje Aragon DAO a má 5 členů, je zapotřebí jen souhlas tří z nich, aby se mohla provést změna. Aave je v současnosti třetím největším DeFi projektem. Projekt se však brání tím, že tyto přístupy si ponechávají jen v časném období existence tohoto projektu, aby dokázali protokol ochránit, pokud se vyskytnou problémy. Většina DeFi projektů směrem do budoucna deklaruje, že chce přejít na plně decentralizovaný systém.

Pokud jde o projekt Synthetix, DeFi Watch upozornil, že v jeho případě mají administrátoři přímo obrovskou moc dělat cokoli včetně úpravy zůstatků uživatelů a odčerpávání finančních projektů.

Uniswap, Který nemá žádné administrátorské klíče, si zas podle analytické firmy Glassnode, vytvořil backdoor (zadní dvířka) jiným způsobem a to prostřednictvím distribuce svého řídícího tokenu UNI. Autorem projektu zůstalo přibližně 40% jeho celkové nabídky, což je v současnosti více než dvojnásobek toho, co drží zbytek komunity. Tokeny UNI umožňují řízení projektu včetně přístupu do “pokladny”.

DeFi Watch v závěru své práce proto konstatovala, že DeFI projekty jsou v současnosti výrazně vzdálené tomu, aby byly opravdu decentralizované. ,,Jediným způsobem, jak se můžete v současnosti v případě DeFi cítit bezpečně, je to, že budete mít plnou důvěru v kompetence jejich vývojářů a jejich schopnosti zajistit bezpečnost a svůj administrátorský klíč.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Realizována kapitalizace Bitcoinu je vyšší, než v době, kdy dosáhl své ATH!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Analytická společnost Glassnode, která se specializuje na sledování blockchainu Bitcoinu, dospěla k názoru, že celková realizovaná kapitalizace bitcoinu je o 50-procent vyšší, než v době, kdy byl Bitcoin v roce 2017 na svém all-time high, tedy na ceně přibližně 20 000 USD.

Realizována metrika kapitalizace měří hodnotu každého bitcoinu v době, kdy byl naposledy přesunut v rámci BTC řetězce. Analytikům to umožňuje odhadnout současné celkové náklady vynaložené na koupi všech Bitcoinů.

Do této metriky bohužel nelze započítat údaje z centralizovaných burz. Údaje jsou tedy přesnější hlavně pokud jde o nákladovou složku u dlouhodobých bitocinových investorů, než u každodenních obchodníků.

Realizovaný strop bitcoinu, tedy číslo, které podle Glassnode na základě těchto zjištění vyjadřuje celkové náklady vynaložené na koupi současných Bitcoinů v oběhu, činí 115 miliard dolarů. Je to o 43 miliard dolarů více než v roce 2017, kdy stál Bitcoin historických $ 20 000. Současná kapitalizace Bitcoinu 190 miliard dolarů tedy naznačuje, že Bitcoinoví hodleři se aktuálně těší celkovému zisku 65%.

Výzkum firmy IntoTheBlock mezitím dospěl k závěru, že v současnosti je ziskových více než 72% všech adres, přičemž největší část nákupů BTC byla realizována při cenách v pásmech 1040 USD až 5285 USD a 8450 USD až 9560 USD.

Na rozdíl od Bitcoinu je realizována kapitalizace Ethereum ve výši 26,3 miliardy dolarů stále ještě výrazně vzdálená od předchozích maxim. V roce 2018 totiž dosáhla 35 miliard USD. Podle IntoTheBlock je v současnosti v případě Ethereum v plusu 62% adres. Největší část z nich tvoří ty, které kupovaly ETH za cenu méně než 160 USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Podle Vayse a Winklevosse jsou mezi ICO a DeFi bublinou rozdíly

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

DeFi ICO

Mnozí odborníci na kryptoměny se obávají, aby nový kryptoměnový bullrun nebyl jen ve znamení horečky, která vznikne kolem DeFi sektoru. Mohlo by to totiž připomínat ICO horečku z roku 2017, která vedla ke ztrátám mnoha investorů.

Tone Vays se však domnívá, že mezi ICO a DeFi jsou velké rozdíly. ,,Přinejmenším v ICO bublině z roku 2017 se vyvinula snaha přijít s myšlenkou napsat bílou knihu / whitepaper (vymyslet něco nového). Ve světě yeld farmingu (DeFi) nemusíte dělat ani to. Stačí vytisknout nějaké peníze a rozdat je vkladatelům vedle toho, co se modlíte, aby jejich tokeny koupil někdo dříve, než toto Ponziho schéma skončí.”

Odlišnosti mezi DeFi a ICO vidí i Tyler Winklevoss z burzy Gemini, ačkoli na věc se dívá velmi odlišně, než Tone Vays. ,,DeFi není totéž, co ICO v roce 2017. V té době se peníze sbíraly skrz whitepaper, které napsal někdo v kavárně. DeFi už žije a pracuje v divoké volné přírodě. Miliardy dolarů pracují a vydělávají. Toto není hypotetický vaporware, toto je reálné.”

My jsme už několikrát upozornili, že investice do DeFi přináší potenciál velkých výdělků, ale vedle toho může dojít i k obrovským ztrátám, ať už v důsledku špatného výběru projektu, který nemá žádný potenciál, nebo prostě selhání smart kontraktu, který může být chybně napsaný a celý projekt po odhalení chyby “zbankrotuje” stejně jako cena jeho tokenu. Pokud jste se již rozhodli, že chcete investovat do DeFi, přinejmenším své riziko diverzifikujte mezi více projektů.

Mimochodem věděli jste, že pokles bitcoinových hodlerů s alespoň 1 BTC může souviset s tím, že přešli na DeFi? Tomuto tématu se věnovalo video Zaujalo ma (v době od 13:08):

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Pokud bude katalyzátorem kryptobullrunu DeFi, nemusí to být dobré

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Defi Ethereum

Výkonný ředitel firmy Diginex Richard Boyworth si myslí, že sektor DeFi je stále jen v začátcích. Sice předpokládá, že DeFi bude součástí budoucnosti, ale je ještě velmi brzy dělat konečné závěry.

,,Současné DeFi je jako pokusit se vyletět na Měsíc v kartonové krabici – myslím, že se cestou dostanete do problémů a vězte, že věci se mohou během toho začít kazit, lámat a hořet jak jsme to již začali vidět,” upozornil v rozhovoru s Anthonym Pomplianem.

Boyworth přiznává, že by byl jen velmi nerad, kdyby právě DeFi bylo katalyzátorem bullrunu, jako tomu bylo v roce 2017 v souvislosti s ICO horečkou u Ethereum. ,,Určitě se ohlížím dozadu do roku 2017. Tato DeFi věc pravděpodobně není to, co právě teď potřebujeme,” přiznal.

Mnohem raději by byl, kdyby nový bullrun souvisel s tím, co se děje kolem Bitcoinu. ,,Máme tu Microstrategy, máme tu Paula Tudora Jonese, máme tu opravdu vážné hráče, kteří se začínají zajímat o toto odvětví a já proto velmi doufám, že z DeFi nevznikne další šílenství jako bylo ICO.”

ICO v roce 2017 mělo za následek šílenství v investování do kryptoměn, jejichž kapitalizace výrazně rostla a dominance Bitcoinu na trhu prudce klesla, až dokonce v určitém čase byla pod 40%. Drtivá většina projektů, které vznikly v rámci ICO, však ztratila téměř celou svou hodnotu a mnoho investorů přišlo o své životní úspory.

Boyworth se podobně jako další odborníci obává, aby hlavním tématem nového bullrunu opět nebyla horečka kolem novinky, která může vést k tomu, že se velká část nováčků při investování do kryptoměn popálí. V podobném duchu se teprve nedávno vyjádřil i Ryan Selke z analytické firmy Messara, který také vidí mezi DeFi a ICO z roku 2017 mnoho podobnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Výborné zprávy pro Bitcoin, který si získává stále větší respekt tradičních investorů, obrovský boom kolem DeFi či pochybné kroky burzy Binance. Je tu týdenní přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Top zprávou tohoto týdne bylo oznámení šéfa firmy Microstrategy Michaela Saylora, že jeho firma koupila Bitcoin za dalších 175 milionů dolarů. Když k tomu přičteme investici 250 milionů dolarů ze srpna, tak tato firma celkově nakoupila už Bitcoin v hodnotě 425 milionů dolarů. Jak to popsal samotný Saylor, jeho firma už se nechtěla přihlížet tomu, jak ztrácejí jejich dolary na bankovním účtu reálnou hodnotu a rozhodli se proto převést majetek do Bitcoinu. Této mimořádně zajímavé zprávě jsme se věnovali v tomto článku, Ale rozebral ji podrobně i YouTube kanál Zaujalo ma v tomto videu:

,,Tomu se říká výborná reklama na Bitcoin !,” konstatoval zakladatel burzy Tyler Winklevoss poté, co se doslechl o tom, že centrální banka Velké Británie Bank of England nevylučuje zavedení záporných úrokových sazeb. Co to vlastně záporné úrokové sazby jsou a proč by to bylo pro Bitcoin velmi pozitivní, se dočtete zde.

Autor populárního Stock to Flow modelu (S2F model) PlanB v úterý prohlásil, že nastal čas, aby Bitcoin udělal prudší cenový pohyb směrem nahoru. Odůvodnil to ve tweetu, ve kterém ukázal update jeho “S2F modelu verze 1”. Podobný názor má i další častokrát citovaný kryptrader Michael van de Poppe. Více se dočtete zde.

Bitcoin si stále více získává respekt tradičních investorů. Naznačují to i vyjádření Jima Cramera v pořadu Mad Money na CNBC, který naznačil, že zvažuje investice jednoho procenta svého majetku do Bitcoinu.

Zakladatel a šéf Twitteru a firmy Square Jack Dorsey potvrdil, že zůstává věrným fanouškem Bitcoinu a vnímá ho jako budoucí peníze internetu na rozdíl od mnoha kryptoprojektů, které naznačují stejné ambice. ,,Nevidím, že by se na tom něco změnilo, ačkoli lidé budují jiné projekty, které chtějí dosáhnout tohoto potenciálu,” konstatoval.

Od vypuknutí pandemie koronaviru ztratilo 14 největších bank světa tržní kapitalizaci v hodnotě více než 635 miliard dolarů, což bylo v úvodu tohoto týdne více než trojnásobek celkové kapitalizace Bitcoinu a téměř dvojnásobek celé kapitalizace kryptotrhu.

Tokenizované Bitcoiny v DeFi projektech přesáhly hodnotu miliardy dolarů a zároveň roste trend, v rámci kterého se podíl takových Bitcoinů uzamčených v DeFi zvětšuje na úkor ostatních kryptoměn. Vyplývá to z dat DeFi Pulse. Více se dočtete zde.

Altcoiny

Denní transakce blockchainu Ethereum dosáhly nového rekordu, když v průběhu 17. září bylo realizováno na Ethereum 1 406 000 transakcí. Tomuto významnému novému milníku Ethereum a jeho důvodem (ale i následkem) jsme se věnovali v tomto článku.

Novým hitem kryptosektoru je investování do DeFi projektů, protože mnohé z nich dosahují nádherných zisků. Investice do DeFi je však zároveň mimořádně riziková a to hned z několika důvodů. Tématu toho, jak investovat do decentralizovaného financování, abyste se kompletně “nespálili,” jsme se věnovali v tomto článku.

DeFi projekty aktuálně fungují hlavně na blockchainu Ethereum, ale šéf největší kryptoburzy Binance Changpeng Zhao by byl rád, kdyby vývojáři stále více využívali pro tento účel i Binance Smart Chain, který je podle jeho slov s Erthereum kompatibilní a pro vývojáře přináší jedině výhody. Více se dočtete zde.

DeFi mezitím vzbuzuje rostoucí zájem regulátorů, nakolik podle analýzy firmy Cipertrace jde o skvělý nástroj, jak obcházet regulace. ,,DeFi jsou navrženy tak, aby fungovaly bez povolení, v kterékoli zemi a bez jakékoliv regulace. Ve výsledku se z DeFi může snadno stát útočiště těch, kteří perou peníze,” upozornila.

Kapitalizace stablecoinu Tether (USDT) překonala tento týden další významný milník v podobě překonání hranice 15 miliard dolarů. Je třeba zdůraznit, že v úvodu roku byla kapitalizace USDT jen 4 miliardy dolarů. Více o tocích Tetheru jiným peněženkami uživatelů a burzami, a o tom, čemu lze tento nárůst kapitalizace připsat, jsme se rozepsali v tomto článku.

Stablecoiny BUSD a USDC se staly podporovanými tokeny společnosti Dapper Labs, která stojí za průkopnickými hrami postavenými na Flow blockchainu jako jsou CryptoKitties a NBA TopShot. Oba stablecoiny tak mohou vývojáři integrovat do svých smart kontraktů a jejich her.

Měli byste vědět

  • Indície ze strany FATF (Finanční akční skupina), která má na starosti boj proti praní špinavých peněz, naznačují, že burza Binance se vícekrát úspěšně vyhnula regulačním předpisům tohoto orgánu tím, že od roku 2017 neustále mění své oficiální sídlo. Tématu jsme se věnovali zde.
  • Bahamy by mohly být první zemí, která oficiálně spustí svou kryptoměnu pod dohledem centrální banky. Takzvaný Sand Dollar by mohl být dostupný již v průběhu října.
  • Evropská unie chce do roku 2024 kompletní regulaci kryptoměn. Tématu jsme se věnovali zde.
Pokračovat ve čtení

Ethereum

Denní transakce blockchainu Ethereum dosáhly nového rekordu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

ethereum

Denní transakce na Ethereum zaznamenaly nové historické maximum – podle údajů prohlížeče tohoto blockchainu nazvané EtherScan se k 17. září objem denních transakcí vyšplhal na 1 406 000.

Jde o nejvyšší počet denních transakcí v historii této kryptoměny. Předchozí rekord se datoval ke 4. lednu 2018, kdy se realizovalo v průběhu 24 hodin 1 350 000 transakcí. Šlo o období, kdy Ethereum dosahovalo největšího mainstreamového boomu a do trhu proudily desítky tisíc nováčků. Mnozí v tom období bohužel nakupovali ETH na příliš vysokých cenách.

Nový rekord v počtu denních transakcí lze bez pochyb připsat šílenství, který aktuálně nastává v souvislosti s decentralizovaným financováním (DeFi). Většina DeFi projektů je totiž postavených právě na blockchainu Ethereum. Hodnota tohoto trhu stoupla od úvodu roku 9-násobně z jedné miliardy dolarů na 9 miliard dolarů, no a dokud skeptici tvrdí, že jde o bublinu, která brzy splaskne, druhá strana uvádí, že jde jen o začátek nové éry “decentralizovaného bankovnictví.”

DeFi projekty, které běží na Ethereum, z jedné strany podporují růst popularity tohoto blockchainu, ale na druhou stranu ho nesmírně přetěžují, protože Ethereum v této fázi vývoje má nesmírné problémy se škálovatelností a rovněž příliš vysoké poplatky za transakce. Výsledkem je, že poplatky za gas zaznamenaly prudký nárůst, který vyvrcholil 1. září tím, že těžaři Ethereum vydělali za jedinou hodinu na poplatcích rekordních 500 000 dolarů.

Primárním cílem Ethereum je přejít na protokol Proof of Stake (PoS), který změní způsob, jakým se transakce ověřují. Ethereum se v budoucnu již nebude těžit (jako Bitcoin), ale ověřovatelé transakcí budou držitelé ETH, které budou za odměnu “stakovat”. Tento systém odstraní problém příliš drahých a pomalých transakcí. Otázkou však zůstává, kdy se přechodu na tuto novou generaci s označením Ethereum 2.0 dočkáme. Zdá se, že ani samotní vývojáři v tom nemají jasno, ačkoli z jejich strany převládají tvrzení, že úvodní “fáze 0” blockchainu Ethereum 2.0 bychom se mohli dočkat ještě letos.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

ERC-20 tokeny předběhly Ethereum v tržní kapitalizaci

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

Ekosystém Ethereum, tedy nejen tato kryptoměna, ale také tokeny, které jsou na ní postaveny, dosahují rekordních milníků.

Analytická společnost Santiment upozornila, že tržní kapitalizace ERC-20 tokenů postavených na Ethereum už překonala samotnou kapitalizaci Ethereum a tentokrát je rozdíl mezi touto kapitalizací a celkovou hodnotou Etherů v oběhu největší v historii. V době psaní článku je totiž tržní strop všech ERC-20 tokenů 46,7 miliardy dolarů, zatímco hodnota všech ETH jen něco přes 41 miliard USD.

Je třeba poznamenat, že ERC-20 tokeny v minulosti již Ethereum v kapitalizaci předběhly, ale nikdy ne takovým výrazným rozdílem a zároveň dosud vždy platilo, že Ethereum následně v kapitalizaci tokenů ERC-20 předběhlo.

Velký vliv na růst kapitalizace ERC-20 tokenů má stablecoin Tether (USDT), který má přibližně 60% mincí umístěných právě na blockchainu Ethereum – v tomto čase jde o téměř 9 miliard dolarů. Kromě toho růst ERC-20 tokenů má na svědomí i velké šílenství okolo DeFi projektů, které si také našli svůj domov především na blockchainu této kryptoměny.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Je DeFi investiční příležitostí desetiletí? Wang si myslí, že ano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

DeFi Ethereum

Bývalý šéf produktového oddělení analytické společnosti Messari a zároveň známý obchodník specializující se na kryptoměny Qiao Wang se domnívá, že rodící se DeFi sektor má obrovský růstový potenciál.

Pravdou je, že DeFi zaznamenal v roce 2020 již nyní obrovský růst v porovnání s čísly z roku 2019. Celková hodnota uzamčených mincí v DeFi projektech totiž od úvodu roku stoupla z 1 miliardy dolarů na necelých 8 miliard (v době psaní tohoto článku), přičemž v určitém čase nedávno už překonala hranici devíti miliard USD. Jak doplnil Cointelegraph, napříč všemi DeFi platformami došlo od úvodu roku k růstu přes 1000%.

Wang si myslí, že letošní DeFi boom je podobný času, kdy bylo možné investovat do Bitcoinu v roce 2013, respektive do Ethereum před rokem 2015. Současnou možnost investování do DeFi tedy označil za “asymetrickou sázku, která se objeví jednou za život.”

,,DeFi před rokem 2021 je podle mého názoru příležitost, která se objeví jednou za dekádu (pokud se neukáže opak). Pokud jste zmeškali první dvě (Bitcoin a Ethereum), nezmeškejte tuto,” uvedl na Twitteru.

Ryan Selke, který založil firmu Messari, pro kterou Wang pracoval, má však výrazně odlišný názor. Už dříve prohlásil, že DeFi je bublina, která brzy splaskne. Upozornil také na vysoké poplatky, které jsou realitou tohoto sektoru pro problémy škálování Ethereum a snižují příležitosti pro běžné DeFi uživatele dosáhnout zajímavého zisku.

Pokud se DeFi, tedy decentralizované financování, porovnává s tradičním bankovním sektorem, ve kterém operují biliony dolarů, je jednoznačné, že má velký prostor pro růst. Dokonce i ve srovnání se samotným kryptotrhem je DeFi velmi malou kategorií s podílem přibližně jen 2% na celkové tržní kapitalizaci.

Zajímavý názor, který byl skeptický zejména vůči populárním altcoinům, uvedl šéf plateb z Google Tyler Reynolds. Ten konstatoval, že mnohé velké altcoiny jako jsou XRP, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, EOS, Cardano či Stellar, které nemají podle něj žádnou velkou budoucnost, mají mnohem větší kapitalizaci než Yearn Finance s hodnotou pouze něco kolem 670 miliard dolarů.

Wang přiznal, že některé současné DeFi projekty opravdu mohou být v bublině, tedy přiznává možnost jejich cenové korekce nebo i výrazného pádu. Také netvrdí, že všechny defi projekty jsou opravdu kvalitní (což pochopitelně možno aplikovat i na většinu z 5000 stávajících kryptoměn).

Abychom to shrnuli – DeFi má své fanoušky ale i mnoho kritiků. V tomto čase jde o velmi rizikovou investici, která má potenciál skončit na nule, ale také udělat obrovská procenta. Pokud tedy zvažujete investici do DeFi, řiďte se dvojnásobně pravidlem neinvestovat více, než si můžete dovolit ztratit.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Ethereum Foundation rozdá granty v hodnotě 3,8 milionu dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

Nadace Ethereum Foundation oznámila, že týmům, které pracují na Ethereum blockchainu přerozdělí granty v hodnotě 3,8 milionu dolarů. Ty mají směřovat na podporu komunity a vzdělávání, kryptografie, testu nulových znalostí (ZKP), zkušenosti vývojáře, na vývoj Ethereum 2.0 a druhé vrstvy.

Tyto finance budou přerozděleny mezi 28 společností a výzkumníků včetně blockchainové poradenské firmy Akomba Labs či firmě Beacon Fuzz, která se specializovala na hledání chyb způsobujících selhání konsensu na Ethereum 2.0.

Oznámení o tomto jednorázovém grantu přichází měsíc poté, co Ethereum Foundation oznámila budování bezpečnostního týmu pro Ethereum 2.0, jehož hlavní náplní je studování jakýchkoliv potenciálních problémů v oblasti kybernetické bezpečnosti a kryptoekonomiky příští generace kryptoměny Ethereum.

Spuštění Ethereum 2.0 je dlouho očekávanou záležitostí, ale informace o tom, kdy se dočkáme spuštění její úvodní fáze se různí. Zatímco hlavní lídr této kryptoměny Vitalik Buterin se domnívá, že se to dá stihnout ještě letos, vývojář Justin Drake naznačil, že spíše očekává její spuštění až v úvodu roku 2021.

Ethereum má aktuálně vážné problémy se škálovatelností vzhledem k obrovskému zájmu o DeFi projekty, které většinou fungují právě na tomto blockchainu a také kvůli tomu, že na Ethereum funguje většina stablecoinů. To vše vede to k ucpání mempoolu a vysokým transakčním poplatkům. Řešení problému škálovatelnosti existuje skrz druhé vrstvy, ale úspěšný přechod na Ethereum 2.0 a Proof of Stake konsenzus by tento problém odstranil nejrazantnější způsobem.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

DeFi bublina poprvé výrazněji splaskla. Co bude dál?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

defi-bublina

Posledních sedm dní bylo pro projekty decentralizovaného financování (DeFi) katastrofálních. Polovina z tuctu největších DeFi tokenů totiž přišla o polovinu své dolarové hodnoty.

Podle analytické firmy Messari, která se věnovala tomuto tématu, je 32 z 34 DeFi trhů za poslední týden v mínusu – pouze Powerpool (CVP) a SushiSwap (SUSHI) vykázaly na týdenním grafu růst.

Mezi nejvíce zasažené trhy patří Curve s poklesem o více než 65%, Meta se ztrátou 58%, AirSwap (-51%) a bZx Network s Wrapper Nexus Mutual se ztrátou 49%.

Tento pokles vymazal mnoho zisků, které dosáhly DeFi projekty v průběhu srpna, který se vyznačoval v této kategorii kryptoměn rekordní volatiliou. Většina z nich je i z pohledu posledních 30 dní aktuálně v mínusu. Nejvíce Curve (-58%), Bancor (-57%) a Meta (-46%).

Poslední týden byl zvláště kritický pro tokeny postavené na blockchainu Ethereum. Messari upozornilo, že jen 14 tokenů z celkového počtu 178, které jsou postaveny na této platformě, zaznamenalo zisk respektive neutrpělo ztrátu. Až sedm z nich však tvoří stablecoiny, kde se můžeme bavit o zisku v rozmezí maximálně pár desetin procent. Pouze dva tokeny dosáhly dvouciferného zisku – šlo o ZB a Origintrail.

Po zveřejnění těchto informací mnoho dosavadních kritiků DeFi poukazuje na to, že DeFi bublina definitivně splaskla a předpovídají tímto projektem dokonce postupný zánik. Zřejmě však jde o ukvapené závěry.

Vysoká volatilita a obrovské ztráty jsou důkazem toho, jaký nesmírně malý je trh s DeFi a jak s ním dokáže zatřást ve srovnání s jinými trhy relativně malá hodnota. Zda však nastal právě dobrý čas na “koupi dna”, nebo se ukáže, že mnoho DeFi projektů prostě jen čerpalo z obrovského letošního hypu kolem této kategorie kryptoměn, to zřejmě netuší absolutně nikdo.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-