Connect with us

Bitcoin

Libra pomůže adopci Bitcoinu, tvrdí Seeking Alpha

Zveřejněno

libra-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nová kryptoměna Facebooku Libra může pomoci Bitcoinu. Takový je závěr průzkumu, který vypracovala platforma Seeking Alpha.

Výzkumná společnost dospěla k názoru, že publicita, která bude doprovázet zavedení nové kryptoměny, giganta mezi sociálními sítěmi, bude nakonec vést k tomu, že lidé, kteří dosud o digitálních měnách hodně nevěděli, začnou projevovat svůj zájem o Bitcoin.

Kolektivní pozornost masy lidí pomůže tedy nakonec k tomu, že Bitcoin bude globální přijatým aktivem, přičemž přispět k tomu může i současná nejistota na finančních trzích.

,,Jsem přesvědčen, že Libra přispěje k tomu, že lidé se stanou více nakloněni možnosti, aby používali Bitcoin jako peer-to-peer platební nástroj. Vedle toho je k tomu bude motivovat i nejistota na finančních trzích a skutečnost, že Bitcoin budou vnímat jako uschovatele hodnoty,“ vysvětlil svůj názor autor studie Ryan Wald.

Závěry práce byly publikovány jen den poté, co Arthur Hayes, generální ředitel BitMEXu, prohlásil, že se setká koncem týdne s Nourielem Roubinim, který je nejhlasitějším kritikem kryptoměn. Hayes na margo Libry, tedy kryptoměny Facebooku, vedle toho šokujícně konstatoval: ,, Myslím si, že to zničí komerční a centrální banky. “

Libra mezitím vzbuzuje zvýšenou pozornost ze strany regulátorů a vlád. Je pravděpodobné, že projekt Facebooku bude čelit mnoha těžkým jednáním a omezením, v jejichž důsledku nemusí naplnit své cíle, ale může vedle toho zpropagovat skutečně decentralizovaný Bitcoin, na který nemají regulátoři a vlády dostatečný dosah.

Zdroj: cointelegraph.com

Populárne