Connect with us

Bitcoin

Magazín Time bude vlastnit Bitcoiny, které mu zaplatí gigant Grayscale

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Společnost Grayscale, která je největším institucionálním správcem digitálních aktiv na světě se spárovaným kapitálem přes 46 miliard dolarů (vlastní zhruba 3% Bitcoin v oběhu), uzavřela partnerství s prestižním magazínem Time, na jejímž základě společně vytvoří seriál reklamních videí propagující kryptoměny. Zajímavostí této spolupráce je skutečnost, že Time si nechá od Grayscale zaplatit za tyto služby Bitcoin (BTC).

Tuto zajímavou novinku oznámil současný CEO Grayscale Michael Sonnenshein, který odhalil, že Time a jeho prezident Keith Grossman obdrží platbu v BTC. Zároveň je velmi zajímavé, že TIME nebude tuto hodnotu převádět zpět do fiatové měny, ale obdržené Bitcoiny zařadí do své rozvahy.

První vydání magazínu Time bylo publikováno 3. března 1923, tedy před více než 98 lety. Patří tak k nejprestižnějším a nejuznávanějším magazínům v USA. Světoznámé jsou zejména jeho titulní strany, které byly mnohdy i pro politické celebrity mimořádně prestižní záležitostí.

Time sa stáva crypto-friendly. Predáva NFT a hľadá šéfa, ktorý rozumie Bitcoinu

Pozitivní názor na kryptoměny naznačil magazín TIME už v březnu, kdy nabízel k prodeji čtyři NFT tokeny jeho titulních stran s nadpisy „Is God Dead?“ (Titulka z dubna 1966), „Is Truth Dead?“ (Titulka z dubna 2017), „Is Fiat Dead“ (nejnovější titulka) a kombinaci všech tří titulů. Přes tržiště SuperRare je dohromady vydražil za 250 tisíc amerických dolarů.

Podle Buitcintreasuries.com se Time stane po přijetí platby od Grayscale Bitcoin už 33. veřejně obchodovanou společností, která zařadí Bitcoin do své rozvahy (pokud ji mezitím nepředčí jiná firma). Nejvíce BTC má pod kontrolou Microstrategy – přes 90 tisíc. Následují Tesla (48 000 BTC) a Square (8 027 BTC).

zdroj: cointelegraph.com

Populárne