Connect with us

Bitcoin

Máme za sebou rekordní institucionální kvartál, tempo investic se však zpomalilo

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Společnost CoinShares ve svém pravidelném týdenním reportu o výkonnosti kryptoměnových institucionálních produktů konstatovala, že první kvartál roku 2021 byl z pohledu přílivu institucionálních peněz historicky nejzdařilejší.

CoinShares v nejnovějším reportu „Digital Asset Fund Flows Weekly“ uvedla, že v prvním čtvrtletí 2021 se nalilo do kryptoměnových produktů 4,5 miliardy dolarů, což je o 600 milionů dolarů více, než v posledním čtvrtletí 2020.

Na rekordním čtvrtletí se však do největší míry podepsaly investice, které do institucionálních fondů mířily během prvních dvou měsíců tohoto roku. V březnu se totiž tempo nových investic výrazně zpomalilo, což podtrhuje příliv „jen“ 106 milionů dolarů v týdnu, který končil minulým pátkem (2. dubna). Z toho 83 milionů dolarů mířilo do BTC (78% investic) a 20 milionů dolarů do Ethereum.

CoinShares však v reportu naznačila, že pomalejší tempo přílivu investic je na konci kvartálů poměrně běžným jevem a věří, že zpomalující trend se může zvrátit v úvodu nového kvartálu.

Zmiňovaná data se týkají investičních produktů, které přinášejí Grayscale Investment (GBTC), CoinShares, 21Shares, 3iQ či ETC Issuance. Jejich podíl na celém trhu s Bitcoinem představuje odhadem 6,7%.

Zmiňované společnosti aktuálně kontrolují kryptoměny v hodnotě 59 miliard dolarů. Největší koláč má pod kontrolou Grayscale Investments, který pro potřeby svého trustu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) spravuje více než 650 000 BTC, což představuje zhruba 3% všech BTC v oběhu. Celková hodnota všech kryptoměn spravovaných Grayscale přesahuje 46 miliard dolarů. Na druhém místě je CoinShares s 5 miliardami USD, která před pár dny oznámila, že na švýcarskou burzu SIX Exchange přináší fyzicky kryté ETP na Litecoin (ETP na Bitcoin a Ethereum spustili v lednu a únoru 2021).

zdroj: cointelegraph.com

Populárne