Connect with us

Bitcoin

Microstrategy chce investovat do Bitcoinu až 900 milionů dolarů

Zveřejněno

Microstrategy Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zatímco včera jsme vás informovali, že společnost Microstrategy, která už nyní vlastní téměř 72 000 BTC, chce investovat do Bitcoinu dalších 600 milionů dolarů, které získá prodejem konvertibilních směnek (půjčky, které se v budoucnu změní na akcie firmy nebo hotovost), dnes tento údaj již není správný.

Firma Michaela Saylora, který je v současnosti snad největším propagátorem Bitcoinu na světě, oznámila, že tento cíl navýšila až na 900 milionů dolarů. Jinak řečeno v dalším kole kupování BTC do něj nalije téměř další celou miliardu USD.

Nabídka na prodej konvertibilních směnek by měla být uzavřena již tento pátek a pokud se podaří Microstrategy plánovaný cíl splnit, při současné ceně BTC by mohla nabýt dalších více než 18 000 BTC.

Doplňujeme, že většinu svých BTC nakupovala tato společnost v roce 2020 za průměrnou nákupní cenu okolo 16 000 USD. Dva největší obchody se udály v průběhu srpna a září. Pokud by se podařilo Microstrategy naplnit aktuální plán, měla by pod kontrolou už přibližně 90 000 BTC – tedy cca 0,48% všech BTC v oběhu.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne